I ja sam Viking!

Northerian

Ističe se
Banovan
Poruka
2.145
Blejah do malopre sa ortakom napolju po ovoj zimi, i posto nismo znali o cemu da pricamo, poce on da se tripuje kako se nalozio na ovu pesmu


i tako mi zapocesmo razgovor o Vikinzima, pomalo i o viking metalu. E sad, pitao je on mene nesto kao da li bih zeleo da sam Viking, i ja reko naravno, hebe mi se za ovaj svet, ocu malo da pljackam, silujem, palim, rusim sve pred sobom... E sad ja nesto razmisljam, koliko je to isplativo. Kad bi vam sad neko recimo ponudio da ostatak zivota provedete kao VIking (i ako ste zena, postajete muski Viking:mrgreen:), da li biste prihvatili? Dakle, da se vratite u X vek i plovite morima i rekama, predstavljajuci strah i trepet svakoma... Mozda bih, a mozda i ne, mada verovatno bih... Mozda je tema malo glupa, jos sam pod dejstvom alkohola, pa cu se verovatno sutra smejati ovome, ali sta da se radi... :D
 
Bolje onda postani politicar. Sve to ces da radis (pljackas i silujes narod) ali legalno i neces morati da spavas u hladno i po sumam vec u tomplom domu, imaces dobar auto kad negde treba da ides, a ne konja, leteces prvom klasom. . .
 
vikinzi su palili i zarili dok su ovi bili u najgrdjim vremenima i pokusavali vekovima da se sastave posle pada zapadnog rimskog carstva i totalnog raspada drustva i infrastrukture po evropi. tad je vladao zakon jaceg, a vikinzi kako su bili divljaci, to su i koristili. cim su evropljani razvili arhitekturu i adekvatno oruzje, vikinzi su pukli ko tikve, jer je njihova strategija bila udri gde stignes, pritom galameci da pokusas da zaplasis protivnike. ako si na to jos i surov i divljak, eto ti idealne kombinacije za zlostavljanje naroda tamo po severnoj nemackoj recimo. a da li bih volela da budem u onim njihovim brodovima,koji su vise veliki kajaci nego brodovi i da ih rucno prenosim tamo gde je pristup vodi onemoguceg, neka fala. al se ne bih bunila da budem nordijski bog, e oni su bili teske dileje z:shock:
 

Back
Top