Quantcast

Hrvatska obala gledat će samo talijansku TV

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.203
Подижем улог ... дајем .. и ВБ-а, Фарму и Двор приде .... то не можеш одбити .... па ја који сам од пушке бежао ратовао бих да Вам то поклоним :)))

pridodajem Tompsona sve sa lovom koju je zaradio, Severinu za Tadic-a (pokusaj podmicivanja.)..mozda uspije i sve disk-ove koji treste hrvatskom od Knindze malog Baje (ili tako nekako se zove) pa makar se nasilnim oduzimanjem istih ogrijesila o zakon o manjinama i medudrzavnog sporazuma o kulturnoj saradnji nase dvije zemlje...pa ti vidi, ja sam spremna i za corku..:rtfm::cmok:
laku noc...

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
pridodajem Tompsona sve sa lovom koju je zaradio, Severinu za Tadic-a (pokusaj podmicivanja.)..mozda uspije i sve disk-ove koji treste hrvatskom od Knindze malog Baje (ili tako nekako se zove) pa makar se nasilnim oduzimanjem istih ogrijesila o zakon o manjinama i medudrzavnog sporazuma o kulturnoj saradnji nase dvije zemlje...pa ti vidi, ja sam spremna i za corku..:rtfm::cmok:
laku noc...

Pozdrav Slavonka....laku noc, lepi snovi...

osvetnik_zg

Primećen član
Banovan
Poruka
764
Ma ok templaru, sve si ti u pravu, nek ti bude...

Sad ja kao treba da odem na jutjub da vadim neke snimke koji dokazuju suprotno, da natezem konopac sa tobom....ne pada mi na pamet...

Srbi su sami krivi, sami sebe proterali, poubijali, sami popalili svoje kuce...

Eto! Zadovoljan?
pa možeš slobodno potražit kada nema snimke hrvatskih zločine prije 9. mjeseca 1995.

nisu svi Srbi ali njihove tadašnje političke vođe su krive što je uopće svim tim rezultiralo

osvetnik_zg

Primećen član
Banovan
Poruka
764
Tereza je jedna slatka pevacica sa slatkim pesmama. Svrsavam za njom...

Nosite i nju, i Cecu, i Karleusu, i ceo grand, i sve te "umetnike".

Nosite ih u lijepu vasu i ne vracajte ih ni slucajno!

Ako to uradite, ima da vam sastavim pesmu "danke Kroacija"....
jel slušaš praljavo kazalište?

Dubrava je inače dio u zagrebu gdje živim :)

HELIX 14

Aktivan član
Poruka
1.512
Pa neznam koliko si upoznat ali ta italijanska regija koja je najbliza hrvatskoj obali je regija u kojoj se separatisticke teznje u odnosu na ostatak Italije najvise izrazene,
tj. jedan manji deo stanovnika te regije ne smatra sebe Italijanima vec Mlechanima, a regija se zove Veneto i chuvena je po 2-e stvari:
1.Grad Venecija, kao najveci grad u regiji
2.Na teritoriji Veneta je osnovana srednjovekovna Mletachka republika, ono shto su danas: skandinavske drzave ili Svajcarska to je u srednjem veku bila
Venecija-Mletachka Republika.
Inache regija je poznata i u nas Srba jer nas UBEDLJIVO ima najvishe u toj regiji u odnosu na ostale, a skoncentrisani smo oko gradova: Verona i Vicenca.
To je regija sa najvise imigranata u Italiji i jedna od najbogatijih sa oko 31000eur/capital posle Lombardije.
U toj regiji je osnovana i deluje partija Liga za Sever na cijem celu je Musolinijeva unuka ali ista je u podredjenom polozaju u odnosu na Mletachke partije
a pre svega neke italijanske koje su na vlasti.
Inache: Split, Dubrovnik pa i jedno vreme Pula i okolina su bili dugi niz decenija deo Mletachke republike i dosta se po arhitekturi jeziku i kulturoloshki razlikuju
od ostatka Hrvatske u kojem pretezno dominira mesavina Austro-slovenske kulture sa Madjarsko-turskim primesama u Slavoniji.
Takodje Istra i veci deo Dalmacije nikada nisu bili u sastavu Otomanskog carstva jer su uzivali zastitu Mletachke republike tada jako bogate i razvijene drzave
za razliku od ostatka Hrvatske koji je u proseku 50-100 godina bio deo Turske i ostatak Austrije.

Ti očigledno nisi upoznat jer si nadrobio gomilu neistina i netočnosti tipično serBski.
Dakle grad Venezia i nije sasvim sigurno najveći jer je barem isto velik ako ne i veći grad Verona.
Drugo, regione Veneto se sastoji od 7 provincia Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona i Vicenza.
Najveća je provincia di Padova.
Lega Nord nije osnovana u Veneziji niti u regiji Veneto već je nastala od Lege Lombarde i osnovana je u Bergamu.
Alessandra Mussolini nema veze s vezom ni s jednom Legom.
Ni s Legom Nord a ni s Legom Venetom. Lombardom....
Predsjednik Lege Nord je Umberto Bossi a unuka Mussolinija je u Pokretu za slobodu a prije je bila u a Alleanza nazionale za koju kažu da je naslijednica fašističke stranke.
Dubrovnik kao kaj je i djeci poznato nije nikad bio dio Mletačke Republike a i dobar dio Hrvatske izvan Mletaka nije bio pod Turcima.
Inače Turcima se živo jebalo za Mlećane i bili bi sigurno dio Carstva da prioritet nije bio Beč a prije Budimpešta.
Dakle sve u svemu ništa ne znaš a praviš se pametan.

Poslednja izmena:

Ayeye_Brazdorf

Domaćin
Poruka
4.290
http://www.osmth.org/ to ti je međunarodna udruga, eto sada nedavno je naš predsjednik otvorio podružnisu u srbiji

Templari su bili vitesko monaski red, zaduzen da brani krstaske drzave i da se bori protiv muslimana...

Kad su svete hriscanske zemlje na istoku bile zauvek izgubljene, templari nisu prestali da postoje..

Pretvorili su se u zelenase i postali jedni od najvecih kreditora evropskih vladara...

Templare je unistio francuski kralj Filip IV Lepi...

Bio je zaduzen na velike sume kod njih, pa posto nije znao kako da vrati dugove, resio je da ih jednostavno unisti...

Templari su svi bili pohapseni, a njihova imovina konfiskovana...

Optuzeni su bili za sve moguce zlocine, jeres, tajne magicke obrede, sluzenje djavolu...

U te optuzbe je bilo utoliko lakse poverovati zato sto su njihovi sastanci i obredi bili obavijeni najstrozim velom tajnosti...

Deo templara je pobijen, deo bacen u tamnicu a deo proteran iz zemlje...

Filip IV je postigao da tadasnji papa (zaboravio sam ime) i zvanicno objavi raspustanje reda...

Sad 31-og Januara mi je bio taj ispit, polozio sam, ocena sedmica....

kristiansand

Veoma poznat
Poruka
10.393
Ti očigledno nisi upoznat jer si nadrobio gomilu neistina i netočnosti tipično serBski.
Dakle grad Venezia i nije sasvim sigurno najveći jer je barem isto velik ako ne i veći grad Verona.
Drugo, regione Veneto se sastoji od 7 provincia Belluno, Padova, Rovigo, Treviso, Venezia, Verona i Vicenza.
Najveća je provincia di Padova.
Lega Nord nije osnovana u Veneziji niti u regiji Veneto već je nastala od Lege Lombarde i osnovana je u Bergamu.
Alessandra Mussolini nema veze s vezom ni s jednom Legom.
Ni s Legom Nord a ni s Legom Venetom. Lombardom....
Predsjednik Lege Nord je Umberto Bossi a unuka Mussolinija je u Pokretu za slobodu a prije je bila u a Alleanza nazionale za koju kažu da je naslijednica fašističke stranke.
Dubrovnik kao kaj je i djeci poznato nije nikad bio dio Mletačke Republike a i dobar dio Hrvatske izvan Mletaka nije bio pod Turcima.
Inače Turcima se živo jebalo za Mlećane i bili bi sigurno dio Carstva da prioritet nije bio Beč a prije Budimpešta.
Dakle sve u svemu ništa ne znaš a praviš se pametan.

NE LUPETAJ BREEE!!!!, imash sajt na internetu bash sam prochitao pre par dana, DUBROVNIK je bio teritorija u sklopu Venecijanske republike, a veci deo vremena vodio se kao podredjena teritorija koja je platjala harach Mletchanima. Venecija sa oko150000 stanovnika jeste figurativno najveci grad u Venetu, Verona neznam koiko ima, te distrikti koje si mi naveo nemaju nikakve veze sa osporavanjem moje price o Venetu, musolinijeva unuka jeste osnivac LIGE ZA SEVER a nisam rekao da je centrala te partije u regiji Veneto, a i u toj regiji su kao shto sam rekao znachajnije mletachke partije. U Venetu se pored italijanskog govori i mletachki jezik koji je potpuno drugachiji od italijanskog i drugi je zvanichan jezik u regiji kao sto je nemachki drugi u regiji Julija-Romana na severu zemlje(grad Bolzano i sira okolina). Ako mislish da su Turci tek tako mogli da unishte veneciju, greshish, Venecija je u 14 i15 veku bila na vrhuncu moci i takva se odrzala dugi niz godina, imala je ogromnu kolichinu rezervi zlata, koju su uzgred opljachkali od Vizantijaca, imash dokaz na kupoli crkve Svetoga Marka u Veneciji,nazalost..njihovu u 17 i 18 veku drzava pochinje da slabi ali je i u tom periodu josh uvek bila mocna, neshto kao sada Svedska, Svajcarska..... I KO TI JE REKAO I PO CEMU SI ZAKLJUCIO DA SE PRAVIM PAMETAN, JESAM NADPROSECHNO PAMETAN ALI NISAM BASH VRH SHTO SE TOGA TICHE, vec sam rekao da sam slab sto se bistrine-inteligencije tice???. Uostalom stvarno!!! ali stvarno me bas briga sta ti mislish o mojoj pameti i ovako nema nikakve koristi od pameti danas, osim ako uspesh da zavrshish velike shkole radish u prosveti ili na RTS-u imash veliku platu. Ja jesam Serbijanac ali nisam SerBijanac i ne serB...em vec pisem ono sto sam procitao sa sajta na NET-u. Venecija je alfa i omega te regije i ako nije kicma industrijskog razvoja iste ipak u nju svake godine dodje po vise desetina miliona turista i napravi milijarde evrica prometa. Regija ce inace vrlo brzo prestici Lombardiju ekonomski vec sada je na par stotina ispod ali se brze razvija zbog priliva imigranata. Ako igras Rome Total War mozes ponesto i da prochitash o Venetzijanskoj repubici......

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.