NE-ZGODAN
Poznat
- Poruka
- 7.555
http://www.alo.rs/sport/32666/I_delije_protiv_Tadica
Samo nekoliko dana pošto je fudbalska Zajednica Superlige zapretila drakonskim kaznama navijačima Rada zbog skandiranja: „Spasi Srbiju i ubij se, Borise“, iste stihove sredinom drugog poluvremena derbija 11. kola Jelen Superlige Zvezda - OFK Beograd (1:0, Trifunović u 14. minutu), istina spontano, bez vođenja sa razglasa, otpevale su i „delije“.
Navijači crveno-belih ovim gestom jasno su pokazali šta misle o pretnjama Zajednice Superligaša, ali i o liku i delu predsednika Republike Borisa Tadića. Ostaje da se vidi da li će neka od nadležnih institucija sada stvarno reagovati kako je najavljeno ili će ponovo ustuknuti pred, očigledno, najvećim problemom aktuelne vlasti - navijačima! Više nije reč o „samo“ dve-tri stotine pristalica Rada, nego i o najbrojnijoj navijačkoj grupi u zemlji, kojoj će, vrlo verovatno, da se priključi i ostatak „kopova“ po Srbiji.
Inače, „delije“ su pokazale da i te kako prate politička zbivanja u zemlji. Nekoliko minuta pre skandiranja predsedniku, raširene su dve parole na „severu“. Na jednoj je pisalo: „I da mi ponude 10 miliona, ne boj se ti...“. Ova poruka je bila jasan signal državnom aparatu da na navijače Crvene zvezde ne može da računa kao na potencijalne „drukare“ haškog optuženika za ratne zločine. Podsetimo, pre nekoliko dana Vlada Republike Srbije uvećala je nagradu na 10 miliona evra za informaciju koja bi dovela do hapšenja Ratka Mladića.
Druga parola, koja se sastojala iz dva dela, bila je upućena pripadnicima Žandarmerije. „U moj Beograd si došao da bodeš“ i „Da možeš da nas dobiješ na fer, ti bi bio čovek, a ne ker“, odnosilo se na nedavni nemio događaj, u kojem je starešina beogradske policije Zoran Đurđev nožem ubo maloletnog navijača Rada.
.banner_text_link { text-align: right; }.banner_text_link a { font-size: 12px; color: rgb(204, 204, 204); }.banner_text_link a span { font-size: 10px; }.banner_text_link a:hover { color: rgb(102, 102, 102); } Ako Zajednica Superligaša ostane dosledna svojim pretećim izjavama, koreografije i pesmu „delija“ dugo nećemo slušati na „Marakani“, ali i terenima širom Srbije.
Zvezda - OFK Beograd 1:0 (1:0)
Strelac: Trifunović u 14. minutu.
ZVEZDA: Stamenković, Ninkov, Mikić, Tošić, Adi, Kadu (od 80. Vešović), Milovanović (od 65. Savio), Isah, Koroman (od 85. Srnić), Trifunović, Kaluđerović.
OFK BEOGRAD: Šaranov, Petković, Popović, Kecojević, Rodić, Marković, Sinđić (od 69. Krstić), Trivunović, Žeravica (od 72. Simić), Radivojević (od 78. Merdović), Milić.
Sever = svemir
„Delije“ su još jednom pokazale da im, kada ne bi pravili incidente i kada ne bi mešali sport i politiku, u Evropi verovatno ne bi bilo ravnih među navijačima. Pesma podrške, čini se nikad goroj generaciji najtrofejnijeg srpskog kluba, nije prestajala, a početkom drugog dela, „sever“ je izgledao kao slika. Crni kartoni simbolisali su svemir, a u sredini „kopa“ od šest-sedam hiljada navijača bila je šetalica na kojoj je oslikan kosmonaut sa obeležjima Crvene zvezde. Ispod je pisalo: „I na Marsu ako treba“, poznati stih iz pesme navijača tima iz Ljutice Bogdana.
I sta ce sada,.....zabraniti publiku...ili zabraniti Zvezdu???
Samo nekoliko dana pošto je fudbalska Zajednica Superlige zapretila drakonskim kaznama navijačima Rada zbog skandiranja: „Spasi Srbiju i ubij se, Borise“, iste stihove sredinom drugog poluvremena derbija 11. kola Jelen Superlige Zvezda - OFK Beograd (1:0, Trifunović u 14. minutu), istina spontano, bez vođenja sa razglasa, otpevale su i „delije“.
Navijači crveno-belih ovim gestom jasno su pokazali šta misle o pretnjama Zajednice Superligaša, ali i o liku i delu predsednika Republike Borisa Tadića. Ostaje da se vidi da li će neka od nadležnih institucija sada stvarno reagovati kako je najavljeno ili će ponovo ustuknuti pred, očigledno, najvećim problemom aktuelne vlasti - navijačima! Više nije reč o „samo“ dve-tri stotine pristalica Rada, nego i o najbrojnijoj navijačkoj grupi u zemlji, kojoj će, vrlo verovatno, da se priključi i ostatak „kopova“ po Srbiji.
Inače, „delije“ su pokazale da i te kako prate politička zbivanja u zemlji. Nekoliko minuta pre skandiranja predsedniku, raširene su dve parole na „severu“. Na jednoj je pisalo: „I da mi ponude 10 miliona, ne boj se ti...“. Ova poruka je bila jasan signal državnom aparatu da na navijače Crvene zvezde ne može da računa kao na potencijalne „drukare“ haškog optuženika za ratne zločine. Podsetimo, pre nekoliko dana Vlada Republike Srbije uvećala je nagradu na 10 miliona evra za informaciju koja bi dovela do hapšenja Ratka Mladića.
Druga parola, koja se sastojala iz dva dela, bila je upućena pripadnicima Žandarmerije. „U moj Beograd si došao da bodeš“ i „Da možeš da nas dobiješ na fer, ti bi bio čovek, a ne ker“, odnosilo se na nedavni nemio događaj, u kojem je starešina beogradske policije Zoran Đurđev nožem ubo maloletnog navijača Rada.
.banner_text_link { text-align: right; }.banner_text_link a { font-size: 12px; color: rgb(204, 204, 204); }.banner_text_link a span { font-size: 10px; }.banner_text_link a:hover { color: rgb(102, 102, 102); } Ako Zajednica Superligaša ostane dosledna svojim pretećim izjavama, koreografije i pesmu „delija“ dugo nećemo slušati na „Marakani“, ali i terenima širom Srbije.
Zvezda - OFK Beograd 1:0 (1:0)
Strelac: Trifunović u 14. minutu.
ZVEZDA: Stamenković, Ninkov, Mikić, Tošić, Adi, Kadu (od 80. Vešović), Milovanović (od 65. Savio), Isah, Koroman (od 85. Srnić), Trifunović, Kaluđerović.
OFK BEOGRAD: Šaranov, Petković, Popović, Kecojević, Rodić, Marković, Sinđić (od 69. Krstić), Trivunović, Žeravica (od 72. Simić), Radivojević (od 78. Merdović), Milić.
Sever = svemir
„Delije“ su još jednom pokazale da im, kada ne bi pravili incidente i kada ne bi mešali sport i politiku, u Evropi verovatno ne bi bilo ravnih među navijačima. Pesma podrške, čini se nikad goroj generaciji najtrofejnijeg srpskog kluba, nije prestajala, a početkom drugog dela, „sever“ je izgledao kao slika. Crni kartoni simbolisali su svemir, a u sredini „kopa“ od šest-sedam hiljada navijača bila je šetalica na kojoj je oslikan kosmonaut sa obeležjima Crvene zvezde. Ispod je pisalo: „I na Marsu ako treba“, poznati stih iz pesme navijača tima iz Ljutice Bogdana.
I sta ce sada,.....zabraniti publiku...ili zabraniti Zvezdu???
Poslednja izmena:




