HUMANOST

fizio:
Sta za vas predstavlja ova rec???Da li se neko od vas bavio ili bavi na neki nacin humanim radom i da li bi voleo?

tema je stvorena za pricu ali nije joj bas mjesto kod tinejdzera trebao si u svastaru da je stavis.

humana djela su u svakom slucaju najbolja djela u koliko pomazes siromasnim npr ili nevoljnicima lijepo ces se osjecat i ti i oni i svi zadovoljni kako je meni puno srce kad sam u mogucnosti da nekog pomognem nema nista ljepse na svijetu majke mi.
 
ja bih voleo da mogu tako nesto da radim ... ali, ovde puno ljudi pa i ja zivimo na nekoj granici izmedju tih zelja i cinjenice da i nama treba pomoc ..... ali jednog dana cu sigurno tako nesto uraditi.
mada, humanost ima mnogo vise pojmova nego sto se pomisli prvi put. nije humano samo dati krv ili staru odecu ..... ima mnogo humanih stvari koje se mogu uraditi.
 
Keeper:
ja bih voleo da mogu tako nesto da radim ... ali, ovde puno ljudi pa i ja zivimo na nekoj granici izmedju tih zelja i cinjenice da i nama treba pomoc ..... ali jednog dana cu sigurno tako nesto uraditi.
mada, humanost ima mnogo vise pojmova nego sto se pomisli prvi put. nije humano samo dati krv ili staru odecu ..... ima mnogo humanih stvari koje se mogu uraditi.

poznat je meni zivot u Yugoslaviji da je valjao sigurno nebi odlazio iz nje ali kad nesto ne stima onda jeßes mu mater bjegaj i gotovo
 
Chan Shaolin Si:
Keeper:
ja bih voleo da mogu tako nesto da radim ... ali, ovde puno ljudi pa i ja zivimo na nekoj granici izmedju tih zelja i cinjenice da i nama treba pomoc ..... ali jednog dana cu sigurno tako nesto uraditi.
mada, humanost ima mnogo vise pojmova nego sto se pomisli prvi put. nije humano samo dati krv ili staru odecu ..... ima mnogo humanih stvari koje se mogu uraditi.

poznat je meni zivot u Yugoslaviji da je valjao sigurno nebi odlazio iz nje ali kad nesto ne stima onda jeßes mu mater bjegaj i gotovo

pa naravno da palim prvom prilikom ... nisam ni ja blesaav :lol:
 
Keeper:
Chan Shaolin Si:
Keeper:
ja bih voleo da mogu tako nesto da radim ... ali, ovde puno ljudi pa i ja zivimo na nekoj granici izmedju tih zelja i cinjenice da i nama treba pomoc ..... ali jednog dana cu sigurno tako nesto uraditi.
mada, humanost ima mnogo vise pojmova nego sto se pomisli prvi put. nije humano samo dati krv ili staru odecu ..... ima mnogo humanih stvari koje se mogu uraditi.

poznat je meni zivot u Yugoslaviji da je valjao sigurno nebi odlazio iz nje ali kad nesto ne stima onda jeßes mu mater bjegaj i gotovo

pa naravno da palim prvom prilikom ... nisam ni ja blesaav :lol:

nema tu zivota brate ko je lud da zivi u zatvoru ko moze da prezivi sa 100€ mjesecno ja nijesam mogao i zato sam napustio to sranje od zemlje ali ipak mi nedostaje ipak zelja vuce za rodnim krajem dzaba je sve dzaba su pare i sve kad ih ne trosis sa svojim najblizim
ali kad se nesto mora onda se mora.
 
Ja npr. uvek dajem neku staru odecu, stare igracke iz podruma... imamo dosta takvivh ''pomozi drugima'' stvari u skolima tako da uvek pomognem i dam... a kad vec nadjem posao i to i ako budem imala para davacu u humanitarne svrhe, davacu krv i tako te humane stvari :)
I like to help ;)
 
Ja npr. uvek dajem neku staru odecu, stare igracke iz podruma... imamo dosta takvivh ''pomozi drugima'' stvari u skolima tako da uvek pomognem i dam... a kad vec nadjem posao i to i ako budem imala para davacu u humanitarne svrhe, davacu krv i tako te humane stvari :)
I like to help ;)
Ala smo dobri...
Linkin Park su dali 10.000 $ za siromasne.
I oni su dobri.
 
Sta za vas predstavlja ova rec???Da li se neko od vas bavio ili bavi na neki nacin humanim radom i da li bi voleo?

Da,dobrotvornim radom u starachkom domu,pomagala sam starijima oko postavljanja ruchka,spremanja soba i tako,ali dobro.
Dobrotvorni prilozi(novchani)ili odecja....
To je za sada :mrgreen: ali ima tako da nastavim
 
Hm, humanost je u suštini jedan širok pojam
Ali drago mi je da vidim da ima mladih koji su zainteresovani da pomognu
Evo, baš ovaj seminar, povodom projekta "Pravo do ljudskih prava" na kojem sad učestvujem...
Bilo je mnogo tu humanitarnih akcija, za ljude sa invaliditetom, stare ljude, učenike specijalnih škola, itd. itd. Mi smo recimo skupljali slatkiše za bolesnu decu
Dobro je kad se razvije osećaj za humanost još od malih nogu. To primećujem kod male dece, recimo, da vole da daju i da pomognu
Dok, recimo, u našoj srednjoj školi nismo mogli da namolimo jedva njih 20 da prilože nešto... Ni nagradna igra ih čak nije inspirisala :roll:
Treba početi sa tim još dok si dete, pa onda kroz život učiti da nisi jedini, nego da oko tebe ima mnogo ljudi kojima treba pomoć...
 
Humanost je nesto sto ces uraditi prvenstveno radi drugih,a onda i radi sebe (savest).Nisam se nikad bavila nekim humanim radom,vec samo nekad prilozim pare.Volela bih da se bavim necim te vrste,a najvise da pomazem (volonterski) deci zaostaloj u razvoju.
 
dezurna sam da se svadjam sa onim jacim koji diraju slabije (psihicki ili fizicki,kako god) to mi je svakodnevno posao i uzivam u tome..........a umijem da dovedem isfolirane do stanja da ostanu bez texta,tako da kazu da sam dobra u tome...jednostavno volim da spustam utripovane na zemlju,mozda to i nije humano,al od njih se zivjet ne moze:shock:
 
Sta za vas predstavlja ova rec???Da li se neko od vas bavio ili bavi na neki nacin humanim radom i da li bi voleo?

bavim se humanitarnim radom:super:

volonter sam...ne mogu bas da dam def te rijeci...ne znam...kad vidim staricu kako izlazi iz prodavnicama sa 2vrece kesa, pomognem joj, pomognem i nekom djetetu ili starijoj osobi da predju ulicu....dajem staru robu...eto toliko humanosti od mene...
 

Back
Top