Quantcast

Hrvatska

• Začetnik teme backpacker
  • Datum pokretanja

001

Zainteresovan član
Poruka
169
Kao neko ko se nedavno vratio sa letovanja iz Hrvatske, prethodne komentare stvarno dozivljavam kao uvredu.
Za vreme jednonedeljnog boravka u toj zemlji nisam cuo ni jednu losu rec, a na ovom forumu su ljudi koji tamo letuju maksimalno izvredjani, dijagnozirana su im razna psiholoska oboljenja, nazivani su glupacima. :dontunderstand:
"Ko je vas upoznao, ni pakao mu nece tesko pasti!" Mrznja koju sirite je toliko patoloska da mi je muka, i zbog takvih sto razmisljaju kao vi sva s***a u poslednjih dvadeset godina su nas strefila. A pod vasim istomisljenicima podrazumevam i onu devojku u ustaskoj odeci - zatucanost i mrznja vam je zajednicka, nimalo se ne razlikujete.
..----------------------------------------------------------

A vidis i nama nekima je muka,a i povraca nam se od vas koji idete na tzv more u ustasistan pored svih ostalih mnogo boljih destinacija.
Jedina preostala fasisticka drzava na svetu koja se dici svojim zlocinima ,koja slavi bljesak i oluju, a u istoj je masakrirala civile i napravila najveci genocid u istoriji covecanstva posle 2 svetskog rata proteravsi 250 000 ljudi samo zato sto su Srbi.Drzava u kojoj je sruseno preko 3000 spomenika iz narodnooslobodilacke borbe od 91godine na ovamo,u kojoj su promenjena imena svih ulica narodnih heroja,a iste preimenovane u imena fasistickih koljaca.

Drzava u kojoj i dan danas paradiraju ustase po Zadru i u drugim gradovima noseci crne uniforme sa podignutim rukama tj. fasistickim pozdravom.

Drzava koja ni do dana danasnjeg nije ljudima vratila oduzetu imovinu,drzavi u kojoj i dan danas ne mozes dati krv ako si Srbin,drzava u kojoj se svakodnevno dogadaju incidenti na etnickoj osnovi,drzava u kojoj ni nasi sportisti nisu sigurni,setite se svih napada,a danas su napali i oteli srpsku zastavu deci od 15 godina na otvaranju prvenstva u jedrilicarstvu u trogiru. itd itd mogao bi do sutra da nabrajam.

Zatucan si ti zato sto ovo ne vidis ili neces da vidis da je u hrvatskoj sve isto kao i 91,patoloska mrznja prema svemu sto je Srpsko i to uce od malih nogu i dan danas, nemoras se vracati u proslost jer tako je i danas,zato mene ta smrdljiva i genocidna drzava sigurno nece videti,a vi gospodo izvolite uvlacite im se u guzicu od volje vam.Iza svega napisanog odgovorno stojim jer sam i sam Srbin iz hrvatske proteran 91 iz jednog veceg grada u hrvatskoj,pa onda 98 po drugi put iz RSK.
Izvinjavam se svima ako sam ubacio malo i politike,ali ne mogu izdrzati da neodgovorim pojedincima koji se prave pametni,a na svojoj kozi rat nisu osetili dodu ovde pa ljude koji se argumentovano protive odlasku nazivaju zatucanima,a u stvari su to oni.

sch

Aktivan član
Poruka
1.943
..----------------------------------------------------------

Zatucan si ti zato sto ovo ne vidis ili neces da vidis da je u hrvatskoj sve isto kao i 91,patoloska mrznja prema svemu sto je Srpsko i to uce od malih nogu i dan danas, nemoras se vracati u proslost jer tako je i danas,zato mene ta smrdljiva i genocidna drzava sigurno nece videti,a vi gospodo izvolite uvlacite im se u guzicu od volje vam.I.

Nije on uopšte zatucan, on je SAMO (K)rvat ....a to SVE objašnjava .....
Ja bi se na njegovom mestu barem STIDEO, a ne hvalio.......

Pusti ustaše, nemoj da se nerviraš, ne vredi !!! Ništa njih ne može promeniti. Jedino da navijamo da dođe cunami, pa da ih zbriše....

Nego....kaži ti BRATE nama....kako je u tuđini....kakve su Norvežanke......

Poslednja izmena:

moto

Zainteresovan član
Poruka
102
Do 1990 nisam ni znao za drugo more do hrvatsko,obisao sam obalu od severa istre do Cavtata,nakon toga godine Budve,CG,Grcke.....posto je ove godine devojka bila sprecena da ide na more odlucih da idem sa drugarima iz moto kluba na susret u Kastele,u posetu tamosnjem klubu "Sjene".Krenuo sam u ponedeljak 14 jula i ostao do nedelje 20.07.Nakon prelaska granice kod Metkovica i ubrzog izlaska na obalu,emocije su toliko bujale da je malo nedostajalo da pustim suzu.Najteze mi je bilo pri prolasku kroz Makarsku u kojoj sam lerovao 15-tak puta sigurno.Negde pred Splitom mi zatrubi jedan auto,ali ne udostojih ga ni pogledom.
U Splitu sam prolazeci pored automobila cuo narodnjake koji se ni ovde vise ne slusaju(nase).
Posto je jedan clan stigao dan ranije,obezbedio nam je smestaj u kuci kraj samog moto kampa.Domacini su bili skroz OK,poslednjeg dana su nam poklonili i flasu rakije i neke kolace,iako Kasteli vaze za najvece uporiste "ustasa" mi nismo imali ni jedan problem ni na kastelanskoj festi,na kojoj su pekli ribu i delili svoje vino svima,tu su organizovali jos dva puta,ali samo za motoriste i bilo je sjajno.O nasim domacinima i ostalim motoristima ne bih trosio reci,nismo imali ni jedan problem.Isli smo i do Splita u obilazak nas par i opet nista,
Cetvrtog dana smo isli do Primostena na kupanje i tu se desio incident,konobar je pretio nekom britvicom"i da ce dovesti ekipu za dva minuta ako ne odemo",gosti u basti su mu govorili da nas se okane i da pusti sta je bilo,mada smo i mi krivi jer smo nosili obelezja kluba sa natpisom SRBIJA,u petak vece u kampu je klinac pretio jednom nasem clanu da ce ga zaklati i psovao mu majku srpsku,ali nije bio motorista nego neki lokalac.Sve u svemu dva incidenta za sedam dana,nas 24 u obelezjima,puno ili malo???
Moram da kazem da su stvarno dosadni oni koji pljuju po onima koji idu u Hrvatsku,svako ima svoj izbor,ali to su verovatno(obratite paznju na ovu rec,da ne bi bilo ljutnje) klinci kao i onaj u kampu,bili smo u najgorem delu Dalmacije,po nas Srbe i nismo generalno imali problema,trazio sam i hleb,i paradajz,i upoznao mnogo ljudi,cak kuvao pasulj na obali i niko mi nije nista rekao,sto je i normalno,jer ne postoje losi narodi,samo losi ljudi.
Udavih,sta je poenta.Nisam ozenjen,ali siguran sam da ne bih otisao u Hrvatsku na letovanje sa zenom idecom,ne plasim se batina i sl.,ali ako treba da ostavim odredjenu sumu novca za tim desetak dana onda stvarno ne bih zeleo da mi neko opsuje majku,a da je pri tom i ne zna.Na zalost,posle par mirnih godina,ove godine cuh za jos par incidenata.Prijatelj dodje iz Crikvenice pre neki dan bez ikakvih problema,tako da je tesko biti pametan.
Moje glas je na zalost jos uvek protiv,iz jednog razloga,zasto rizikovati i upropastiti sebi letovanje zbog JEDNE budale,kao postoji alternativa!To ne znaci da sledeceg maja necu ici na susret u Umag,a mozda i u Kastele,mozda se konacno opametimo svi na ovim prostorima!!!

PICT0108-1.jpg

PICT0082-1.jpg

volem-žene

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
435
Žali se Stipetu Mesiću na njegovo ponašanje, možda ti dodeli orden, pošto jedino ti i onaj ustaša Stavros propagirate ovde Krvatsku
(a on je već dobio, ali ranije, od Tuđmana)

minalex

Primećen član
Poruka
755
Do 1990 nisam ni znao za drugo more do hrvatsko,obisao sam obalu od severa istre do Cavtata,nakon toga godine Budve,CG,Grcke.....posto je ove godine devojka bila sprecena da ide na more odlucih da idem sa drugarima iz moto kluba na susret u Kastele,u posetu tamosnjem klubu "Sjene".Krenuo sam u ponedeljak 14 jula i ostao do nedelje 20.07.Nakon prelaska granice kod Metkovica i ubrzog izlaska na obalu,emocije su toliko bujale da je malo nedostajalo da pustim suzu.Najteze mi je bilo pri prolasku kroz Makarsku u kojoj sam lerovao 15-tak puta sigurno.Negde pred Splitom mi zatrubi jedan auto,ali ne udostojih ga ni pogledom.
U Splitu sam prolazeci pored automobila cuo narodnjake koji se ni ovde vise ne slusaju(nase).
Posto je jedan clan stigao dan ranije,obezbedio nam je smestaj u kuci kraj samog moto kampa.Domacini su bili skroz OK,poslednjeg dana su nam poklonili i flasu rakije i neke kolace,iako Kasteli vaze za najvece uporiste "ustasa" mi nismo imali ni jedan problem ni na kastelanskoj festi,na kojoj su pekli ribu i delili svoje vino svima,tu su organizovali jos dva puta,ali samo za motoriste i bilo je sjajno.O nasim domacinima i ostalim motoristima ne bih trosio reci,nismo imali ni jedan problem.Isli smo i do Splita u obilazak nas par i opet nista,
Cetvrtog dana smo isli do Primostena na kupanje i tu se desio incident,konobar je pretio nekom britvicom"i da ce dovesti ekipu za dva minuta ako ne odemo",gosti u basti su mu govorili da nas se okane i da pusti sta je bilo,mada smo i mi krivi jer smo nosili obelezja kluba sa natpisom SRBIJA,u petak vece u kampu je klinac pretio jednom nasem clanu da ce ga zaklati i psovao mu majku srpsku,ali nije bio motorista nego neki lokalac.Sve u svemu dva incidenta za sedam dana,nas 24 u obelezjima,puno ili malo???
Moram da kazem da su stvarno dosadni oni koji pljuju po onima koji idu u Hrvatsku,svako ima svoj izbor,ali to su verovatno(obratite paznju na ovu rec,da ne bi bilo ljutnje) klinci kao i onaj u kampu,bili smo u najgorem delu Dalmacije,po nas Srbe i nismo generalno imali problema,trazio sam i hleb,i paradajz,i upoznao mnogo ljudi,cak kuvao pasulj na obali i niko mi nije nista rekao,sto je i normalno,jer ne postoje losi narodi,samo losi ljudi.
Udavih,sta je poenta.Nisam ozenjen,ali siguran sam da ne bih otisao u Hrvatsku na letovanje sa zenom idecom,ne plasim se batina i sl.,ali ako treba da ostavim odredjenu sumu novca za tim desetak dana onda stvarno ne bih zeleo da mi neko opsuje majku,a da je pri tom i ne zna.Na zalost,posle par mirnih godina,ove godine cuh za jos par incidenata.Prijatelj dodje iz Crikvenice pre neki dan bez ikakvih problema,tako da je tesko biti pametan.
Moje glas je na zalost jos uvek protiv,iz jednog razloga,zasto rizikovati i upropastiti sebi letovanje zbog JEDNE budale,kao postoji alternativa!To ne znaci da sledeceg maja necu ici na susret u Umag,a mozda i u Kastele,mozda se konacno opametimo svi na ovim prostorima!!!

PICT0108-1.jpg

PICT0082-1.jpg

кад нема срба добре су и срделе на граделе!

Trotter

Zainteresovan član
Poruka
149
20 godina sam žuljao dupe po hrvatskom primorju. i danas se sećam muke da nađeš peščanu plažu na sredenjem primorju, a slično je i u istri. samo kamen, betonske ponte, i krupan šljunak, kamenčine u vodi...na ostrvima nisam bio, pa se ograđujem. daleko od toga da priroda na hrvatskom primorju nije lepa, ali ko je proputovao grčku, zna da je obala raznovrsnija i lepša. nisam siguran da sve hrvatske peščane plaže kada se saberu imaju više od 20km, koliko ima samo jedna plaža, npr. potez hanija-kolimbari na kritu. o raznovrsnosti (ne) vegetacije - gusta listopadna vegetacija sa malo četinara na jonskom moru, fantastična borovina na sporadima, goli i potpuno nestvarni kikladi, fantastični krit, a svuda plaže po izboru...

a priču o bezbednosti, osećaju sigurnosti, neću i da pominjem, i ne treba mi ničije mišljenje...imao sam 10 godina vikendicu tamo, a prethodnih 10 sam letovao u raznim mestima po srednjem primorju. naravno da ćete naići i na pristojne ljude, i na nekoga ko će vam pomoći, ali jako dobro znam da je moj ukupan osećaj da tamo nisam dobrodošao. i da napomenem, da mi neko ne bi pričao da sam ksenofobičan i da imam predrasude, ja bolje poznajem hrvatsku nego srbiju, jer su mi svi koreni tamo, a imam i četvrtinu hrvatske krvi...

pozdrav

Strela

Elita
Poruka
17.212
o ali jeste....nema veze, navikla sam

Pa mozda su kultivisaniji od njega....cak, verovatno...
Samo jedna "tikva bez korena" moze nesto takvo i da napise.....

Svaka ti cast...da sam ja ovo napisala , smesta bi mi obrisali post.

ma, ne mislim.....zato i kazem svaka cast!
i ja sam samo ..od srca..ali sam imala obrisane postove...u vise navrata (a i neku malu kaznicu:whistling:)...

Немој да шириш дезинформације. На овој теми до сада, није избисан ниједан пост, ни твој, ни било чији,
а што се казне тиче, поенчић си зарадила на Политици.

Poslednja izmena:

Anabell 85

Početnik
Poruka
5
Ja bila u Crikvenici prije neki dan i zadnjih nekoliko dana ladno u centru grada stoji neki besni auto sa NS registracijama i Kadet sa BG i to nepropisno parkirani!I naravno niko ih ni pogledao nije!:klap:

Anabell 85

Početnik
Poruka
5
provaljena .trudis se da pises ekavski ali ne pazis dovoljno.sto nisi otisla u vece da vidis gde su ti automobili.

Ja pisem onak kak govorim!!!!A zar je bitno kak se ja izrazavam,samo vam hocu rec da sam se jako iznenadila kad sam vidjela ta dva auta i to vise dana!I ja kad sam nedavno bila u bg sam crkla od straha za svoj auto,medjutim niko ga ni pogledao nije a cula sam svakakve price!!!Et toliko o tome!:rtfm:

gudajoka

Primećen član
Poruka
583
Hvala Moderatoru sto mi zatvori temu. A ja lepo naglasila da me ne zanima ko koga kako gleda na hrvatskom primorju vec samo dobronamerni saveti ljudi koji su tamo letovali. I pored najbolje volje ja na ovoj temi nisam nasla odgovor na moje pitanje. Ovde se sve svelo na pljuvanje jednih po drugima i prepucavanje gde (ne)treba letovati.
Draga strelo ne radis svoj posao bas najbolje, mislim da bi ovu bolesnu temu trebalo zatvoriti pre moje. Zasto ne moze da postoji normalna tema o hrvatskom primorju,gde ljudi razmenjuju iskustva o smestaju, plazama, itd, kao sto postoji o grckom ili turskom?

001

Zainteresovan član
Poruka
169
Zasto ne moze da postoji normalna tema o hrvatskom primorju,gde ljudi razmenjuju iskustva o smestaju, plazama, itd, kao sto postoji o grckom ili turskom?
--------------------------------------

Ti kao da si pala sa marsa pa se pitas zasto je to tako.Drugo kad vidis da ovakve teme uvek ovako zavrsavaju ,a i zavrsavace pa ti lepo probaj otici na hrvatski forum ima ih koliko oces pa si pisite o ustasistanu do mile volje,ili odi na b92 to ti je isto kao da si na hrvatskom forumu.Tamo na temi turizam ima 5 otvorenih tema o hrvatskoj maltene samo o njoj pisu.

sch

Aktivan član
Poruka
1.943
Očigledno da JESTE pala sa Marsa ....

Neka otvori temu na hrvatskom forumu o npr. Kopaoniku, pa ako tema opstane duže od 24 sata onda ću priznati da je u pravu. Uostalom, mi samo pišemo istinu o (K)rvatskoj, i ne shvatam zašto joj to smeta ....

stawwross

Domaćin
Poruka
4.772
Planiram da s jeseni(kraj septembra, pocetak oktobra) idem u Hrvatsku pa imam par pitanja?!

Za pocetak da li mi za HR jos uvek ne treba viza vec samo validan pasos nase zemlje?

Isla bih u Dubrovnik,ali ne volim bus( samo ako mora). Pruga ne ide do Dubrovnika ;) - kako najbolje kombinovati?!
Sve ideje i odgovori su dobrodosli :)

sedi lepo u kola i idi i uzivaj,savet idi preko bosne brze ces stici

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.