I dalje...Nemam pojma... (vol. 2)

Zašto si skratila taj stih Mono...

Dela 17:24...''Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama,''

Možda zbog toga što se to odnosi na Boga a ne na Sveti Duh...

Ponovo razmisli o ovom...

1 Korićanima 3:16... Ne znate li da ste vi crkva Božija, i Duh Božji živi u vama?

Mono, moraš razmišljati o onom šta i kako napišeš.

A iz tvoje tvrdnje, da je Sveti Duh deo Boga, proizilazi da Deo Boga živi u crkvama a da deo Boga ne živi...Mono, Mono...
ne znaci

On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama, (Dela 17:24
 
Da Bozja sila. I?

Isus se niogde ne naznacava isto kao Bog.

Kaza li Isus ovako...

Otkrivenje 21:6-7... ''I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava. Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.''

A u Bibliji ima i ovo...

Rimljanima 9:5... ''Kojih su i oci, i od kojih je Hristos po telu, koji je nad svima, Bog blagosloven va vek. Amin.''

Tit 2:13... ''Čekajući blaženu nadu i javljanje slave velikog Boga i Spasa našeg Isusa Hrista,''

1 Timotiju 3:16... ''I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.''
 
ne znaci

On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama, (Dela 17:24

Mono, Mono...spetljala si se samo tako...Stih koji si skratila glasi...

Dela 17:24...''Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama,''

Medjutim, to nema nikakve veze sa onim da Sveti Duh živi u crkvi...

1 Korićanima 3:16... ''Ne znate li da ste vi crkva Božija, i Duh Božji živi u vama?''
 
Isus se niogde ne naznacava isto kao Bog.

Mono, možeš li mi objasniti ovo...

Kolašanima 2:9... ''Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno.''

A apostolsko verovanje u vezi sa Isusom...

Jovan 20:28... ''I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.''

Isus nije kazao ono...ja sam Bog...ali je kazao ovako...

Otkrivenje 22:13... ''Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.''
 
Ti si se spteljao jel lepo glasi

Dela 17:24...''Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama,''

sta tu nije jasno

Mono, zaboravila si na ovaj tvoj post...

Greh je huliti na sve gde je Bozji duh.

Pise duh je u nama.

On budući Gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim crkvama, (Dela 17:24

a kojim si negirala ono...da Sveti Duh živi u crkvama...

1 Korićanima 3:16... Ne znate li da ste vi crkva Božija, i Duh Božji živi u vama?

Mono, razmisli o tome šta si htela dokazati sa stihom Dela 17:24...
 
Greh je huliti na sve gde je Bozji duh.

Mono, ako je neoprostiv greh hula na Svetog Duha pitao bih te...da li je hula na Svetog Duha, tvrdokorno negiranje božanstva Svetog Duha...

Mono, kada kaza ovako...

Duh Boga je deo Boga.

A na okolnost da Bog ima božansku prirodu, da je božanstvo, očitim proizilazi da je i Sveti Duh božanstvo.

Mono, Sveti Duh kao božanstvo samo po sebi i za sebe, moli se Bogu za nas...po Bibliji...

Rimljanima 8:26... ''A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.''

I tako...da ponoovim...da li je neoprostiva hula na Svetog Duha, poricanje božanstva Svetog Duha...onog Svetog Duha koji živi i u crkvama...

1 Korićanima 3:6... ''Ne znate li da ste vi crkva Božija, i Duh Božji živi u vama?''
 
Mono, možeš li mi objasniti ovo...

Kolašanima 2:9... ''Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno.''

A apostolsko verovanje u vezi sa Isusom...

Jovan 20:28... ''I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.''

Isus nije kazao ono...ja sam Bog...ali je kazao ovako...

Otkrivenje 22:13... ''Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji.''
Znali su Judejci vrlo dobro šta je značila Isusova tvrdnja da je Bog Njegov Otac. Nisu bili tako ignorantni kao neki koji tvrdi da to što je Hristos Sin znači da je on stvoren (?!?!?! na ovakvim izjavama logika se raspada na atome)


18. I zato još više tražahu Judejci da ga ubiju, ne samo što narušavaše subotu, nego što i Boga nazivaše svojim Ocem gradeći se jednak Bogu.

Isus ih ne demantuje, nego im lepo obrazloži zašto je vrlo prikladno da Boga naziva svojim Ocem, uz sve značenje koje uz to ide.

19. A Isus odgovori i reče im: Zaista, zaista vam kažem: Sin ne može ništa činiti sam od sebe nego što vidi da Otac čini; jer što On čini, to isto čini i Sin:
20. Jer Otac ljubi Sina, i sve mu pokazuje što sam čini; i pokazaće mu veća djela od ovih da se vi čudite.
21. Jer kao što Otac podiže mrtve i oživljava, tako i Sin koje hoće oživljava.
22. Jer Otac ne sudi nikome, nego je sav sud dao Sinu.
23. Da svi poštuju Sina kao što poštuju Oca. Ko ne poštuje Sina ne poštuje ni Oca koji ga je poslao.
 
Znali su Judejci vrlo dobro šta je značila Isusova tvrdnja da je Bog Njegov Otac. Nisu bili tako ignorantni kao neki koji tvrdi da to što je Hristos Sin znači da je on stvoren (?!?!?! na ovakvim izjavama logika se raspada na atome)


18. I zato još više tražahu Judejci da ga ubiju, ne samo što narušavaše subotu, nego što i Boga nazivaše svojim Ocem gradeći se jednak Bogu.

Isus ih ne demantuje, nego im lepo obrazloži zašto je vrlo prikladno da Boga naziva svojim Ocem, uz sve značenje koje uz to ide.

Ne samo da su znali šta je značila Isusova tvrdnja iz Jovan 5:18. Veoma dobro su znali šta im je Isus kazao u...

Jovan 10:30 ...'' Ja i Otac jedno smo.''

pa su reagovali ovako...

Jovan 10:33...''Odgovoriše Mu Jevreji govoreći: Za dobro delo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti, čovek budući, gradiš se Bog.''

A u vezi tvrdnjama nekih, da je Isus stvorenje jer je stvoren, zanimljiv je stih...

1 Korićanima 1:24... ''Onima pak koji su pozvani, i Jevrejima i Grcima, Hrista, Božiju silu i Božiju premudrost.''
 
Greh je huliti na sve gde je Bozji duh.

Mono, Božiji duh je i u Isusu...pa bih te pitao...da li je hula na Sveti Duh tvrditi da je Isus stvorenje, da je stvoren...

A ako je moguće, voleo bih videti tumačenje Stražarske Kule u vezi sa ovim što kaza Isus...

Luka 23:31... ''Jer kad se ovako radi od sirovog drveta, šta će biti od suvog?''

Zašto li Isus onako metaforično o sebi kazuje kao o sirovom-zelenom drvetu...

Da bi to znala, morala bi znati malo više o simbolu drveta u Bibliji...
 
Mono, Božiji duh je i u Isusu...pa bih te pitao...da li je hula na Sveti Duh tvrditi da je Isus stvorenje, da je stvoren...

A ako je moguće, voleo bih videti tumačenje Stražarske Kule u vezi sa ovim što kaza Isus...

Luka 23:31... ''Jer kad se ovako radi od sirovog drveta, šta će biti od suvog?''

Zašto li Isus onako metaforično o sebi kazuje kao o sirovom-zelenom drvetu...

Da bi to znala, morala bi znati malo više o simbolu drveta u Bibliji...
Isus jeste stvoren jer je Bozji Sin. to je istina

Da li je hula tvrditi da je Bozji Sin - Isus Bog bolje se to pitaj.
 
a jel moze neko samo da mi objasni sta menja da li je Bog ili Sin BOZIJI, ako cekamo Sina Covecijeg? - ozbiljno pitam, sta dobijate ako ste u pravu, a druga strana nije? Eto jedna strana je u pravu, po logici stvari, ali kakve veze to ima ako cekamo Sina Covecijeg?


A, da, sad sam se setio vi cekate antihrista, a ovim ubijate visak vremena.
 
a jel moze neko samo da mi objasni sta menja da li je Bog ili Sin BOZIJI, ako cekamo Sina Covecijeg? - ozbiljno pitam, sta dobijate ako ste u pravu, a druga strana nije? Eto jedna strana je u pravu, po logici stvari, ali kakve veze to ima ako cekamo Sina Covecijeg?


A, da, sad sam se setio vi cekate antihrista, a ovim ubijate visak vremena.
Eto sve pogresno znas.
Antihristi su vec dosli mi ih ne cekamo niti je to bitno, niti su nama bitni

Cekamo da Bog deluje.

Kako sta menja da li je Bog ili Bozji Sin?

Bitna je istina. Jer je istina od Boga i tu je Bozji duh.

Ko veruje u laz zna se kome pripada.

Bog daje duh samo onima koji su na strani istine :)
 
pa dobro ari, ja sam pitao jasno pitanje, a ti mi sad pricas nasnimljen/nabuban materijal

evo kako vas ja vidim obe strane ovde

Bog je, a to znaci kada dodje to je to, kraj.
Nije Bog, vec Bozii Sin, bolje da mi kazemo nevidljivo prisustvo sad, ko zna kad ce zaista da dodje, a do tada...

E, od te dve busije koje ste zauzeli, od SAD, pa sve do KRAJA, vi, i jedni i drugi ste predali vlast trecem, praznina u medjuvremenu...Znam Crkva, Istina itd... a meni ratarstvo i stocarstvo, sta cu, seljak sam, a vi ste elita, tj. sluzite eliti, autoritetima, glavesinama, ...' de ja seljak da se nosim sa takvima, ne ide. Sta seljak zna ko su gete i spinoza.
 
Poslednja izmena:
Eto sve pogresno znas.
Antihristi su vec dosli mi ih ne cekamo niti je to bitno, niti su nama bitni

Cekamo da Bog deluje.
Pazi da te ne prevari Antihrist kad dođe kao Mesija kao novi Hrist.


Bitna je istina. Jer je istina od Boga i tu je Bozji duh.

Ko veruje u laz zna se kome pripada.
a šta ako ti veruješ u laž?

Bog daje duh samo onima koji su na strani istine :)
da nije obrnuto...u kome je Sveti Duh taj zna tj. oseća istinu...
 
I laž je istina ako veruješ u laž misleći da je to istina.
Tako da je kula za nju istina iako je očigledna laž.
Kao Pilat kad je pitao Isusa šta je istina, a ovaj ćuti. A ćutao je zato što ako bi rekao da je on istina ne bi mu poverovao. Ionako ga Pilat smatrao za zanesenjaka.
 
Ti se pazi :)

Bozja rec je istina i nju zastupam
a vi te paganske dogme koje su laz
vic_ii.jpg
 

Back
Top