I MI PUTINA ZA TRKU IMAMO - verovali ili ne !

dbkapo

Veoma poznat
Poruka
11.819
Milan Bačević: Toma mi je prijatelj, al’ nisam zato ministar

POLITIKA,06:44, 04.08.2012.
Autor: B. Bojić,Foto: Marina Lopičić







Na to mesto dolazim kao čovek iz struke, imam 22 godine političkog iskustva iza sebe, ali nisam se mnogo eksponirao

Bačević kaže da će od srbije napraviti energetsku silu
BEOGRAD - Stručnost iznad prijateljstva.
Milan Bačević, ministar prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja, kaže da je na tu dužnost imenovan isključivo zbog stručnosti, a ne zbog prijateljstva s predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem. Naime, njegova ćerka Milena udata je za mlađeg Nikolićevog sina Branislava.

- Tomislav Nikolić i ja smo prijatelji od 1990. On je živeo u Kragujevcu, ja u Kraljevu, i bili smo poslanici SRS. Istog dana smo izabrani i zajedno smo stupili na političke funkcije. Znači, nisam početnik u politici. Imam 22 godine političkog iskustva iza sebe. Nisam se mnogo eksponirao, ali imam bogatu političku biografiju.

♦ Zašto ste odlučili da preuzmete baš ovaj resor?
- Doktorirao sam na prostornom planiranju i uradio dosta projekata iz oblasti hidrogeologije i geologije. Na to mesto dolazim kao čovek iz struke, a ne kao prijatelj Tomislava Nikolića. To je nekad otežavajuća okolnost, i njemu i meni.

♦ Da li strahujete od novih obaveza?
- Ne strahujem ni od čega, osim od bolesti. Ne plašim se posla, u kabinet će ući ljudi potvrđeni u struci, nekompromitovani. Cilj nam je da se uposli što više ljudi.

♦ Vi važite za čoveka SNS za vezu s Rusijom. Održavate prisne kontakte s JS Vladimira Putina.
- Veoma sam naklonjen Rusiji, ali i ja uživam njihovu naklonost. I mislim da to Srbija može da iskoristi. Rusija je spremna da pomogne i u popunjavanju budžetskih rupa.

♦ Kako će nam pomoći da popunimo rupe?
- Treba tragati za obostranim interesima i raditi na takvim projektima. Jedan od njih biće uljani škriljci, a takav projekat već postoji sa NIS u Pančevu, s novom rafinerijom. Takav projekat je i Južni tok. Mislite li da Rusija to nije mogla da uradi s nekim drugim?

♦ Na koji način ćete da realizujete projekat uljanih škriljaca?
- Završićemo započeti posao, koji je dobro vođen u mandatu Olivera Dulića. Nadam se da će Vlada u septembru moći da izađe s lepom vešću.

♦ Ko je ponudio strateško partnerstvo Srbiji?
- NIS sa „Gaspromom“, „Fu šun“ iz Kine, a te dve kompanije su razgovarale s „Estienergijom“ iz Estonije, koja se bavi preradom uljanih škriljaca u sintetičku naftu. Zasad imam uveravanja „Gaspromnjefta“ da raspolažu najboljom tehnologijom na svetu.

♦ Rusi, dakle, imaju najviše šanse?
- Insistiraću da Srbija ima kontrolni paket - 51 odsto vlasništva, jer se eksploatacijom samo 400.000 utvrđenih rezervi, za šta je već izdato eksploataciono pravo našem rudarskom kompleksu Resavica, može dobiti 600.000 tona nafte godišnje.

♦ Koji je interes Srbije da uđe u realizaciju tog projekta? Šta time dobijaju građani?
- Srbija tada postaje energetska sila u regionu kojoj, kad dodamo Južni tok, neće biti premca u ovom delu Evrope.


Putin dolazi u Srbiju

♦ Pošto imate prijateljske odnose s JS Vladimira Putina, da li će on do kraja godine doći u Srbiju?
- Mislim da će doći. Ima razloga. Krenućemo s Južnim tokom do kraja godine, pokrenuće se nova rafinerija u Pančevu. Drugo, ovde ga čeka odan i iskren prijatelj, Tomislav Nikolić.

♦ Da li je i vama zvono na telefonu ruska himna, kao Nikoliću?
- Ne, ali posle srpske tu himnu volim najviše na svetu.

P.S.
PISAO SAM NA FORUMU RANIJE O OVOM COVEKU KAO O COVEKU SA OGROMNIM POTENCIJALOM... MNOGI NISU TO OZBOLJNO SHVATALI.:think:
Ruznjikav ali pametan i odlucan je slika i prilika buduceg predsednika Srbije kojim cemo se ponositi ( za razliku od Borisa, namazanog i praznoglavog žutog prethodnika)
Zivi bili pa videli.....Do sada me instikt nije varao ni kada sam lobirao na forumu za SNS i Tomu Nikolica ni kada sam predvidjao vladu kao i Vulina na mestu ministra.
NAPRED MILANE (ZEMLJAČE), UZIMAJ STVARI U SVOJE RUKE - SRPSKI NAROD JE UZ TEBE !!!:worth:
 
To bi i ja voleo da imam. Kako se to moze ugraditi?
Чачкај по нету, сигурно има...
S obzirom sa kim ga porede, vidim da Putin bas i nije previse cenjen.
Човек још није ни засео, а већ бива оцрњен од стране непристрасне и објективне модерације.:roll::D
 
Milan Bačević: Toma mi je prijatelj, al’ nisam zato ministar

POLITIKA,06:44, 04.08.2012.
Autor: B. Bojić,Foto: Marina Lopičić

Na to mesto dolazim kao čovek iz struke, imam 22 godine političkog iskustva iza sebe, ali nisam se mnogo eksponirao

Bačević kaže da će od srbije napraviti energetsku silu
BEOGRAD - Stručnost iznad prijateljstva.

Milan Bačević, ministar prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja, kaže da je na tu dužnost imenovan isključivo zbog stručnosti, a ne zbog
prijateljstva s predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem. Naime, njegova ćerka Milena udata je za mlađeg Nikolićevog sina Branislava.

- Tomislav Nikolić i ja smo prijatelji od 1990. On je živeo u Kragujevcu, ja u Kraljevu, i bili smo poslanici SRS. Istog dana smo izabrani i zajedno smo stupili na političke funkcije. Znači, nisam početnik u politici. Imam 22 godine političkog iskustva iza sebe. Nisam se mnogo eksponirao, ali imam bogatu političku biografiju.
♦ Zašto ste odlučili da preuzmete baš ovaj resor?
- Doktorirao sam na prostornom planiranju i uradio dosta projekata iz oblasti hidrogeologije i geologije. Na to mesto dolazim kao čovek iz struke, a ne kao prijatelj Tomislava Nikolića. To je nekad otežavajuća okolnost, i njemu i meni.

♦ Da li strahujete od novih obaveza?
- Ne strahujem ni od čega, osim od bolesti. Ne plašim se posla, u kabinet će ući ljudi potvrđeni u struci, nekompromitovani. Cilj nam je da se uposli što više ljudi.

♦ Vi važite za čoveka SNS za vezu s Rusijom. Održavate prisne kontakte s JS Vladimira Putina.
- Veoma sam naklonjen Rusiji, ali i ja uživam njihovu naklonost. I mislim da to Srbija može da iskoristi. Rusija je spremna da pomogne i u popunjavanju budžetskih rupa.

♦ Kako će nam pomoći da popunimo rupe?
- Treba tragati za obostranim interesima i raditi na takvim projektima. Jedan od njih biće uljani škriljci, a takav projekat već postoji sa NIS u Pančevu, s novom rafinerijom. Takav projekat je i Južni tok. Mislite li da Rusija to nije mogla da uradi s nekim drugim?

♦ Na koji način ćete da realizujete projekat uljanih škriljaca?
- Završićemo započeti posao, koji je dobro vođen u mandatu Olivera Dulića. Nadam se da će Vlada u septembru moći da izađe s lepom vešću.

♦ Ko je ponudio strateško partnerstvo Srbiji?
- NIS sa „Gaspromom“, „Fu šun“ iz Kine, a te dve kompanije su razgovarale s „Estienergijom“ iz Estonije, koja se bavi preradom uljanih škriljaca u sintetičku naftu. Zasad imam uveravanja „Gaspromnjefta“ da raspolažu najboljom tehnologijom na svetu.

♦ Rusi, dakle, imaju najviše šanse?
- Insistiraću da Srbija ima kontrolni paket - 51 odsto vlasništva, jer se eksploatacijom samo 400.000 utvrđenih rezervi, za šta je već izdato eksploataciono pravo našem rudarskom kompleksu Resavica, može dobiti 600.000 tona nafte godišnje.

♦ Koji je interes Srbije da uđe u realizaciju tog projekta? Šta time dobijaju građani?
- Srbija tada postaje energetska sila u regionu kojoj, kad dodamo Južni tok, neće biti premca u ovom delu Evrope.


Putin dolazi u Srbiju

♦ Pošto imate prijateljske odnose s JS Vladimira Putina, da li će on do kraja godine doći u Srbiju?
- Mislim da će doći. Ima razloga. Krenućemo s Južnim tokom do kraja godine, pokrenuće se nova rafinerija u Pančevu. Drugo, ovde ga čeka odan i iskren prijatelj, Tomislav Nikolić.

♦ Da li je i vama zvono na telefonu ruska himna, kao Nikoliću?
- Ne, ali posle srpske tu himnu volim najviše na svetu.
P.S.
PISAO SAM NA FORUMU RANIJE O OVOM COVEKU KAO O COVEKU SA OGROMNIM POTENCIJALOM... MNOGI NISU TO OZBOLJNO SHVATALI.:think:
Ruznjikav ali pametan i odlucan je slika i prilika buduceg predsednika Srbije kojim cemo se ponositi ( za razliku od Borisa, namazanog i praznoglavog žutog prethodnika)
Zivi bili pa videli.....Do sada me instikt nije varao ni kada sam lobirao na forumu za SNS i Tomu Nikolica ni kada sam predvidjao vladu kao i Vulina na mestu ministra.
NAPRED MILANE (ZEMLJAČE), UZIMAJ STVARI U SVOJE RUKE - SRPSKI NAROD JE UZ TEBE !!!:worth:

Ajmo, NAŠ PUTINE da te vidimo

Picture1631.jpg


Picture1634.jpg
 
Videcemo koliko je strucan,jer je sasvim normalno da nece izjaviti da je postavljen kao prijatelj Nikolica,,Za sada je on za mene samo u rangu TOMINOG PRIJATELJA kao sto je onaj ŠUNATOVAC bio u rangu BORISOVOG KUMA
Ja ne bih ni u snu mogao da poredim ovu dvojicu. Jedan je čovek iz struke koji je doktorirao na problemima geologije, a drugi podizač kapije na julovskom parkingu koji je završio fakultet kad je došao na vlast.
 
I moderatori su forumasi :D

Moja primedba je samo na poredjenje s Putinom. Milsim da je na stetu Putina.
Па и није поређење, јер није ништа ни урадио, већ је пре нада да ће човек који мало физички подсећа на њега остварити неке резултате, али слажем се да не треба тако глорификовати сваког.
Један је руски цар, један једини!! :ok:
Само је Бог изнад руског цара!!! :D
 
Ima 22 godine političkog iskustva i ama baš nikakve rezultate ,a niko ni ne bio čuo za njega da nije Tomina prija , tuga .
Да, камо среће да су радикали стално били на власти па да видимо и те резултате за 22 године. :mrgreen:
Шешеље се угледао на Садама својевремено!!! :eek:
 
Milan Bačević: Toma mi je prijatelj, al’ nisam zato ministar

POLITIKA,06:44, 04.08.2012.
Autor: B. Bojić,Foto: Marina Lopičić







Na to mesto dolazim kao čovek iz struke, imam 22 godine političkog iskustva iza sebe, ali nisam se mnogo eksponirao

Bačević kaže da će od srbije napraviti energetsku silu
BEOGRAD - Stručnost iznad prijateljstva.
Milan Bačević, ministar prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja, kaže da je na tu dužnost imenovan isključivo zbog stručnosti, a ne zbog prijateljstva s predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem. Naime, njegova ćerka Milena udata je za mlađeg Nikolićevog sina Branislava.
------
NAPRED MILANE (ZEMLJAČE), UZIMAJ STVARI U SVOJE RUKE - SRPSKI NAROD JE UZ TEBE !!!:worth:
Ово је чиста случајност, зар не, то што му је Николићев син зет... Мислим, прво су демократе позапошљавале све своје рођаке и пријатеље "стручњаке", а сад исто то ради овај нови... нема разлике... и све по нашем џепу... исти су, као што сам знала и пре избора, и зато се поносим собом што нисам као неки насела на њихове лажи.

И говори само у своје име, немаш право да говориш у име српског народа - шта бре ти замишљаш, ко ти је дао то право. :cool:
 

Back
Top