"I ćutanje je zločin"

Seljački mentalitet i neprosvećenost… jedan gastarbajter iz nekog sela kod Paraćina je pre par godina, celu noć mučio svoju ženu i na kraju je umrla od batina.
Komšije su sve čule ali niko nije prijavio- da se ne zameraju!
Ne. Nego ljudi ne žele da ih nasilnik napadne. Ili im pravi probleme. Da ako se umešaju u tuču nasilnik ne izvuče nož ili pištolj.
 
достојно јунака православца, потомка јуначких предака, да помаже слабије,
а не забија главу међ ножице своје, ка нека јајара!
слажеш се?
или данас живе све саме јајаре, скоро? а јунаци остадоше по мојковцу и брегалници...
potukle se moje komsije, ja bih u blizini, pokusah da ih smirim...kad oni skocise na mene, tukao sam se sa dva bizgova, nekako sredim jednog, drugi pobeze...pokusah da smirim jednog svalera moje rodjake, kada joj udario samar, a ona se izdra na mene da gledam svoja posla...sada bih se samo umesao u neke razumnije situacije, da ne navodim primere
 
potukle se moje komsije, ja bih u blizini, pokusah da ih smirim...kad oni skocise na mene, tukao sam se sa dva bizgova, nekako sredim jednog, drugi pobeze...pokusah da smirim jednog svalera moje rodjake, kada joj udario samar, a ona se izdra na mene da gledam svoja posla...sada bih se samo umesao u neke razumnije situacije, da ne navodim primere

требо си све да их премлатиш! и комшије и родбину!

dragonsforever-bennythejetxjackie-9b2-400-sg.gif



Moji najmiliji su takođe lavovi, a ne ptice kukavice. Nismo mi neka plašljiva familija.

 
Ja govorim o životu, šta pričaš hrabar preko tastature?
Kazem lako.je biti hrabar preko tastature I telefona, jel bi smela da se umesas u slucaju da grmalj od 120kg mlati zenu ispred tebe
Ako se desi takva situacija grmalj protiv deteta treba okrenuti glavu i ne reagovati, ne prijaviti?
Opet ne citas.... Lako je biti hrabar preko telefona pa prijaviti. Ja sam pitao dal bi prijavila ds neki grmalj mlati dete ili zenu a velika je verovatnoca da moze da sazna ko ga je prijavio I da se osveti fizicki...
 
Kazem lako.je biti hrabar preko tastature I telefona, jel bi smela da se umesas u slucaju da grmalj od 120kg mlati zenu ispred tebe

Opet ne citas.... Lako je biti hrabar preko telefona pa prijaviti. Ja sam pitao dal bi prijavila ds neki grmalj mlati dete ili zenu a velika je verovatnoca da moze da sazna ko ga je prijavio I da se osveti fizicki...

Prijavila bih bez razmišljanja.
Ako me slučajno napadne iz osvete bolje bi mu bilo da me ubije ili da sam uzme konopče da se obesi jer ja onda dolazim po njega.
Imala sam situacije da sam bila napadnuta i uvek sam uspevala da se odbranim i da drugoj strani presedne. Siledžije se hrane strahom, a nikad ne pobeđuje jači nego luđi.
 
Prijavila bih bez razmišljanja.
Ako me slučajno napadne iz osvete bolje bi mu bilo da me ubije ili da sam uzme konopče da se obesi jer ja onda dolazim po njega.
Imala sam situacije da sam bila napadnuta i uvek sam uspevala da se odbranim i da drugoj strani presedne. Siledžije se hrane strahom, a nikad ne pobeđuje jači nego luđi.
Sila = masa x ubrzanje da te udari neko ko je 2* tezi od tebe u glavu svom snagom velike su sanse da se nikada vise ne bi probudila.

Znaci dovela bi svoju decu u opasnost?
 
Živite u zgradi. U stanu do vas povremeno čujete lomljenje tanjira,viku,plač dece. Čujete vređanje,pretnje. U dilemi ste da li da se umešate i prijavite policiji.
Više puta su mi se komšije iz zgrade prekoputa obraćale sa istom dilemom.
Opet,imala sam anonimne prijave,kad sam radila u CSR, da roditelji maltretiraju dete,tj. da čuju vikanje i plakanje,da bi se par puta ispostavilo da dete vrišti zbog tvrde stolice,neće da se kupa ili inhalira i viče :"Nemoj mama molim te,prestani" ( a ko ima dvogodišnjake,zna da se to dešava) ili da je autistično dete ( a oni imaju te porive za vrištanjem odjednom).
Po Porodičnom zakonu,svaki građanin je dužan da prijavi nasilje.
Jedna NVO je nedavno držala seminar pod nazivom "I ćutanje je zločin", upravo da osvesti potrebu prijavljivanja nasilja.

Kako biste reagovali kada sumnjate ili vidite čin nasilja - u vašoj zgradi,firmi,na ulici ?

Prijavio bih, naravno.

Ali lako je razaznati da li vristi todler (koji vristi zato sto je todler), ili vristi neko ko je maltletiran.

Todleri vriste kad god ne dobiju ono sto zele, i da dok ne nauce da vristanjem nece da ostvare svoju zelju, to vristanje moze da traje i pola sata (bukvalno).
Nema to veze ni sa tvrdom stolicom ni ovim ni onim, jednostavno todleri su mali đavoli.
 
Živite u zgradi. U stanu do vas povremeno čujete lomljenje tanjira,viku,plač dece. Čujete vređanje,pretnje. U dilemi ste da li da se umešate i prijavite policiji.
Više puta su mi se komšije iz zgrade prekoputa obraćale sa istom dilemom.
Opet,imala sam anonimne prijave,kad sam radila u CSR, da roditelji maltretiraju dete,tj. da čuju vikanje i plakanje,da bi se par puta ispostavilo da dete vrišti zbog tvrde stolice,neće da se kupa ili inhalira i viče :"Nemoj mama molim te,prestani" ( a ko ima dvogodišnjake,zna da se to dešava) ili da je autistično dete ( a oni imaju te porive za vrištanjem odjednom).
Po Porodičnom zakonu,svaki građanin je dužan da prijavi nasilje.
Jedna NVO je nedavno držala seminar pod nazivom "I ćutanje je zločin", upravo da osvesti potrebu prijavljivanja nasilja.

Kako biste reagovali kada sumnjate ili vidite čin nasilja - u vašoj zgradi,firmi,na ulici ?
Реаговала сам. Звала полицију.
Комшија у стану преко је малтретирао жену.
Жртве једва чекају да неко реагује јер не смеју саме.
 
Од пријаве ЦСР нема никакве вајде. Ни именом и презименом ни као НН особа. И када пријавите веома често ће злостављана особа штитити злостављача јер имају неку патолошку везу а неретко и зависи од њега.
Ja sam doživela i da policija štiti zlostavljača. Dođu po prijavi, razgalame
se na njega da će ga u ludnicu, a onda ih on odvede na terasu pa im
ispriča ko je i gde sakrio dedinu neprijavljenu pušku il tako neku sličnu
glupost, pa ga puste.
Dve godine je maltretirao stare i bolesne roditelje, dok nisu pomrli i niko
mu ništa nije mogao. Braća koja su štitila roditelje dobili su zabranu
prilaska kući, jer ga navodno ugrožavaju.
Moju izjavu nikada nisu ni hteli da uzmu. Pričaju nešto kao, nemojte on
je malo oboleo, bio je na ratištu..
Zapravo je tu trebalo policiju prijaviti, al ja se nisam usudila.

Mislim, dve godine od kako sam se ja tu doselila. A šta je pre toga bilo,
ne znam..
 
Мене је отац мог детета напао испред кафића у Меркатору. Касно пролеће, топло, пуна башта. Он изврнуо сто (требало је да ми да сагласност да детете иде са ЊЕГОВИМА на пут, а да нисам то тражила опет не бих ваљала јер одвајам дете од бабе и деде) и одвукао ме у гаражу.
Пуна башта, све мушкарци 30-50 година. Кад треба да мувају онда су велики јеб.ачи а овако пиз.де. Тек када је овај отишао дошао један- Треба ли Вам помоћ?
- Хвала. Више не треба.
 

Back
Top