HRVATSKO - SLOVENACKO - BOSANSKO HVALA SRBIJI I SRBIMA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
svo troje su se devedesetih zahvalili srbiji, na svom postojanju, na jedan zaista poseban nacin... neverujem da svi znaju ovo, ali jel znate kako izgleda karta teritorija koje su saveznici obecali srbiji sporazumom 16. VIII 1915. ? pa dodatne teritorije su backa, srem, slavonija, bosna, i deo dalmacije sa morem do sibenika na zapad i do crne gore na istok, i severni deo albanije koji je trebalo(kao i neki manji delovi primorja) da se podele izmedju srba i djetica. ali ,sad kad pogledate - nazalost, srbi su niskom deklaracijom 7. XII 1914. jasno definisali ratni cilj - "oslobodjenje i ujedinjenje sve nase neoslobodjene brace" ... da mi njih nismo vadili iz njihovih govana... nego smo ih mi oslobodili i omogucili drzavama, inace drzavama-gubitnicama prvog svetskog rata(!) da prosperiraju i sire se teritorijalno i ekonomski!

90-e su nam hvala za sve to....

I šta je bilo , što ne pristaše ? Koga su još željeli 'osloboditi' ?
I reci mi nešto - da su pristali šta misliš da bi se poslije događalo ?
Mislim da oko toga fantazirate , kao da vam je GB nudila da imate kolonije ..
 
pa nisu pristali jer je ovde bilo popularno pan-slovensko raspolozenje. valjda je logicno tada bilo da bi sloveni konacno trebali postati gazde na svojoj zemlji. tome smo mi tezili, i cesi i slovaci, pa smo mislili da i vi hocete, al smo se zaebali sto jes jes.
vama je bilo lepo u austrougarskoj, ok niste morali s nama. ali ako pripadanje austrougarskoj ne vidite kao okupaciju od stane iste vec kao da ste njen konstitutivni clan, onda biste morali da podelite njenu sudbinu jer je izgubila rat.
ali, svi smo svedoci da Niste delili sudbinu a-u, vec pobednika u ratu.
koje je vase objasnjenje za to sto ste izbegli sudbinu austrougarske?

@piciginx
pa kazi ti nama koja je to bitka vodjena za vase oslobodjenje?
koji je to dogadjaj koji je skinuo vlast beca, sa vasih ledja?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top