Hynix 512MB 2Rx16 PC2-5300S-555-12 - LAPTOP ASUS-A6M

ivan88se

Obećava
Banovan
Poruka
82
Meni kada sam otvorio LAPTOP na DDR memoriji pisalo mi je ovo Hynix 512MB 2Rx16 PC2-5300S-555-12 -A



Moj je sledeci problem . Kada upalim LAPTOP u biosu mi pise 512MB DDR2 na 667MHz.Dobro to je ok.Ali meni ovaj program daje pogresne rezultate ( nisam upucen u ove stvari - mozda lose citam program !!! ).U cemu je problem.



Molim vas ko se u ovo razume da mi u sto kracem roku odgovori u cemu je problem,posto treba da narucim memoriju za racunar.

LAPTOP mi podrzava DDR2 memoriju do 667MHz sto sam proverio i na ASUS-ovom sajtu a i na mnogim drugim sajtovima.


Izvinjenje moderatorima ako sam na pogresno mesto stavio temu ....
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    49,5 KB · Pregleda: 7
  • 2.jpg
    2.jpg
    61,3 KB · Pregleda: 8
Buraz izvini ali ja te ne razumem posto nisam upucen u ove stvari sta 2x333MHz.Zar ne treba da pise 667MHz.

Jel ti meni oces da kazes da ima 2x256MB na 333MHz = 512MB na 667MHz.

A sto u programu ( na 1 slici ) pise DDR Frequencu 160.7MHz

Ja u LAPTOPU imam 2 slota za DDR2 memoriju, i ova memorija mi stoji samo u jednom.

OCES DA KAZES DA JE DDR2 MEMORIJA NESTO KAO DUAL 2 CORE PROCESORI
 
Hvala vam svima sto ste mi razjasnili ovu nedoumicu oko DDR2 memorije.
Ja sam narucio iz PAKOMA ( www.pakom.com ) 1Gb DDR2 memorije za LAPTOP i kad slucajno nadjoh na kompu program za testiranje racunara i ispisivanje detaljnih parametara komponenti racunara.


Ja tu vidim ( DDR2 ) radi mi na 333MHz - a na toj brzini radi obican DDR ja se uplasih da mi nisu uvalili laptop polovan.

Ja koliko sam pametan uzmem noz i LAPTOP rasturim u komadice ( salim se za rasturanje : ) )i vidim da mi na memoriji pise Hynix 512MB 2Rx16 PC2-5300S-555-12 -A

Znaci da je DDR2 ali sto mi radi na 333MHz.Ja ti upalim racunar kad ono u BIOSU pise da radi na 667MHz

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


Ali posle vas sam razjasnio moj problem - <<< ZAHVALJUJEM SE SVIMA >>>

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
nebih se ja nerviro i da su mi uvalili laptop sa DDR memorijom ( 333MHz) nego sto sam ja narucio DDR2.Ali sada je sve ok.
 

Back
Top