Quantcast

Хрватски светски конгрес тужио Дану Будисављевић - тврде да су усташе спасавале козарачку децу

Mackich

Ističe se
Poruka
2.995
Хрватски светски конгрес који се представља као међународна и нестраначка организација која повезује све Хрвате у свету, саопштио је да је против редитељке Дане Будисављевић поднесена пријава због сумњи да је починила кривично дело, јер је у филму "Дневник Диане Будисављевић" приказала "низ неистина и лажи, а филм је уврштен у школски програм".

https://rs.sputniknews.com/politika...-tvrde-da-su-ustase-spasavale-kozaracku-decu/

gost 420053

Domaćin
Poruka
4.956
A od koga su spasavali Kozaracku decu . Kad postoje izvestaji kako Italijana kako i Nemaca o njihovom zgrazavanju nad
ustaskim terorom.
Mozemo u temi da stavljamo izvestaje nacista i fasista o ponasanju ndh.
...............................................................................................................................................................................................
Ovde Vucic treba da napravi tim i jasno pravno-istorijski reaguje pred medjunarodnim institucijama., jednom za svagda.

Poruka
3.449
Odgovor na ovo treba da bude inspekcija i zatvaranje .hr tvrtki u Srbiji, a predsedniku .hr vlade reci da racun posalje ustasama u HSK.
Ma da? Koliko bi to tvrtki zatvorio? Koliko bi ljudi i obitelji ostavio bez posla? Svoju Srbiju bez novaca?

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
34.780
Ma da? Koliko bi to tvrtki zatvorio? Koliko bi ljudi i obitelji ostavio bez posla? Svoju Srbiju bez novaca?
Nije bitno, prodali bi vlasnici nekom drugom cija udruzenja ne sire mrznju na najgnusniji nacin.
Provokacija na racun Jasenovca je nesto sto izaziva reakciju u vidu klizeceg starta sa obe noge i prelom butne kosti pacijentu da vise nikad ne prohoda bez ortopedskih pomagala.
Posto sam ja covek pacifista i protiv nasilja, onda sam se opredelio za samar po novcaniku.

Poruka
3.449
Nije bitno, prodali bi vlasnici nekom drugom cija udruzenja ne sire mrznju na najgnusniji nacin.
Provokacija na racun Jasenovca je nesto sto izaziva reakciju u vidu klizeceg starta sa obe noge i prelom butne kosti pacijentu da vise nikad ne prohoda bez ortopedskih pomagala.
Posto sam ja covek pacifista i protiv nasilja, onda sam se opredelio za samar po novcaniku.
Sve neki pacifisti, a 90-tih ste bacali cvijeće pred tenkove koji su išli sijati smrt po Hrvatskoj i razarati Hrvatsku

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
34.780
Sve neki pacifisti, a 90-tih ste bacali cvijeće pred tenkove koji su išli sijati smrt po Hrvatskoj i razarati Hrvatsku
Aj ne palamudi sa tim pricama o cvecu pred tenkove, ti koji su i bacali bacali su pred svoju vojsku da sacuva u to vreme jos uvek svoju drzavu, a ne pred Hitlerovu soldatesku kao neki.
Ako si zaboravio bio je gradjanski rat u drzavi Jugoslaviji, a onda ste proterali 500,000 gradjana cijih ste bar isto toliko predaka pobili u logorima na najgnusniji nacih 50g pre toga.

Zavrsili ste posao, pocistili ste, aj’ se bar sada skinite sa K.

Poruka
3.449
Vidi, ja sam komentarisao ustase iz HSK i njihovo spominjanje Jasenovca.
Proterali ste zene, decu, starce, a cak ste i stoku pobili koja je ostala u stalama.
Rekao sam ti da je ta prica zavrsena, nebi nikakvu razliku pravilo i da ste im odbili izdati dokumenta onim koji su ih trazili, jer se niko od novih generacija nece vracati.
Znaci ta prica je zavrsena, i ako se to (‘41 & ‘90) moze nazvati pobedom, pobedili ste.

Jesam li ja ovde pozivao na nasilje ili kakvu reakciju u Hr pa da se ti javljas, mislim da nisam.

Zato ti i kazem, skini se sa K i idi spremati se za sledeci augustovski karneval pobede na Kninskoj tvrdjavi.
Znači svi koji ne misle kao vi su ustaše? Kažem na svu sreću ta vremena gdje se vas moralo slušati i vi određivati što je istina a što nije su na svu sreću zauvijek prošla.
I naravno da slavim i da ću slaviti "Dan pobjede i domovinske zahvalnosti". Kao i svaki normalan Hrvat! 🙂♥

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
34.780
Kako vas više niej sramota da toliko lažete
Dve zaracene strane se nece sloziti oko mnogih stvari i to je normalno.
Sta nije normalno je da zlocinac ponizava zrtvu, a u ovom slucaju decu, koja su drzana u logorima smrti, tako sto ce pricati da im je spasavao zivot.
Svi u svetu znaju sta je bio Jasenovac i o tome nema diskusije, a sa onim koji bi da diskutuju sva prica mora biti zavrsena, prvenstveno trgovinski, sto je najmanje u ovom trenutku.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
34.780
Znači svi koji ne misle kao vi su ustaše? Kažem na svu sreću ta vremena gdje se vas moralo slušati i vi određivati što je istina a što nije su na svu sreću zauvijek prošla.
I naravno da slavim i da ću slaviti "Dan pobjede i domovinske zahvalnosti". Kao i svaki normalan Hrvat! 🙂♥
Ti covece ne razumes da meni ne smeta sto ti slavis “DPiDZ”.
Ja sam ti vec odgovorio na to pitanje iz prve recenice na par mesta i sad ti opet ponavljam da ti je pitanje glupo.
Moj odgovor na ovu temu je bio vezan za HSK komentar u vezi decijih zrtava Jasenovca i sankcije kao odgovor na takvu provokaciju i uvredu.

Miki 75

Aktivan član
Poruka
1.847
Kad neko nema istoriju, onda mora da izmišlja praznike i slavi proterivanje i genocid.

al bundy

Legenda
Poruka
61.640
Odgovor na ovo treba da bude inspekcija i zatvaranje .hr tvrtki u Srbiji, a predsedniku .hr vlade reci da racun posalje ustasama u HSK.
Hr tvrtke su EU tvrtke i formalno pošto su zemlja članica , a i faktički pošto kao i Sr. tvrke ni njihove nisu u rukama Hrvata već uglavnom zapadnog intrenacionalnih korporacija tako da od te ljubavi nema ništa .A i osnov je sumnjiv je je teško da Srbija reagije zato što neko hrvatsko udruženje iz Hrvatske tuži u Hrvatskoj hrvatsku rediteljku zbog hrvatskog filma i kakve sve to ima veze sa nekom fabrikom sladoleda u Srbiji koju bi kao trebalo ukinuti za kaznu .

Poruka
9.098
Dve zaracene strane se nece sloziti oko mnogih stvari i to je normalno.
Sta nije normalno je da zlocinac ponizava zrtvu, a u ovom slucaju decu, koja su drzana u logorima smrti, tako sto ce pricati da im je spasavao zivot.
Svi u svetu znaju sta je bio Jasenovac i o tome nema diskusije, a sa onim koji bi da diskutuju sva prica mora biti zavrsena, prvenstveno trgovinski, sto je najmanje u ovom trenutku.
A da li je u redu kada vi ismijavate žrtve?

Evo odmah da ti skinem tu lažnu masku, da li se u Srebrenici desio genocid?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.