Quantcast
  • Blog je internet dnevnik u kome autor iznosi svoja razmišljanja na neku temu. Molimo vas da se pridržavate Pravilnika Bloga.

I M E N A

Soradze

Ističe se
Poruka
2.624
U našim selima je totalni hit dati ime kravi. Svako ima svoje cake. Neko to radi rendom, neko po danima u nedelji, neko po svecima. Naravno, postoje i ustaljena imena kao Belka, Ružica, Visulja...

"Život na selu je težak, jeb'ga, mora dosta da se radi, ali ima se kasnije i koristi od ove marve što gajimo. Imam i pras'ća i živine, ali najponosniji sam na moje krave: Tanganjiku, Petrojku, Nedeljku, Belu, Šaru, Kataklizmu, Ruš'cu i Zlatanu."
///////////////////////////////////////
Davanjem imena kućnom ljubimcu, vlasnik psa odaje vrstu, ali i sebe.

Džeki, Bleki, Brnjo - imena za neodređenu pasminu, žgoljavog avlijanera, koga vlasnik, ne zna se zašto, smatra lovačkim psom, iako se svaki put iz lova vrati bez njega. Ova vrsta pasa konzumira svaku vrstu hrane, osim onu za pse.

Maza, Slatkica, Meda - stane u svaku torbu. Vlasnice su uglavnom sponzoruše, koje pokušavaju da oponašaju ekskluzivne sponzoruše i tvrde da je to pas, ali mi znamo da nije. Znamo da je to pacov. I ne iznenađujemo se što je taj pacov obučen u skuplju garderobu od naše i što konzumira najskupoceniju pseću hranu, lupkajući nalakiranim noktima po podu.

Gara, Šara, Žuća - imena namenjena za pse u boji. Ime određeno dlakom, ali i kreativnim odabirom vlasnika koji nije daltonist.

Rocky, Rambo, Max, Rex - kerovi koji konzumiraju proteine i imaju veću mišićnu masu od vlasnika, iskompleksiranog baju koji ne zna šta je brnjica (korpa)...
/////////////////////////////////////////////////////////////////
Nazive za pogrebna preduzeća smišljaju ljudi sa morbidnim smislom za humor, a sve sa namerom da oraspolože porodicu preminulog. Imena se dele na:

1) U vezi sa večnim spokojem: "Miran san", "Slatki snovi"
2) U vezi sa natprirodnim i mitskim bićima: "Beli anđeo", "Haron", "Adonis", "Ra", "Šiva"
3) Po večitim prebivalištima duša umrlih: "Raj", "Had"
4) Po prezimenu pogrebnika: Topalović, Živić, Srećković
5) Nemaju veze ni sa čim, ali su dobila imena po sistemu slučajnog uzorka: "Konkordija", "Kometa", "Zvezdana prašina"
/////////////////////////////////////////////////////////
Bezgraničnu maštovitost možemo zapaziti kod naših ljudi kada daju imena svojoj deci (Maslačak, Brus Li, Kasandra, Cipiripi, Netrebala, Tarzan) ali i ogromnu inspiraciju kada je u pitanju smišljanje imena kojekakvih proizvoda. Pa tako, brišemo dupe "Natalijom", "Sofijom", Emilijom", sedimo na "Maji", "Ani", "Gorici" (fotelja, kauč, stolica), beba spava u "Aniti" (krevetac), vodimo ljubav na "Matrix-u" (francuski ležaj). "Kara" nam služi za umivanje (lavabo), kada se tuširamo navlačimo "Sonju" (zavesa), gazimo "Donu" (prostirka), na "Sari", "Labudu", "Ekskluzivu" jedemo (stolovi) ono što smo skuvali u "Atini", "Sofiji", "Milanu" (kuhinje)... Za sve to vreme, neko se igra "Crnim vukom", "Terminatorom" ili "Belim gospodarom" (vibratori)...
//////////////////////////////////////////////////////
Idu dve ribe u fazonu "ala smo ribe"

Riba 1: "Njaoooo, vidi one seljake što sede po klupama! A mi idemo u onaj "Bož"..., "Blož"... , "Bolož"... Ma, kako se zove ta kafana, bre? Ne mogu da se setim, bre!"
Riba 2: "Bloževno veče", sestroooooo! Siiiis, bre! Baš ćemo biti cooool, breeeee"...

Poslednja izmena:

Mrkalj

Elita
Moderator
Poruka
20.199
Bloževno veče, ofkors. Ta "Kon***dija" mi se zalěpila slučajno za poruku jer je to bila reklama postavljena kao zasebna tema na Blog koju sam prěthodno obrisao i postavljača trajno banovao.

Soradze

Ističe se
Poruka
2.624
Bloževno veče, ofkors. Ta "Kon***dija" mi se zalěpila slučajno za poruku jer je to bila reklama postavljena kao zasebna tema na Blog koju sam prěthodno obrisao i postavljača trajno banovao.
Bravo što ste ga trajno banovali! Ipak...liči kao da vam se malkice i osvetio, a? :zcepanje:
Inače, reklama je za vas gratis! Biće još! :super:

Lord Gledston

Iskusan
Poruka
5.207
Bio sam nedavno u Kuli,i prolazeci jednom ulicom,videh jedan izlog pun reklama a iznad ulaza tabla sa imenom firme:PUT U RAJ.Misleci da je u pitanju
turisticka agencija,udjoh da pitam kakve putne aranzmane imaju,za ovu sezonu.Devojka za pultom mi tiho rece:"znate,mi putovanje organizujemo
samo u jednom pravcu".Zacudjen,upitah je kako to ? Pa...odgovori ona diskretno,nasi komitenti se ne vracaju nazad.Videsi da i dalje izgledam zacudjeno,ona mi samo ocima pokaza u ugao agencije,gde je stajao neupadljivo,jedan divan raskosan...mrtvacki kovceg ! Tek tada shvatih,da sam usao
u agenciju za luksuzne sahrane i...zbunjeno zahvalih na "uslugama" koje nude,te izadjoh iz agencije,ni sam ne znam kako...