Quantcast

ХВАЛА НАШИМ ПЕНЗИОНЕРИМА НА СВЕМУ: Председник Вучић показао шта ће бити у пакетима које је држава спремила за најстарије

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.115
Ne mogu da shvatim, sve sto i dobro uradi, vi poneki kritikujete.

Ovo je dobra ideja tj. lepa paznja, sad ako se nekom od penzionera to ne pije ili ima bolje i drugacije, on ce ih nekom dati i gotovo.

Ne.Ovo je navlačenje provizije.AV će dobro da zaradi na ovom potezu.Tj. i on i proizvođač će da natrpaju lepe milone u džep budžetskog (mog i tvog) novca i još će za to da dobije glasove izlapelih previtaminiziranih penzionera, što će mu omogućiti još kranja budžetskih para.No,bez brige,te pare ćeš ti da vratiš,kao i uvek do sada...Pa bolje da si direktno kupila svojim penzionerima vitamine,nego ovako indirektno.Mnogo više će da te košta

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
42.272
Ne.Ovo je navlačenje provizije.AV će dobro da zaradi na ovom potezu.Tj. i on i proizvođač će da natrpaju lepe milone u džep budžetskog (mog i tvog) novca i još će za to da dobije glasove izlapelih previtaminiziranih penzionera, što će mu omogućiti još kranja budžetskih para.No,bez brige,te pare ćeš ti da vratiš,kao i uvek do sada...Pa bolje da si direktno kupila svojim penzionerima vitamine,nego ovako indirektno.Mnogo više će da te košta
Pazi, 30 godina slusam neke pretpostavke o provizijama i dosta mi je toga. Dok se ne dokaze suprotno, postoji nesto sto se zove presumcija nevinosti, tako da u te spekulacije necu da ulazim ni za koga, pa ni za Vucica.

Ali uvek me je fasciniralo to sto nebitno od coveka na vlasti ili funkciji, uvek se nadje neka "raja" koja ce da mu unapred prikaci da je lopov...to vise govori o toj "raji" nego o tom coveku.

Zasto nisam optimisticna kad krenu ovakve prozivke, stavise, vrlo sam oprezna.

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.115
Pazi, 30 godina slusam neke pretpostavke o provizijama i dosta mi je toga. Dok se ne dokaze suprotno, postoji nesto sto se zove presumcija nevinosti, tako da u te spekulacije necu da ulazim ni za koga, pa ni za Vucica.

Ali uvek me je fasciniralo to sto nebitno od coveka na vlasti ili funkciji, uvek se nadje neka "raja" koja ce da mu unapred prikaci da je lopov...to vise govori o toj "raji" nego o tom coveku.

Zasto nisam optimisticna kad krenu ovakve prozivke, stavise, vrlo sam oprezna.
OK. Ne mora ni da bude provizija.Ali,zar nije lakše da svojim penzionerima kupiš vitamine,nego da ti vlast uzme pare,te ih izvadi iz budžeta i da vitamine tvojim penzionerima?I ti još budeš oduševljena time i kažeš : "vauuu.Paažnjaaa".Ti znaš zašto se to radi.Zbog glasova i rejtinga.
Pazi ,molim te,uđe ti neko u kuću,uzme ti pare iz džepa i tim parama ti kupi nešto i ti kažeš : "jao kako je pažljiv" :lol:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
42.272
OK. Ne mora ni da bude provizija.Ali,zar nije lakše da svojim penzionerima kupiš vitamine,nego da ti vlast uzme pare,te ih izvadi iz budžeta i da vitamine tvojim penzionerima?I ti još budeš oduševljena time i kažeš : "vauuu.Paažnjaaa".Ti znaš zašto se to radi.Zbog glasova i rejtinga.
Pazi ,molim te,uđe ti neko u kuću,uzme ti pare iz džepa i tim parama ti kupi nešto i ti kažeš : "jao kako je pažljiv" :lol:
Meni ti dzaba pricas, ja sam pristalica smanjenja plata i penzija, bila u to vreme dok su bile smanjene.

Dakle sve i sto neka je predizborno(?) rangiranje, opet je dobro jer nije morao a setio se.

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.115
Meni ti dzaba pricas, ja sam pristalica smanjenja plata i penzija, bila u to vreme dok su bile smanjene.

Dakle sve i sto neka je predizborno(?) rangiranje, opet je dobro jer nije morao a setio se.
Opet ne razumeš.Nije reč o smanjenju plata i penzija.Moraš da shvatiš kako funkcioniše državni budžet i odakle tamo taj novac.Dakle,taj novac dolazi tamo iz tvog džepa (kao i mog i svakog od nas) i ima razne namene.Kada ni to nije dovoljno,potežu se krediti.E sad,ne bi trebao niko da koristi taj novac na samopromociju.Zar ne bi bilo lakše da plaćaš manje poreze,pdv,akcize (imamo npr. najskuplje gorivo u okruženju),pa da sama svojim penzionerima kupiš vitamine,nego da te oderu na pumpi kada točiš gorivo npr.,pa da od tog novca koji su ti zaplenili,kupe vitamin tvom penzioneru i time se promovišu?

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.115

Vlada Srbije donela je odluku o obrazovanju Radne grupe za organizaciju skladištenja i distribuciju vitaminskog paketa u Srbiji, objavljeno je u najnovijem Službenom glasniku.​

:cepanje:

eto i izmišljenih obaveza i radnih mesta i još trošenja budžetskog novca.Biće to skupo plaćeni vitamini

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
42.272
Opet ne razumeš.Nije reč o smanjenju plata i penzija.Moraš da shvatiš kako funkcioniše državni budžet i odakle tamo taj novac.Dakle,taj novac dolazi tamo iz tvog džepa (kao i mog i svakog od nas) i ima razne namene.Kada ni to nije dovoljno,potežu se krediti.E sad,ne bi trebao niko da koristi taj novac na samopromociju.Zar ne bi bilo lakše da plaćaš manje poreze,pdv,akcize (imamo npr. najskuplje gorivo u okruženju),pa da sama svojim penzionerima kupiš vitamine,nego da te oderu na pumpi kada točiš gorivo npr.,pa da od tog novca koji su ti zaplenili,kupe vitamin tvom penzioneru i time se promovišu?
Ovo sto ti sad pises, jeste tako, ali ne pije vodu u smislu kritike.

Oduvek su ovde bili visoki porezi, i oduvek odnosno po redu i pravilu, Vlada je ta koja ima mandat i obavezu da rasporedjuje novac iz budzeta.

Umesto nekoj NVO, kao ranije sto smo imalio slucajeve, naravno da mi je drago i draze da se taj novac (ili poklon koji bih svejedno kupila), da ljudima licno.

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.115
Ovo sto ti sad pises, jeste tako, ali ne pije vodu u smislu kritike.

Oduvek su ovde bili visoki porezi, i oduvek odnosno po redu i pravilu, Vlada je ta koja ima mandat i obavezu da rasporedjuje novac iz budzeta.

Umesto nekoj NVO, kao ranije sto smo imalio slucajeve, naravno da mi je drago i draze da se taj novac (ili poklon koji bih svejedno kupila), da ljudima licno.

Fora je što ti niko nije dao ništa.Niti ima pravo to da radi (legalista Koštunica je vrv. dobio ospice od svega ovoga :lol: ). Platila si to i tek ćeš.Kada je svugde u svetu padala cena goriva zbog pada cena nafte,kod nas je poskupelo,tj. vlada je povećala akcize (zafalilo para).Tu su nas žestoko opljačkali.Da ih ne bi kaznili za takvu pljačku,daće našim penzionerima po vitamin :lol:

jevropa

Buduća legenda
Poruka
30.753
Ovaj glupi narod misli da im to Vucic kupuje i daje od svojih para,narode li narode pa to su vase pare od prodatog PKB-a,Komercionalne Banke,JAT-a,Sava Centra,RTB-a i Sartida ako je ostalo sta para....kredita...itd.itd.
A jos glooplji narod misli da jedan predsednik treba nesto da kupi od sopstvenih para za milione ljudi
O cemu jos sanjate nocu

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.115
A jos glooplji narod misli da jedan predsednik treba nesto da kupi od sopstvenih para za milione ljudi
O cemu jos sanjate nocu
Po ustavu,predsednik ne treba da kupi nikome ništa.Ali dobro,ovaj naš piša po ustavu odavno.Najgluplji su oni koji misle da budžetom političari mogu baratati kako požele i da je sve to u stvari njihovo...

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
42.272
Fora je što ti niko nije dao ništa.Niti ima pravo to da radi (legalista Koštunica je vrv. dobio ospice od svega ovoga :lol: ). Platila si to i tek ćeš.Kada je svugde u svetu padala cena goriva zbog pada cena nafte,kod nas je poskupelo,tj. vlada je povećala akcize (zafalilo para).Tu su nas žestoko opljačkali.Da ih ne bi kaznili za takvu pljačku,daće našim penzionerima po vitamin :lol:
Shvati da je nesto moralo da se uradi da se popuni budzet. Da nije toga, nesto bi drugo zafalilo, nismo bogata drzvava i nemamo pravo na izvoljevanje.

Da se ja pitam, beznin bi bio jos skuplji, ionako se namnozilo automobila svako vozi svoj a samo zagadjuju. Pa i bogatije kudikamo zemlje, iako svako ima svoja kola, ne pada im na pamet da ih koriste za posao i obicne prilike.
O cemu jos sanjate nocu
Jevropo, nemoj da se vredjamo.

Nije sav narod glup, nego onaj koji je uvek zavidan.

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
42.774
Koji "mi"?
A da si citao malo ranije temu a ne samo da se hvatas za moj post, video bi kako se dug polako vraca nadole i u normalu pa jedni lekovi tj. vitamini sigurno tu nece mnogo da uticu.

Na kraju, ne interesuje me sta mislis, nije problem u zaduzivanju nego da li se zaduzuje za profitabilne delatnosti.
Kako se vraca kad konstantno raste?
Koliki je dug?Ni to ne znas?

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
42.272

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
42.774
Dužničko ropstvo je zabranjeno konvencijom UN iz Amerike i valjda u ženevskoj ima nešto o tome

a ti da si mislio o unucima ne bi prodavao pradedovinu za konfekcijski stan u Beogradu sa rokom trajanja do 45 godina posle čega unuci ne mogu nazad na njivu jer je prodata nacionalnoj manjini kao kupcu koji ima mozga
Samo se ti zajebavaj. Vec su ti stavili brnjicu i zatvorili u spajz.

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.115
Shvati da je nesto moralo da se uradi da se popuni budzet. Da nije toga, nesto bi drugo zafalilo, nismo bogata drzvava i nemamo pravo na izvoljevanje.

Da se ja pitam, beznin bi bio jos skuplji, ionako se namnozilo automobila svako vozi svoj a samo zagadjuju. Pa i bogatije kudikamo zemlje, iako svako ima svoja kola, ne pada im na pamet da ih koriste za posao i obicne prilike.

Znaš li čemu služi budžet?
Elem,to što je gorivo skuplje zbog akciza,ne utiče samo na "namnožene" utomobile,nego i na cene svega i svačega.Zato ti je danas sve skuplje i za 100% posto,nego pre 7-8 god.E sad,ti opravdavaš da ti novčanik bude prazniji,da bi buždet bio puniji.Posebno,ako se budžet troši na političku kampanju,u kojoj ćeš čak i vitaminčić dobiti.Vau,kakav uspeh

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.115
Ili @Kerkyra ,vlast drastično poveća nekoj babi porez na kuću i okućnicu,podigne joj cene struje,nameta,pa čak i posredno cene u maloprodajnim objektima i na pijacama (gorepomenute akcize) i onda ta baba jedva preživljava od penzije do penzije.Ali,hej.Dobiće političku reklamu iz budžeta u vidu vitaminčića.Ideemoo :super:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
42.272
Znaš li čemu služi budžet?
Elem,to što je gorivo skuplje zbog akciza,ne utiče samo na "namnožene" utomobile,nego i na cene svega i svačega.Zato ti je danas sve skuplje i za 100% posto,nego pre 7-8 god.E sad,ti opravdavaš da ti novčanik bude prazniji,da bi buždet bio puniji.Posebno,ako se budžet troši na političku kampanju,u kojoj ćeš čak i vitaminčić dobiti.Vau,kakav uspeh
Ne opravdavam to i novcanik mi nije prazniji, dobro nije nesto ni pun.

Ali minimalna inflacija je cak i pozeljna i u razvijenim zemljama, kao i svuda, i to bi morao da znas.

Prema tome i sa i bez poskupljenja benzina cene bi rasle (da ne pisem sto su uvek rasle, ne znam , mozda ti znas period kada su padale, ja ne mogu da se setim).

Uostalom, makar sto se penzija tice, preslo se na svajcarski model koji zavisi i od inflacije.

Poruka
20.102
Vučić čipuje penzionere mađarskim vitaminima.

To je samo dokaz da VAKCINACIJA NIJE USPELA.

Ко зна шта је у његовој глави. :think:
Што није дао сваком пензионеру новац, за толико, колико би их коштали ти витамини,
па неко свако одлучи, да ли ће за то да купи банане, ананас, лимун, јабуке, млеко или можда у некој апотеци те витамине, али оне који су му неопходни, а овако,
ШТА ће се десити са тим витаминима, ако наши пензионери немају обичај да их пију или једноставно, не желе на тај начин да уносе витамине, већ путем здравије исхране...и поново питам, КОЈУ судбину ће да имају ти витамини? Да заврше у контејнеру?!.
КО ЈЕ ТУ на ГУБИТКУ?
СВИ!!!

savasavanovic

Veoma poznat
Poruka
11.843
Ne Yebo ih Vucic !
Pod Brozom bila uravnilovka i bilo svima dobro ili lose
Тито је слабо помињао пензионере.Говорио је о младима, радницима, војницима.

Није познато да је Броз било коме лично предао кључеве од стана или аута, још мање да је људима делио витамине.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.