Хрватски дипломата протеран из Србије због шпијунаже

Ti si jedan od tih ložača o kojima sam pričao. Zbog takvih se i prave slične predstave i svi vi zajedno činite da Srbija vekovima ostaje zatucana.

Prvo, svaka ozbiljna država mora da onemogući stranim diplomatama pristup osetljivim podacima koji mogu da se upotrebe za špijuniranje. Ako stranci mogu da špijuniraju, to je pre svega naš propust i sramota. Drugo, čak i da je otkriven, ne pravi se javna predstava pred izbore nego se diplomatskim putem, van medija, kontaktira njegova država i pošalju im se dokazi i stvar se reši prijateljski i domaćinski, onako kako treba da funkcioniše saradnja normalnih i cilizovanih ljudi i država. Ali vi desničari to ne razumete, jer živite i dalje u srednjem veku i ložite se na mržnju i tenzije. Ja tebi, ti meni, oko ta oko, zub za zub i ostale gluposti, i tako u večnost.

Kada na obe strane dođu civilozovani ljudi i odluče da ostave istoriju iza sebe. Jer su tu istoriju pisali takvi tebi slični, koji nikad nisu imali želju za traženjem mirnih rešenja nego samo sejali mržnju i ubijanje.

Mene sukob Izraela i Palestine ne zanima, mi imamo dovoljno svojih problema koji su nam preči. A oni neka rešavaju svoje. Ne stajem ni na čiju stranu ali mogu da primetim da su sukobi slični našim. Umesto da razgovaraju i reše problem, oni su ga decenijama držali kao zamrznuti konflikt i to naravno da pukne u nekom trenutku. Upravo kako i vi desničari vidite rešenja na balkanu, a to je bez rešenja, samo zamrzavanje i onda ratovanje. I tako u večnost. Mržnja koja se prenosi sa kolena na koleno. Veća sramota za neki narod ne postoji nego da ima ljude koji tako razmišljaju.
Баш ти си исти као потурице који су вековима уназадили Србију. Левичари аутошовинистички, као фол кад у Хрватској дођу нормални људи, Хрвати откако је створена Хрватска пре 30так година они стално бирају усташе којих је препуна и опозиција, ретардирано је очекивати да ће Хрвати променити власт која није антисрпска. Ти си за најгору опцију у Србији, антисрпску власт којој ће Срби стално бити криви за све, Запад неће никад променити антисрпски став ма ко да дође на власт у Србији. Никаква мржња није од мене, само правда за Србе, што одмах ви антисрпски левичари сматрате је десничарска мржња. Пишеш глупости како је Запад добронамеран, итекако је битно споменути Израел и Палестину, не постоји веће мржње него што имају Израел према Палестинцима, њиховим константним геноцидом над Палестинцима имају 100% подршку од Запада.

Интересантно , дуго нисмо имали случај протеривања због шпијунаже ..ајде ХР је банана држава а шта је са крупнијим рибама САД,ЕУ ..када ће да крене протеривање оних који врбују и оних који су заврбовани а на самом су врху власти

Back