Quantcast

Хтела бих знати ваше мишљење

Алjона

Početnik
Poruka
4
Стварно, драги моји соговорници, доста ме безобразлука са причама. Потребан строги контрол за тим ко шта говори. Онда, шта мислите, хтела бих кроз неколико дана затворити овај Форум за нечланова. Не хочу да би добра идеја Форума гибла у неразумљу неких људима. Овај Форум ће бити само за чланова.

Велики поздрав свима.

Алjона

Početnik
Poruka
4
Sizif:
Aljona, to sam i ja pomislio dosta puta, ali nemamo pravo to da uradimo. Svako ima pravo na anonimnost po jugoslovenskom zakonu.

Kako je to regulisano u pravnom sistemu Rusije?
Шта се тиче права, говорим ти као правница, :) не брини се, сунце драго, све је у реду. Ми ништа нећемо радити :) кривичног. "Ако што" па онда ЈА ћу одговорити да шта радити ћу :) Овај рад ће бити само за моју одговорност. :) Важи, Сизи?

Наравно, сваки име право на анонимност и сваки може регистрировати се како "Анонимус" (овде нема проблема), али не треба забовављати о моралних прописа и увредити другог!!! Опростите ме, драги Сизифће, и ви, чланови, али понекад видим такав идиотизам што немам уопште реча.

Рад је у томе да би на овом Форуму били би САМО ЧЛАНОВИ и , наравно, са никовима како они хоћу.

Затворити ћу Форум и готово!

Milica3

Početnik
Poruka
10
Pa jedna je stvar da se moraju registrovati. I to znaci dosta jer ce ljudi voditi racuna da imaju neku doslednost u razmisljanju.
Medjutim, sta mislite kako da se spreci da se ljudi ne vredjaju medjusobno jer cujem opaske da je na racun naseg foruma da ima dosta neukusnih diskusija. Ko to moze da stalno cita i koriguje?
Trebalo bi neko samo time da se bavi!!!

A

Anonimous2

Gost
Алjона:
Стварно, драги моји соговорници, доста ме безобразлука са причама. Потребан строги контрол за тим ко шта говори. Онда, шта мислите, хтела бих кроз неколико дана затворити овај Форум за нечланова. Не хочу да би добра идеја Форума гибла у неразумљу неких људима. Овај Форум ће бити само за чланова.

Велики поздрав свима.
Nije ti dobra ideja. Ja sam registrovan i jedno vreme sam se javljao svaki dan da bih posle uzeo bolovanje i odsustvovao skoro pola godine. Sada se javim ponekada, 3-4 puta meecno.
Vecina ljudi koji se ovde javljaju su prvo malo provirili kao gosti a potom poceli da se redovito javljaju. Ako ljudi sto surfuju naidju na ovaj forum i ne mogu prvo malko da provire "dok se ne zaraze forumom", nece postati stalni javljaci. Za vecinu je ovo sigurno istina.
Znam neke spotske i engineering science forume na engleskom koji su jako jako poseceni (svaki dan i preko hiljadu postova) pa nemaju takve zabrane. U slucaju ovog foruma to bi samo smanjilo clanstvo i broj dnevnih postova.
Mozda vi moderatori treba malo cesce da procesjate i poizbrisete lose poruke.
Sve najbolje vama i forumu.

Milena_9

Zainteresovan član
Poruka
393
Aljona,
verovatno osecas odgovornost za neprijatnosti koje se dogadjaju zbog nesuvislih izjava, grubog vredjanja i slicnih losih pojava na ovom Forumu.
Nemoj da te to opterecuje.
Represija nikada nije bila dobar filter .Stoga mislim da nije potrebno primati ovde samo registrovane clanove. Neka dodje kogod hoce, neka malo posmatra, pa ce ili doci ponovo ili otici.Ako je neko grub i nekulturan, postoji nacin da pomognemo i tebi i sebi, mi svi zajedno, da se to resi. Mozemo ignorisati onoga ko je neugodan, pa ce mu vremenom dojaditi da sam sa sobom diskutuje.
Kao sto vidis, i mi clanovi se izmedju sebe nekada dokacimo , npr. osoba "XYZ" i ja, ali posle nekog vremena pocnemo da se uvazavamo i cak se sprijateljimo.
Pusti, draga, ovo je ipak samo net.

Kastor

Početnik
Poruka
43
Hm,ideja nije losa,ima svojih prednosti ali i mana.
Po meni,mozda bi trebalo ostaviti sve kako jeste,mozda mozemo medjusobno da se dogovorimo pa da jednostavno ignorisemo one koji nisu clanovi,zvrljace malo,videce(ako su bar malo pametni)da ih niko ne konstatuje pa ce odustati,mozda.
Takodje,ima i medju clanovima onih koji lupaju tj. koji psuju i vredjaju,pa bi mozda trebali malo da zavirimo i u sebe.
Generalno,ako nije moguce drugacije,zatvaraj.
Pozdrav.

Kazanova

Aktivan član
Poruka
1.812
Meni samo na živce idu poturice pa je normalno da reagujem malo i prostački tj. na način koji oni najbolje razumeju. Inače sukob mišljenja je normalan, ubeđivanje u svoje stavove, pa čak i neka teža reč, nije nama nepoznata. :wink:

Ali ipak tebi Aljona svaka pohvala, jer ne dejstvuješ nekako diktatorski (da se tako izrazim) na svoju ruku, ja imam moć, ja mogu sve, ja ovde odlučujem... ti si vlasnik, domaćin/ca foruma a mi smo gosti, pa normalno da gosti pričaju o čemu hoće, skrenu s teme, padnu u vatru... itd, nego lepo predlažeš i pitaš nas za mišljenje. Svaka čast!

Možda bi neki urednici, na ovom istom sajtu, trebali da se na tebe ugledaju.

P.S.
Da tri puta kucnem u drvo, da te ne ureknem. :) 8) :wink:

K

Kacuncica

Gost
Milena_9:
Aljona,
verovatno osecas odgovornost za neprijatnosti koje se dogadjaju zbog nesuvislih izjava, grubog vredjanja i slicnih losih pojava na ovom Forumu.
Represija nikada nije bila dobar filter .Stoga mislim da nije potrebno primati ovde samo registrovane clanove. Neka dodje kogod hoce, neka malo posmatra, pa ce ili doci ponovo ili otici.Ako je neko grub i nekulturan, postoji nacin da pomognemo i tebi i sebi, mi svi zajedno, da se to resi. Mozemo ignorisati onoga ko je neugodan, pa ce mu vremenom dojaditi da sam sa sobom diskutuje.
Kao sto vidis, i mi clanovi se izmedju sebe nekada dokacimo , npr. osoba "XYZ" i ja, ali posle nekog vremena pocnemo da se uvazavamo i cak se sprijateljimo.

Meni je sasvim lepo ovako

Pozdrav i postovanje kakav god ishod bio :D

Алjона

Početnik
Poruka
4
Зашто сам уопште помислила о томе?

Имамо на Форуму 2 категорије соговорница - (1) соговорник са статусом "Гост" и (2) соговорник са статусом "Члан". Ми, модератори, можемо веомо добро контролисати сваког "Члана" због тога видимо да ко шта пише, али сваки "Гост" за нас (као и за вас) је terra incognita - шта о пише...??? ко је он...???

Шта хочу од мојој идеје - да би сваки, ко дошао на Форум, био би обавезан пре свега добро помислити, а затим причати; да би он увек одговорио за своје рече.
Ако нека особа је као "Гост" онда овај статус игра улогу, која снижава осећање одговорности и озбиљаности за своје реће - типа: "ма ништа, ево, напишем тако нешто" (а ово нешто уопште не могу читати због тога где је овде разум?!) А колико пута смо имали проблеми са quasi- и pseudo- члановима? Ко је ова MilicaN или Kastorr или Nikodim Ljutic, који су писали пун идиотизам другим члановима? И што, да ли ће ово бити и даље? Колико се може ово трпити?

Ако сви ћемо бити чланови онда ово ће бити боље за контрол. Мислим, у овом случају Форум неће бити као свалка.

Онда...имам свима вама предлог - на пример, са Понедељака затворити ћу Форум. У будучности видићемо - ако све ће бити у реду и ако ви ћете хтети онда отворити ћу Форум поново.
Шта ће бити у Понедељак? Сваки ко ће доћи на Форум обавезан регистрировати се на њом. И ово је све. Нема ништа тешког.

У стварности, моје мишљење, Форум неопходно затворити.

Овај Форум је веома добра и корисна идеја и ја, као модератор, имам одговорност да би он изгледао нормално и лепо.

Много захваљуем на одговори!

Поздрав свима.

P.S. Могу вама речи, да такав проблем није само код нас. Неки други Форуми такође сада су затворени.

Алjона

Početnik
Poruka
4

Алjона

Početnik
Poruka
4
Kazanova:
Meni samo na živce idu poturice pa je normalno da reagujem malo i prostački tj. na način koji oni najbolje razumeju. Inače sukob mišljenja je normalan, ubeđivanje u svoje stavove, pa čak i neka teža reč, nije nama nepoznata. :wink:

Ali ipak tebi Aljona svaka pohvala, jer ne dejstvuješ nekako diktatorski (da se tako izrazim) na svoju ruku, ja imam moć, ja mogu sve, ja ovde odlučujem... ti si vlasnik, domaćin/ca foruma a mi smo gosti, pa normalno da gosti pričaju o čemu hoće, skrenu s teme, padnu u vatru... itd, nego lepo predlažeš i pitaš nas za mišljenje. Svaka čast!

Možda bi neki urednici, na ovom istom sajtu, trebali da se na tebe ugledaju.

P.S.
Da tri puta kucnem u drvo, da te ne ureknem. :) 8) :wink:
Ако јесам домаћица, онда ајде, помислимо, ко сте ви :wink: ? Ако сте гости - упс, велика је погрешка! Ствар је у томе да нисте гости!!!

Шта се мене тиче - ваша добра воља је пропис за ме. Шта ви хочете онда ово ћемо радити.

Основа рада Форума је САВЕТ чланова.

:D Срдачни поздрав, сунце.

Алjона

Početnik
Poruka
4
Milena_9:
Aljona,
Драга Милена, не могу пустити, не могу.
Ако хочеш онда ово је веч принцип. Да, да, принцип против глупости и неразумља. Не могу пустити.
Ако неко хоче писати идио..., онда ово је његов проблем, али није наш.
Да, може се стално избацити са Форума лоше поруке, али проблем ће бити проблем - одсуство одговорности. Ако човек хоче озбиљано говорити онда за га неће бити проблем објавити се као члан. Ствар је у томе да неко не оче бити озбилан. А ако не хоче онда и не треба доћи на Форум. О чему причати за неозбиљаним човеком? Шта се мене тиче, не хочу постојања на Форуму пустеприча због тога за сбаку реч ћемо одговорити. Ајде, незаборавимо о томе.

Велики поздрав!

A

Anarhista

Gost
Алjона:
Anarhista:
Алjона:
Anarhista:
Алjона:
Овај Форум ће бити само за чланова.

A jel' ce se placa?
Опрости...?
Clanarina za NOVAC?
:D Аха, а ја ћу бити прва особа ко ће узети код тебе нашу прву форумску чланарину $10 :D Па наравно, не.
ozbiljno?

Алjона

Početnik
Poruka
4
Anarhista:
Алjона:
Anarhista:
Алjона:
Anarhista:
Алjона:
Овај Форум ће бити само за чланова.

A jel' ce se placa?
Опрости...?
Clanarina za NOVAC?
:D Аха, а ја ћу бити прва особа ко ће узети код тебе нашу прву форумску чланарину $10 :D Па наравно, не.
ozbiljno?
:D Угу, озбиљано. :D А ко говоре неозбиљано? Хммммм, мислим, да $10 ће бити доста за ме да би купити мој омиљен сладолед у "Баскин Роббинс" :D
:D Не, не, драги Ани, говорим неозбиљано.

:) Сдрачни поздрав!