• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

"Hrvatske marine pune su jahti Vučiću bliskih tajkuna, dok huškaju protiv Srba koji letuju u Hrvatskoj"

MOST6

Elita
Poruka
21.339
Vala baš...

Mi smo prestali u Hrvatskoj da letujemo već nekoliko godina pred raspad Jugoslavije, jer se sve bilo pogoršalo - smeštaj, hrana, večito neljubazni konobari... Prijatelji su nas ubedili da krenemo u Grčku (oni su tamo stalno letovali) i mi smo tamo prešli još i pre rata. Hrvatska mi je ostala u lepom sećanju iz detinjstva i kad sam bila u gostima kod prijatelja - negde sredinom 2000-ih (2005~2009) iznenadila sam se koliko je sve ostalo isto, tj. kako se ništa nije poboljšalo, nigde novih ponuda, zanimljivih stvari, aqua parkova, bazena... Isto - lomiš noge po kamenju na Hvaru, pljačkaju te konobari u restoranima na Braču, u Splitu u muzejima prašnjavi eksponati sa natpisom "original se čuva u glavnom gradu SFRJ Beogradu" i slično.

Samo kafići na sve strane, mnogo pijane i drogirane omladine, ali zapravo nigde posebno da se izađe. Za nekoga ko nije klinac - nije bilo ništa. U Makarskoj, sećam se, dve neke poluprazne diskoteke i neka bosanska u kojoj je treštao Zdravko Čolić - dupke puna. Tad je bio hit neki klub na Hvaru i bili smo tamo - ništa posebno - kafić sa baštom. Bili su neki Beograđani, rasipali se parama, kupovali šampanjac, a meni konobar reče: "I dalje najviše volimo kad nam dođu gosti iz Srbije. Niko ne troši kao Srbi. Ovi ostali sve neke stipse". :D

I tako sam s prijateljima tih godina obilazila i Dalmaciju i Istru i ostala sam razočarana malo. Sve je to bilo mnogo lepše u mojim idealizovanim sećanjima iz detinjstva. Shvatila sam zašto su moji prestali da odlaze tamo još i pre nego što su krenuli nemiri i došla sam do zaključka da se Hrvatska - ne isplati. Ne nudi ništa više od onoga što je nudila u vreme ex-YU, a ne vredi tog novca koji pokušava od ljudi da izvuče. Sećam se koliko je samo Dubrovnik bio skup! A ništa - obiđeš malo zidine, te godine je čak i more bilo zagađeno, pa su ljudi išli izvan grada i na neko ostrvo da se kupaju....

Jedino u Splitu je još i imalo gde uveče da se izađe, malo veća ponuda raznih mesta, a ovo ostalo - ništa. O Zagrebu da ne pričam. Ja ponela večernje haljine, cipele, a cure i žene tamo sve u farmericama, nedoterane uveče u gradu. Osećala sam se kao svetsko čudo. :D Svi me gledaju, a meni neprijatno. Posle sam se i ja oblačila kao one da ne odskačem. Mi se mnogo više doterujemo od njih i naše žene mnogo više vode računa o sebi.

Posle više nisam odlazila, nisam ni boravila nekoliko godina na ovim našim prostorima, a kada sam se vratila - nikada mi više ne bi palo na pamet da odem u Hrvatsku. Tim pre što su mi i tamošnji poznanici i prijatelji postali nezadovoljni, ogorčeni... U periodu kada sam redovno odlazila (2005~2009) živeli su mnogo mnogo bolje od nas i još uvek su bili ponosni i srećni što imaju svoju državu, pa su bili veseli. A posle se to nekako istopilo. U poslednje vreme kad se s njima čujem - samo kukaju. Mnogi su i otišli u inostranstvo. Nekako mi zvuče mnogo depresivnije i nesrećnije od nas, što je čudno, jer su dobili sve što su hteli i za šta su se zalagali i borili. Mi imamo mnogo zdraviji i snažniji duh. :)

Od kako sam ponovo ovde, baš me smara razmišljanje o ex-YU i ne mogu ni zamisliti da opet idem po krajevima bivše zemlje. Ne zanima me. Toliko je drugih zemalja, kultura, lepih stvari... A i ta socijalistička moda letovanja na moru svake godine mi nije više interesantna. Više volim da obiđem nešto, vidim neki novi grad, istorijske građevine, upoznam ljude iz drugih zemalja - smislenije potrošim novac od ležanja na pesku i brčkanja u vodi po ceo dan. To mogu raditi i kod kuće. Nije more, ali je voda. Vidim i da mnogi moji vršnjaci sa Zapada tako razmišljaju. Ako su slobodni, dođu do nekog odmora - radije odu nešto da vide, obiđu, nešto kvalitetno dožive, nego da se izležavaju danima u istom mestu pod suncobranima. To je za mlade i ljude sa malom decom...

Volim da dođem na ovaj forum, ali previše je ex-YU tema. Smara to. Valjda zato što ima previše dijaspore, a oni drugačije razmišljaju...

Kupovati nekretninu u inostranstvu je uvek veliki rizik, a kupovati u Hrvatskoj je suludo. Nakon svega što se dogodilo u prošlosti - ne znam kako ti ljudi misle te nekretnine zadržati kad dođe do smene generacija i ponovo se uzdignu novi nacionalisti koji će im sve to oteti?! S obzirom na našu zajedničku istoriju, mislim da je OK sarađivati, imati prijatelje i poznanike, ali treba zadržati rezervu i odstojanje. Imam drugaricu koja se udala u Hrvatskoj za Hrvata i tamo je čak i osnovala neku katedru pri njihovom univerzitetu, silne je veze iz inostranstva potegla da im tu katedru opremi i uzdigne. Meni je to suludo. U jednom momentu će se neko "setiti" da je ona iz Srbije i zameniće je nekim Hrvatom ili Hrvaticom, a njoj se može desiti da pod stare dane odande beži sa dve torbe, kao što su ljudi radili u ovom poslednjem ratu. Od tolikih zemalja i tolikih muškaraca širom sveta - gde baš u najnesigurniju zemlju za naš narod?!?!?!

Ali ne razmišljaju svi tako daleko u budućnost valjda...
Vučić i njegovi režimski mediji vode svakog ljeta prljavu propagandnu kampanju protiv Hrvatske i Hrvata. To je valjda dio radikalskog programa. Samo malo su sada frustrirani, jer sve manje građana Srbije sluša njihove gluposti. Baza onih koji vjeruju u njihove laži lagano, ali primjetno kopni. Zato udaraju sve više i sve jače.

veliki krang

Legenda
Banovan
Poruka
71.084
Vučić i njegovi režimski mediji vode svakog ljeta prljavu propagandnu kampanju protiv Hrvatske i Hrvata. To je valjda dio radikalskog programa. Samo malo su sada frustrirani, jer sve manje građana Srbije sluša njihove gluposti. Baza onih koji vjeruju u njihove laži lagano, ali primjetno kopni. Zato udaraju sve više i sve jače.

Ni Vučić ni njegovi mediji ne izmišljaju incidente koji se tamo dešavaju, već ih samo prenose. Ako ti to smeta, onda nemoj da praviš incidente :kafa: U svakom slučaju, broj srpskih turista na hrvatskom primorju je jednak broju srpskih turista u bilo kom turističkom mestu u Grčkoj pojedinačno uzevši. Pardon, kakvi jednak, čak je i manji.

Poruka
19.053

„Hrvatske marine pune su jahti Vučiću bliskih tajkuna, dok huškaju protiv Srba koji letuju u Hrvatskoj“​

Hrvatske marine pune su jahti Vučiću bliskih tajkuna, dok huškaju protiv Srba koji letuju u Hrvatskoj 1
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Srpski političari i mediji poslednjih dana govore da „nikada neće razumeti Srbe koji su ovih dana u Dalmaciji, Istri, na ostrvima…“

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, političar blizak predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, nedavno je prozvao Srbe koji u Hrvatskoj odmaraju u vreme kada se obeležava godišnjica vojno policijske akcije Oluja. On, kako je rekao, „nikada neće razumeti Srbe koji su ovih dana u Dalmaciji, Istri, na ostrvima, na odmoru“.

„Mora da je gadno i prilično neprijatno 5. avgusta biti Srbin u Dalmaciji ili negde na odmoru na Jadranu u Hrvatskoj jer će oni slaviti i govoriti da su pobedili isteravši Srbe. Jedino da se svi zarone. dan, da uzmeš veliku bocu kiseonika, da odeš pod more i da se praviš da se to ne dešava i da su oko tebe veoma pristojni ljudi“, rekao je Vučević.

Ipak, od početka milenijuma, kada su preduzetnici počeli masovno da kupuju jahte, Paklenski otoci, marina Palmižana i restorani u Hvaru su omiljena odredišta za jahte srpskih preduzetnika, sportista i estradnih zvezda. Neke od ovih jahti su stalno usidrene u Crnoj Gori, ali nije zanemarljiv ni broj onih koje su trajno usidrene u hrvatskim marinama.
Isti odgovor uglavnom dobijamo iz hrvatskih marina, za koje pouzdano znamo da imaju jahte u vlasništvu kompanija iza kojih stoje preduzetnici iz Srbije, i to isključivo zbog Vučevićevih izjava.

„Molim vas da me ovaj put ne pominjete u tekstu. Imamo goste iz Srbije dugi niz godina i oni su odlični gosti i naši prijatelji, ali ne možemo da vam otkrivamo njihova imena“, kažu vlasnici i menadžeri marine.

Neki od srpskih preduzetnika koji imaju vezove u hrvatskim marinama veoma su bliski vladajućim strukturama te zemlje. Posebno se izdvajaju dva imena koja imaju veze sa Hrvatskom, a vezana su za Aleksandra Vučića i njegovu porodicu, piše Jutarnji.hr.

Upada u oči

30-metarska jahta Azimut „Milenijum II” upada u oči prolaznika i šetača. Reč je o luksuznoj jahti vrednoj oko osam miliona evra u vlasništvu Ivana Bošnjaka. Bošnjak je sa Stojanom Vujko i Draganom Kilibardom suvlasnik firme KBV. Ta građevinska kompanija, kako tvrde u beogradskim poslovnim krugovima, poslovno je povezana sa svim projektima Srbijagasa, za koje izvodi radove na svim gasnim postrojenjima na Južnom toku, danas poznatijem kao Turski tok.

Bošnjakova kompanija dobila je vredne radove i na izgradnji kanalizacionih čvorova, a izvođač je i na najvećem projektu nekretnina u Srbiji „Beograd na vodi”.

Iako je Aleksandar Vučić poznat kao navijač Crvene zvezde, sportski radnici u Srbiji, ali i u celom regionu, doživljavaju ga kao velikog podržavaoca rada sportskih klubova. Bez obzira što su Partizan i Crvena zvezda večiti rivali i u fudbalu i u košarci, krugovi bliski KK Partizan ne mogu osporiti Vučićevu podršku ni ovom klubu, koji je i za narednu sezonu sastavio spisak vredan 10 miliona evra. Osim ljubavi prema košarci, Vučića svakako vezuje i prijateljstvo sa predsednikom KK Partizan Ostojom Mijailovićem, koji ima 25-metarsku jahtu Azimut, vrednu oko pet miliona evra, privezanu u marini hotela Le Meridien Lav.

Ostoja Mijailović, 43-godišnji preduzetnik, bio je dugogodišnji član Nove Srbije, koju je napustio pre sedam godina i prešao u Srpsku naprednu stranku. Bio je i u UO FK Partizan, a izjave ovih dana u vezi sa nekim članovima UO ovog fudbalskog kluba u beogradskim krugovima tumače se kao njegova ambicija da kontroliše i fudbalski klub. Mijailović je zapravo više u srodstvu sa bratom Aleksandra Vučića, Andrejem Vučićem. Osim prijateljstva, u poslovnim krugovima se spekuliše da Mijailović i Andrej Vučić imaju i partnerstvo u osiguravajućoj kući OMR Group iz Beograda. Doduše, Mijailović je to više puta demantovao. Takođe, Mijailović je jedan od najuspešnijih predstavnika brenda Jaguar Land Rover u Evropi.

Cepter i Šebulov

Već dugi niz godina na našoj strani Jadrana nije retkost videti jahtu Filipa Ceptera „joiMe“, koja je izgrađena u Kraljevici, a zatim rekonstruisana u NCP-u.

Na ostrvima srednje i južne Dalmacije skoro celo leto se može videti jahta preduzetnika Dragana Šebulova, predsednika Hrvatskog kluba Radnički iz Beograda, Milan Popović je imao vez u marini na području Splita, a Milan Beko, vlasnik kompanije, dugo godina je imao stalni vez u hrvatskim marinama.Vorldfin i Luke Beograd. Dragoslav Dika Micić, jedan od vlasnika logističke kompanije MD International, predstavnik Henkela, koji je čest gost restorana na Palmižani, ima vez u marini hotela Le Meridien Lav, a najverovatnije čak i kod ovog trenutka njegova jahta je usidrena u uvali u blizini Hvara. Micić, kao i Lajoš Čakanj iz Subotice, koriste vez u Marini hotela Le Meridien Lav. Na splitskom području vez za jahte ima i preduzetnik Miloš Ljuljić. Vlasnik je hotela Srbija u Beogradu i suđeno mu je za aferu Hipo Alpe Adrija banka. https://www.danas.rs/vesti/politika...-huskaju-protiv-srba-koji-letuju-u-hrvatskoj/

Aleksandar Vučić je i pored svog naprednjačkog "odela" ostao radikal. Ovih dana, od medijske scene koju kontroliše, Vučić je napravio svoju "Veliku Srbiju". Ali, radikali su narodu uvek pričali jedno, a radili drugo, pa tako i Zoran Babić, stari radikal koji je skinuo Šešeljev bedž kada je situacija tako nalagala, itekako zna uživati u čarima hrvatskog primorja.

...

Željku Mitroviću zaplenjena jahta u Hrvatskoj​

https://www.blic.rs/vesti/hronika/zeljku-mitrovicu-zaplenjena-jahta-u-hrvatskoj/17jybx1

:zzzz:

ziltoid

Ističe se
Poruka
2.581

Ana Brnabić objasnila zašto je letovala u Hrvatskoj​

Ana Brnabić objasnila zašto je letovala u Hrvatskoj 1

Letovanje u Hrvatskoj već danima je tema predstavnika Srpske napredne stranke, u prvom redu Vladimira Đukanovića i Miloša Vučevića, koji “ne razumeju Srbe koji letuju u komšijskoj državi”. Među onima koji imaju imovinu i koji su rado vreme provodili na hrvatskom primorju je i premijerka Ana Brnabić, koju ipak ima objašnjenje za svoj slučaj.

Šefica Vlade Srbije objasnila je da je nasledila imovinu u Hrvatskoj, te da je zbog toga letovala tamo.
“Ja imam u kuću u Hrvatskoj, na ostrvu Kriku. Moj deda, otac mog oca je sa Krka, tako da imam svoju kuću tamo. Poslednji put sam tamo bila 2016. godine, od kad sam ušla u vladu, kao ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu, nisam išla u svoju kuću”, navela je ona, prenosi portal Nova.rs.

Brnabić kaže da “u ovom trenutku oseća” kako za nju, kao predsednicu Vlade, nije dobro da letuje u Hrvatskoj.
“Deo moje porodice je svakako išao i letovao tamo. To je moj lični, privatni osećaj i mislim da to ne moram da objašnjavam”, poručiča je Brnabić.

Podsetimo, prethodnog dana je poslanik vladajuće Srpske napredne stranke, Vladimir Đukanović, uputio je poruku svojim stranačkim kolegama, rekavši da mu se „ne javljaju ako letuju u Hrvatskoj“.
„Svako ko je član SNS, a plaća turističke aranžmane, vezove i tome slično u Hrvatskoj, nema potrebe da mi se javlja, niti sa mnom da se pozdravlja. Dakle, podvlačim, ko uplati tamo letovanje, ima vez za čamac, jahtu… Nema razloga takav sa mnom da razgovara. Nemam šta sa njim da pričam“, napisao je Đukanović.

Na pitanje da li to znači da neće razgovarati sa premijerkom Srbije, Anom Brnabić, koja letuje u susednoj državi, Đukanović je pokušao da se ogradi, rekavši da može da razume one koji tamo imaju porodičnu kuću.
Srbe koji letuju u Hrvatskoj ne razume ni gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević.

комшија

Stara legenda
Poruka
82.484

Ana Brnabić objasnila zašto je letovala u Hrvatskoj​

Ana Brnabić objasnila zašto je letovala u Hrvatskoj 1

Letovanje u Hrvatskoj već danima je tema predstavnika Srpske napredne stranke, u prvom redu Vladimira Đukanovića i Miloša Vučevića, koji “ne razumeju Srbe koji letuju u komšijskoj državi”. Među onima koji imaju imovinu i koji su rado vreme provodili na hrvatskom primorju je i premijerka Ana Brnabić, koju ipak ima objašnjenje za svoj slučaj.

Šefica Vlade Srbije objasnila je da je nasledila imovinu u Hrvatskoj, te da je zbog toga letovala tamo.
“Ja imam u kuću u Hrvatskoj, na ostrvu Kriku. Moj deda, otac mog oca je sa Krka, tako da imam svoju kuću tamo. Poslednji put sam tamo bila 2016. godine, od kad sam ušla u vladu, kao ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu, nisam išla u svoju kuću”, navela je ona, prenosi portal Nova.rs.

Brnabić kaže da “u ovom trenutku oseća” kako za nju, kao predsednicu Vlade, nije dobro da letuje u Hrvatskoj.
“Deo moje porodice je svakako išao i letovao tamo. To je moj lični, privatni osećaj i mislim da to ne moram da objašnjavam”, poručiča je Brnabić.

Podsetimo, prethodnog dana je poslanik vladajuće Srpske napredne stranke, Vladimir Đukanović, uputio je poruku svojim stranačkim kolegama, rekavši da mu se „ne javljaju ako letuju u Hrvatskoj“.
„Svako ko je član SNS, a plaća turističke aranžmane, vezove i tome slično u Hrvatskoj, nema potrebe da mi se javlja, niti sa mnom da se pozdravlja. Dakle, podvlačim, ko uplati tamo letovanje, ima vez za čamac, jahtu… Nema razloga takav sa mnom da razgovara. Nemam šta sa njim da pričam“, napisao je Đukanović.

Na pitanje da li to znači da neće razgovarati sa premijerkom Srbije, Anom Brnabić, koja letuje u susednoj državi, Đukanović je pokušao da se ogradi, rekavši da može da razume one koji tamo imaju porodičnu kuću.
Srbe koji letuju u Hrvatskoj ne razume ni gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević.
СНС-премијер је Шјор Брнаба са Крка, а ботови СНС-а запенили на Србијанске туристе који желе да део лета проведу на најлепшој обали на свету - у Далмацији. O temporа, o mores!

Poruka
19.053
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.