I prosvetne radnike tuku, zar ne...

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
17.627
Nezapamćeni skandal dogodio se u Tehničkoj školi u Trsteniku.

Naime, kako se vidi na video snimku, učenici su za vreme časa dok su razgovarali sa profesorkom, izvukli stolicu na kojoj je sedela, pa je nesrećna žena završila na podu učionice.

Profesorka im je najpre rekla da je nekulturno stajati nekome iza leđa, nakon čega joj je dan đak izvukao stolicu, a potom su počeli da se smeju.

Sve je mobilnim snimao drugi učenik, a treći je objavio na mrežama

classroom_1542034403442_61914801_ver1.0.jpg



00:26

Nezapamćen napad na nastavnike u Srbiji: Jeziv snimak iz Trstenika​

Vaspitno-disciplinski postupak pokrenut je protiv tri đaka ove škole.

Kako je za RTS rekao Milan Glidžić, direktor Tehničke škole, incident se desio u učionici u kojoj nema sigurnosnih kamera, a obavešteni su nadležni organi kao i roditelji đaka.

- Preduzeli smo sve zakonske mere, obavestili smo sve ustanove koje je trebalo, školsku upravu. Pokrenuo sam vaspitno-disciplinski postupak i kada se utvrde sve činjenice i učenici će biti kažnjeni određenom disciplinskom merom - kaže Glidžić.



https://www.kurir.rs/vesti/srbija/4052324/djaci-napali-profesorku-u-tehnickoj-skoli-u-trsteniku


Očekujem da i za ovo budu krivi prosvetni radnici.
 
Poslednja izmena od moderatora:
secam se u moje vreme u osnovnoj skoli mi smo profesorki koju nismo voleli stavljali igle na stolicu
i onda se smejali kad se bocne .. e da, nju smo gadjali i grudvama kad se okrene da pise nesto na tabli (donosili smo ih sa velikog odmora posto je cas sa njom bio bas posle)...bas je nesto nismo voleli sad kad se setim
:rumenko:


i mislim da je to do profesora.. zasto samo njoj? iritirala nas je, nije umela da se postavi..prema drugim profesorima smo bili odlicni, mirni i pazili smo na casu.

tako da je toga uvek bilo ali se sad dize pompa oko toga jer sve postaje viralno.
treba ucenike da kazne i kraj.
 
secam se u moje vreme u osnovnoj skoli mi smo profesorki koju nismo voleli stavljali igle na stolicu
i onda se smejali kad se bocne .. e da, nju smo gadjali i grudvama kad se okrene da pise nesto na tabli (donosili smo ih sa velikog odmora posto je cas sa njom bio bas posle)...bas je nesto nismo voleli sad kad se setim
:rumenko:


i mislim da je to do profesora.. zasto samo njoj? iritirala nas je, nije umela da se postavi..prema drugim profesorima smo bili odlicni, mirni i pazili smo na casu.

tako da je toga uvek bilo ali se sad dize pompa oko toga jer sve postaje viralno.
treba ucenike da kazne i kraj.
I niste bili kažnjeni ?
 
secam se u moje vreme u osnovnoj skoli mi smo profesorki koju nismo voleli stavljali igle na stolicu
i onda se smejali kad se bocne .. e da, nju smo gadjali i grudvama kad se okrene da pise nesto na tabli (donosili smo ih sa velikog odmora posto je cas sa njom bio bas posle)...bas je nesto nismo voleli sad kad se setim
:rumenko:


i mislim da je to do profesora.. zasto samo njoj? iritirala nas je, nije umela da se postavi..prema drugim profesorima smo bili odlicni, mirni i pazili smo na casu.

tako da je toga uvek bilo ali se sad dize pompa oko toga jer sve postaje viralno.
treba ucenike da kazne i kraj.
vandalu

kod mene jedan gadjao pored nastavnice jajetom

nista nije bilo , cini mi se , on jeste bio problematican ,

posle radio dugo godina u vojsci kao ugovorac

hocu da kazem da se verovatno radi o kucnom vaspitanju , nekad su profesori imali mnogo jaci status

pa je o5 bilo dogadjaja
 
vandalu

kod mene jedan gadjao pored nastavnice jajetom

nista nije bilo , cini mi se , on jeste bio problematican ,

posle radio dugo godina u vojsci kao ugovorac

hocu da kazem da se verovatno radi o kucnom vaspitanju , nekad su profesori imali mnogo jaci status

pa je o5 bilo dogadjaja
naravno, uvek se znalo ko su kolovodje i iz kojih porodica dolaze.
 
stvarno? :rumenko:
bas sam davno bio u skoli :kez:
ali to je dokaz da se oduvek radilo slicno.
a gde upisujete one koje fale?
a gde joj je onda laptop?
Možeš na telefonu otvoriti ednevnik, naravno da se u njemu sve upisuje... nemoj da počnem da pišem o tome šta sve treba da pišem u ednevnik, onda bi mi opet zatovorio temu jer sam preopširna :D
 
ili iz bogatih ili iz nasilnih
mislim da me pogresno ne shvate.
niti pravdam niti umanjujem ovo sta su uradili.
treba da budu kaznjeni.
ali hocu da kazem da su se takve stvari oduvek desavale i ne kazem da je to normalno ali da je to do profesora koji dozvoljava da mu to deca rade.,.
kako oni uopste smeju da joj dolaze iza ledja? .. brate u moje vreme bi taj ucenik dobio debelu kaznu ako ne poslusa.. mi smo slusali, nije bilo sanse da ti profesor nesto kaze a da ti ne poslusas, bili su pravi autoriteti.....sem te koju smo zezali jer nas je bas nervirala kako se ponasala prema nama.
mi jesmo svasta radili, ali ne ovako otvoreno, sve to je bilo tajno da profesori ne znaju, znali smo mi ko je stavio igle ali niko drugi,
ovo sad je brutalno i treba da se kazni, ali ponavljam, na prvom mestu profesori treba da znaju da se postave, cinejnica je da nije svako za taj posao, nije dovoljno to da zavrsis fakultet i imas vezu da se zaposlis u prosveti... moras biti "materijal" za profesora.
 
mislim da me pogresno ne shvate.
niti pravdam niti umanjujem ovo sta su uradili.
treba da budu kaznjeni.
ali hocu da kazem da su se takve stvari oduvek desavale i ne kazem da je to normalno ali da je to do profesora koji dozvoljava da mu to deca rade.,.
kako oni uopste smeju da joj dolaze iza ledja? .. brate u moje vreme bi taj ucenik dobio debelu kaznu ako ne poslusa.. mi smo slusali, nije bilo sanse da ti profesor nesto kaze a da ti ne poslusas, bili su pravi autoriteti.....sem te koju smo zezali jer nas je bas nervirala kako se ponasala prema nama.
mi jesmo svasta radili, ali ne ovako otvoreno, sve to je bilo tajno da profesori ne znaju, znali smo mi ko je stavio igle ali niko drugi,
ovo sad je brutalno i treba da se kazni, ali ponavljam, na prvom mestu profesori treba da znaju da se postave, cinejnica je da nije svako za taj posao, nije dovoljno to da zavrsis fakultet i imas vezu da se zaposlis u prosveti... moras biti "materijal" za profesora.
Slažem se,moraš biti materijal za prosvetnog radnika, al materijal za roditelje nam već godinama ide unazad...očito nisi upoznat sa zakonima i pravima dece, pobogu, ne smem da ih pogledam pogrešno, da se ne ne osete ugroženo ...
 
Šta ako je dopunska nastava pa ima samo par učenika ? Zar stvarno misliš da ni neko lažirao ovako nešto ??
nisam rekao da je lazirano jer je i direktor skole potvrdio slucaj, vec da je cela atmosfera u ucinoci neformalna i cudna i da nesto ne stima..generalno, znas kad smo mi ovako mogli da se setkamo i pricamo sa profesorom?
a ona ih pusta i jos prica sa njima..brate..trebala je da ga otera na mesto a ne da mu prica da je nepristojno da je iza ledja
 
nisam rekao da je lazirano jer je i direktor skole potvrdio slucaj, vec da je cela atmosfera u ucinoci neformalna i cudna i da nesto ne stima..generalno, znas kad smo mi ovako mogli da se setkamo i pricamo sa profesorom?
a ona ih pusta i jos prica sa njima..brate..trebala je da ga otera na mesto a ne da mu prica da je nepristojno da je iza ledja
Dugoo, baš dugoo nisi imao dodira sa prosvetom, školom, pravima dece, zakonom..
 

Back
Top