I Srbija ima piramidu - Rtanj?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
steta, bas bi volio da vidim sta pise u tih prvih 258 stranica.......

Па како кажу, у питању је истраживање самог порекла Срба.
Треба наћи оригинал, на Талијанском... пошто су Орбина Ватикан и Рим протерали и рашчинили, након што је ово обајвио.. јер хрвате уопште не призна за наорд...а то ватикану није одговарало.

Rtanj je jako zanimljiva planina, koju treba obići.
Na vrhu su ostaci jedne kapele koja je razneta eksplozivom, jer se verovalo da je tu sahranjen čova sa ogormnim blagom (loša strana našeg balkanskog mentaliteta).
Bio sam tamo ukupno 13 puta i nisam primetio nikakvu rupu o kojoj se ovde priča.
Interesantno za naselje Rtanj je da se mogu videti ostaci jedne od najstarijih botaničkih bašti u Evropi.

Svake godine planinarsko društvo Železničar iz Beograda organizuje tzv. Rtanjski uranak. Grupa krene na uspon noću sa ciljem da se izlazak Sunca dočeka na vrhu. Dok je dole u podnožju temperatura prava letnja, na vrhu uz jak vetar može se boraviti duže samo ako si dobro obučen i ušuškan. Do sada sam bio na 7 uranaka i svaki mi je uspomena za sebe. Sam doživljaj je čaroban i čovek zaista ima osećaj da se nalazi na nekom posebnom mestu. Koga zanima mogu mu i opisati par ovih doživljaja.

Zimi se, takođe svake godine, u organizaciji planinarskog društva OPSDDragan Radosavljević iz Zaječara organizuje Božićni uspon na Rtanj. Taj uspon je pravi izazov, pogotovo ako se krene sa teže, severne strane. Do sada sam bio na 6 zimskih uspona i svaki mi je bio drugačiji.

I jedva čekam da opet odem na Rtanj.

Što se piramida tiče, ima mnogo vrhova u Srbiji koji mogu da se, kao i Visoko, nazovu piramidama. Na primer, Bukulja, Kukavica na Kopaoniku. Mislim da je tu zaista blesavo tražiti piramide, pričati priče o vanzemaljcima i kolevkama civilizacije. Treba otići i uživati u delima prirode.

Па како кажу, у питању је истраживање самог порекла Срба.
Треба наћи оригинал, на Талијанском... пошто су Орбина Ватикан и Рим протерали и рашчинили, након што је ово обајвио.. јер хрвате уопште не призна за наорд...а то ватикану није одговарало.

da ali docepati se toga je impossible:(, ....ma.. ko zna, sta sve se jos krije u Vatikanu....

Rtanj je jako zanimljiva planina, koju treba obići.
Na vrhu su ostaci jedne kapele koja je razneta eksplozivom, jer se verovalo da je tu sahranjen čova sa ogormnim blagom (loša strana našeg balkanskog mentaliteta).
Bio sam tamo ukupno 13 puta i nisam primetio nikakvu rupu o kojoj se ovde priča.
Interesantno za naselje Rtanj je da se mogu videti ostaci jedne od najstarijih botaničkih bašti u Evropi.

Svake godine planinarsko društvo Železničar iz Beograda organizuje tzv. Rtanjski uranak. Grupa krene na uspon noću sa ciljem da se izlazak Sunca dočeka na vrhu. Dok je dole u podnožju temperatura prava letnja, na vrhu uz jak vetar može se boraviti duže samo ako si dobro obučen i ušuškan. Do sada sam bio na 7 uranaka i svaki mi je uspomena za sebe. Sam doživljaj je čaroban i čovek zaista ima osećaj da se nalazi na nekom posebnom mestu. Koga zanima mogu mu i opisati par ovih doživljaja.

Zimi se, takođe svake godine, u organizaciji planinarskog društva OPSDDragan Radosavljević iz Zaječara organizuje Božićni uspon na Rtanj. Taj uspon je pravi izazov, pogotovo ako se krene sa teže, severne strane. Do sada sam bio na 6 zimskih uspona i svaki mi je bio drugačiji.

I jedva čekam da opet odem na Rtanj.

Što se piramida tiče, ima mnogo vrhova u Srbiji koji mogu da se, kao i Visoko, nazovu piramidama. Na primer, Bukulja, Kukavica na Kopaoniku. Mislim da je tu zaista blesavo tražiti piramide, pričati priče o vanzemaljcima i kolevkama civilizacije. Treba otići i uživati u delima prirode.

- У питању је капела коју је Грета Минх подигла као успомену на свог мужа Јозефа, иначе власника рудника каменог угља и термоелектране Ртањ (коме неки други револуционари, још давне 1945 године све одузеше) ...

- Божићни Успон организује планинарско друштво Шиљак из Бољевца ...

- Артур Кларк је заиста препознао Ртањ као јединствену природну тространу пирамиду (а сада се појавише неки попут Рендулића који би на тој причи и наивности људи да се обогате) ...

- А Марјановић је прича за себе, да не улазим у детаље (који нису лепи) ...

Gdje ima dima ima i vatre.Razumljiva mi je zelja Srbije da ima svoje piramide.Bilo koja vijest u pozitivnom smjeru ove zelje bi me iskreno obradovgala.Mozemo polemisati do mile volje mozemo se prepucavati sve nam je dzaba dok se ne desi otkrice.Zagonetna je planina Rtanj,kad bi je ispitali ,proucili uz ovo sto se pouzdano zna,sigurna sam da bi bilo novih otkrica koja bi iznenadila covjecanstvo.Izazov je veliki ,pozdravljam sve sto se ucini u cilju dolaska do ISTINE.:)

Poslednja izmena:
Nema razloga da nebi nešto bilo.
Ali ovako na prečac zaključivati da je kolijevka civilizacije u globalu, je malkice deplasirano! :per:

O čemu ti pričaš majke ti, pa svi su, odavno utvrdili da je teritorija Balkana kolevka civilizacije, proizvodnja bakra pre 7,000 godina, prva proizvodnja gvožđa, prva naseobina.....
Jedini problem je što niko neće da prizna da je narod koji je živeo onda, isti narod koji živi i sad..... jer im ne odgovara, to je ono što ruši biblijski začetu istoriju sveta....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back