Huligani ili tiranija režima ?

George Peter Jones

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
171
Na mitingu podrške Ratku Mladiću, u organizaciji Srpske radikalne stranke, i usprkos apelu Mladića i organizatora skupa da se izbegne prolivanje bratske krvi, do nereda je došlo. U policijskom izveštaju stoji da je privedeno 180 ,,izgrednika, huligana i bandita''. Da li je to zaista tako ? Pogledajte sledeći snimak :

 
Право питање........ево шта сам написао везано за тај "проблем" јуче.


Имам довољно година да памтим шта је било деведесетих, био сам увек уз тадашњу опозицију, учествовао на протестима 9. марта (пунолетан)м видовданском сабору, протестима у зиму 96.-97. , 5. октобра.
био сам сведок свега што се догађало, гладао сам разбијене излоге, полупана возила, крваве и претучене људе, имао штрафте од пендрека преко леђа, бацао камење и ко зна шта све на Слобину полицију..........све је то тада била "борба за демократију и борба против тираније"
Слобини медији и Слобино гласачко тело нас је тада називало хулиганима, плаћеницима, дрогираном масом, пијаним нерадницима, рушитељима, снагама хаоса и безумља.......а за опозицију за коју смо се "борили" смо били разочаран народ, борци за демократију, јунаци, хероји.......А заиста смо тада правили и много нереда (када кажем МИ мислим на све демонстранте)...било је лупања, ломљења, туче, паљевине...............било је свага чега се тадашњи демонстранти а садашњи активисти и љубитељи садашњих странака на власти гнушају и и што сада осуђују.
Некада су нас Слобини пензионери називали именима којим ми сада називамо демонстранте који раде исто (али у мањем обиму)оно што смо и ми радили...призивамо бруталност, драконске мере,крв ......Да ли је могуће да смо толико заборавни? Да ли смо заборавили како смо се ми понашали деведесетих? Да ли је могуће да нисмо научили где на крају води бруталност и репресија?
Да се разумемо, сада, са ове дистанце искрено се кајем што сам учествовао у свим протестима и нередима деведесетих година прошлог века (мислим да смо уместо курте довели мурту), на овим садашњим протестима не учествујем и углавном их не подржавам али ми не пада на памет да неке момке, људе који сада имају година колико сам ја имао деведесетих и који раде исто оно што смо и ми радили деведесетих претерано осуђујем, вређам, називам именима које су нама давале Слобине бабе....није у реду.
Ми смо се борили за своје идеале, они се боре за своје......и боре се на исти начин на који смо се и ми борили.
Чему онда двоструки стандарди?
Да ли је то нормално?
Истина је да је СПС поново на власти, да опет води полицију и да су нас они које смо 5. октобра довели на власт дубоко разочарали (углавно све нас) али да ли је то разлог да ми почнемо да се понашамо као они које смо тада највише мрзели и које никако нисмо могли да схватимо - као Слобини гласачи зависни од ТВ дневника?
 
Тиранија режима уз помоћ хулигана. Штета што су неким малолетницима отворени досијеи, а немају појма да су послужили режиму.
Ако не буду константни хулигани режима, онда ће да их малтретирају и вуку стално, али то можда тако треба.
Поштен свет не иде у полицију и хулиганске банде ;)
 
Право питање........ево шта сам написао везано за тај "проблем" јуче.


Имам довољно година да памтим шта је било деведесетих, био сам увек уз тадашњу опозицију, учествовао на протестима 9. марта (пунолетан)м видовданском сабору, протестима у зиму 96.-97. , 5. октобра.
био сам сведок свега што се догађало, гладао сам разбијене излоге, полупана возила, крваве и претучене људе, имао штрафте од пендрека преко леђа, бацао камење и ко зна шта све на Слобину полицију..........све је то тада била "борба за демократију и борба против тираније"
Слобини медији и Слобино гласачко тело нас је тада називало хулиганима, плаћеницима, дрогираном масом, пијаним нерадницима, рушитељима, снагама хаоса и безумља.......а за опозицију за коју смо се "борили" смо били разочаран народ, борци за демократију, јунаци, хероји.......А заиста смо тада правили и много нереда (када кажем МИ мислим на све демонстранте)...било је лупања, ломљења, туче, паљевине...............било је свага чега се тадашњи демонстранти а садашњи активисти и љубитељи садашњих странака на власти гнушају и и што сада осуђују.
Некада су нас Слобини пензионери називали именима којим ми сада називамо демонстранте који раде исто (али у мањем обиму)оно што смо и ми радили...призивамо бруталност, драконске мере,крв ......Да ли је могуће да смо толико заборавни? Да ли смо заборавили како смо се ми понашали деведесетих? Да ли је могуће да нисмо научили где на крају води бруталност и репресија?
Да се разумемо, сада, са ове дистанце искрено се кајем што сам учествовао у свим протестима и нередима деведесетих година прошлог века (мислим да смо уместо курте довели мурту), на овим садашњим протестима не учествујем и углавном их не подржавам али ми не пада на памет да неке момке, људе који сада имају година колико сам ја имао деведесетих и који раде исто оно што смо и ми радили деведесетих претерано осуђујем, вређам, називам именима које су нама давале Слобине бабе....није у реду.
Ми смо се борили за своје идеале, они се боре за своје......и боре се на исти начин на који смо се и ми борили.
Чему онда двоструки стандарди?
Да ли је то нормално?
Истина је да је СПС поново на власти, да опет води полицију и да су нас они које смо 5. октобра довели на власт дубоко разочарали (углавно све нас) али да ли је то разлог да ми почнемо да се понашамо као они које смо тада највише мрзели и које никако нисмо могли да схватимо - као Слобини гласачи зависни од ТВ дневника?

А бре колего,
на шта се примаш ????
 
Право питање........ево шта сам написао везано за тај "проблем" јуче.


Имам довољно година да памтим шта је било деведесетих, био сам увек уз тадашњу опозицију, учествовао на протестима 9. марта (пунолетан)м видовданском сабору, протестима у зиму 96.-97. , 5. октобра.
био сам сведок свега што се догађало, гладао сам разбијене излоге, полупана возила, крваве и претучене људе, имао штрафте од пендрека преко леђа, бацао камење и ко зна шта све на Слобину полицију..........све је то тада била "борба за демократију и борба против тираније"
Слобини медији и Слобино гласачко тело нас је тада називало хулиганима, плаћеницима, дрогираном масом, пијаним нерадницима, рушитељима, снагама хаоса и безумља.......а за опозицију за коју смо се "борили" смо били разочаран народ, борци за демократију, јунаци, хероји.......А заиста смо тада правили и много нереда (када кажем МИ мислим на све демонстранте)...било је лупања, ломљења, туче, паљевине...............било је свага чега се тадашњи демонстранти а садашњи активисти и љубитељи садашњих странака на власти гнушају и и што сада осуђују.
Некада су нас Слобини пензионери називали именима којим ми сада називамо демонстранте који раде исто (али у мањем обиму)оно што смо и ми радили...призивамо бруталност, драконске мере,крв ......Да ли је могуће да смо толико заборавни? Да ли смо заборавили како смо се ми понашали деведесетих? Да ли је могуће да нисмо научили где на крају води бруталност и репресија?
Да се разумемо, сада, са ове дистанце искрено се кајем што сам учествовао у свим протестима и нередима деведесетих година прошлог века (мислим да смо уместо курте довели мурту), на овим садашњим протестима не учествујем и углавном их не подржавам али ми не пада на памет да неке момке, људе који сада имају година колико сам ја имао деведесетих и који раде исто оно што смо и ми радили деведесетих претерано осуђујем, вређам, називам именима које су нама давале Слобине бабе....није у реду.
Ми смо се борили за своје идеале, они се боре за своје......и боре се на исти начин на који смо се и ми борили.
Чему онда двоструки стандарди?
Да ли је то нормално?
Истина је да је СПС поново на власти, да опет води полицију и да су нас они које смо 5. октобра довели на власт дубоко разочарали (углавно све нас) али да ли је то разлог да ми почнемо да се понашамо као они које смо тада највише мрзели и које никако нисмо могли да схватимо - као Слобини гласачи зависни од ТВ дневника?

Upravo. Petog Oktobra su ti isti ljudi bili heroji nacije koji su makli Milosevica, a danas su huligani, fashisti, nacisti, ljudi koji ugrozavaju put Srbije ka EU, itd itd.
 
Molim vas, razdvojite huligane koji su maskirani sa fantonkama, i opremljeni bakljama i topovskim udarima, od obicnih demonstranata koji su zbog njih i neprofesionalne policije najebali.

Pa ne moze se "obicnim demonstracijama" nista. Sta, izadje masa na ulicu, mirno proseta kao u nekoj nedeljnoj porodicnoj setnji i svi kucama ? I treba da najebu kad izadju na miting i nemi su posmatraci. Sve dok je samo omladina tako "zagrizena" nema nista od promena.
 
Molim vas, razdvojite huligane koji su maskirani sa fantonkama, i opremljeni bakljama i topovskim udarima, od obicnih demonstranata koji su zbog njih i neprofesionalne policije najebali.

Тешко...ти које си описао су раније од стране садашње власти били описивани као незадовољна омладина, песнице демократије, борци против тираније....сети се.........
Зашто се данас исти епитети не употребљавају за неке нове клинце који раде исте ствари које смо својевремено и ми радили?
 
Molim vas, razdvojite huligane koji su maskirani sa fantonkama, i opremljeni bakljama i topovskim udarima, od obicnih demonstranata koji su zbog njih i neprofesionalne policije najebali.

Vidiš tu ima istine. Ali ti pravi huligani su šačica od 30 do 70 ljudi u masi od 50.000 demonstranata, koji svih 50.000 okarakteriše kao huligane i fašiste. Na kraju krajeva, ti sa petardama, bakljama i topovskim udarima su najčešće i provokatori režima.
 
Тешко...ти које си описао су раније од стране садашње власти били описивани као незадовољна омладина, песнице демократије, борци против тираније....сети се.........
Зашто се данас исти епитети не употребљавају за неке нове клинце који раде исте ствари које смо својевремено и ми радили?

Zato sto im vise ne trebaju, vrlo jednostavno...ali zato danas i sluze...da dodju na opozicioni skup, da antagonizam usmere prema policiji i iskljucivo ka njima, i eventualno prema ambasadama i da policija ima povoda da brutalno i zlocinacki intervenise prema ostalima koji veze nemaju sa njima. Kao npr. danas i juce sa zemljoradnicima.
 
Pa ne moze se "obicnim demonstracijama" nista. Sta, izadje masa na ulicu, mirno proseta kao u nekoj nedeljnoj porodicnoj setnji i svi kucama ? I treba da najebu kad izadju na miting i nemi su posmatraci. Sve dok je samo omladina tako "zagrizena" nema nista od promena.

Jel ti ocekujes, da na minornom skupu, gde jedva ima 10.000 ljudi, ako ne i manje, moze da se desi neka promena???
 
Zato sto im vise ne trebaju, vrlo jednostavno...ali zato danas i sluze...da dodju na opozicioni skup, da antagonizam usmere prema policiji i iskljucivo ka njima, i eventualno prema ambasadama i da policija ima povoda da brutalno i zlocinacki intervenise prema ostalima koji veze nemaju sa njima. Kao npr. danas i juce sa zemljoradnicima.

Дакле иста незадовољна омладина као и деведестеих....
 

Back
Top