Hrvatski helsinski odbor trazi MANJE prava za Srbe u Hrvatskoj!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Čičkov HHO Ustavnom sudu: Ne možete Srbima dati toliko prava da budu polunarod u Hrvatskoj!

HRVATSKI helsinški odbor (HHO) predložio je Ustavnom sudu Republike Hrvatske da pokrene postupak za ocjenu ustavnosti Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor posebice u onom dijelu izbora predstavnika nacionalnih manjina te dopuna Zakona o izboru zastupnika.

Rezultat Pupovčeve ucjenjivačke politike

"Odbor drži svojom moralnom obvezom upozoriti na mogućnost pogubnih posljedica ovakvog izbornog zakona kojim Srbi, u konstitutivnom smislu postaju polunarod, što je samo početak pokušaja vraćanja ustavnog položaja Srba kakvog su imali u Ustavu Socijalističke Republike Hrvatske, u vrijeme komunističke Jugoslavije. Upravo su rasprave o ustavnom položaju Srba u Ustavu RH bile jedan od elemenata koji je doveo do ratnog sukoba u Hrvatskoj, a koji je kao posljedicu imao masovna kršenja ljudskih prava svih građana RH, kako Hrvata, tako i Srba, ali i drugih nacionalnih skupina", rekao je predsjednik HHO-a Ivan Zvonimir Čičak na sjednici Izvršnog odbora HHO-a.

Čičak smatra kako je zakonsko rješenje koje je usvojio Hrvatski sabor zapravo rezultat ucjenjivačke politike Pupovčevog SDSS-a što je iskorišten kao pritisak na HDZ-ovu većinu, a koja želi ostati na vlasti do kraja mandata.

Kao Mussolini

"Usvojeni izborni Zakon nastao je po uzoru i po političkom modelu Mussolinijevog fašističkog izbornog zakona. Isti model koristila je i prakticirala kraljevina Jugoslavija kao i drugi autoritarni režimi", smatra Čičak koji je ovaj zakon usporedio i s nedavnim događanjima odnosno zahtjevima koji su došli iz Vlade Republike Srbije da se Srbima u Hrvatskoj i Crnoj Gori da status konstitutivnog naroda u tim državama.

Prema Čičku to pokazuje opravdanost bojazni od pravog cilja ovakvih "ustavnih i zakonskih rješenja", HHO drži kako je trenutačno odustajanje od ovakvih maksimalističkih velikosrpskih stavova zapravo odgoda cilja za neka prikladnija vremena.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...ava-da-budu-polunarod-u-hrvatskoj/546621.aspx
 
тај самозвани тзв хелсиншки одбор има исту политику, ма где био. антисрпску. свеједно, било из које државе да се огласе - увек иста прича. најгори плаћенички scum, као фол неки интелектуалци... за њих су они кушнерови трговци људским органима тзв лекари без граница пример успешне екипе, па је све јасно какви су циљеви и сврха хелсиншких одбора и сличних екипа
 
тај самозвани тзв хелсиншки одбор има исту политику, ма где био. антисрпску. свеједно, било из које државе да се огласе - увек иста прича. најгори плаћенички scum, као фол неки интелектуалци... за њих су они кушнерови трговци људским органима тзв лекари без граница пример успешне екипе, па је све јасно какви су циљеви и сврха хелсиншких одбора и сличних екипа

Naravno, taj soj, ta vrsta, odgajana je na srbofobicnosti, bez obzira na pol, obrazovanje, materijalno stanje, drustveni status
i na pomen imena srpskog, proizvodi kroatocentricnu ustasoidnost.........!!!!!
 
Poslednja izmena:
Čičkov HHO Ustavnom sudu: Ne možete Srbima dati toliko prava da budu polunarod u Hrvatskoj!

HRVATSKI helsinški odbor (HHO) predložio je Ustavnom sudu Republike Hrvatske da pokrene postupak za ocjenu ustavnosti Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor posebice u onom dijelu izbora predstavnika nacionalnih manjina te dopuna Zakona o izboru zastupnika.

Rezultat Pupovčeve ucjenjivačke politike

"Odbor drži svojom moralnom obvezom upozoriti na mogućnost pogubnih posljedica ovakvog izbornog zakona kojim Srbi, u konstitutivnom smislu postaju polunarod, što je samo početak pokušaja vraćanja ustavnog položaja Srba kakvog su imali u Ustavu Socijalističke Republike Hrvatske, u vrijeme komunističke Jugoslavije. Upravo su rasprave o ustavnom položaju Srba u Ustavu RH bile jedan od elemenata koji je doveo do ratnog sukoba u Hrvatskoj, a koji je kao posljedicu imao masovna kršenja ljudskih prava svih građana RH, kako Hrvata, tako i Srba, ali i drugih nacionalnih skupina", rekao je predsjednik HHO-a Ivan Zvonimir Čičak na sjednici Izvršnog odbora HHO-a.

Čičak smatra kako je zakonsko rješenje koje je usvojio Hrvatski sabor zapravo rezultat ucjenjivačke politike Pupovčevog SDSS-a što je iskorišten kao pritisak na HDZ-ovu većinu, a koja želi ostati na vlasti do kraja mandata.

Kao Mussolini

"Usvojeni izborni Zakon nastao je po uzoru i po političkom modelu Mussolinijevog fašističkog izbornog zakona. Isti model koristila je i prakticirala kraljevina Jugoslavija kao i drugi autoritarni režimi", smatra Čičak koji je ovaj zakon usporedio i s nedavnim događanjima odnosno zahtjevima koji su došli iz Vlade Republike Srbije da se Srbima u Hrvatskoj i Crnoj Gori da status konstitutivnog naroda u tim državama.

Prema Čičku to pokazuje opravdanost bojazni od pravog cilja ovakvih "ustavnih i zakonskih rješenja", HHO drži kako je trenutačno odustajanje od ovakvih maksimalističkih velikosrpskih stavova zapravo odgoda cilja za neka prikladnija vremena.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...ava-da-budu-polunarod-u-hrvatskoj/546621.aspx
nije srpski ćutati:mrgreen:

:bye:
 

Back
Top