Хрватски полицајци: Наређење с врха, српски министар не сме ући у Јасеновац

328D95ED-A4A1-4EC5-B2FD-5FB457D48507.jpeg

Za tebe znači nije problem što se u Hrvatskoj ovako odnose prema svom nasleđu iz perioda NDH?

Kakve ima veze odnos zvanične Hrvatske prema žrtvama Jasenovca sa srpskom dnevnom politikom?
??? Hallo, izbori su u Hrvatskoj 17-od aprila... treba navući nešto glasačkih listića! :hahaha:

Шта је ту чудно, па не сматрају да су то страдања грађана Србије, то је видљиво код доброг дијела форумаша, тамо су углавном страдали грађани Босне и Хрватске. :mrgreen:

Шта је ту чудно, па не сматрају да су то страдања грађана Србије, то је видљиво код доброг дијела форумаша, тамо су углавном страдали грађани Босне и Хрватске. :mrgreen:
Autosovinizam, stide se sto su Srbi, ako jesu

Хрватски полицајци: Наређење с врха, српски министар не сме ући у Јасеновац​

Pogledajte prilog 1531229

Министар Милићевић боравио је у радној посети Србима у околини Новске, на њихов позив.

Након завршених састанака са представницима Срба из локалног културно-уметничког друштва и сеоских месних заједница, министар се са сарадницима упутио ка спомен парку у Јасеновцу, како би одао пошту Србима убијеним у злогласном логору НДХ.

Међутим, на самом улазу у спомен комплекс, комби у којем се налазио министар зауставили су хрватски полицајци који су министрово возило окружили са три своја аутомобила.
Полицијски службеник, који се није представио, наредио је да комби са министром и његовим сарадницима одмах напусти Јасеновац.
"Окрените возило и одмах се упутите ка граничном прелазу Бајаково, без задржавања на територији Републике Хрватске", нагласио је овај полицајац, наводи се у саопштењу.

На питање министра ''зашто му није дозвољено да као грађанин и као Србин посети Јасеновац и запали свећу жртвама усташа'', полицајац је, како се одаје, одговорио да "има наређење с врха".

На питање ко је тачно дао то наређење, полицајац је одговорио да не зна да ли је одлука МУП-а или Министарства спољних послова, као и да он само слуша наређења - а наређење је јасно: ''Српски министар не сме ући у Јасеновац".

Најновији случај са министром Милићевићем није први такав, јер су хрватске власти и раније забрањивале српским званичницима да се поклоне жртвама, убијеним Србима и само изнова показује и доказује какав је њихов однос према геноциду над српским народом у Јасеновцу и целој фашистичкој НДХ.

Спомен- подручје Јасеновац прошле је године посетило 18 посто више посетилаца него 2022. године, при чему је забележен већи пораст посета страних држављана док је мање домаћих посетилаца, објавила је јавна установа Спомен-подручје Јасеновац. Спомен-подручје Јасеновац у 2023. години посетило је укупно 17.173 посетилаца, што је пораст за 2.715 посета у односу на годину дана раније.

Од свеукупног броја, из Хрватске је било 6.599 посета, а 10.574 из страних држава. Број посетилаца из Хрватске је мањи за 185, док је број странаца повећан за 2.810. Број организованих група које су посетиле спомен-подручје Јасеновац био је 139, што је за 83 посете више него у 2022. години.

О.М.

https://www.politika.rs/scc/clanak/...s-vrha-srpski-ministar-ne-sme-uci-u-Jasenovac

Ponovo se bez nekog povoda zabranjuju posete srpskih zvaničnika Jasenovcu. Zanimljivo da u hrvatskoj štampi o ovome nije bilo ni pomena, ali zato će vrlo verovatno biti reakcija na pominjane događaja u srpskim medijima. Pomalo i očekivano…
A jel dotični gospodin prijavio odlazak u spomen područje Jasenovac ili se mislio šetati Hrvatskom kud god želi kao da je u Srbiji?

A i treba znati da su kod nas u srijedu (17.04) izbori, pa se ne bih čudio da je to dogovor između Plenkovića i Vučića da se stvari malo zaoštre.

A i treba znati da su kod nas u srijedu (17.04) izbori, pa se ne bih čudio da je to dogovor između Plenkovića i Vučića da se stvari malo zaoštre.
Vidiš kako ti znaš batice, ruka ruku mije.

:mrgreen:

Ma vjerujem da je bilo najavljeno i regularno, već upravo to - chest thumping pred desničarijom.

...ovo sto rade je sve propaganda pred izbore, jebbe se njima za zrtve iz Jasenovca i za ostale zrtve.
Politicari su najveca gomna.
Daleko od toga da Hrvati Srbe vole i vječito su Srbi za sve krivi, ali ovo si lijepo napisao, radi se o čisto marketinškom potezu pred izbore.

A jel dotični gospodin prijavio odlazak u spomen područje Jasenovac ili se mislio šetati Hrvatskom kud god želi kao da je u Srbiji?
a sta imate tamo neki vojni logor, neku vojnu tajnu?
ja sam mislio udjem kao stranac, amerikanac, lupite mi vizu ako treba u pasos, a ne mora, da smem dalje po hrvatskoj gde god nije zabranjeno?
mislim kao turista, sta sad moram da se prijavljujem, za svaku znamenitost koju bih da posetim npr. gospu iz medjugorja, a kome to molicu lepo treba da se prijavljuje?

a sta imate tamo neki vojni logor, neku vojnu tajnu?
ja sam mislio udjem kao stranac, amerikanac, lupite mi vizu ako treba u pasos, a ne mora, da smem dalje po hrvatskoj gde god nije zabranjeno?
mislim kao turista, sta sad moram da se prijavljujem, za svaku znamenitost koju bih da posetim npr. gospu iz medjugorja, a kome to molicu lepo treba da se prijavljuje?
Hajde, razmisli malo glavom. To nije obični građanin Srbije nego ministar, službena osoba. Dio izvršne vlasti. Znači postoje nekakvi protokoli. Ti bi dopustio hrvatskom ministru da se šeta po Srbiji kud hoće? Ili koliko sam skužio, ti kažeš da si Amerikanac. Da li se meksički ministri šetaju po SAD-u kud i kako hoće?

Hajde, razmisli malo glavom. To nije obični građanin Srbije nego ministar, službena osoba. Dio izvršne vlasti. Znači postoje nekakvi protokoli. Ti bi dopustio hrvatskom ministru da se šeta po Srbiji kud hoće? Ili koliko sam skužio, ti kažeš da si Amerikanac. Da li se meksički ministri šetaju po SAD-u kud i kako hoće?

Србија није Јасеновац

Ali Aco i Plenky su se dogovorili. Briga njih što tebe zabole...

Керец твој, су се договорили.

Ндх2 је недоговорна, као и Бошњакистан и Шћиперакистан

Back