HRVATSKO - SLOVENACKO - BOSANSKO HVALA SRBIJI I SRBIMA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
svo troje su se devedesetih zahvalili srbiji, na svom postojanju, na jedan zaista poseban nacin... neverujem da svi znaju ovo, ali jel znate kako izgleda karta teritorija koje su saveznici obecali srbiji sporazumom 16. VIII 1915. ? pa dodatne teritorije su backa, srem, slavonija, bosna, i deo dalmacije sa morem do sibenika na zapad i do crne gore na istok, i severni deo albanije koji je trebalo(kao i neki manji delovi primorja) da se podele izmedju srba i djetica. ali ,sad kad pogledate - nazalost, srbi su niskom deklaracijom 7. XII 1914. jasno definisali ratni cilj - "oslobodjenje i ujedinjenje sve nase neoslobodjene brace" ... da mi njih nismo vadili iz njihovih govana... nego smo ih mi oslobodili i omogucili drzavama, inace drzavama-gubitnicama prvog svetskog rata(!) da prosperiraju i sire se teritorijalno i ekonomski!

90-e su nam hvala za sve to....
 
Pa se posle zahvaljujmo Karadjordjevicima, posebno kralju Aleksandru i zametanju jugoslovenstine u krv mnogobrojnih Srba koji i sada nose tu bolest pored svih krvavih lekcija u 20 veku. Na taj virus su se odlicno prikvacili neizbezni komunishti i Britanska tajna diplomatija. sada vise nema ni Jugoslavije a ni Srbije... Slovenija je tamo gde jeste, Hrvatska ima celovite granice i nacionalni ponos, Bosanci su napokon postali " narod " a Srbija nema drzavu, granice ali ce zato uskoro postati multinacionalno - kulturni poligon svih osim Srba.
 
ej dobra ti fora,a to što smo 1000 godinu prije toga živjeli nego sve spada pod taj ugovor,a taj ugovornebi bio potpisan da nije bilo ucjena srba na hrvate!ko bi normalan bez razloga dao 50% svog teritorija, i još nešta, ovaj rat je hrvatsku vratio 10 god. nazad, a vi ste prošli još gore,i ovake gluposti nastaju samo iz ljudske ludosti zati izjedančjem Miloševića s Hitlerom, isto ***** samo drugo pakovanje i nacionalnost!
 
Kobni momenat sa nesagledivim tragičnim posledicama u našoj istoriji je stvaranje Jugoslavije, odnosno Kraljevine Srba Hrvata i Slovenaca! Ta država bi možda imala neke šanse, mada sumnjam,
da se išlo na pravljenje JEDINSTVENE JUGOSLOVENSKE NACIJE, međutim, pošto se od samog nastaka forsiralo "bratstvo i jedinstvo" svih naših naroda (tada su za razliku od Titove Jugoslavije postojali samo narodi, ne i narodnosti), sa svim svojim posebnostima, kako verskim, tako jezičkim i običajnim. Umesto da se išlo na ublažavenje razlika, te razlike su konstantno produbljivane i mržnja
je bujala... Ne znam, ustvari nije ni trebalo spajati nespojivo.
 
1. nepismen si i svaku petu te razumem, pa mi preformulisi prvu recenicu molim te.
2. niko normalan nebi dao svoju teritoriju, ali buduci da si ti(hrvatska) deo drzave koja gubi rat(austrougarska), ni ti ni ta drzava u kojoj si - se ne pitate nista! drzava koja je rat zapocela, i izgubila ga, biva podeljena izmedju pobednika (ne cela naravno)
 
Strela:
Kobni momenat sa nesagledivim tragičnim posledicama u našoj istoriji je stvaranje Jugoslavije, odnosno Kraljevine Srba Hrvata i Slovenaca! Ta država bi možda imala neke šanse, mada sumnjam,
da se išlo na pravljenje JEDINSTVENE JUGOSLOVENSKE NACIJE, međutim, pošto se od samog nastaka forsiralo "bratstvo i jedinstvo" svih naših naroda (tada su za razliku od Titove Jugoslavije postojali samo narodi, ne i narodnosti), sa svim svojim posebnostima, kako verskim, tako jezičkim i običajnim. Umesto da se išlo na ublažavenje razlika, te razlike su konstantno produbljivane i mržnja
je bujala... Ne znam, ustvari nije ni trebalo spajati nespojivo.
pa ako su vec spajali trebalo je biti pametniji u svemu tome a pokazalo se da su bili daleko od pametnih...
 
dalibor4:
sta bi ti sad htio, shvatio si da ste pop.... izlaz na more zbog CG sad se vracas u povjest da vidis kako bi to divno bilo imat izlaz na more,hoces nesta sto nikad necete imat,jel se trazili rat, jel ste dobili rat
Drugi put

Mladicu,buduci danas slavis Bozic kao i mnogi katolicki krscani bilo bi dobro da ovaj dan posvetis porodici prijateljima devojcici supruzi.Nebi bilo dobro da ovde nekom iznerviras
zhivana i onda postoje realne sanse da ti Bozic postane nocna mora.
A sta se naslova tice Srbi nose svoju sudbinu vec kako je nose,a vasa nas ne zanima savrseno u zivotu.You asked for it.
 
dalibor4:
sta bi ti sad htio, shvatio si da ste pop.... izlaz na more zbog CG sad se vracas u povjest da vidis kako bi to divno bilo imat izlaz na more,hoces nesta sto nikad necete imat,jel se trazili rat, jel ste dobili rat
jeste, srbija sece vene oduvek za morem - cak stavise svi sukobi na balkanu su nastali tako sto je srbija trazila more. vi ga imate al nesto nevidim da vam cvetaju ruze zbog njega...
rat nismo trazili, zato vi ste ga, dali trazili ili ne,svakako napravili.
 
Ambasador:
Drugi put

Mladicu,buduci danas slavis Bozic kao i mnogi katolicki krscani bilo bi dobro da ovaj dan posvetis porodici prijateljima devojcici supruzi.Nebi bilo dobro da ovde nekom iznerviras
zhivana i onda postoje realne sanse da ti Bozic postane nocna mora.
A sta se naslova tice Srbi nose svoju sudbinu vec kako je nose,a vasa nas ne zanima savrseno u zivotu.You asked for it.
ambasadore zasto 2 ista posta u dve razlicite teme?
 
oprsti dali su hrvati u novom sadu pucali po njemu,ili se granatirao beograd,nemoj mi to pricat,pogledaj sadašnje granice,dali smo mi pucali po šidu ili palnci,ne nego obrnuto,vi ste ispalili prvi metak,ne hrvati!a za more tu neznam šta da ti kažem,kad budete mali godišnji prihod od turizma bar upola ko nas onda mozemo pricat sta nama znaci more,takodjer pogledaj vas BDP i HRV.sve ce biti jasno
 
dalibor4:
oprsti dali su hrvati u novom sadu pucali po njemu,ili se granatirao beograd,nemoj mi to pricat,pogledaj sadašnje granice,dali smo mi pucali po šidu ili palnci,ne nego obrnuto,vi ste ispalili prvi metak,ne hrvati!a za more tu neznam šta da ti kažem,kad budete mali godišnji prihod od turizma bar upola ko nas onda mozemo pricat sta nama znaci more,takodjer pogledaj vas BDP i HRV.sve ce biti jasno
nemozes ti porediti godisnji prihod od turizma. ako cemo tako, vidi ti koliko austrija ima od turizma... ko kad bi ja sad poredio ko vise nafte izvadi nis ili ina?? nis naravno jer je ovde ima vise. turizam je samo jedna grana privrede - i to klimava!
 
svo troje su se devedesetih zahvalili srbiji, na svom postojanju, na jedan zaista poseban nacin... neverujem da svi znaju ovo, ali jel znate kako izgleda karta teritorija koje su saveznici obecali srbiji sporazumom 16. VIII 1915. ? pa dodatne teritorije su backa, srem, slavonija, bosna, i deo dalmacije sa morem do sibenika na zapad i do crne gore na istok, i severni deo albanije koji je trebalo(kao i neki manji delovi primorja) da se podele izmedju srba i djetica. ali ,sad kad pogledate - nazalost, srbi su niskom deklaracijom 7. XII 1914. jasno definisali ratni cilj - "oslobodjenje i ujedinjenje sve nase neoslobodjene brace" ... da mi njih nismo vadili iz njihovih govana... nego smo ih mi oslobodili i omogucili drzavama, inace drzavama-gubitnicama prvog svetskog rata(!) da prosperiraju i sire se teritorijalno i ekonomski!

90-e su nam hvala za sve to....

Jadan je onaj koga su Srbi oslobodili...
 
vidim poricete cinjenicu da su vas srbi oslobodili od austrije.
ako nisu oni, kazite mi ko jeste?
posto vi niste.

Hrvati to ne dozivljavaju kao oslobodjenje, to je jedini narod koji sam HOCE da mu Germani vladaju i raspolazu drzavom, zato su danas toliko frustrirani jer su svi pokusaji da im Berlin ili Bec bude glavni grad zavrsili neuspehom, a Srbe krive najvise (ili jedino) zbog toga, dva puta je srpska vojska marsirala kroz Zagreb, dva puta im unistila tisucljetni san, a danas ih Berlin vise ne zeli, u prkos silnom trudu
kiss_ass.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top