Хтела бих знати ваше мишљење

"Kastor"
-Hm,ideja nije losa,ima svojih prednosti ali i mana.
- :)
- Po meni,mozda bi trebalo ostaviti sve kako jeste,
- Аха, аха и даље такође стално гледати и читати анонимни идиотизам?
- ...mozda mozemo medjusobno da se dogovorimo pa da jednostavno ignorisemo one koji nisu clanovi,
- Пракса је таква да ово је тешко урадити - неко уопште не разуме рече. Мислим, сунашце, да ово није пут од проблема.
- ...zvrljace malo,videce(ako su bar malo pametni)da ih niko ne konstatuje pa ce odustati,mozda.
- Ево, можда, а можда и...не.
- Takodje,ima i medju clanovima onih koji lupaju tj. koji psuju i vredjaju,pa bi mozda trebali malo da zavirimo i u sebe.
- Шта се тиче овог случаја одна такође мислила сам на ову тему - ајде, ћемо сви заједно са трпљењом дуго васпитавати таквих у духу љубави и културе.
- Generalno,ako nije moguce drugacije,zatvaraj.
- Гледи само :)
- Pozdrav.
- И ти такође :D вееелики поздрав!
 
aljona,
najdobranamerniji savet:
zaviri u sebe, i reci sta ce biti sa tvojom dusom za svakog anonimusa koga si izjednacila sa mnom zato sto ja nisam kazanova da ti kazem svaka cast na onome sto nije istina.
sto se tice obaveznog registrovanja, to je bar jasno: ako moderator fizicki ne moze da vrsi monitoring, a ne moze, onda treba uvesti registraciju, prakticnija je.

P.S. zauzeti nik ...pravda
 
Алjона:
Зашто сам уопште помислила о томе?

Имамо на Форуму 2 категорије соговорница - (1) соговорник са статусом "Гост" и (2) соговорник са статусом "Члан". Ми, модератори, можемо веомо добро контролисати сваког "Члана" због тога видимо да ко шта пише, али сваки "Гост" за нас (као и за вас) је terra incognita - шта о пише...??? ко је он...???

Шта хочу од мојој идеје - да би сваки, ко дошао на Форум, био би обавезан пре свега добро помислити, а затим причати; да би он увек одговорио за своје рече.
Ако нека особа је као "Гост" онда овај статус игра улогу, која снижава осећање одговорности и озбиљаности за своје реће - типа: "ма ништа, ево, напишем тако нешто" (а ово нешто уопште не могу читати због тога где је овде разум?!) А колико пута смо имали проблеми са quasi- и pseudo- члановима? Ко је ова MilicaN или Kastorr или Nikodim Ljutic, који су писали пун идиотизам другим члановима? И што, да ли ће ово бити и даље? Колико се може ово трпити?

Ако сви ћемо бити чланови онда ово ће бити боље за контрол. Мислим, у овом случају Форум неће бити као свалка.

Онда...имам свима вама предлог - на пример, са Понедељака затворити ћу Форум. У будучности видићемо - ако све ће бити у реду и ако ви ћете хтети онда отворити ћу Форум поново.
Шта ће бити у Понедељак? Сваки ко ће доћи на Форум обавезан регистрировати се на њом. И ово је све. Нема ништа тешког.

У стварности, моје мишљење, Форум неопходно затворити.

Овај Форум је веома добра и корисна идеја и ја, као модератор, имам одговорност да би он изгледао нормално и лепо.

Много захваљуем на одговори!

Поздрав свима.

P.S. Могу вама речи, да такав проблем није само код нас. Неки други Форуми такође сада су затворени.

Kad sam vec ovde,da te pitam,sta bi sa onom mojom idejom? Secas se?
Pozdrav.
 
...:
molim lepo, bar da budem kurtoazan na kraju svog ucestvovanja na forumu ovom, kad vec nisam na pocetku bio.

Dobro veche forume,Aljona i ...pravdo. :)
Hajde da poslushamo rechi mudraca:
-Lako je steci neprijatelja, ali je teshko steci prijatelja.
-Onaj koji preobrati svoga neprijatelja u prijatelja je junak.
-...pravdo za tebe:Treba biti pazljiv prema zenama i ne dati im razlog da plachu, jer Bog broji nnjihove suze[Talmud].
-Ko trazi prijatelja bez mane, ostace bez prijatelja.
-Prashtanje je najlepsha vrlina chovekova...
-Ako si bogatiji i mudriji od drugih, morash znati da je na tebi veca odgovornost...
Laku noc forume, ma gde bili, pozdrav od aviv :wink: :wink:
 
Draga moja Aljona,
Ima jedna pesma kod nas koje se ja, doduse, ne secam bas najbolje ali je super za ovaj nas forum koji bi mogao da promeni ime u

KOLARICU, PANICU...

SAMI SEBE UPLICEMO
SAMI SEBE RASPLICEMO
Mada, mi ovde se malo teze rasplicemo. Svadje, vredjanja i tek ponekad nesto sto ima smisla. Ima vas nekoliko zbog kojih dolazim na forum i mislim da je dragoceno sto sam vas upoznal ali....
Sigurno da sati proverdeni ovde u citanju i pisanju mogu da se upotrebe produktivnije.
Jedino, kako Aljona rece, par svetlih ljudskih dusa me vracaju u ove prostore.
 
Драга мама, готово, сад Форум је затворен. :D Ево, са данашнег дана он ће бити као елитни клуб философа. :D Шала. Онда, чекамо драгих free will-а, Сестру, Комшиницу, Блека, Кусско и других...у нашу кућу.

:D Жељим теби и свима пуног одмора на викенду.
 
aviv:
:Treba biti pazljiv prema zenama i ne dati im razlog da plachu, jer Bog broji nnjihove suze[Talmud].
:
KOJI TALMUD?
DA LI JE I OVO TALMUD (VIDETI POST MALENOG, NISAM SIGURAN DA JE NAS OVDASNJI)?

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=24098

BTW, ZNAO SAM JEDNOG JEVREJINA KOJI JE SEBI ZACRTAO DA NIKOGA NE RASPLACE - LEV GERSHMAN ("BELI MAG"), STO NAIZGLED DELUJE KAO DA JE NAJPOZITIVNIJI IDEAL, ALI ...
DRAGA, AVIV, IMA LJUDI KOJI PLACU SAMO ZATO DA BI SE GRADILI ZRTVAMA ILI POSTIGLI MESTO, KOJI NE ZELE UTEHU, NEGO SU IM SUZE NACIN DA DOBIJU NESTO.
NA DRUGOJ STRANI, JA KAD OBELODANJUJEM ANTISEMITAM, NIKOLAJA V., JEDNA SESTRA SA DRUGOG FORUMA JE ISTO TRAZILA DA JE NE RASPLACUJEM, DA JOJ NE RUSIM VERU U ISTOG. TI SE POZIVAS NA TALMUD.
STO MI JE CINITI? KO MOZE SVETU UGODITI? A JA IONAKO IMAM POSAO NE DA UGADJAM SVETU, NEGO...
 
...:
aviv:
:Treba biti pazljiv prema zenama i ne dati im razlog da plachu, jer Bog broji nnjihove suze[Talmud].
:
KOJI TALMUD?
DA LI JE I OVO TALMUD (VIDETI POST MALENOG, NISAM SIGURAN DA JE NAS OVDASNJI)?

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=24098

BTW, ZNAO SAM JEDNOG JEVREJINA KOJI JE SEBI ZACRTAO DA NIKOGA NE RASPLACE - LEV GERSHMAN ("BELI MAG"), STO NAIZGLED DELUJE KAO DA JE NAJPOZITIVNIJI IDEAL, ALI ...
DRAGA, AVIV, IMA LJUDI KOJI PLACU SAMO ZATO DA BI SE GRADILI ZRTVAMA ILI POSTIGLI MESTO, KOJI NE ZELE UTEHU, NEGO SU IM SUZE NACIN DA DOBIJU NESTO.
NA DRUGOJ STRANI, JA KAD OBELODANJUJEM ANTISEMITAM, NIKOLAJA V., JEDNA SESTRA SA DRUGOG FORUMA JE ISTO TRAZILA DA JE NE RASPLACUJEM, DA JOJ NE RUSIM VERU U ISTOG. TI SE POZIVAS NA TALMUD.
STO MI JE CINITI? KO MOZE SVETU UGODITI? A JA IONAKO IMAM POSAO NE DA UGADJAM SVETU, NEGO...[/q]
 
Sto se tice suza, Hristos je pustio suze za Jerusalimom, ap. Pavle je sa mnogim suzama poucavao staresine efeske...
Znaci ljudi placu kada im je do nekoga/necega stalo, i/ili/tj., kad znaju da je nesto negativno neizbezno, kao apostol i Gospod, koji su znali: Hristos - sta ce biti s Jerusalimom, a Pavle da ce se medj efeskim staresinama uvuci grabljivi vuci (Dela apostolska 20,29-31).
I nastade veliki plac sviju, i grleci Pavla celivahu ga (dakle, sve ih je rasplakao).
 
...:
Nisi me uvredila, daleko od toga, samo se pitam u vezi s talmudima, jer procitah da ih ima vise.

Sto se tice suza, Hristos je pustio suze za Jerusalimom, ap. Pavle je sa mnogim suzama poucavao staresine efeske...
Znaci ljudi placu kada im je do nekoga/necega stalo, i/ili/tj., kad znaju da je nesto negativno neizbezno, kao apostol i Gospod, koji su znali: Hristos - sta ce biti s Jerusalimom, a Pavle da ce se medj efeskim staresinama uvuci grabljivi vuci.
Ti si tu?
 
jA nisam bash neki poznavalac. Ali, evo kao shto obecah ranije.
Talmud znachi poduchavanje, nauka,
To je zajednicki naziv za MIshnu i Gemaru.Mishna je zbornik zakona i propisa obichajnog prava u kojoj tanaiti objashnjavaju i upotpunjavaju pisane zakone Biblije.A gEMARA JE KASNIJE NASTALAU STVARI kao komentar Mishne, chiji su autori Amoreci.
U vreme nastajanja Talmuda postojala su dva centra, jedan u Plaestini, drugi u Vaviloniji,te tako postoje dva talmuda-Jerusalimski i Vavilonski... :wink:
 

Back
Top