Hrvatsku čeka odmazda Rusije

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.811

Hrvatsku čeka odmazda Rusije​

Moskva -- Rusija će na adekvatan način odgovoriti Hrvatskoj na proterivanje 18 ruskih diplomata i šest zaposlenih u ambasadi, izjavila je Marija Zaharova.

IZVOR: TANJUG PONEDELJAK, 11.04.2022. | 15:25.

"Rusija ce adekvatno odgovoriti", rekla je za agenciju RIA Novosti portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova.

Ranije je Ministarstvo spoljnih poslova Hrvatske saopštilo da proteruje 18 diplomata i šest administrativno-tehničkih službenika ruske ambasade iz Zagreba.

Rusko diplomatsko predstavništvo u Hrvatskoj danas je za RIA Novosti potvrdilo da je Ministarstvo spoljnih poslova Hrvatske zahtevalo da deo zaposlenih napusti tu zemlju.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=04&dd=11&nav_category=167&nav_id=2138033

Ovim činom Rusija pokazuje da je jaka i ozbilna država i da sa njom nema šale.

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.217

Hrvatsku čeka odmazda Rusije​

Moskva -- Rusija će na adekvatan način odgovoriti Hrvatskoj na proterivanje 18 ruskih diplomata i šest zaposlenih u ambasadi, izjavila je Marija Zaharova.

IZVOR: TANJUG PONEDELJAK, 11.04.2022. | 15:25.

"Rusija ce adekvatno odgovoriti", rekla je za agenciju RIA Novosti portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova.

Ranije je Ministarstvo spoljnih poslova Hrvatske saopštilo da proteruje 18 diplomata i šest administrativno-tehničkih službenika ruske ambasade iz Zagreba.

Rusko diplomatsko predstavništvo u Hrvatskoj danas je za RIA Novosti potvrdilo da je Ministarstvo spoljnih poslova Hrvatske zahtevalo da deo zaposlenih napusti tu zemlju.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=04&dd=11&nav_category=167&nav_id=2138033

Ovim činom Rusija pokazuje da je jaka i ozbilna država i da sa njom nema šale.
A kako ce to da im se osvete majke ti?

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.811
Plenković o odmazdi Rusije; "Mi ćemo odgovoriti"
Zagreb -- Premijer Andrej Plenković obratio se medijima nakon sednice Predsedništva i Nacionalnog vijeća Hrvatske demokratske zajednice.

IZVOR: DNEVNIK.HR PONEDELJAK, 11.04.2022. | 18:02 -> 18:10.

Na sednici je između ostalog bilo reči i o proterivanju ruskih diplomata iz Hrvatske.

Premijer je odbio da komentariše odgovor Rusije na proterivanje diplomata pre nego što to postane zvanično.

"Obavestili smo kolege da se smanjuje broj pripadnika ruske diplomatije u Zagrebu, očekujemo da se taj broj smanji narednih dana, to je naš politički stav vezan za neprihvatljivu invaziju Rusije na Ukrajinu", rekao je on.

Upitan kakav odgovor Moskva može da očekuje od Hrvatske, on je rekao: "Ne znam. Kad donesu, mi ćemo odgovoriti".

U Francuskoj se održavaju predsednički izbori. Plenković je rekao da veruje u pobedu aktuelnog predsednika Emanuela Makrona.

"Makron će pobediti, siguran sam, njegova prednost je solidna, sve ankete idu njemu u prilog i ja kao neko ko poznaje Francusku, živim tamo pet godina, verujem u taj refleks republikanizma koji krasi Francusku."

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=04&dd=11&nav_category=167&nav_id=2138138

To nije invazija. To je samo obična vojna operacija. :D

Poruka
4.971
Da, oni mogu da se ujedine sa Rumunijom i tako budu deo EU/NATO.

A od AVistana i medjedistana i migranti iz Somalije beze. :P
Ako cemo mak na konac Srbija je cak i u tom srazu s Bosnom u gorem polozaju...Bosnom vladaju Englezi i Njemci a Srbijom vladaju Bosanci...danas je to Aca VuĆić iz dinastije Ćipuljić, prije njega Zoka, Boris a uskoro Mile iz dinastije Ronhill-Laktasenko

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.