I „delije“ protiv Tadića!

NE-ZGODAN

Poznat
Poruka
7.555
http://www.alo.rs/sport/32666/I_delije_protiv_Tadica

Samo nekoliko dana pošto je fudbalska Zajednica Superlige zapretila drakonskim kaznama navijačima Rada zbog skandiranja: „Spasi Srbiju i ubij se, Borise“, iste stihove sredinom drugog poluvremena derbija 11. kola Jelen Superlige Zvezda - OFK Beograd (1:0, Trifunović u 14. minutu), istina spontano, bez vođenja sa razglasa, otpevale su i „delije“.

Navijači crveno-belih ovim gestom jasno su pokazali šta misle o pretnjama Zajednice Superligaša, ali i o liku i delu predsednika Republike Borisa Tadića. Ostaje da se vidi da li će neka od nadležnih institucija sada stvarno reagovati kako je najavljeno ili će ponovo ustuknuti pred, očigledno, najvećim problemom aktuelne vlasti - navijačima! Više nije reč o „samo“ dve-tri stotine pristalica Rada, nego i o najbrojnijoj navijačkoj grupi u zemlji, kojoj će, vrlo verovatno, da se priključi i ostatak „kopova“ po Srbiji.
Inače, „delije“ su pokazale da i te kako prate politička zbivanja u zemlji. Nekoliko minuta pre skandiranja predsedniku, raširene su dve parole na „severu“. Na jednoj je pisalo: „I da mi ponude 10 miliona, ne boj se ti...“. Ova poruka je bila jasan signal državnom aparatu da na navijače Crvene zvezde ne može da računa kao na potencijalne „drukare“ haškog optuženika za ratne zločine. Podsetimo, pre nekoliko dana Vlada Republike Srbije uvećala je nagradu na 10 miliona evra za informaciju koja bi dovela do hapšenja Ratka Mladića.
Druga parola, koja se sastojala iz dva dela, bila je upućena pripadnicima Žandarmerije. „U moj Beograd si došao da bodeš“ i „Da možeš da nas dobiješ na fer, ti bi bio čovek, a ne ker“, odnosilo se na nedavni nemio događaj, u kojem je starešina beogradske policije Zoran Đurđev nožem ubo maloletnog navijača Rada.

.banner_text_link { text-align: right; }.banner_text_link a { font-size: 12px; color: rgb(204, 204, 204); }.banner_text_link a span { font-size: 10px; }.banner_text_link a:hover { color: rgb(102, 102, 102); } Ako Zajednica Superligaša ostane dosledna svojim pretećim izjavama, koreografije i pesmu „delija“ dugo nećemo slušati na „Marakani“, ali i terenima širom Srbije.

Zvezda - OFK Beograd 1:0 (1:0)

Strelac: Trifunović u 14. minutu.
ZVEZDA: Stamenković, Ninkov, Mikić, Tošić, Adi, Kadu (od 80. Vešović), Milovanović (od 65. Savio), Isah, Koroman (od 85. Srnić), Trifunović, Kaluđerović.
OFK BEOGRAD: Šaranov, Petković, Popović, Kecojević, Rodić, Marković, Sinđić (od 69. Krstić), Trivunović, Žeravica (od 72. Simić), Radivojević (od 78. Merdović), Milić.

Sever = svemir

„Delije“ su još jednom pokazale da im, kada ne bi pravili incidente i kada ne bi mešali sport i politiku, u Evropi verovatno ne bi bilo ravnih među navijačima. Pesma podrške, čini se nikad goroj generaciji najtrofejnijeg srpskog kluba, nije prestajala, a početkom drugog dela, „sever“ je izgledao kao slika. Crni kartoni simbolisali su svemir, a u sredini „kopa“ od šest-sedam hiljada navijača bila je šetalica na kojoj je oslikan kosmonaut sa obeležjima Crvene zvezde. Ispod je pisalo: „I na Marsu ako treba“, poznati stih iz pesme navijača tima iz Ljutice Bogdana.


I sta ce sada,.....zabraniti publiku...ili zabraniti Zvezdu???
 
Poslednja izmena:
Наградити Звезду и све њене навијаче за вишедеценијску подршку Србији, Србима и српству!
Док се на другим местима ћутало, на стадионима се орило све што је тиштило све грађане Србије!

П.С. - Да се разумемо, не мислим да су само Делије навијачи који воле Србију, али они су први по масовности, тј. највише их је на утакмицама свог клуба.
П.С. на П.С. - Навијам за Србију, за све оне који желе да ме одмах етикетирају као навијача овог или оног клуба. СРПСТВО ИСПРЕД СВЕГА!!!
 
Samo nek gundjaju... jednom cemo da dobijemo zakon o sportu, pa ce da se zna ko je vlasnik, a ko je odgovoran da napravi rezultate (finansijske).
Do tada ce sportski navijaci da se bave politikom, a politicari onima koji sebe nazivaju navijacima... obe te aktivnosti su veoma pogresne.

Ako se setimo muvanja oko fudbala u Italiji 2008me... Sportski organi su propisali stroge kazne - koje je drzava ublazila. Kod nas taj deo, oko strogih pravila u sportu ne postoji. Pa neka neko uporedi fudbal u Italiji i fudbal kod nas...
 
I „delije“ protiv Tadića!

00038936.jpg


Samo nekoliko dana pošto je fudbalska Zajednica Superlige zapretila drakonskim kaznama navijačima Rada zbog skandiranja: „Spasi Srbiju i ubij se, Borise“, iste stihove sredinom drugog poluvremena derbija 11. kola Jelen Superlige Zvezda - OFK Beograd (1:0, Trifunović u 14. minutu), istina spontano, bez vođenja sa razglasa, otpevale su i „delije“.

Navijači crveno-belih ovim gestom jasno su pokazali šta misle o pretnjama Zajednice Superligaša, ali i o liku i delu predsednika Republike Borisa Tadića. Ostaje da se vidi da li će neka od nadležnih institucija sada stvarno reagovati kako je najavljeno ili će ponovo ustuknuti pred, očigledno, najvećim problemom aktuelne vlasti - navijačima! Više nije reč o „samo“ dve-tri stotine pristalica Rada, nego i o najbrojnijoj navijačkoj grupi u zemlji, kojoj će, vrlo verovatno, da se priključi i ostatak „kopova“ po Srbiji.
Inače, „delije“ su pokazale da i te kako prate politička zbivanja u zemlji. Nekoliko minuta pre skandiranja predsedniku, raširene su dve parole na „severu“. Na jednoj je pisalo: „I da mi ponude 10 miliona, ne boj se ti...“. Ova poruka je bila jasan signal državnom aparatu da na navijače Crvene zvezde ne može da računa kao na potencijalne „drukare“ haškog optuženika za ratne zločine. Podsetimo, pre nekoliko dana Vlada Republike Srbije uvećala je nagradu na 10 miliona evra za informaciju koja bi dovela do hapšenja Ratka Mladića.
Druga parola, koja se sastojala iz dva dela, bila je upućena pripadnicima Žandarmerije. „U moj Beograd si došao da bodeš“ i „Da možeš da nas dobiješ na fer, ti bi bio čovek, a ne ker“, odnosilo se na nedavni nemio događaj, u kojem je starešina beogradske policije Zoran Đurđev nožem ubo maloletnog navijača Rada.


Ako Zajednica Superligaša ostane dosledna svojim pretećim izjavama, koreografije i pesmu „delija“ dugo nećemo slušati na „Marakani“, ali i terenima širom Srbije.

http://www.alo.rs/sport/32666/I_delije_protiv_Tadica
 
Utakmica u Smederevu prekidana zbog vređanja Tadića


Duel Smedereva i Rada u 11. kolu Jelen Superlige prekinut je juče pred kraj na nekoliko minuta zbog uvredljivog skandiranja na račun Borisa Tadića, predsednika Srbije.

Navijači Rada su pre prekida pevali "spasi Srbiju i ubij se, Borise", kao i nedavno na utakmici protiv Spartaka, javlja Beta. Kad je sudija zatražio prekid niko nije znao šta se događa sve dok spiker na stadionu nije zamolio da se prekine uvredljivo skandiranje. Gostujući navijači vratili su se bodrenju svog tima, a utakmica je nastavljena i naposletku okončana bez golova - 0:0
.

Ovo je vec paranoja...i treba da se boji naroda...zivot mu zagorcava svakodnevno...vise dade pederima nego Kraljevu..ljiga
 
I ako Grobari to budu skandirali, biću protiv toga, jer tome nije mesto na fudbalskoj utakmici, navijači ne treba time da se bave.

Dok je bio Sloba, niko nije pevao na utakmicama to, e, pa ne mora ni sada.;)

Kako nije pevalo se sve u 16 , najvise DS-ovci sa romske tribine , a pevalo se i ko nas na tribini , dok je franjevcima i onaj stari Slobin rezim bio na srcu pa su manje pevali . :mrgreen:
 
I „delije“ protiv Tadića!

00038936.jpg


Samo nekoliko dana pošto je fudbalska Zajednica Superlige zapretila drakonskim kaznama navijačima Rada zbog skandiranja: „Spasi Srbiju i ubij se, Borise“, iste stihove sredinom drugog poluvremena derbija 11. kola Jelen Superlige Zvezda - OFK Beograd (1:0, Trifunović u 14. minutu), istina spontano, bez vođenja sa razglasa, otpevale su i „delije“.

Navijači crveno-belih ovim gestom jasno su pokazali šta misle o pretnjama Zajednice Superligaša, ali i o liku i delu predsednika Republike Borisa Tadića. Ostaje da se vidi da li će neka od nadležnih institucija sada stvarno reagovati kako je najavljeno ili će ponovo ustuknuti pred, očigledno, najvećim problemom aktuelne vlasti - navijačima! Više nije reč o „samo“ dve-tri stotine pristalica Rada, nego i o najbrojnijoj navijačkoj grupi u zemlji, kojoj će, vrlo verovatno, da se priključi i ostatak „kopova“ po Srbiji.
Inače, „delije“ su pokazale da i te kako prate politička zbivanja u zemlji. Nekoliko minuta pre skandiranja predsedniku, raširene su dve parole na „severu“. Na jednoj je pisalo: „I da mi ponude 10 miliona, ne boj se ti...“. Ova poruka je bila jasan signal državnom aparatu da na navijače Crvene zvezde ne može da računa kao na potencijalne „drukare“ haškog optuženika za ratne zločine. Podsetimo, pre nekoliko dana Vlada Republike Srbije uvećala je nagradu na 10 miliona evra za informaciju koja bi dovela do hapšenja Ratka Mladića.
Druga parola, koja se sastojala iz dva dela, bila je upućena pripadnicima Žandarmerije. „U moj Beograd si došao da bodeš“ i „Da možeš da nas dobiješ na fer, ti bi bio čovek, a ne ker“, odnosilo se na nedavni nemio događaj, u kojem je starešina beogradske policije Zoran Đurđev nožem ubo maloletnog navijača Rada.


Ako Zajednica Superligaša ostane dosledna svojim pretećim izjavama, koreografije i pesmu „delija“ dugo nećemo slušati na „Marakani“, ali i terenima širom Srbije.

http://www.alo.rs/sport/32666/I_delije_protiv_Tadica

Prvi bi ga oni ocinkarili...cigani su to...:hahaha:

Moraju se kazniti...nema smisla...:per:
 

Back
Top