I Selja je svetan da....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

GruberBG

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.145
13.12.2007, BEOGRAD
Izvor: PRESS
INTERVJU - Velimir Ilić, predsednik NS
RUŠIMO DULIĆA, PADA I VLADA?!

Posle jednostranog raspisivanja izbora, Srbija je Tadićevom zaslugom zapala u najveću krizu od ubistva premijera Zorana Đinđića, kaže Velimir Ilić




Lider Nove Srbije i ministar za infrastrukturu Velimir Ilić kaže da je Srbija posle „jednostranog, neustavnog raspisivanja izbora" zapala u najveću krizu od ubistva premijera Đinđića! U intervjuu za Press, Ilić najavljuje da će „narodnjački blok" najverovatnije zatražiti smenu predsednika Skupštine Olivera Dulića i kaže da je pad Vlade „veoma izvesna opcija"!

- Čak i „majska kriza" koju smo imali prilikom izbora predsednika Skupštine nije ništa u odnosu na krizu u kojoj se sada našla država Srbija! Neću preterati ako kažem da Srbija nije bila ovako uzdrmana još od ubistva premijera Zorana Đinđića. Glavni krivac za sve to je predsednik Boris Tadić. Treba da ga je sramota! Poigrava se sudbinom države i nacije zbog svoje fotelje! - priča Ilić.

n DS kaže da je izbore raspisao na osnovu koalicionog dogovora iz novembra?

- Joj, ljudi moji, kako oni samo lažu?! Pa, to je strašno! Evo, ja sam za izbore saznao na televiziji a, koliko čujem, i Vojislav Koštunica je bio neprijatno iznenađen... Boris Tadić je na svoju ruku, ili na preporuku mentora iz inostranstva, preko Dulića raspisao izbore, a da prethodno nije imao saglasnost ostalih stranaka
...


Da sam znao, nikad ne bih sa „žutima"!n Mnogo toga ružnog ste sad rekli na račun Tadića. A šta ćete ako se, ovih dana, svi pomirite...

- Ko da se pomiri?! Nema šanse! Ama, samo da sam znao da će Boris ovako da nas slaže, ne bih ja sa „žutima" nikad pravio koaliciju, niti bih sedeo u Vladi. Vidite li vi, bre, kakvi su oni lažovi i prevaranti?! Glasači će zbog toga da ih kazne 20. januara!


n Da, ali oni tvrde da je to u skladu s koalicionim dogovorom?

- Lažu! Nije u skladu s dogovorom. U tom dogovoru piše da se sve važne odluke donose konsenzusom. Da ne govorim o tome da je Tadić prekršio i Ustav jer je izbore raspisao pre stupanja na snagu seta usvojenih zakona, a to je 19. decembar. On je, tako, Srbiju uvalio u nevolju iz koje ne znam kako ćemo da se izvučemo. Pazite, sada može svašta da se izdešava!
n Šta može da se desi?

- Zbog te njegove želje za vlašću, mi „narodnjaci" verovatno ćemo zatražiti smenu predsednika parlamenta, a da ne govorim o tome da je doveden u pitanje i opstanak kako koalicije koja je na vlasti, tako i Vlade, koja bi lako mogla da padne! Prema tome, mogu samo da mu poručim: „Borise, važnija ti je fotelja od Srbije! Stidi se, sram te bilo!"
n Rekli ste da su izbori tempirani da budu održani upravo na Svetog Jovana, koji je krsna slava Tadića...

- E, to mi je tek čudno! Sigurno se taj dečko nada da će, pored krsne slave 20. januara, da slavi i pobedu? Šta ćete, malo se zaneo... Ma, pući će on od Tomislava Nikolića kao zvečka, jer će narod, iritiran njegovom samovoljom i većom brigom za izbore a manjom za državu, da mu okrene leđa. I namerno će da glasa za radikala!

n Da li to znači da Vi definitivno odustajete od kandidature za predsednika Srbije?

- Ozbiljno razmišljam o tome, ali konačnu odluku Nova Srbija doneće posle 19. decembra, odnosno nakon sednice SB, na kojoj bi trebalo da se vidi u kom pravcu će dalje ići sudbina Kosova.

n DSS već najavljuje bojkot kao izvesnu stvar?

- A šta drugo?! I ja, evo, najavljujem bojkot! Pa, zar vi zaista mislite da ću ja da idem u predsedničku kampanju a da ne znam da li će Kosovo da mi otmu tokom kampanje i na kojoj i kolikoj teritoriji bih sutra bio predsednik?! To mogu da rade Tadić i Nikolić, ali Velimir Ilić sigurno neće! Ja, za razliku od njih, imam obraz!
:lol::lol::lol:
 
Sladje je njima da drpaju lovu iz drzavne kase,nego da odrze rec!
Ali ovo sto je Selja rekao za DS i Tadica je apsolutno tacno!To je najpodmuklija stranka na politickoj sceni Srbije!Ljudi cija rec ne vazi nista,i koji su porucivali ljudima da ako im je stalo do morala,po njega idu u crkvu!!!Time su sami potvrdili kakvi su to ljudi!Razbili su sve koalicije u kojima su ucestvovali,od koalicije "Zajedno" do koalicije "DOS''!!!A evo,danas ponovo pokazuju kako se odnose prema svojim koalicionim partnerima Kostunici,Selji,Palmi...
 
to mi se svidja i iz toga srbija moze samo da profitira.

voleo bih da vidim vladu SRS DSS NS

tesko Toma i Kostunica se nikada nece dogovoriti oko fotelja
ratnik.gif
 
danas sam u presu video skeniran dokument tj koalicioni sporazum izmedju DS i DSS-a i tamo pise da ce se sve odluke koalicije donositi konsenzusom.

e ljige i nistaci iz DS-a cak ni ono sto potpisu ne postuju pa su naravno raspisali izbore protivno onome sto su potpisali ;)

Ko ne veruje nek uzme danasnji press pa nek procita.
 
danas sam u presu video skeniran dokument tj koalicioni sporazum izmedju DS i DSS-a i tamo pise da ce se sve odluke koalicije donositi konsenzusom.

e ljige i nistaci iz DS-a cak ni ono sto potpisu ne postuju pa su naravno raspisali izbore protivno onome sto su potpisali ;)

Ko ne veruje nek uzme danasnji press pa nek procita.

Ma rekle gazde iz unije da mora da raspise i kao dobar sluga ovaj pogresi partner Tadic morao da raspise referendum.
 
Vazno je da dve najvece partije u Srbiji imaju svoje kandidate i red je da neka od njih i da predsednika ,ko dobije vise glasova ,a ove seoske lopuze i klozet -mafija ionako idu polako u srecniju proslost tako da je njihov bojkot bitan za Srbiju taman kao i monsunske kise u Bangladesu,mada bilo bi lepo da klozetari raskinu koalicioni sporazum i sruse vladu al bice da su im pare prece od casti:(
 
treba da se formira vlada dss,srs,ns pa da vidimo sta ce oni da urade,posle ovih sedam godina nemamo sta u toj varijanti da izgubimo a sto se tice eu pa pun mi je.... njihovih ucena,pre je milosevic bio izgovor ali su nastavili,u blazoj i podmuklijoj varijanti da nas ucenjuju,kao da smo neko africko pleme
 
chu shta cje da urade.
kompletna garnitura iz sadashnje vlasti i opozicije se vecj izvrtela na ministarskim/ vladajucjim foteljama.
sve filmove sa njima smo vecj odgledali.
dovedi chedu pravicje ti zebre i kupati u bazenima, dovedi vuchicja pa cje ti pljachkati preduzecja i gasiti medije.
ti ljudi nishta drugo ne umeju.
 
chu shta cje da urade.
kompletna garnitura iz sadashnje vlasti i opozicije se vecj izvrtela na ministarskim/ vladajucjim foteljama.
sve filmove sa njima smo vecj odgledali.
dovedi chedu pravicje ti zebre i kupati u bazenima, dovedi vuchicja pa cje ti pljachkati preduzecja i gasiti medije.ti ljudi nishta drugo ne umeju.

Znas li koliko je medija pogaseno u Srbiji u zadnjih godinu dana?!:lol:
Znas li koliko je preduzeca u Srbiji pokradeno i "posteno" privatizovano?!I za cijeg je to mandata radjeno?!:lol:
 
Jeste inace ni jedna vlada u svetu nije nikada pomogla nekom bliskom sebi..od kada je to zlocin..

ako imam rodjaka koji radi isti posao kao ti..pa pre cu rodjaku dati posao nego tebi..kakav bi ja bio covek kada familiji nepruzih pomoc...kako bi tudjem pomogao..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top