I ŠIPTARSKA VOJSKA BOLJE OPREMLJENA!!!!!!!

Cekam da dobijem diplomu pa cu paliti.
PS.Moja majka vec zivi u Svedskoj, tako da :D

pa sto te nije skolovala u svedskoj..??
ti si od onih koji cekaju da im neko drugi uredi zemlju...neko drugi podigne standard...neko drugi uradi sve za tebe a ti samo onako gotovanski dobijes sve na izvolte....posto te boli ona stvar za ovu zemlju---mozda planiras i da joj platis skolovanje jer ti je omogucila da se iskolujes u truloj zemlji...ali ti neces naravno...oticices sa diplomom u svedsku i pljuvati po srbiji...srecno ti bilo...takvi i bolje da odu...
 
Izvini bato o cemu pricas. VJ je zajedno sa civilnim ciljevima bila bombardovana 78 dana. Da je doslo do otvorenog rata NATO bi bio porazen samo tako. Znas, nije Srbija pustinja ko Irak. Ima ovde planina, i uskih putica koji se daju minirati, a tu je bila i kompletna vojska koja nije odstupala pod pretnjom kopnene invazije (do koje je u jednom trenutku, da ironija bude veca i doslo) i koja je bila spremna da do kraja brani zemlju, ali politicari izdajnici su uradili svoje.

I imaju avaksi koji snime planincice. I imaju bombarderi koji bombarduju po planinskim kozijim stazama, i imas artiljeriju koju moze da gadja 30km. Covece, shvati, u modernom ratovanju, ako ne kontrolises nebo iznad svoje zemlje, izgubio si rat. Nema dalje! Nema vojske koje se moze braniti, dok njenu logistiku i oklopne jedinice svaki dan unistavaju neprijateljski Vazduh-zemlja projektili!
Sledeci problem. Cak i da odes sa 200 000-300 000 ostrascenih nacionalista u planine. Sta bi jeli?! Odakle vam logistika da vodite rat! Rat se ne dobija tako sto pobegnes u planine i cucnes u pecinji i cekas da neko naidje XD
 
Hhaha...a sta ja da ti kazem. Pogledajmo samo kako je lako ubediti ljude, da nacija postoji!
Ne znam za tebe...ali...
1)Ja nisam u bedaku
2)To sto neko nije nacionalno ostrascen ne znaci da nema sistem vrednosti
3)Jedino sto vredi je ljudksi zivot
4)A ti, sto si uplasen kao p**** pa se bojis individualizma jer si sam bezvredan, to je druga stvar. Zato se i indentifikujes sa grupama [nacionalnim, navijackim i sl]

Pogresno si naucen, najveca vrednost je sloboda, znam da to nije sad in, ali to ne potire tu cinjenicu. ***** je onaj ko nije spreman da se zrtvuje za tu najvecu vrednost. Ja nemam nameru da se identifikujem sa celinom, jer danas vecina misli kao i ti. Dakle isto tako mlohavo kao i ti, prema tome, definitivno nisam deo te skupine. I mojne meni da prosipas tu filozofiju koju si nabubao napamet bez razumevanja.
 
Pogresno si naucen, najveca vrednost je sloboda, znam da to nije sad in, ali to ne potire tu cinjenicu. ***** je onaj ko nije spreman da se zrtvuje za tu najvecu vrednost. Ja nemam nameru da se identifikujem sa celinom, jer danas vecina misli kao i ti. Dakle isto tako mlohavo kao i ti, prema tome, definitivno nisam deo te skupine. I mojne meni da prosipas tu filozofiju koju si nabubao napamet bez razumevanja.

sloboda ne postoji,to je zabluda
 
pa sto te nije skolovala u svedskoj..??
ti si od onih koji cekaju da im neko drugi uredi zemlju...neko drugi podigne standard...neko drugi uradi sve za tebe a ti samo onako gotovanski dobijes sve na izvolte....posto te boli ona stvar za ovu zemlju---mozda planiras i da joj platis skolovanje jer ti je omogucila da se iskolujes u truloj zemlji...ali ti neces naravno...oticices sa diplomom u svedsku i pljuvati po srbiji...srecno ti bilo...takvi i bolje da odu...

Пусти га.Нек иде.
Да бар оће сви таки као он да оду.....
 
I imaju avaksi koji snime planincice. I imaju bombarderi koji bombarduju po planinskim kozijim stazama, i imas artiljeriju koju moze da gadja 30km. Covece, shvati, u modernom ratovanju, ako ne kontrolises nebo iznad svoje zemlje, izgubio si rat. Nema dalje! Nema vojske koje se moze braniti, dok njenu logistiku i oklopne jedinice svaki dan unistavaju neprijateljski Vazduh-zemlja projektili!
Sledeci problem. Cak i da odes sa 200 000-300 000 ostrascenih nacionalista u planine. Sta bi jeli?! Odakle vam logistika da vodite rat! Rat se ne dobija tako sto pobegnes u planine i cucnes u pecinji i cekas da neko naidje XD

Svedjanine, sto onda nato nije krenuo u akciju bre.. ti znas ono sto oni izgleda nisu znali. Da su mogli lako da nas pobede u nasoj kuci.
Amerika je imala svu premoc u vazduhu, pa su izgubili u Vijetnamu, ali tamo ljudi nisu razmiljali da je njihova drzava ona koja im da vise mleka.
 
Pogresno si naucen, najveca vrednost je sloboda, znam da to nije sad in, ali to ne potire tu cinjenicu. ***** je onaj ko nije spreman da se zrtvuje za tu najvecu vrednost. Ja nemam nameru da se identifikujem sa celinom, jer danas vecina misli kao i ti. Dakle isto tako mlohavo kao i ti, prema tome, definitivno nisam deo te skupine. I mojne meni da prosipas tu filozofiju koju si nabubao napamet bez razumevanja.

Velika vecina misli kao ti. Zao mi je. :)
Ali, nevazno to.
Jedina sloboda koja je bitna...je individualna sloboda... nacionalna sloboda, drzavna sloboda? Za te stvari ginu budale!
 
Jedino sto bih branio je svoja porodica... Kuce dodju i odu... Ali izgubiti, brata, sestru, majku, oca, zenu, decu...to nikad ne prodje... Sta da ti kazem?! Ti gini za cigle, za kamen....ja bih poginuo jedino za one meni najblize!

A znaci ipak bi ginuo.. pazi da ne postanes ostrasceni nacionalista. Naravno da se gine za porodicu. Zato se zemlja i brani. Mislim oni koji hoce da je brane, ako pre toga ne odu.
 
Да отворимо анкету да погађамо колико је до данас Шутановац ''добар'' у ''пословима'' које је склапао у име војске?

Neka je dobar. Pa.... ako si uposlio vojnu industriju i obezbedo priliv od izvoza 500 milona eura i treba da dobiješ procenat.
Tu se protive nesposobne budale, koje čekaju samo država da im da i obezbedi posaoi žive od poreza građana. Kapistalizam je majka kvaliteta i usluga. A ne usrani komunizam i socijaliscam u kome je navikao da živi i radi ovaj narod.
Ja bi svakog ministra koji ugovori i dovede strani kapita nagradio procentom i to javno neka se zna.
Brzo bi isplivalo koji je dobar i zna, a ko samo kaki.
Niko ne radi na lepe oči.
 
Svedjanine, sto onda nato nije krenuo u akciju bre.. ti znas ono sto oni izgleda nisu znali. Da su mogli lako da nas pobede u nasoj kuci.
Amerika je imala svu premoc u vazduhu, pa su izgubili u Vijetnamu, ali tamo ljudi nisu razmiljali da je njihova drzava ona koja im da vise mleka.

Zasto bi trosili novac i ljudstvo na nesto sto im se ne isplati.
Sledece, vijetnam je bio klanica... i bio je 50tih, 60tih godina... a tehnoloski su mnogo napredovali od tada.
a ako cemo po izgubljenom ljudstvu, gledaj ovo:
United States
58,159 dead;[5] 1,719 missing; 303,635 wounded

North Vietnam & NLF
1,176,000 dead/missing;[5]
600,000+ wounded

+Amerikanci su ratovali daleko od svoje zemlje. Ne zaboravi to! Nije lako logisticki stici tamo, prevesti trupe, hraniti ih...
 
Pogresno si naucen, najveca vrednost je sloboda, znam da to nije sad in, ali to ne potire tu cinjenicu. ***** je onaj ko nije spreman da se zrtvuje za tu najvecu vrednost. Ja nemam nameru da se identifikujem sa celinom, jer danas vecina misli kao i ti. Dakle isto tako mlohavo kao i ti, prema tome, definitivno nisam deo te skupine. I mojne meni da prosipas tu filozofiju koju si nabubao napamet bez razumevanja.

svako malo pa se idealista u meni protegne, zevne, pokusa da ustane posle ovakvih razmisljanja... ali ******, druze, kasno je

individualizam i filozofija tipa 'boli me stojko samo i jedino za moje dupe, cak ne ni za mamu, tatu, sestru ili brata' je prevladala u celom svetu, ne samo kod nas
 
I imaju avaksi koji snime planincice. I imaju bombarderi koji bombarduju po planinskim kozijim stazama, i imas artiljeriju koju moze da gadja 30km. Covece, shvati, u modernom ratovanju, ako ne kontrolises nebo iznad svoje zemlje, izgubio si rat. Nema dalje! Nema vojske koje se moze braniti, dok njenu logistiku i oklopne jedinice svaki dan unistavaju neprijateljski Vazduh-zemlja projektili!
Sledeci problem. Cak i da odes sa 200 000-300 000 ostrascenih nacionalista u planine. Sta bi jeli?! Odakle vam logistika da vodite rat! Rat se ne dobija tako sto pobegnes u planine i cucnes u pecinji i cekas da neko naidje XD

nadam se da ne studiras odbranu i zastitu...ili nesto slicno...ovakva analiza ukazuje na visoku strucnost...
 

Back
Top