Quantcast

I ❤️ GROCKA

Željko B.

Zainteresovan član
Poruka
419
Čudne su to stvari sa povratcima, jako čudne. Kada sam dugo u Grockoj, sve mi smeta. I godišnja doba, i hladnoća i toplota i vetar i mirno vreme i kiša i sunce i sneg i buka i tišina...ama baš sve. Ogovaram i javno i tajno. I ljude i funkcionere. I bivše i sadašnje i buduće. Smetaju mI lenji kelneri a i oni previše revnosni. Zgražavam se nad fontanom i krstim pred ružnoćom Gročanke a opet sa ledenim sarkazmom komentarišem kulturne događaje. Mrzim samotne večeri kad nema nikoga a penim kad vidim da nema mesta za parkiranje. Kukam kad nemam gde da izvedem goste a kad otvore novi restoran i drvlje i kamenje. Lajem po starim gročanima a smetaju mi nove face. Pretim bližnjima da ću da odem iza sedam gora i sedam mora. I onda odem samo do Beograda i sve se okrene na glavačke. Gročansko leto je prijatnije, proleće mirisnije, jesen lepših boja a zima baš ona iz mog detinjstva. Gročanski kafići mi sad izgledaju kao oaze normalnosti a kelneri vrhunski. Upoređujem hranu, Ljubina i Saletova čorba pobeđuje izvikane zemunske. Fasade Beograda spram mojih gročanskih na kič mi liče. Selo moje lepše od Parizaaaaaa...jedva čekam da se vratim. Iščekujem željno, svaki put kao da je prvi, onaj trenutak kad se spuštajući niz Lub promalja silueta Dunava natkriljena Straževicom. I zaklinjem se da nikada više neču opanjkavati rođenu varoš jer je najlepša na celom svetu. Zakletva traje kao život vilinog konjica. I ponovo grdim i bogoradam i tako u krug. Život mi prođe u amplitudama ali valjda to tako ide kad se neko bezgranično voli kao što se volimo Grocka i ja.
P. S. NEMOJTE JOJ REĆI DA NIGDE DRUGDE NE BIH MOGAO DA ŽIVIM OSIM TU. UOBRAZIĆE SE.Pogledajte prilog 543072