I Srbija ima piramidu - Rtanj?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
jeste ali nema zainteresovanih, nasih ljudi da to nabave i prevedu.....:neutral:

Al ste vi optimisti, pa ljudi , sin ovog čoveka još uvek drma filozofskim.... i dok budu drmali titovčići nećete se originala načitati.............

ЧИТАОЦУ

Овај превод почиње од стране 242. Орбинова оригинала, односно од поглавља које подробније излаже историју јужнословенских земаља Рашке и Србије, Босне, Хума, Хрватске и Бугарске. Претходна Орбинова разматрања, то јест прво поглавље под насловом Порекло Словена и развој њихова царства (р.5—203) и први део другог поглавља под насловом Историја краљева Далмације и осталих суседних земаља Илирика, од 495. до 1161. године (р. 205—239), овде су свесно изостављена. Наиме, Историја краљева Далмације ... заправо је Орбинов превод са латинског Дукљанинове Историје (Летопис Попа Дукљанина, или Барски родослов), изворног документа који нам је данас доступан у осетно поузданијим верзијама од оне коју пружа Орбин. Његов превод данас је од интереса само за уски круг специјалиста који, испитујући степен веродостојности Барског родослова, проучавају и рукописну традицију овог споменика. Што се тиче првог поглавља Орбинова дела, ствар је такође по себи јасна. Тај одељак, посвећен претежно ванбалканском Словенству, писан је на основу преднаучне, панславистички усмерене и потпуно некритичке литературе, као и пишчевих наивних етимолошких домишљања у истоме смислу. Резултат је једна сасвим нетачна, управо фантастична и неразмрсиво збркана слика о ''царству Словена''. Да би читалац о томе добио одређенију представу, довољно је да прочита сажето и верно испричан садржај овог Орбиновог поглавља (стр. СХХХIХ овог изд.). Заморно читање пуног текста овог поглавља, сасвим је очигледно, привлачно је и није дангубно само онима који испитују историју нашег историописања.

РЕДАКЦИЈА

Ej, pazi, panslavistički 1600. godine, šio mi ga Đura......

Da li si siguran? Koliko znam to je republička akcija koju tradicionalno organizuju Zaječarci. Ako su Boljevčani preuzeli, onda dugujem izvinjenje.

Извини колега, управо сам проверио, у праву си ....

Наши обезбеђују водиче,
ручак спонзорише Општина,
па сам зато био скоро сигуран ...
А кад оно међутим ...
Наши држе Тупижницу, а Зајечарци Ртањ ...

:bye::bye::bye:

НЕ ВРЕЂАЈ и НЕ ЛУПЕТАЈ!

Како се усуђујеш да мом народу приписујеш изјаве муслиманског лудака
Османагића...:evil::evil::evil:

Он би врло радо да и њима Османагић нађе једну "пирамиду", ал` неће :D (за сад).
За то време, лечи комлексе овде - Хрват, то му је у крви... ;)

Da otvorimo kladionicu.. Ko sledeci pronalazi piramidu ... Crna Gora, Makedonija ili Hrvatska :mrgreen:

Ovo ti je u komšiluku
Kameleon prenosi napise i snimke Milije Pajkovića iz Berana u Crnoj Gori o malo poznatim ostacima tamošnje (pra)povijesti, "piramidi" s Bihora i zagonetnom kamenom Kvadru pronađenog na mjestu kasnijeg manastira Šudikova iz Berana. Opisana crnogorska piramida podsjeća na slične kamene humke (tumule ili tumuluse) u kraškim područjima Hrvatske i Bosne i Hercegovine. No Šudikovski kvadar još je veća nepoznanica i izazov za (daljnja) znanstvena istraživanja...

Berane_piramida2_Milija_Pajkovic_400.jpg

Sudikovski_kvadar1_Milija_Pajkovic_400.jpg

A na Kvadru piše "um dal umčosti" i "ištem li pokuda" i sve to se može čitati s obje strane!

http://images.google.com/imgres?img...rg.mozilla:en-US:official&sa=N&start=231&um=1

Poslednja izmena:
Kоја глупост!

Све док има људи који верују Таротима и Клео-Патрама,

пророцима и "ВизиЈонарима" ...

Док их залуђују са хиљадама ЕУРА за акције,
стотинама хиљада радних места,
милионима од ММФ-а
и милијардама "које једва чекају да ускоче у Србију
- само да ми добијемо изборе"

Тако ће нам бити ...

"Не шиша се овца зато што јој је врућина, већ зато што има вуну ..."

:dash::dash::dash:

:cvet:

Јесте позив,
али не само теби већ свим форумашима заинтересованим за боравак на Ртњу ...
Могу обезбедити хотелски или приватни смештај, водиче ...:hvala::hvala::hvala:
А за све друго се морате сами побринути ...

:D:D:D

Onda..dogovoreno.:) Imacemo grupnu posetu sa Krste..

Btw..to i nije losa ideja u cilju promovisanja domaceg turizma..:)

Onda..dogovoreno.:) Imacemo grupnu posetu sa Krste..

Btw..to i nije losa ideja u cilju promovisanja domaceg turizma..:)

Бићу вам добар домаћин,
а ко једном види Ртањ (не кажем упозна, јер су три живота мало),
ваке године се враћа ...

Btw.. ускоро ће бити расписан конкурс за закуп станова у Насељу Ртањ,
па ми се можете обратити
(ја плаћам закуп за 36м[SUP]2[/SUP] - 1800 дин/месечно) ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back