Хумска Федерација (Балканска Федерација)

To estetski, ne cesljaju se, jel da...

Grci i spanci nisu slicni ni po umetnickom a ni po MZ odnosima...
Spanci su spanci, to mora da im se prizna, ne znam kako ali imaju dara za umetnost ......
Sa druge strane, vecih rogonja od spanaca ja nisam video....Znaci sta spanjolke rade spancima to se ne moze opisati....
Da grk ima takvu situaciju, spanjolka bi najverovatnije zavrsila u okovima....bez nasilja nego bi je u dvoristu drzao godinu dana na hrani i ono drveno oko ruku i vrata...
Грци су вештачка нација створена у 19. веку од Словена, латинофоних Цинцара, Шиптара и православних анадолаца.
Користиш интернет а не знаш то?
Њихов менталитет је последица историје локалног становништва које је највише словенско.
 
Srbi ne binbili većina, odmah ne valja. Srbi moraju biti većina.
Не морају да буду већина, битно је да су у центру,
и да су сви у истој држави која није геополитичка и културно историјска бесмислица, односно превара као Југославија што је била.
 
Слична идеја је промовисана пре две године у Бугарској од политичке странке "Атака" која је парламетарна, десничарска. ако се не варам изразито проруска али са малим процентима гласова на изборима тако да нема велики утицај у власти.
http://www.vestinet.rs/pogledi/buga...nje-sa-srbijom-u-svojevrsni-pravoslavni-savez
Bugarski političari traže ujedinjenje sa Srbijom u svojevrsni Pravoslavni savez?
18. јуна 2018.
Pavel Šopov, osnivač najpopularnije patriotske stranke u Bugarskoj,“Ataka“ i potpresednik bugarske Skupštine i narodni poslanik poslaničke grupe „Ujedinjene patriote“, Javor Notev, saglasili su se da bi i za Srbe i za Bugare bilo dobro da se ujedine u svojevrsni Pravoslavni savez.
– Mi vidimo odnose između Srba i Bugara kao deo sveukupnih odnosa između pravoslavnih naroda. Smatramo da nam je potreban novi Pravoslavni Balkanski savez. Nešto slično što postoji u Višegradskog četvorci, a ovo će se razviti na još višem stepenu. Zapamtite ovo što sam rekao. Moglo bi, u nekom trenutku, i da se stigne do neminovnosti da Evropski Savez bude i sa Rusijom, ali ne ova EU sa briselskim činovnicima kojima se komanduje iz Vašingtona, već nam treba savez evroskih naroda koji je definisao veliki De Gol – rekao je bugarski poslanik Pavel Šopov.

On je dodao i da apsolutno ne postoje negativne tendencije Bugara prema srpskom narodu.

– Naprotiv, odnosi su vrlo topli i srdačni. Skoro svi u Bugarskoj imaju ponekog prijatelja uSrbiji, kada svratim u srpsku crkvu Svetog Marka ja se osećam kao kod kuće – istakao je Pavel Šopov.

Komentarišući ovu ideju istoričar Predrag Marković kaže da ona ima istorijsko uporište.

– Ti planovi su zapravo prvobitni planovi Jugoslavije koji su često uključivali i Bugarsku. Dakle, to je samo povratak na staru istorijsku tradiciju. Odnosi između srpskog i bugarskog naroda su sada stvarno odlični, mi sa Bugarima više nemamo nikakav problem. Bugari su narod koji izuzetno voli srpsku kulturu i tradiciju, obožavaju srpski roštilj, filmove, muziku… Sada kada više nemamo sukob oko Makedonije mi bismo sa njima dobro funkcionisali sasvim – objašnjava Marković.
Ово нема везе са Русијом, немој да се завараваш, Руси су историјски били изразито против уједињења Срба и Бугара,
и гурали су Србе у уједињење са Словенијом,
читај Данилевског -књигу "Русија и Европа" за коју је Никола Пашић рекао "то је наше вјерују",
а то је први помен Југославије у историји - Југосалвије која је уништила Србе, и то баш од Руса,
 
tempsnip.png
 
Грци су вештачка нација створена у 19. веку од Словена, латинофоних Цинцара, Шиптара и православних анадолаца.
Користиш интернет а не знаш то?
Њихов менталитет је последица историје локалног становништва које је највише словенско.
Mozda su sad slovenskog porekla ali nisu slovenske mudrosti......Grka ti ne mozes tako lako prevariti kao slovene.....A i grk ti nije toliko zaljubljen u svoju glupost kao sloveni...
 
To estetski, ne cesljaju se, jel da...

Grci i spanci nisu slicni ni po umetnickom a ni po MZ odnosima...
Spanci su spanci, to mora da im se prizna, ne znam kako ali imaju dara za umetnost ......
Sa druge strane, vecih rogonja od spanaca ja nisam video....Znaci sta spanjolke rade spancima to se ne moze opisati....
Da grk ima takvu situaciju, spanjolka bi najverovatnije zavrsila u okovima....bez nasilja nego bi je u dvoristu drzao godinu dana na hrani i ono drveno oko ruku i vrata...
Ovo boldano je karakteristično za sve Balkanske narode. Ja lično Špance nisam upoznavao bio sam turistički tamo i u Grčkoj. Poprilično liče obadva naroda u fizičkom smislu. Možda su jedino Španci nekako uži i mršaviji,dok su Grci nešto jače konstrukcije. Žene su im potpuno istog fizičkog izgleda,male niske zdepaste. Španija se davno oslobodila od Arapa i imali su slobodu urbanizacije i izgradnje svoji gradova zadnjih 500 godina. Barselona jedna od najljepših evropskih metropola. Grčka je kao i Srbija bila pod zaostalom turskom vladavinom oko 400 godina. Sjever Grčke je do 1912 bio pod turskom vlašću. Kakva je tu urbanizacija i umjetnost mogla biti ? Feminizam i ženska prava krenuli su prvo na zapadu Francuska,Engleska a takvi uticaji su se brzo prelili u Španiju. I kod nas su žene sve više i više zaštićenije,te i papučara svake godine imaćeš i kod nas sve više.
 
Nama balkanskim narodima treba jako ekonomsko uvezivanje. Više graničnih prelaza,brže željeznice,više auto puteva,više mostova. Evo gledam nedavno kad je završen auto put od Niša do Dimitrovgrada,Bugarska nije tad ni počela gradnju auto puta od Sofije do granice sa Srbijom. Šta reći dalje ? Njima je takođe od koristi taj auto put,ali eto zbog neke svoje sujete nisu ga htjeli praviti. Do nedavno su imali samo jedan granični prelaz sa Rumunijom. Prije par godina napravili su most kod Vidina za Rumuniju.
Ovaj Helm savez nema baš logike. Naši glavni saveznici i prijatelji Grci i Rumuni su van njega. U tom Helm savezu su : 1,Albanija koja čvrsto podržava nezavìsnost Kosova,2,Kosovo sa kojim imamo zamrznuti konflikt i stalno napeto stanje na jugu zemlje,3,Sjeverna Makedonija kojom upravljaju Albanci i koja liči na propalog narkomana koju Brisel i EU održava na infuziji,4,Crnu Goru koju muslimani vrte oko malog prsta i 5,BiH koja je takođe propala država kao Sjeverna Makedonija. BiH koja ima visokog prestavnika,zemlja duboko podijeljena sa 2 entiteta i 10 kantona koji vode zasebnu politiku,i liči na Frankeštajna.6, Bugarska koja je obučavala OVK pripadnike na svojoj teritoriji i koja glasa u svim međunarodnim nstitucijama protiv Srbije.

Savez i ova unija nema logike.

Ja sam protiv ove unije,kao što je većina stanovnika ovih država protiv ovakvog saveza.

Možete ključati temu.
 
Nama balkanskim narodima treba jako ekonomsko uvezivanje. Više graničnih prelaza,brže željeznice,više auto puteva,više mostova. Evo gledam nedavno kad je završen auto put od Niša do Dimitrovgrada,Bugarska nije tad ni počela gradnju auto puta od Sofije do granice sa Srbijom. Šta reći dalje ? Njima je takođe od koristi taj auto put,ali eto zbog neke svoje sujete nisu ga htjeli praviti. Do nedavno su imali samo jedan granični prelaz sa Rumunijom. Prije par godina napravili su most kod Vidina za Rumuniju.
Ovaj Helm savez nema baš logike. Naši glavni saveznici i prijatelji Grci i Rumuni su van njega. U tom Helm savezu su : 1,Albanija koja čvrsto podržava nezavìsnost Kosova,2,Kosovo sa kojim imamo zamrznuti konflikt i stalno napeto stanje na jugu zemlje,3,Sjeverna Makedonija kojom upravljaju Albanci i koja liči na propalog narkomana koju Brisel i EU održava na infuziji,4,Crnu Goru koju muslimani vrte oko malog prsta i 5,BiH koja je takođe propala država kao Sjeverna Makedonija. BiH koja ima visokog prestavnika,zemlja duboko podijeljena sa 2 entiteta i 10 kantona koji vode zasebnu politiku,i liči na Frankeštajna.6, Bugarska koja je obučavala OVK pripadnike na svojoj teritoriji i koja glasa u svim međunarodnim nstitucijama protiv Srbije.

Savez i ova unija nema logike.

Ja sam protiv ove unije,kao što je većina stanovnika ovih država protiv ovakvog saveza.

Možete ključati temu.
Грци и Румуни нису наши савезници, негу су Србију новог века водили западни банкари, првенствено Британски и Француски, и они су нас уводили и у светске ратове и убили тако милионе људи, правили Југославију од Србије, једном речју уништавали нас како су знали и умели,
и на крају нас убедили да су нам Грци и Румуни савезници.
Светски банкари управљају и свим осталим које си поменуо, а циљ им је да људима као што си ти наметну неки стереотипни став.

Није ово питање савеза, ми не постојимо као држава осим у главама примитиваца, ово је питање окупљања малих државоликих творевина у једну целину,
на јасним основама, са заједничким интересом.
Идеја је фантастична за оне који се разумеју у политику.

То је Балкан, то смо ми,

Грчка и Румунија су са нама у пројекту Југоисточне Европе.
 
Бугари да се јаве на теми и ојасне зашто нису почели аутопут од границе са Србијом до Софије!?
Како није почет? Аутопут је са изградњом почео у мају 2019.године. Један део ће бити готов до јесени ове године а други следеће године. Што се тиче граничних прелаза са Румунијом и мостова на Дунаву ту Румуни коче пошто не могу никако да се договоре на ком месту им одговара да граде нове мостове а и влада им пада на сваких шест месеци. Што се Бугарске тиче они су спремни одмах да почну изградњу три нова моста на Дунаву само да се Румуни договоре на којим местима.
 
Како није почет? Аутопут је са изградњом почео у мају 2019.године. Један део ће бити готов до јесени ове године а други следеће године. Што се тиче граничних прелаза са Румунијом и мостова на Дунаву ту Румуни коче пошто не могу никако да се договоре на ком месту им одговара да граде нове мостове а и влада им пада на сваких шест месеци. Што се Бугарске тиче они су спремни одмах да почну изградњу три нова моста на Дунаву само да се Румуни договоре на којим местима.
Eto vidiš balkanjerosa. Pa Balkan je Latinska Amerika Evrope. Jedni hoće,drugi neće,tamo vlade padaju,Grčka bankrot,ex yu ratovi, a svi zajedno mafijaški klanovi.
 
Грци и Румуни нису наши савезници, негу су Србију новог века водили западни банкари, првенствено Британски и Француски, и они су нас уводили и у светске ратове и убили тако милионе људи, правили Југославију од Србије, једном речју уништавали нас како су знали и умели,
и на крају нас убедили да су нам Грци и Румуни савезници.
Светски банкари управљају и свим осталим које си поменуо, а циљ им је да људима као што си ти наметну неки стереотипни став.

Није ово питање савеза, ми не постојимо као држава осим у главама примитиваца, ово је питање окупљања малих државоликих творевина у једну целину,
на јасним основама, са заједничким интересом.
Идеја је фантастична за оне који се разумеју у политику.

То је Балкан, то смо ми,

Грчка и Румунија су са нама у пројекту Југоисточне Европе.
Grčka i Srbija su saveznice od 1912,pa I Svjetski rat,pa II Svjetski rat. Rumunija i Grčka nisu priznale Kosovo. Šta treba dalje da navodim. Da sebe ubijeđujem da mi je Albanija bliža od Grčke. U ovakvom savezu Srbija bi bila donja. Ako će se praviti kakve ekonomske unije,tu treba da uđu sve zemlje Balkana sem Hrvatske. Hrvatska pripada zapadnoj civilizaciji. To bi bio pun pogodak. Konfederacija Balkana i izlazak na 5 mora : Crno more,Egejsko more,Sredozemno more,Jonsko i Jadransko more. Kontrola većeg toka Dunava i auto tranzit od Zapadne Evrope prema Turskoj.
 
Znas na sta mene podseca ova tema....na forum....

Znaci oksimoron.....
Forum ti je pod presingom, wannabe dejstvom da bude pozeraj, a istovremeno ponasanjem privlaci nekulturno dno , vrlo male svesti i onda je nemoguce da bude pozeraj, jer za pozeraj ti je potreban soj koji zna kad je pre podne a kad je vece, tj kad se radi sta treba a kad se pozerishe...
I tako imamo nekima primetnu nekima neprimetnu shizoidnu sliku koja se jace uocava kad se razmase ona koja zeli pozeraj...


E tako ti i ova tema o nekoj uniji koja niti treba, niti je blizu, niti je moguca sa postojecim ljudima , niti je moguca sa nepostojecim ljudima ukoliko ne primenis zescu tiraniju....
 
Ауторска тема.
Молим модераторе да не спајају ову тему са неком другом јер је јединствена и треба да постоји.Хвала.


Хумска Федерација је оно што на "западу" зову Балкан, у политичком смислу ту не спадају Грчка и Хрватска, наравно не ни Мађарска али ни Румунија.

Хумска Федерација је уједињење Србије, БиХ, Црне Горе, Албаније, Македоније и Бугарске у једну државу.

На српском би се звала Хум, на бугарском и македонском Хлм, на албанском Хелм.
Главни град би био Ниш.

То је начин да сачувамо Косово у Србији.

Ми имамо један предимензионирани град Београд који је остао од Југославије, и треба нам већа држава за њега и он за њу.

Имали би излаз на Јадранско, Јонско и Црно море.

Samo Velika Srbija na drugo ne pristajem.
Pun mi je kofer već tih unija.
 
Znas na sta mene podseca ova tema....na forum....

Znaci oksimoron.....
Forum ti je pod presingom, wannabe dejstvom da bude pozeraj, a istovremeno ponasanjem privlaci nekulturno dno , vrlo male svesti i onda je nemoguce da bude pozeraj, jer za pozeraj ti je potreban soj koji zna kad je pre podne a kad je vece, tj kad se radi sta treba a kad se pozerishe...
I tako imamo nekima primetnu nekima neprimetnu shizoidnu sliku koja se jace uocava kad se razmase ona koja zeli pozeraj...


E tako ti i ova tema o nekoj uniji koja niti treba, niti je blizu, niti je moguca sa postojecim ljudima , niti je moguca sa nepostojecim ljudima ukoliko ne primenis zescu tiraniju....
Како "нити треба"?
Провлачиш неку тезу замаскирано.
Зашто не треба?
То је Балкан, зашто Балкан не би био федерација?
Како није могуће?
Како "мали шенген" може?
Примитивци не схватају да се Грчка и Хрватска на западу не подразумевају под "Балкан".
Балкан су само земље набројане на почетку.
Зашто оне по теби не треба да буду у федерацији?
 
Pa zato sto u jednom selu gledaju da polome jedni drugima vrat i glavu, a ti bi da saradjuju, gde ti vidis saradnju u Srbiji danas, a da nisu lopovi u pitanju.....
To su naivne , ne nevine, nego naivne fore....

A ako pogledamo svet, tek se tu danas razvija asertivnost pa vise nema timskog rada, nego je grupni rad...a ta dva su razlicita do bola...
Ako pogledas onda federaciju u kojoj je asertivnost prisutna, to ti je onda drp tehnika svi bi da se ogrebu , a niko da odradi posao...i nasta to onda lici..

Ne postoji autoritet koji je nedodiriv da opstane u takvoj situaciji...
 

Back
Top