Хрватски војници из састава КФОР-а кренули на Космет

Mislim da je devojka dala sasvim realnu sliku ,kako i na koji nacin ona gleda stvari.Bilo bi bolje kada bi cela Hrvatska tako razmisljala poput nje.

vjeruj mi za novac koji dobijaju (100 eura dnevnice + plača od oko 800-1000 eura) ogroman broj srpskih vojnika bi se također dobrovoljno javio za mirovne misije (sirija, afganistan...)
 
mislim da bi se mi trebali smijat :lol: loptica je ostala u vas. dok nam je ne prebacite mislim da bi drugi smajli trebao koristioti... neki tipa :rumenko: :(:rida::kletva: i sl

Nema potrebe da se trudiš, oko smajlija, zna se čija je to sramota, i koja je zemlja sa najviše Izbeglica u Evropi, raduje me što je poslovica sa sramotom i Hrvatima po ko zna koji put primenjiva.
Ipak Srbiji je tada stavljeno do znanja da se ne meša što se tiče akcija oluja i slično. To je samo jedan običan tansver vlasti, nekada su bili Habzburzi, Karađorđevići, Hitler pa SFRJ danas opet neki Nemci, što se tiče nezavisnosti i vaše slobode...
 
nije istina. hrvatska ima ogroman broj profi vojnika koji su spremni za mirovne misije uz odgovarajuću naknadu, naravno. 6 mjeseci rizika za 18 tisuća eura + plača koja ostaje na računu dok si u mirovnoj misiji. na našu sreću nije se još dogodilo da naši vojnici iz sastava međunarodnih snaga negdje nastradaju

Pa već se uveliko i javlja. Jedan moj poznanik je baš nedavno otišao u Avganistan. Kolko sam ga razumeo, plata je 4 hiljade evra mesečno dok je tamo, a dobija valjda 2 hiljade evra i za jedan mesec odsustva na koji ima pravo.

I upravo je to poenta. Vojnici idu tamo dobrovoljno, da bi zaradili pare. A ljudi ovde misle da ih neko namerno šalje kako bi služili zločinačkom Nato-u... :roll:
 
Pa već se uveliko i javlja. Jedan moj poznanik je baš nedavno otišao u Avganistan. Kolko sam ga razumeo, plata je 4 hiljade evra mesečno dok je tamo, a dobija valjda 2 hiljade evra i za jedan mesec odsustva na koji ima pravo.

I upravo je to poenta. Vojnici idu tamo dobrovoljno, da bi zaradili pare. A ljudi ovde misle da ih neko namerno šalje kako bi služili zločinačkom Nato-u... :roll:

To da li idu dobrovoljno ili ne je njihova stvar, a da bi imali pravo da pucaju ili divljaju sa ostalim nato kolegama, zavisi isključivo od politike njihove države i od obaveza koje je potpisala, taj novac ne dobijaju od Nato pakta već od matične države, kao i ostale troškove proizašlih iz njihovog boravka i angažovanja, opreme i sli. Pitanje koga će da optužuju porodice ili sunarodnici ako se neki od njih vrati u vreći...?
 
Pa već se uveliko i javlja. Jedan moj poznanik je baš nedavno otišao u Avganistan. Kolko sam ga razumeo, plata je 4 hiljade evra mesečno dok je tamo, a dobija valjda 2 hiljade evra i za jedan mesec odsustva na koji ima pravo.

I upravo je to poenta. Vojnici idu tamo dobrovoljno, da bi zaradili pare. A ljudi ovde misle da ih neko namerno šalje kako bi služili zločinačkom Nato-u... :roll:
niko ih namerno ne salje:ok:,to je samo 19 vojnika,velika stvar zasta se loze ovde,od tih 19 momaka koliko idu na Kosovo idu samo lovu da uzmu,nemaju oni nameru nikog da provociraju...
 
Њихово присуство ,као и присуство читаве окупаторске војне силе је провокација за Србе,Дечко за забаве.
niko ih namerno ne salje:ok:,to je samo 19 vojnika,velika stvar zasta se loze ovde,od tih 19 momaka koliko idu na Kosovo idu samo lovu da uzmu,nemaju oni nameru nikog da provociraju...
 
Њихово присуство ,као и присуство читаве окупаторске војне силе је провокација за Србе,Дечко за забаве.

to što bi vi voljeli da nema nijednog vojnika KFOR-a nešto je drugo. fora je da se vas ne pita ništa glede vojnika KFOR-a na kosovu
 
Њихово присуство ,као и присуство читаве окупаторске војне силе је провокација за Србе,Дечко за забаве.
Hmmm,po mom misljenju nista ovde nije okupirano....Kosovo je 99izgubljeno,shvatite vec jednom i NIKAD nece biti nase...to je jasno kao dan
 
nije istina. hrvatska ima ogroman broj profi vojnika koji su spremni za mirovne misije uz odgovarajuću naknadu, naravno. 6 mjeseci rizika za 18 tisuća eura + plača koja ostaje na računu dok si u mirovnoj misiji. na našu sreću nije se još dogodilo da naši vojnici iz sastava međunarodnih snaga negdje nastradaju

Kao sto rece koleginica -Against the wall- ...Hrvatska treba resavati sopstvene probleme ,a ne tudje. A, sta ako vam NATO zatrazi da vase profi vojnike posaljete danas-sutra gde ce sluziti kao topovsko meso?! U ,bukvalnom smislu te reci ?
 
Poslednja izmena:
Дечко за забаве,ништа није изгубљено него је отето и окупирано,а то "никада" је јако варљив појам ,тако је изгледало некима и за време турског ропства,а онда ,гле "Срска се труба с Косова чује",али не говоримо овде о томе,него о присуству хрватских војника,зар не?
 
Дечко за забаве,ништа није изгубљено него је отето и окупирано,а то "никада" је јако варљив појам ,тако је изгледало некима и за време турског ропства,а онда ,гле "Срска се труба с Косова чује",али не говоримо овде о томе,него о присуству хрватских војника,зар не?
nije oteto,mi smo ga sami izgubili...
 
Danas mi,sutra vi.

Uvijek je moguće da u nekoj državi pobijedi destruktivna politička opcija kakva je pobijedila u Srbiji pred 20+ godina kada je Slobodan Milošević došao na vlast i započeo projekt Velike Srbije. Ta politika je Srbe odvela u najveće poraze i demografsku katastrofu na prostoru Hrvatske, BIH, Kosova, Srbije itd. Ja se nadam da takva politika kod nas neće doći jer se pokazala lošom za one koji je započnu što možemo vidjeti na primjeru fašista, nacista, ustaša, političkog vodstva Srbije 90ih itd. Za sada kod nas prevladava trend povećanja političke zrelosti što se može vidjketi po izboru predsjednika i parlamentarnim izborima koji su dosta dobar pokazatelj postignutog stupnja demokracije. Kod vas do toga tek mora doći jer vam je predsjednik četnički vojvoda a premijer bivši Miloševićev potrčko što nije dobitna kombinacija. Svoju sposobnost su pokazali već na samom početku time što već dva mjeseca sastavljaju vladu što je u doba ekonomske krize suludo.

Hrvatska je članica NATOa i EU, homogena država, najveća ekonomija bivše Jugoslavije i stabilna demokracija tako da čisto sumnjam da se mi moramo brinuti da će nas sustići vaša sudbina. Ovdje se ne vodi takva politika koja je vas dovela do gubitka Kosova i isti takav gubitak kod nas je moguć samo u nekoj nategnutoj teoriji koja trenutačno nije realna.
 
Poslednja izmena:
Većina Hrvata je protiv slanja naših vojnika van Hrvatske za tuđe interese, umorni smo i od NATOa i od EU, a još nismo ni ušli kako treba. Hrvatska se treba orijentirati na korisne stvari, na svoje probleme a ne tuđe. One jače NATO države takve angažmane u inozemstvu financijski i ne osjete, dok naša država gotovo sva raspoloživa sredstva predviđena za vojsku zbog misija na Kosovu i Afganistanu baci u vjetar. Ti helikopteri su vejrojatno jedino što u ovoj vojsci još funkcionira, i to samo zbog tih misija.

Ali bojim se da nas nitko ništa i ne pita, i mi smo sluge velikih.

..ne mozes imat i ovce i novce..ako si u NATO-U ili saljes vojnike ili placas kesom...ti vojnici su dobrovoljci,pa to nekako olaksava stvar...sto se tehnike tice,ona ovako ili onako mora bit spremna..NATO refundira svako ostecenje ili unistenje..ljudski zivot ne moze platit nitko..
 
..ne mozes imat i ovce i novce..ako si u NATO-U ili saljes vojnike ili placas kesom...ti vojnici su dobrovoljci,pa to nekako olaksava stvar...sto se tehnike tice,ona ovako ili onako mora bit spremna..NATO refundira svako ostecenje ili unistenje..ljudski zivot ne moze platit nitko..

Nadam se da nećemo plaćati veću cijenu od pokvarene tehnike za besmislene avanture. Moj muž je dočasnik i s njim se stalno prepucavam oko te teme, mi od NATOa nemamo ništa, ni kao država ni kao narod, samo tih nekolicina pojedinaca što za par mjeseci ili tjedana dobije nešto veće dnevnice. Ali probaj to nekom utuviti u glavu kome je vojska davno isprala mozak.
 
mislim da bi se mi trebali smijat :lol: loptica je ostala u vas. dok nam je ne prebacite mislim da bi drugi smajli trebao koristioti... neki tipa :rumenko: :(:rida::kletva: i sl

nisi ti nesto narocito bistar,ne?:lol:Kakva loptica,slavite pobedu nad sakom Krajisnika kao najveci istorijski uspeh,skoro pa kao pobeda na Maratonskom Polju:lol:
Misomor @ po vasim podacima imate 10 letelica tipa Mi 17 ako je to obilovanje onda ne znam sta je oskudacija:lol:
http://www.google.de/url?sa=t&rct=j...xbnBBg&usg=AFQjCNHfWXSKYtL_XEe5xlW1MJoV0kKgfg
 
Pa već se uveliko i javlja. Jedan moj poznanik je baš nedavno otišao u Avganistan. Kolko sam ga razumeo, plata je 4 hiljade evra mesečno dok je tamo, a dobija valjda 2 hiljade evra i za jedan mesec odsustva na koji ima pravo.

I upravo je to poenta. Vojnici idu tamo dobrovoljno, da bi zaradili pare. A ljudi ovde misle da ih neko namerno šalje kako bi služili zločinačkom Nato-u... :roll:

piloti helikoptera su profesionalna vojna lica cije skolovanje kosta drzavu ohoho i drzava sigurno nece pustiti tek tako da skolovani staresina u koga su ulozena prilicna sredstva odlazi negde po svom nahodjenju tipa Avganistan,Somalija,..prasinari (tvoj poznanik)mozete, mesa je uvek bilo i bice.Hrvatska je pozvana u Misiju na Kosovo i Hrvati su sa helikopterima prevozili siptarske carinike na severu Kosova pod kontrolom lokalnih Srba.Zasto je "mrski" NATO koji dole ima deset hiljada ljudi sa svom mogucom tehnikom spao na hrvatske helikoptere koje Hrvati mogu da nabroje na prste:think:
 

Back
Top