Humanitarna pomoc za Ukrajinu!

Da li ste donirali za Ukrajinu ?

  • Da

    glasova: 1 8,3%
  • Ne

    glasova: 8 66,7%
  • Planiram uskoro

    glasova: 2 16,7%
  • Prvo moram da doniram za Srbiju

    glasova: 0 0,0%
  • Skupljam sebi za kartu

    glasova: 1 8,3%

  • Ukupno glasova
    12
U kraju skupite robu, sve sto kuci ne koristite a nekom moze da zameni sto je izgubio u ratu. Ne mora to da bude samo krv preko Crvenog Krsta.
Das ono sto mislis da ne moze biti zloupotrebljeno ako hoces, a ako neces onda ces naci 101 razlog.
Prijatelju, sve da pošalješ i par pocepanih gaća, neko će se slikati sa tim uz komentar kako Srbi podržavaju borbu Ukrajine protiv Rusije i zlog Putina, a to je već zloupotreba.
Kako hoćeš, šalji šta hoćeš, ali samo u svoje lično ime. Mislim da organizacije kao što je Crveni Krst Srbije, koje pripadaju svim građanima, ne treba mešati u to ukoliko nije moguće javno i jasno jedan kamion poslati u Ukrajinu, a jedan u DLNR.

Crveni Krst je napravljen da pomaže svim žrtvama a ne samo politički podobnim.
 
Prijatelju, sve da pošalješ i par pocepanih gaća, neko će se slikati sa tim uz komentar kako Srbi podržavaju borbu Ukrajine protiv Rusije i zlog Putina, a to je već zloupotreba.
Kako hoćeš, šalji šta hoćeš, ali samo u svoje lično ime. Mislim da organizacije kao što je Crveni Krst Srbije, koje pripadaju svim građanima, ne treba mešati u to ukoliko nije moguće javno i jasno jedan kamion poslati u Ukrajinu, a jedan u DLNR.

Crveni Krst je napravljen da pomaže svim žrtvama a ne samo politički podobnim.

Како то да онда западне компаније нису снизиле цену продаје гаса својим западним конзумерицама и конзумерима ?
 
Mislim da pored svih destruktivnih ideja i tema ima mesta i za jednu gde svi mogu da se sloze i nastupe konstruktivno.

Svako moze da izabere kome misli da je pomoc najpotrebnija i u kojim delovima Ukrajine, bilo da su Rusi ili Ukrajinci.

Obratite se lokalnom Crvenom Krstu/Krizu i donirate X za ImeGrada, Ukrajina.

Bilo bi fino da ljudi sa Balkana posalju humanitarni konvoj pomoci narodima Ukrajine, bez obzira na stranu.
Balkan treba da salje samo robu humanitarnog sadrzaja.

✅

Нека Канада одвоји проценат прихода од продаје гаса ... ред је да Канађанкеи/нии плате свој цех

Бомбардовали сте србе .. и срби немају више чиме да помажу
 
U kraju skupite robu, sve sto kuci ne koristite a nekom moze da zameni sto je izgubio u ratu. Ne mora to da bude samo krv preko Crvenog Krsta.
Das ono sto mislis da ne moze biti zloupotrebljeno ako hoces, a ako neces onda ces naci 101 razlog.
mi ne prikupljаmo dovoljno pomoc zа Srbe nа KiM ili socijаlno ugrozene а slаcemo ukrаjini ? Ne poznаjes ti nаs
 
Prijatelju, sve da pošalješ i par pocepanih gaća, neko će se slikati sa tim uz komentar kako Srbi podržavaju borbu Ukrajine protiv Rusije i zlog Putina, a to je već zloupotreba.
Kako hoćeš, šalji šta hoćeš, ali samo u svoje lično ime. Mislim da organizacije kao što je Crveni Krst Srbije, koje pripadaju svim građanima, ne treba mešati u to ukoliko nije moguće javno i jasno jedan kamion poslati u Ukrajinu, a jedan u DLNR.

Crveni Krst je napravljen da pomaže svim žrtvama a ne samo politički podobnim.
Naravno, ja i zastupam tezu da svima treba pomoci tamo.
Kamioni mogu da idu u Poljsku i Belorusiju a tamo roba da se pretovara i ide dalje za gradove gde je potrebna. Nije pametno izlagati domace vozace rizicima rata.
Sta ce koja strana da prenosi to je do njih, ali ne moze se poreci da je Srbija poslala humanitarnu posiljku civilima, a ne oruzje za rat.
 
mi ne prikupljаmo dovoljno pomoc zа Srbe nа KiM ili socijаlno ugrozene а slаcemo ukrаjini ? Ne poznаjes ti nаs
Naravno da je KiM prioritet, a mislim da je problem u organizaciji. Kad se pokrene akcija mnogi ljudi su spremni da pomognu.
U svakom slucaju to je slika koju Srbija treba da posalje u svet ako zeli da cuva svoj “neutralni” status.
Primiti i izbeglice iz Ukrajine koje zele da dodju i zive u Srbiji.
Zasto da ne, to je mentalitetom i kulturno blizak narod, a drzava ima problema sa natalitetom.
Sigurno ce se bolje i bez problema u buducnosti lakse uklopiti nego neki sa bliskog istoka i afrike, dok ce ujedno u skladu sa svetskom politikom da ispuni i taj “zadatak” i popuni svoj broj/kapacitete sa svojim izborom izbeglica a ne tudjim.
 
Moze i tu neko oruzje da se uglavi ,nije to prvi put ,da se uzme masna prrovizija …neki su i glavu gubili zbog toga.

Oružje i ratni materijal se u Ukrajinu šalje legitimnim putem i otvoreno, nisu pod embargom. Tako da nema potrebe za takvom paranojom.

@tema
Neka pomogne ko može, najbolje preko crvenog krsta ili preko ovih ukrajinskih(rusinskih) manjinskih saveta i organizacija.
 
Једина хуманитарна помоћ која је њима тамо неопходна је спознаја Украјинаца да је рат са Русијом идиотизам, и да морају да скупе храброст и оборе квислиншку клику из Кијева и престану да гину и страдају за интересе САД.
Тек кад то видим- размислићу о некој другој помоћи.
Pre će se Hrvati opamete... :kafa:
 
ma ne dam nista

vi koji saljete pomoc samo produzavate agoniju rata, nego neka se puste civili da izbegnu

sacuvajte tu vasu pomoc, pa kada nastupi glad da pomognemo africi
Hranu je glupo slati pošto je Ukrajina svetski izvoznik a sad što nije u svoju korist nisam ja kriv. Nek vide sa propovednicima krupnog kapitala.

Tone polovne odeće koja će se ubudja po hangarima a do siromašnih sela nikad neće stići isto bez veze da se šalje. A verujem da će pre razbucati balu iz Švedske nego iz Srbije.

A da pošalješ neku knjigu opet ne vredi jer je na srpskom pa neće razumeti a uglavnom imam ruske pisce pa se možda i uvrede.

Jedino je erotika na univerzalnom slikovnom pa bi mogao to - iebite se sa svojim EU/USA prijateljima i nacistina
 
Poslednja izmena:
Hranu je glupo slati pošto je Ukrajina svetski izvoznik a sad što nije u svoju korist nisam ja kriv. Nek vide sa propovednicima krupnog kapitala.

Tone polovne odeće koja će se ubudja po hangarima a do siromašnih sela nikad neće stići isto bez veze da se šalje. A verujem da će pre razbucati balu iz Švedske nego iz Srbije.

A da pošalješ neku knjigu opet ne vredi jer je na srpskom pa neće razumeti a uglavnom imam ruske pisce pa se možda i uvrede.

Jedino je erotika na univerzalnom slikovnom pa bi mogao to - iebite se sa svojim EU/USA prijateljima i nacistina
Auiii kako si ostar spram siroti' Jukrajinaca...nijesu ti bolan svi ljudi na svijetu Bosanci, oslobodi se frustracije
 
Mislim da pored svih destruktivnih ideja i tema ima mesta i za jednu gde svi mogu da se sloze i nastupe konstruktivno.

Svako moze da izabere kome misli da je pomoc najpotrebnija i u kojim delovima Ukrajine, bilo da su Rusi ili Ukrajinci.

Obratite se lokalnom Crvenom Krstu/Krizu i donirate X za ImeGrada, Ukrajina.

Bilo bi fino da ljudi sa Balkana posalju humanitarni konvoj pomoci narodima Ukrajine, bez obzira na stranu.
Balkan treba da salje samo robu humanitarnog sadrzaja.

✅
Bombe rakete i avione? To im Rusi već isporučuju.
 
Ko pita narod u Ukrajini za rat cemerikanci i eu kako odluce Zelenski tako radi.
koja je pokvarenost da nemci kupuju ruski gas i tako finansiraju ubijaje ukrajinaca

pa, ja da sam nemac odmah bih rekao - necu vise ruski gas, pa tek onda bih rekao da vam doturim oruzje da pobedite ruse, ali dok kenjam

koji je to pokvarenluk, samo naslov, ostalo ne citam:

Немачка министарка: Украјини треба тешко наоружање


a i rusi su pokvareni isto, prodaju gas, i tIm parama finansiraju rat, UMESTO DA ZAVRNU GAS I RAT STANE?

sve je to go pokvarenjak, a ovi 'humanitarci' su tek neopevani licemeri

alo bre SANKCIJE!

pa idite u rat, umesto sto glumite humanitarce; dostavite licno pomoc
 
koja je pokvarenost da nemci kupuju ruski gas i tako finansiraju ubijaje ukrajinaca

pa, ja da sam nemac odmah bih rekao - necu vise ruski gas, pa tek onda bih rekao da vam doturim oruzje da pobedite ruse, ali dok kenjam

koji je to pokvarenluk, samo naslov, ostalo ne citam:

Немачка министарка: Украјини треба тешко наоружање


a i rusi su pokvareni isto, prodaju gas, i tIm parama finansiraju rat, UMESTO DA ZAVRNU GAS I RAT STANE?

sve je to go pokvarenjak, a ovi 'humanitarci' su tek neopevani licemeri

alo bre SANKCIJE!

pa idite u rat, umesto sto glumite humanitarce; dostavite licno pomoc
Nije lako krenuti na Rusiju kad ima hiljade nuklearnih projektila.
 
Auiii kako si ostar spram siroti' Jukrajinaca...nijesu ti bolan svi ljudi na svijetu Bosanci, oslobodi se frustracije
Ne sviraj ti u kožnu frulu
Zamena teza sa "Bosancima" je što sam konstatovao da su hit Bosanci 90-ih Djindjić Šešelj, Drašković... a ne obična raja...

Svima puca za srpstvo a nagumali se..

Djindjić skida petokraku al se ne slikava kad je uleteo u tudju vilu ko da je '45-ta
Ušli čizmaši da izbace staru ženu, kulturnu...
Vesela Udovica se ne iseljava, donela iz Valjeva zinutu pizdu, trebaju joj pare, tudje kuće... to se leči... ne pušta se na ulicu...

O čemu pričamo više?
Ološ vodi državu
 
Ne sviraj ti u kožnu frulu
Zamena teza sa "Bosancima" je što sam konstatovao da su hit Bosanci 90-ih Djindjić Šešelj, Drašković... a ne obična raja...

Svima puca za srpstvo a nagumali se..

Djindjić skida petokraku al se ne slikava kad je uleteo u tudju vilu ko da je '45-ta
Ušli čizmaši da izbace staru ženu, kulturnu...
Vesela Udovica se ne iseljava, donela iz Valjeva zinutu pizdu, trebaju joj pare, tudje kuće... to se leči... ne pušta se na ulicu...

O čemu pričamo više?
Ološ vodi državu
Nemoj da se nerviras, sve je u najboljem redu bosanskom gubernijom Srbijom upravljaju Bosanci kako mora i treba biti.
 
Nemoj da se nerviras, sve je u najboljem redu bosanskom gubernijom Srbijom upravljaju Bosanci kako mora i treba biti.
Turci se krstili rukama i nogama kako su bili toplo dočekani uBosni. Čak ih muslimanska braća tako dočekivala nisu u drugim državama. E jedino bio problem što hajduk iz Srbije nije smeo kod braće u Bosnu nego bežo kod brata Hrvata.Tamo ga neće prijave. :mrgreen:

Kako je krenulo ima cela Srbija na kraju da ode kod Mileta u pubku srpsku
 
Turci se krstili rukama i nogama kako su bili toplo dočekani uBosni. Čak ih muslimanska braća tako dočekivala nisu u drugim državama. E jedino bio problem što hajduk iz Srbije nije smeo kod braće u Bosnu nego bežo kod brata Hrvata.Tamo ga neće prijave. :mrgreen:

Kako je krenulo ima cela Srbija na kraju da ode kod Mileta u pubku srpsku
Mile ima da bude buduci gubernator vascijele Srbije, dinastija Ćipuljić nema dostojnog nasljednika do li Mileta iz vladarske kuce Ronhill-Laktasenko
 

Back
Top