loki74
Ističe se
- Poruka
- 2.390
Sinoć je na HTV bila emisija, okrugli sto, o Haškoj presudi, o čemu bi drugom.
Retorika i koncept emisije kao da gledate vremeplov, i da je 1991 ili 1995, a ne
2011.
Faktički svi gosti su govorili o agresiji, zločinima Srba, osim jedne dame koja je govorila o zločinima u Oluji ( ali i ona je na početku morala izdeklamovati podršku domovinskom ratu i Oluji, valjda je to bio nepisani uslov da uopšte možeš gostovati u emisiji ). Radi ,, objektivnosti '' imali su uključenje iz Srbije, pogodite koga-Sonje Biserko. Koja je poručila da su reakcije Beograda na presudu neprimerene ?!
Tu je bio i domoljubni ratni novinar, koji je pratio 95 vojsku, i nigde nije video ni mrtve ni ranjene, nit zapaljene kuće. Možda je u avgustu jako sunce bilo, pa nije čovek mogao dobro videti od svetlosti. Uz put su se javljale udovice branitelja i napadale onu jedinu što je smela zucnuti koju o zločinima u Oluji.
Uobičajena priča-SANU, Slobo, agresija, Vukovar itd.
No, šlag na tortu dolazi na kraju.
Tip koji kaže da je bio savetnik nekakav i prijatelj Tuđmanu, kaže naime da Sud nije dobro protumačio Brionske transkripte. Objašnjavao je rečenicu ,, i tobože jemčiti Srbima građanska prava ". Naime, objasni čovek da je tobože-Tuđmanova poštapalica, citiram... koju on upotrebljava u svakoj rečenici, pa tako i u citiranoj rečenici, nije on mislio ništa prijetvorno ni loše Srbima, nego je koristio poštapalicu. Eto dragi forumaši, čovek je sve objasnio. Nema zločinačkog poduhvata ni progona, dobrodušni predsednik se samo poštapao, a pristrasni Sud nije shvatio tu finesu njegovog jezika.
Forumašima iz Hrvatske- jel vas barem malo sramota vašeg propagandnog servisa ? Čak i na RTS, Pink, B82, kad se govori o ovakvim temama, bude makar jedna osoba koja predstavlja i drugu stranu ( obično Biserko, Kandićka, Čičak ili neko drugi iz Hrvatske ). Kod vas ne može ni da se pojavi u emisiji iko ko ima drugačiji stav.
Retorika i koncept emisije kao da gledate vremeplov, i da je 1991 ili 1995, a ne
2011.
Faktički svi gosti su govorili o agresiji, zločinima Srba, osim jedne dame koja je govorila o zločinima u Oluji ( ali i ona je na početku morala izdeklamovati podršku domovinskom ratu i Oluji, valjda je to bio nepisani uslov da uopšte možeš gostovati u emisiji ). Radi ,, objektivnosti '' imali su uključenje iz Srbije, pogodite koga-Sonje Biserko. Koja je poručila da su reakcije Beograda na presudu neprimerene ?!
Tu je bio i domoljubni ratni novinar, koji je pratio 95 vojsku, i nigde nije video ni mrtve ni ranjene, nit zapaljene kuće. Možda je u avgustu jako sunce bilo, pa nije čovek mogao dobro videti od svetlosti. Uz put su se javljale udovice branitelja i napadale onu jedinu što je smela zucnuti koju o zločinima u Oluji.
Uobičajena priča-SANU, Slobo, agresija, Vukovar itd.
No, šlag na tortu dolazi na kraju.
Tip koji kaže da je bio savetnik nekakav i prijatelj Tuđmanu, kaže naime da Sud nije dobro protumačio Brionske transkripte. Objašnjavao je rečenicu ,, i tobože jemčiti Srbima građanska prava ". Naime, objasni čovek da je tobože-Tuđmanova poštapalica, citiram... koju on upotrebljava u svakoj rečenici, pa tako i u citiranoj rečenici, nije on mislio ništa prijetvorno ni loše Srbima, nego je koristio poštapalicu. Eto dragi forumaši, čovek je sve objasnio. Nema zločinačkog poduhvata ni progona, dobrodušni predsednik se samo poštapao, a pristrasni Sud nije shvatio tu finesu njegovog jezika.
Forumašima iz Hrvatske- jel vas barem malo sramota vašeg propagandnog servisa ? Čak i na RTS, Pink, B82, kad se govori o ovakvim temama, bude makar jedna osoba koja predstavlja i drugu stranu ( obično Biserko, Kandićka, Čičak ili neko drugi iz Hrvatske ). Kod vas ne može ni da se pojavi u emisiji iko ko ima drugačiji stav.
.

