Хрватски добровољац Пребег заробљен у Украјини

radeta62

Buduća legenda
Poruka
38.861
Nesto te uplasilo? Vadio se eksere?

152201-59000003-photo-2022-05-08-10-17-42.jpg
Video rusa pa se uplasio....:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Софија

Buduća legenda
Poruka
48.766
Интересантно, од многих страних плаћеника, који се налазе у Украјини, у средствима јавног информисања акценат увек стављају на кроасане. Пољака има највише али спомињу кроасане.
Онда сам се мало заинтересовао и дошао до тога да на супротној страни има Срба а има и Руса чији су родитељи били добровољци у рату код нас, посебно у БиХ.
Све у свему, и овде је кроасан синоним зла, нечег што је дно дна људског рода.
На самом почетку акције, у једној емисији на ТВ-у, у којој су причали о плаћеницима, за кроасане су рекли не узимати их у плен него ликвидирати а онда су објаснили и зашто. Тада сам чуо да је у првом рату преко 40.000 кроасана изгинуло у Галицији а неких 4.000 под Стаљинградом у другом рату. Споменули су њихове стравичне злочине над Србима и рекли, тако поступају само они који никада нису платили за своја недела. Зато кроасане не узимати у плен! Морају платити главом своје злочине!
Ја мислим да ти грешиш у овој анализи.
Прво, ова Русија је изникла из совјетске, као и сви кадрови који их воде сада.
Совјетској Русији су главни савезници били Хрвати. Прва комунистичка партија није настала код Срба, већ код Хрвата.
Срби су имали свог Краља.
Руси су, такође, с компђексом запада, као и ми. И то је посебно изражено код њихових либерала. А либерали су изданак совјетије.
Не треба никог да подсећам да је Медведев толико вукао на ту западну, либералну страну да је у неком тренутку морао и да да оставку на место премијера или председника.
Руси доживљавају преумљење, коначно почињу да се ослобађају комплекса које вуку стотину и више година. Па сад капирају и да им Кроасани нису били никада верни савезници.
Мислим да одатле иде то толико форсирање кроасана у одредима добровољаца. Једноставно, разочарење.
Иначе има нас који памтимо све колико су се Руси огрешили о нас.
Од наоружавања 90-их до задатка о мирној интеграцији Славоније и Барање у Хр. Тај руски амбасадор је погинуо по извршеном задатку.
Тако да би Руси требали нама Србима мнооого да се извињавају.
Да не причамо да смо први добили батине од НАТО-а па тако и њих опасуљили. Па санкције Србији....
Морају они да прођу катарзу, још су они ровити и бауљају. Због себе превасходно.
И мислим да је ово Путинов последњи мандат. Тек ће након њега Русија добити владаре са јасним погледима.
Свакако, ово је сад моменат и за унутрашњу чистку у Русији што видимо да се дешава. Од олигарха који што побегоше, што помреше, што схватише да им паре ништа не значе да их схватају на западу себи равнима, до хапшења генерала и суђења који су одговорни за дебакл у првим данима спец. операције. Ето и ту се Путин обрукао. Не може војску да води политички подобан кадар, то морају да раде они који то знају, а подразумева се да су патриоте.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.508
Ја мислим да ти грешиш у овој анализи.
Прво, ова Русија је изникла из совјетске, као и сви кадрови који их воде сада.
Совјетској Русији су главни савезници били Хрвати. Прва комунистичка партија није настала код Срба, већ код Хрвата.
Срби су имали свог Краља.
Руси су, такође, с компђексом запада, као и ми. И то је посебно изражено код њихових либерала. А либерали су изданак совјетије.
Не треба никог да подсећам да је Медведев толико вукао на ту западну, либералну страну да је у неком тренутку морао и да да оставку на место премијера или председника.
Руси доживљавају преумљење, коначно почињу да се ослобађају комплекса које вуку стотину и више година. Па сад капирају и да им Кроасани нису били никада верни савезници.
Мислим да одатле иде то толико форсирање кроасана у одредима добровољаца. Једноставно, разочарење.
Иначе има нас који памтимо све колико су се Руси огрешили о нас.
Од наоружавања 90-их до задатка о мирној интеграцији Славоније и Барање у Хр. Тај руски амбасадор је погинуо по извршеном задатку.
Тако да би Руси требали нама Србима мнооого да се извињавају.
Да не причамо да смо први добили батине од НАТО-а па тако и њих опасуљили. Па санкције Србији....
Морају они да прођу катарзу, још су они ровити и бауљају. Због себе превасходно.
И мислим да је ово Путинов последњи мандат. Тек ће након њега Русија добити владаре са јасним погледима.
Свакако, ово је сад моменат и за унутрашњу чистку у Русији што видимо да се дешава. Од олигарха који што побегоше, што помреше, што схватише да им паре ништа не значе да их схватају на западу себи равнима, до хапшења генерала и суђења који су одговорни за дебакл у првим данима спец. операције. Ето и ту се Путин обрукао. Не може војску да води политички подобан кадар, то морају да раде они који то знају, а подразумева се да су патриоте.
Велики пост заснован на предрасудама и слабом познавању Русије и њене новије историје.
Не можеш саставити пазл о тако великој земљи без гомиле делова!

Софија

Buduća legenda
Poruka
48.766
Велики пост заснован на предрасудама и слабом познавању Русије и њене новије историје.
Не можеш саставити пазл о тако великој земљи без гомиле делова!
Нису предрасуде већ историјско-политичке чињенице. Руски комунисти су били на страни Хрвата.
На крају крајева ми Срби смо били против руских комуниста и чак смо слали војску да се бори на страни Белих, а против Црвених.
Можемо бити русофили али некритичност не помаже.
Руси су сами свесни да ће морати много да пораде на себи.
О томе и сами пишу и говоре.
Уосталом, са стране се ствари боље виде.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.508
Нису предрасуде већ историјско-политичке чињенице. Руски комунисти су били на страни Хрвата.
На крају крајева ми Срби смо били против руских комуниста и чак смо слали војску да се бори на страни Белих, а против Црвених.
Можемо бити русофили али некритичност не помаже.
Руси су сами свесни да ће морати много да пораде на себи.
О томе и сами пишу и говоре.
Уосталом, са стране се ствари боље виде.
То што је теби чињеница не значи и да је истина!
Њихову историју познајеш површно. "Руски комунисти..."?!
Не постоје руски комунисти тада него совјетски а у највећем броју су били не руске националности. Руси, као народ, били су велики страдалници!
Руски комунисти су они који данас припадају КПР на челу са Зјугановим.
Рекох, пуно ти делова недостаје за тако велики пазл звани Русија!

Софија

Buduća legenda
Poruka
48.766
То што је теби чињеница не значи и да је истина!
Њихову историју познајеш површно. "Руски комунисти..."?!
Не постоје руски комунисти тада него совјетски а у највећем броју су били не руске националности. Руси, као народ, били су велики страдалници!
Руски комунисти су они који данас припадају КПР на челу са Зјугановим.
Рекох, пуно ти делова недостаје за тако велики пазл звани Русија!
Не, то нису за мене чињенице већ за историографију. Говорим о архивској грађи, документацији.

Руси јесу страдали али колико видимо боре се под српом и чекићем, совјетском заставом, комунистичком, не под својом заставом.
Мора још много воде да протекне Дњепром да се они врате себи.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.508
Не, то нису за мене чињенице већ за историографију. Говорим о архивској грађи, документацији.

Руси јесу страдали али колико видимо боре се под српом и чекићем, совјетском заставом, комунистичком, не под својом заставом.
Мора још много воде да протекне Дњепром да се они врате себи.
Само потврђујеш своју површност. У опште не разумеш симболику те црвене заставе у случају Украјине.
Пропаганда ради своје а симболика је сасвим проста. То је реплика заставе коју је совјетска армија истакла на Рајхстагу. Она симболизује победу над нацизмом!
Надам се да си сад схватила зашто уз руску тробојку користе и ту заставу у Украјини? Опет се боре против нацизма а они су потомци тих који су под том заставом победили нацизам.
Ако ниси схватила, ок. Само не доноси површне закључке.

Софија

Buduća legenda
Poruka
48.766
Само потврђујеш своју површност. У опште не разумеш симболику те црвене заставе у случају Украјине.
Пропаганда ради своје а симболика је сасвим проста. То је реплика заставе коју је совјетска армија истакла на Рајхстагу. Она симболизује победу над нацизмом!
Надам се да си сад схватила зашто уз руску тробојку користе и ту заставу у Украјини? Опет се боре против нацизма а они су потомци тих који су под том заставом победили нацизам.
Ако ниси схватила, ок. Само не доноси површне закључке.
Не, не доносим погрешне закључке већ ти идеализујеш.

Screenshot_20220513_213717.jpg

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.508
Не, не доносим погрешне закључке већ ти идеализујеш.

Pogledajte prilog 1153178
Не идеализујем, кажем ти значење јер га знам из прве руке за разлику од тебе.
Ти извлачиш закључке и овде их сервираш као чињенице. Погрепно све тумачиш а ја губим време убеђујући се са тобом?
Објаснио сам ти симболику а ти како хоћеш.

Софија

Buduća legenda
Poruka
48.766
Не идеализујем, кажем ти значење јер га знам из прве руке за разлику од тебе.
Ти извлачиш закључке и овде их сервираш као чињенице. Погрепно све тумачиш а ја губим време убеђујући се са тобом?
Објаснио сам ти симболику а ти како хоћеш.
Све што пишеш нема никакве везе с чињеницом да је Совјетији главни срадник била хрватска екипа.
Још мало чињеница, Стаљин им је нудио и признавање НДХ у границама из 1942. за излаз на Јадран.
И сад хоће излаз на Јадран.
Кадрови им се у Хр историјски поново окренули западним савезницимапа им и даље није јасно како, како? Наравно, није им јасно јер и даље Русијом владају интернационалисти.
У царској Русији није било тако. ;)

KPCTAHK

Domaćin
Poruka
4.941
To je zato jer su Hrvati najhrabriji narod.
Да, ево га и доказа ...Те хијене су опансе само када нападају чопоративно ....

HRVATI.jpg

Poruka je automatski spojena:

Све што пишеш нема никакве везе с чињеницом да је Совјетији главни срадник била хрватска екипа.
Зашто вређате човека који ништа погрешно није написао и замлаћујете се тривијалним ситницама које више ништа не значе?

KPCTAHK

Domaćin
Poruka
4.941
Совјетској Русији су главни савезници били Хрвати.
Да ли си ти крштена?

I ja sam to čuo
Ниси ти то чио, већ јеси ....То својим злочињењем доказујеш ....

KPCTAHK

Domaćin
Poruka
4.941
Time dokazujem sa sam u Azovu u Ukrajini?
Тиме доказујеш да си полуписмен, искомплексиран и да си већ у некаквој канализацији, тресући се од страха при самом помену имена Руси и Русија ....

Bren

Elita
Poruka
18.556
Streljati Vjekoslava. Za takve ne važe Ženevske i ine konvencije.

Тиме доказујеш да си полуписмен, искомплексиран и да си већ у некаквој канализацији, тресући се од страха при самом помену имена Руси и Русија ....

Takvi se boje i tavanskog mraka.

Tempomat

Ističe se
Poruka
2.578
Okej, sve je točno, i ti imaš malog pišu, ali kakve to veze ima sa Hrvatima u Azovu?

Софија

Buduća legenda
Poruka
48.766
Зашто вређате човека који ништа погрешно није написао и замлаћујете се тривијалним ситницама које више ништа не значе?
Наравно да има везе. Тема је почела од тога да Руси акценат стављају на Хрвате кад на тв-у говоре о страним плаћеницима и ако их је далеко више из... . То што ви не видите везу у вишедеценијској сардњи совјетских и хрватских кадрова, ваш проблем.

Зар ви стварно мислите да екипа која не сад на власти у Русији види ствари ван тог контекста и ако их је совјетија направила?
Руси ће тек добити патриотску власт која неће увређено кукати због издаје својих вишедеценијских сарадника. ;)

Звучи бизарно али, на жалост, јесте тако.

KPCTAHK

Domaćin
Poruka
4.941
Не бих да Вас вређам, али када кажете да је данашњу Русију
совјетија направила?
то ми, заиста, звучи сулудо ... Наравно, као и свака друга држава, а Русија је једна од најстаријих држава и са најбогатијом историјом, постоје успони и падови, али ништа не треба генерализовати и уопштавати ... Русија је била држава хиљадама година пре октобарске револуције, ту банду је једва преживела и тек са Путином на челу Русије ојачала је и враћа се на старе позиције ... Све друго је тривијално и не бих на томе да губим драгоцено време ...

veliki krang

Legenda
Poruka
66.044
Наравно да има везе. Тема је почела од тога да Руси акценат стављају на Хрвате кад на тв-у говоре о страним плаћеницима и ако их је далеко више из... . То што ви не видите везу у вишедеценијској сардњи совјетских и хрватских кадрова, ваш проблем.

Зар ви стварно мислите да екипа која не сад на власти у Русији види ствари ван тог контекста и ако их је совјетија направила?
Руси ће тек добити патриотску власт која неће увређено кукати због издаје својих вишедеценијских сарадника. ;)

Rusi su braća, ali oni nisu slobodni kao mi, a pitanje je hoće li ikada i biti. Naši vladari, kakva god da im je bila vladavina, bez izuzetka su dolazili iz naroda i uvek bili manje ili više povezani sa njim. Dok su u ruskoj državi vladari uglavnom bili otuđeni, a narod prilično sjeban u mozak vekovima feudalnog, to jest skoro pa robovlasničkog sistema. Žao mi je zbog toga, i danas kod njih vidim posledice tog uređenja, ali im svakako želim da se oslobode te proklete matrice i ostvare svoj pun potencijal. Ta nacija je i pored svih stega iznedrila ljude koji su zaslužni za kvalitet života kakav danas deli većina planete, a mogu misliti kakvi bi tek bili kada bi bili slobodni do kraja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.