Hrvatski državljanin uhapsen u BiH zbog ratnih zločina

gost 191696

Elita
Poruka
16.691
dolijao ubicaz:)
Tihomir Purda , hrvatski državljanin iz Vukovara uhićen je u susjednoj Bosni i Hercegovini, na graničnom prijelazu Orašje, temeljem tjeralice što je za njim raspisalo srbijansko pravosuđe.

Purdu se tereti za ratne zločine “protiv nemoćnih i ranjenih osoba”, odnosno pucanja na grupu ranjenika i vojnika bivše JNA u Borovo naselju u studenom 1991. godine.

Iako je uhićen na tlu BiH, za izručenje nema prepreka jer Purda nema državljanstvo te zemlje.

http://cro.time.mk/read/e0dc636771/d00abc25bf/index.html
Tihomir Purda, državljanin Hrvatske, uhapšen na bh. granici
Policijski službenici Jedinice granične policije Orašje juče su na ulazu u Bosnu i Hercegovinu na Međunarodnom graničnom prijelazu Orašje, na osnovu raspisane potjernice Interpola Sarajevo, lišili slobode državljanina Republike Hrvatske, Tihomira Purdu, rođenog 1969. godine u Vukovaru, saopšteno je danas iz Granične policije BiH.
[Tihomir Purda, državljanin Hrvatske, uhapšen na bh. granici ]

Graničnom kontrolom je ustanovljeno da je Interpol Sarajevo za njim raspisao potragu zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo „ratni zločin protiv nemoćnih i ranjenih ljudi“.

Purda se kao suvozač nalazio u putničkom motornom vozilu „peugeot“, hrvatskih registarskih oznaka. Uhapšeni će u toku dana biti predat Sudu BiH.
 
U članku se potkrala nelogičnost.
Kaže se da taj Purda ima 32 godine (!?),
a optužen je za ratni zločin,koji je izvršio 1991. (!?)
Tada je imao 12 godina.
Da li je moguće da je klinac toga uzrasta
ubijao ranjene vojnike?

Naravno da nije moguce, novinarski debil napravio je pogresku, lik izgleda ima preko 4 banke.

I meni je to palo u oci ali je netko ostavio komentar ispod clanka gdje tako tvrdi.
 

Na avataru je konjska potkova, ujedno simbol Indianapolis Coltsa na koje sam jutros stavio $200.

To sto tebe konjska potkova podsjeca na ovo...

Ustashian_U_with_cross.png

... tvoja je osobna projekcija koja nema veze sa mnom i ujedno odraz psihickog stanja u kome se nalazis. Nesto kao kad bih ja u svakoj stiliziranoj pticurini ili slovu "C" vidio kokardu i ocila, sto mi naravno ne pada na pamet.
 
Na avataru je konjska potkova, ujedno simbol Indianapolis Coltsa na koje sam jutros stavio $200.

To sto tebe konjska potkova podsjeca na ovo...

Ustashian_U_with_cross.png

... tvoja je osobna projekcija koja nema veze sa mnom i ujedno odraz psihickog stanja u kome se nalazis. Nesto kao kad bih ja u svakoj stiliziranoj pticurini ili slovu "C" vidio kokardu i ocila, sto mi naravno ne pada na pamet.

Blablabla:hahaha1:

Izgleda da je to vise tvoja projekcija jer je tebe prvog pokrenula da pricas o tome i da se opravdavas,cak si se i recitatorski uvezbao oko davanja odbrane ko advokat jbtee :hahaha1:
 
Poslednja izmena:

Back
Top