Hrvatska uputila notu Srbiji

Jesi li možda čuo za đurđevdanski ustanak??
Ustanak u Hrvatskoj 6. maja 1941 odmah po osnivanju Nezavisne Države Hrvatske. Započeo je kao odbrambeni ustanak Srba koji su pred ustaškim progonom otišli u zbegove, da bi ga ubrzo poveli četnici
To je bio prvi oružani otpor vlastima Nezavisne Države Hrvatske, ali i uopšte prvi oružani otpor na teritoriji okupirane Kraljevine Jugoslavije tokom Drugog svijetskog rata.
Nisam čuo, valjda jer je bio toliki značajan.
 
Kojih 300 Srba?
Bilo tamo dovoljno sranja i bez da se mora lagati i preuveličavali.

"Dan poslije sjednice Gradskog vijeća na kojoj je, u okviru Aktualnog sata gradonačelnika odgovarajući na vijećnička pitanja, zamjenik gradonačelnika iz redova srpske nacionalne manjine Grada Vukovara Srđan Milaković rekao kako je Oluja bila etničko čišćenje Milaković je održao konferenciju za novinare na kojoj je pojasnio svoja stajališta. Tom prilikom Milaković je pokazao i popis s imenima i prezimenima 42 vukovarska Srbina ubijenih u srpnju i kolovozu 1991. godine."
https://m.vecernji.hr/vijesti/milak...-vukovarskih-srba-u-ljeto-1991-godine-1289924
U prolece i rano leto 1991 daleko pre otvorenog sukoba da jna. Da nabrajam?

Srusena LEGALNO IZABRANA DEMOKRATSKA VLAST U VUKOVARU GDE HDZ NIJE DOBIO 25%...

PA JE PARALELNOM ILEGALNOM VLADOM MERCEPA TEROROM SRUSIO LEGALNU VLAST!!! U KOJOJ SU JEDNSKO BILI SRBI I RVATI...

PRDI TI DRUGOM USTASO....
 
о хрватима срби знају толико ружних ствари да их неке новости у том смислу не могу изненадити. нема хрвата који је спасавао србе од усташа и то је поржавајућа чињеница за хрватски антифашизам, зато им нико не верује кад тврде да су антифашисти. чак више, данашњи хрвати би рађе да забораве тај период њихове историје него што би отворено признали да су им усташе ок.
 
Po čemu bi Srbi bili posebni u tom miješanju karata?
Pa ni po čemu sem po manje atraktivnom terenu na kome žive.
Kapiraš?
Čak šta više,možda izgubimo i deo Vojvodine.
Mađarima je daleko atraktivniji komad obale.Italija.Znaš i sam.
Hrvati su vrlo brzo zaboravili zašto su ušli u Jugoslaviju.
Naš je motiv bio ukrupniti državu da bi se pariralo većim državama i narodima u okruženju.
Uporedi broj Hrvata i broj Mađara.Ili Italijana.
Stojite im na tanjiru.Isto kao i mi Mađarima.
Prvo veće sr.anje u Svetu i kraj.
Eto to ti je to.
 
Pa ni po čemu sem po manje atraktivnom terenu na kome žive.
Kapiraš?
Čak šta više,možda izgubimo i deo Vojvodine.
Mađarima je daleko atraktivniji komad obale.Italija.Znaš i sam.
Hrvati su vrlo brzo zaboravili zašto su ušli u Jugoslaviju.
Naš je motiv bio ukrupniti državu da bi se pariralo većim državama i narodima u okruženju.
Uporedi broj Hrvata i broj Mađara.Ili Italijana.
Stojite im na tanjiru.Isto kao i mi Mađarima.
Prvo veće sr.anje u Svetu i kraj.
Eto to ti je to.
SF priča za jako malu djecu i velike patrijote...
 
za
Pa ni po čemu sem po manje atraktivnom terenu na kome žive.
Kapiraš?
Čak šta više,možda izgubimo i deo Vojvodine.
Mađarima je daleko atraktivniji komad obale.Italija.Znaš i sam.
Hrvati su vrlo brzo zaboravili zašto su ušli u Jugoslaviju.
Naš je motiv bio ukrupniti državu da bi se pariralo većim državama i narodima u okruženju.
Uporedi broj Hrvata i broj Mađara.Ili Italijana.
Stojite im na tanjiru.Isto kao i mi Mađarima.
Prvo veće sr.anje u Svetu i kraj.
Eto to ti je to.
visi od raspodele karata...Slovačka, Rumunija, Srbija i Hrvatska...veliki je to zalogaj za Mađare
 
Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske uputilo je danas diplomatsku notu ambasadi Srbije u Zagrebu, zbog otkrivanja spomen ploče Mladenu Bratiću, komandantu bivše JNA u, kako navode, napadu na Vukovar, u novosadskom kompleksu Vojske Srbije.

Hrvatska je u noti osudila taj čin i izrazila očekivanje od Srbije i njenih institucija da, kako kažu, „odbace politiku relativizovanja i veličanja zločina“, čime se, smatraju, „dodatno vređaju žrtve agresije na Hrvatsku“.

„Srbija je ponovno pozvana da se usmeri na proces suočavanja s vlastitom prošlošću i ulogom u ratovima koje je pokrenula u devedesetim godinama prošloga veka“, stoji u saopštenju objavljenom na zvaničnom sajtu tog resora.

Navodi se da je notom Ministarstvo ponovo ukazalo na neprihvatljivost ovakvih odluka i poteza srpskih vlasti, koje su „u suprotnosti s nastojanjima Republike Hrvatske da, bez obzira na ne tako davnu agresiju Republike Srbije i bivše JNA na Republiku Hrvatsku, izgrađuje dobrosusedske odnose“.

https://www.blic.rs/vesti/politika/hrvatska-uputila-diplomatsku-notu-srbiji/74cppn4

Nikako Srbi da se smire, vec dugo nisu ratovali....

I ti si Srbin!
 
о хрватима срби знају толико ружних ствари да их неке новости у том смислу не могу изненадити. нема хрвата који је спасавао србе од усташа и то је поржавајућа чињеница за хрватски антифашизам, зато им нико не верује кад тврде да су антифашисти. чак више, данашњи хрвати би рађе да забораве тај период њихове историје него што би отворено признали да су им усташе ок.
Nisi ni svjestan koliko si u krivu.
Ovo granici sa moždanom smrću što si napisao.
 
slažem se...za početak...Mađari će potražiti zajednički jezik sa Srbima...a u slučaju problema, tek onda sa Italijanima...
Mi smo bar po meni sitna boranija za njih.Biće dobro da nas u tim budućim planovima ne diraju.To bi bilo najviše što možemo da se nadamo.A Hrvatska.Sa svojim položajem.Italija i Mađarska će je pojesti.Mali smo mi da bi bili njima nekakvi saveznici.Moje mišljenje.
 

Back
Top