Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

Huawei P30 pro

Poruka
3.664
Ajmo ovako da slozimo stvari. Prvo Samsung je kad je pocinjao bio kao Xiaomi sada i Huawei pre nekog vremena-niko i nista na tom polju I probijao se jeftinim I solidnim proizvodima za znatno nizu cenu. Huawei jeste OK ali samo vise klase-pogotovo P serija, I tu je-Lite na dnu, obican je sredina, Pro je najjaci. Samsung takodje A I J serije su neka dno/sredina, ono sto vredi su S I Note serije. Xiaomi pravi prilicno kvalitetne telefone, sa solidnim funkcijama, dizajnom itd. I sa vrlo pristupacnom cenom- bukvalno 2 do 3 puta jeftinjom nego Huawei ili Samsung a da ne pominjemo Aple/iPhone. E sad iPhone ima sledecu filozofiju-oni imaju svoj operativni sistem/platformu, oni su inovatori I sve ubacuju prvi, I prilicno dugo su na tom polju, I jednostavno ne zele da proidaju svoj proizvod jeftino. Jer smatraju da ko zeli Ipphone-dobro zna zasto ga zeli. > Aplikacija za Android je pisana da mora da se prilagodi za mnogo brendova-dok je Aple softver pisan samo i iskljucoivo za Aple uredjaje. Pa samim ttim I neuporedivo bolje radi. Zato i takva cena. Delimicno.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.415
Ajmo ovako da slozimo stvari. Prvo Samsung je kad je pocinjao bio kao Xiaomi sada i Huawei pre nekog vremena-niko i nista na tom polju I probijao se jeftinim I solidnim proizvodima za znatno nizu cenu. Huawei jeste OK ali samo vise klase-pogotovo P serija, I tu je-Lite na dnu, obican je sredina, Pro je najjaci. Samsung takodje A I J serije su neka dno/sredina, ono sto vredi su S I Note serije. Xiaomi pravi prilicno kvalitetne telefone, sa solidnim funkcijama, dizajnom itd. I sa vrlo pristupacnom cenom- bukvalno 2 do 3 puta jeftinjom nego Huawei ili Samsung a da ne pominjemo Aple/iPhone. E sad iPhone ima sledecu filozofiju-oni imaju svoj operativni sistem/platformu, oni su inovatori I sve ubacuju prvi, I prilicno dugo su na tom polju, I jednostavno ne zele da proidaju svoj proizvod jeftino. Jer smatraju da ko zeli Ipphone-dobro zna zasto ga zeli. > Aplikacija za Android je pisana da mora da se prilagodi za mnogo brendova-dok je Aple softver pisan samo i iskljucoivo za Aple uredjaje. Pa samim ttim I neuporedivo bolje radi. Zato i takva cena. Delimicno.
Što se tiče tih serija, da, to sam i ja znao. Kod Samsunga S serije su najbolje a kod Huawei-a P. Ili je ipak kod njih bolja serija "mate" od P? Moguće da jeste.
A razmišljao sam o Xiaomi-u ali sam se pre par godina opekao sa onim Meizu M2 Note. Fenomenalne karakteristike, baterija, kamera, procesor, rezolucija, ekran... sve izvanredno a u praksi ne zna se šta je od čega gore. Obična plastična tepsija!
Zato sam ga eliminisao i odlučio se za ovu skuplju ali nekako provereniju varijantu. A i sa ovim p10 lite sam fenomenalno prošao.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.415
Poruka
3.664
Interesantno da nigde nema Apple-a. Iako je i dalje nekako naj elitniji i žestoko reklamiran.
Znas kako...U svetu Aple jeste I dalje neko ime. ALi I dalje kosta [puno cak I vise nego Huawei I Samsung flagship modeli. A jeste malo specifican sistem. A ta lista je-imas 2 top 10 po interesovajhju I druga ..Top 10 by fans. Znaci ta lista ti je lista 10 telefona - u svetu bar-"best value for money"-najmanje platis-najvise dobijes za ulozen novac. To sve ne znaci da je Huawei P30 Pro los telefon naprotiv-samo da je pitanje da li nekom mozda moze zavrsavati posao neki drugi telefon. Te cuvene kamere-vidi ja kao fotograf cu da ti Kazem svoj licni stav-ja imam Xiiaomi Mi A1 , imao sam neki levi Zte, Lumiu 550... SVAKA od tih kamera meni je zavrsavala posao. Jer to je telefon nije foto-aparat. Ugl. razlika u tim kamerama na telefonima postoje-ali to su tako male nijanse veruj mi...

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.415
Znas kako...U svetu Aple jeste I dalje neko ime. ALi I dalje kosta [puno cak I vise nego Huawei I Samsung flagship modeli. A jeste malo specifican sistem. A ta lista je-imas 2 top 10 po interesovajhju I druga ..Top 10 by fans. Znaci ta lista ti je lista 10 telefona - u svetu bar-"best value for money"-najmanje platis-najvise dobijes za ulozen novac. To sve ne znaci da je Huawei P30 Pro los telefon naprotiv-samo da je pitanje da li nekom mozda moze zavrsavati posao neki drugi telefon. Te cuvene kamere-vidi ja kao fotograf cu da ti Kazem svoj licni stav-ja imam Xiiaomi Mi A1 , imao sam neki levi Zte, Lumiu 550... SVAKA od tih kamera meni je zavrsavala posao. Jer to je telefon nije foto-aparat. Ugl. razlika u tim kamerama na telefonima postoje-ali to su tako male nijanse veruj mi...
Da, da, ne može biti ista tabela ako se uzmu u obzir interesovanje za neki telefon ili "najisplativiji" telefoni, jasno.
Što se tiće Apple-a, nema sumnje u njihov kvalitet, osim jedino te baterije koja je kod njih veoma diskutabilna i to je, mislim, jedna od retkih stvari u kojima su ne samo Samsung i Huawei podosta ispred njih. Ali, realno, kada se sve uzme u obzir pa čak i samo ime i brend telefona, jasno je da ne mogu svi biti ista cena ali, brate, taj apple je stvarno bezobrazno skup.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.415
Vidii moderan mobtel je osetljiva stvar pogotovo ako se ljudi pouzdaju u "Gorila glass'koji niposto ne stiti dovoljno telefon. Znaci SVAKI touch screen telefon-staklena folija za ekran i solidna maskica POD OBAVEZNO!
Nerado ali ću morati. :neutral: Pogotovo što je i ovaj koliko vidim od onog stakla i dosta je klizav i lako ispada. Znam iz iskustva zbog ovog p10 :lol:
A što ne volim te masketine to je čudo...
Inače još nije stigao. Brate mili ovaj Telenor počinje ozbiljno da me nervira. Pa iz Kine bi došao za 7 dana a kamoli iz druge prodavnice.

igi192

Elita
Poruka
15.688
sa GSM arene koji telefoni su najtrazeniji. Pa zakljucak izvucite sami
Top 10 by fans

Pogledaj tu prodaju tamo gde cena nije 8rvo što se vaga.. Osim samih performansi postoji nešto sto se zove servis kako softvera tako i samih uređaja a tu Huawei kaska a da ne govorimo o tom Xiomi.. Ja imam Mate 20 pro već preko godinu dana i prvi put mi zamena telefona ne pada na pamet jer im je telefon stvarno dobar.. Obično sam ih koristio max godinu i imao sam sve od one plus do Apple..
Screenshot_20200203_091321_com.android.chrome.jpg

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.415
I evo, konačno posle sage koja je trajala nešto više od mesec ipo dana, kilavci iz Telenora su mi konačno nabavili P30 pro. Stigao u petak. Da ne detaljišem sad oko čitave sage, mojih desetominutnih nastupa u njihovoj radnji u Ušću, pisanja na Fb, zvanju korisničkog servisa.. na kraju ga jedva nabaviše i to u crnoj boji koju nisam hteo ali ajde sad...

Hm... pa... onako. Telefon jeste stvarno lep. Onako estetski. Mada veoma klizav u ruci.
Danas mi je već prvi put zakovao. Na Chrome-u. Što znači više puta nego P10 Lite za dve ipo godine. Displej mu je možda i previše osetljiv.
Juče mi nisu stizala obaveštenja za poruke. Nikakve. Niti zvoni, niti stoji u uglu da imam poruku, znači moram da uđem u poruke da vidim imam li novih. Iako su sva podešavanja bila tačna. Danas je to proradilo samo od sebe. Ali mi nisu stizala obaveštenja za Viber poruke. Sad je i to proradilo.
Nije nešto posebno ni brz.
Baterija jeste stvarno odlična i mnogo brzo se puni.
Kamera je... dobra. Doduše, ima onih hiljadu podešavanja pa ga nisam nešto ni proveravao ali ne znam čemu tolika fama oko te kamere koja je stvarno ništa posebno. Manje, više kao bilo koji drugi telefon nego eto kao ima malo bolji zum.
Sve u svemu, i nisam baš oduševljen. A mogao sam da se zakunem u Huawei.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.