I dalje ne verujete da Rusija energetima može da razori EU?

nikome nisu uveli sankcije, a gas ne isporučuju zemljama koje ne žele da ga plate u rubljama (jer kad se plaća u evrima novac završi u blokiranim/pokradenim deviznim rezervama).
energetska kriza dolazi kao posledica velike svetske ekonomske krize SEKA od pre 10-15 gdina koja nije resena vec je samo pogorsana tokom kovid perioda besomucnim upumpavanjem para tzv. QE; ogromni budzetski deficiti i zaduzivanja se lazno prikazuju kao bruto drustveni proizvodi...

rusi ce svakako uvesti sankcije, obustavljenjam gasa, ali se ovde radi o pravljenju alibija za pogresnu i bankarsku i ekonomksu i energetsku politiku eu - rusi krivi?
nece biti, a evo samo 1 primera

Half Of France's Nuclear Reactors Are Shutdown Amid Energy Crisis

dakle, ako se neko u eu oslanjao na francuski izvoz struje, neka shvati da je ziveo u snovima - nece ga biti, evropi slede restrikcije struje
France's nuclear problems are "going to last beyond this year and likely into the year after."
.......i niko ga nece vise kupovati od Rusa, jer niko ne voli ekonomsko ucenjivanje .Bez prodaje gasa i nafte Rusija ce bankrotirati
EU CE BANKROTIRATI, prosto ce se raspasti, svako za sebe, a gas ce biti duplo ili cak troduplo skuplji, kao i struja, ali cete sve i trositi duplo manje - restrikcije, tako da vas nece toliko bas opaliti po dzepu - sledi smrzavanje na zimu i restrikcje - MRAK.
Lako je sada mangupirati se na leto sa punim skladistima.
 
Poslednja izmena:
.......i niko ga nece vise kupovati od Rusa, jer niko ne voli ekonomsko ucenjivanje .Bez prodaje gasa i nafte Rusija ce bankrotirati
А то си ти лично установио анализама?
Пошто си анализирао, реци, одакле ће гас стизати и по којој цени?
Сем тога, да ли си чуо колико хране Русија извози?
 
Пошто си анализирао, реци, одакле ће гас стизати и по којој цени?
ili ce trositi duplo manje, ili ce zrtvovati pola stanovnistva u ratu protv rusije - nema treceg
Сем тога, да ли си чуо колико хране Русија извози?
ja bih ih morio gladju, 'bes zaradu, dao bih gladnoj africi, a gas im ne bih dao ni za zlato, vec bih ga zavrnuo koliko juce

ni francuzi nece da imaju struju, vidi link iznad,, a kamoli svabe

nece mene niko da cuje, i zato imamo rat, a trebalo bi sankcije samo koje bi resile sve za kratko vreme

bez privrede, u mraku i praznog stomaka tesko da bi se iko vise qrcio
 
Poslednja izmena:
ili ce trositi duplo manje, ili ce zrtvovati pola stanovnistva u ratu protv rusije - nema treceg

ja bih ih morio gladju, 'bes zaradu, dao bih gladnoj africi, a gas im ne bih dao ni za zlato, vec bih ga zavrnuo koliko juce

ni francuzi nece da imaju struju, vidi link iznad,, a kamoli svabe

nece mene niko da cuje, i zato imamo rat, a trebalo bi sankcije samo koje bi resile sve za kratko vreme

bez privrede, u mraku i praznog stomaka tesko da bi se iko vise qrcio
Управо су на вестима недеље напоменули могућност обуставе снабдевања гасом Европе, сем Мађарске и Србије.
 
Управо су на вестима недеље напоменули могућност обуставе снабдевања гасом Европе, сем Мађарске и Србије.
rusi sporo sedlaju konje, kasne - to je vec trebalo da bude uradjeno, stvari brzo eskaliraju, samo dobijaju jos frontova evo sa finskom/svedskom

ali ni ti mi nisi verovao pre neku nedelju, pitajuci me sta smo mi ameri ljubomorni sto rusija ima biznis sa eu - sada vidis da nema
 
🇸🇰 💨 Више од 60 одсто становника Словачке изјаснило се против обуставе испоруке гаса и нафте из Русије, показују резултати анкете агенције Фокус рађене за словачки ТВ канал „Маркиза“.

💬 „62% испитаника је било против обуставе испоруке гаса и нафте из Русије. Овакав став је најчешћи код гласача левичарских партија Република (93%), Курс – Социјалдемократија (82%), Глас – Социјалдемократија” (69%) и„Ми - породица“ (55%)“, наводи се у коментарима агенције Фокус на резултате анкете.

Око 25% испитаника се сложило са искључењем руских енергената у наредних неколико година, чак и ако њихове цене порасту.

Још седам одсто анкетираних подржало је искључење нафте и гаса из Руске Федерације већ ове године.

Присталице партија и покрета десног центра спремне су за одустајање од горива из Руске Федерације: странка Прогресивна Словачка (26% је за моментално, а 34% за обуставу увоза у року од неколико година), Покрет Обични људи и независни појединци ( 16% и 45%, респективно), Хришћанско-демократски покрет (12% и 38%), Партија слободе и солидарности (11% и 43%).

👉 Најновије вести — rs.sputniknews.com
 
energetska kriza dolazi kao posledica velike svetske ekonomske krize SEKA od pre 10-15 gdina koja nije resena vec je samo pogorsana tokom kovid perioda besomucnim upumpavanjem para tzv. QE; ogromni budzetski deficiti i zaduzivanja se lazno prikazuju kao bruto drustveni proizvodi...

rusi ce svakako uvesti sankcije, obustavljenjam gasa, ali se ovde radi o pravljenju alibija za pogresnu i bankarsku i ekonomksu i energetsku politiku eu - rusi krivi?
nece biti, a evo samo 1 primera

Half Of France's Nuclear Reactors Are Shutdown Amid Energy Crisis

dakle, ako se neko u eu oslanjao na francuski izvoz struje, neka shvati da je ziveo u snovima - nece ga biti, evropi slede restrikcije struje
France's nuclear problems are "going to last beyond this year and likely into the year after."

EU CE BANKROTIRATI, prosto ce se raspasti, svako za sebe, a gas ce biti duplo ili cak troduplo skuplji, kao i struja, ali cete sve i trositi duplo manje - restrikcije, tako da vas nece toliko bas opaliti po dzepu - sledi smrzavanje na zimu i restrikcje - MRAK.
Lako je sada mangupirati se na leto sa punim skladistima.
Konačno će sva Putinofilna horda da napusti zapadnu Evropu i severnu Ameriku te se preseli u državu, koju obožava. Rublje, votka, gas, ruskinje....gdje će vam biti kraj....
 
Хахахаха....можеш ти и глупљи пост саставити, то ти је заштитни знак.
Što? Nešto sam krivo napisao? Očekujem, da će ova putinofilna horda, da se pridruži vama, što ste inteligentniji od nas zapadnjaka, u Rusiji. Što bi više trošili vreme života u tim zapadnim zemljama, kad su već tako i tako propale i zle, jer su dolari i euri bez pokrića a rublja ima zlatnu podlogu. A tek sarmati, kinđali, avantgardi.....
 
Konačno će sva Putinofilna horda da napusti zapadnu Evropu i severnu Ameriku te se preseli u državu, koju obožava. Rublje, votka, gas, ruskinje....gdje će vam biti kraj....
ja sam trampovac bio, i on vam je lepo rekao da se manete zavisnosti od ruskog gasa, ali ste mu se smejali... sta bi sada, bezanija iz eu? mi u s. americi ne zavisimo od ruskog gasa, kako to ne shvatas? i ja bezveze proveram koga ignorisem
 
Poslednja izmena:
ja sam trampovac bio, i on vam je lepo rekao da se manete zavisnosti od ruskog gasa, ali ste mu se smejali... sta bi sada, bezanija iz eu? mi u s. americi ne zavisimo od ruskog gasa, kako to ne shvatas? i ja bezveze proveram koga ignorisem
Kraj krajeva zašto ne bi kupovali energente od Rusije, koja je dio Evrope? Tema je glupa, obustava kupovine energenata iz Rusije dovodi do recesije EU i bankrota Rusije (33% prihoda ruskog buđeta je od prodaje energenta EU). Ko to želi? Ili rat u Ukrajini? Siloviki i Putin jednog dana će izgubiti vlast, a rat će završiti, tako, kako mnogo ratova do sada.
 
ja sam trampovac bio, i on vam je lepo rekao da se manete zavisnosti od ruskog gasa, ali ste mu se smejali... sta bi sada, bezanija iz eu? mi u s. americi ne zavisimo od ruskog gasa, kako to ne shvatas? i ja bezveze proveram koga ignorisem
А ми у Русији не зависимо од тога што ви мислите и радите. Глупа ЕУ, која се понаша вазални у односу на САД плаћа високи цену топ идиотски политици.
Треба протерати све америчке војнике из Европе и окренути се себи. САД су паразитска и злочиначка држава која константно води ратове и на тај начин угрожава сваку могућност за нормалан живот.
Када падне прва бомба и на САД, онда ће се ти идиоти отрезнити. Неће више рат бити вест на ТВ-у него реалност.
Страх који ће направити стампедо америчких идиота одрадиће остало!
 
To ne znaći propast nego recesiju. Koliko duboku, će da se tek vidi...
problem je izlazak iz recesije, a za izlazak nam se nudi jedino rat
to da se i sada radi samo o recesiji su bajke, jer zasto se kao jedino resenje nudi samo rat? i to posle uspostavljanja jednoumlja masovne hipnoze, ispiracine

The People Behind DHS's Orwellian "Disinformation Governance Board"

Tverberg: The World Has A Major Crude Oil Problem; Expect Conflict Ahead


This crude oil shortfall seems likely to become greater in the years ahead, pushing the world economy toward conflict and the elimination of inefficient players...

elminacija znaci rat, samo rusi/putin da ponese krivicu, i to je to, ko ne vidi, slep kod ociju.


Media outlets tend to make it sound as if all our economic problems are temporary problems, related to Russia’s invasion of Ukraine. In fact, world crude oil production has been falling behind needed levels since 2019. This problem, by itself, encourages the world economy to contract in unexpected ways, including in the form of economic lockdowns and aggression between countries.
dakle zakljucavanje smo imali sa kovidm, sada sledi agresija izmedju zemalja.

trebalo je samo zavrnuti gas eu, i resili bi problem ovih ''neefikasnih'' iznad pomenutih, ali putin ima vatu u usima.
mi ameri bi pumpali pare onda u gas [prekookeanske brodove], a ne u oruzje [bombardere]

ovo je brzopotezna, nema se vremena kao kod regularnih partija saha.
 
Poslednja izmena:
dakle sta nam govori analiza sa sajta iznad?
[2] The growth in world crude oil production shows an amazingly steady relationship to the growth in world population since 1991. The major exception is the decrease in consumption that took place in 2020, with the lockdowns that changed consumption patterns.
sirova nafta je u direktnoj proporciji sa rastom stanovnistva i samo je za vreme kovida [rad od kuce] - poremecena iliti: niste vi bili zakljucavani zbog kovida vec zbog nedostatka nafte, sto kinezi pokusavaju da nastave sa sangajem itd!

sledeci pasus vam to jasno govori:
[3] Crude oil prices dropped dramatically when economies were shut in, beginning in March 2020. Prices began spiking the summer and fall of 2021, as the world economy attempted to open up. This pattern suggests that the real problem is tight crude oil supply when the economy is not artificially constrained by COVID restrictions.

nije rat u Ukrajini uzrok energetskog problema, nego je resenje za problem koji smo imali decenijama ranije:
An analysis of price trends suggests that most of the recent spike in crude prices is due to the tightness of the crude oil supply, rather than the Ukraine conflict.

ima nas mnogo na planeti, zapad[na EU] se okorIscavao decenijama jeftinim gasom i naftom, na racun zemalja izvoznica, I SADA ILI CE SE ISTREBITI POLOVINA eu-ROPLJANA, ILI SLEDI PRERASPODELA, NEMA TRECEG, KORONA KARTA/ADUT JE VEC ISPUCANA
This problem, by itself, encourages the world economy to contract in unexpected ways, including in the form of economic lockdowns and aggression between countries..
 

Back
Top