Quantcast

Hrvatska nas i danas diskriminiše

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 186661

Elita
Poruka
24.154
Veljko Džakula, predsednik Srpskog demokratskog foruma (SDF) iz Zagreba, govori za "Vesti" o poražavajućoj činjenici da su Srbi u Hrvatskoj u jednako nezavidnoj poziciji bez obzira na to koja je politička opcija na vlasti. Jednako ih udara i levica i desnica, u pitanju su nebitne nijanse.
249091_070204s1_f.jpg
Veljko Džakula​

Zato Džakula o polugodišnjem trajanju nove SDP-ove vlasti govori sa neskrivenim razočaranjem. U startu su, kaže, prepoznali probleme Srba, ali dalje od toga nisu se makli. Ništa nisu učinili za povratničku srpsku populaciju i njihovu integraciju. Diskriminatorni zakoni, koji Srbe stavljaju u ponižavajući položaj građana drugog reda, i dalje su na snazi. Država i dalje podiže tužbe protiv povratnika koji, iz egzistencijalnih razloga, ne žive u obnovljenim kućama ili stanovima.

Možete li učiniti nešto da to sprečite?
- To je državni teror i kriminal. Bezuspešni su svi naši pokušaji da to zaustavimo. Ni predsednik i premijer nisu odgovorili na naša pisma u kojima smo ih upozorili na tu diskriminaciju. Takvo omalovažavanje bolo bi u oči i u zemljama koje se ne hvale svojom demokratijom.

Država traži od Srba da žive u obnovljenim kućama i kada su bez posla i bilo kakvih primanja?
- Parlament je doneo takav zakon koji je slep na egzistencijalne nevolje povratnika. Ako se drznu da odu u potragu za poslom, mogu očekivati tužbe u kojima država traži da joj vrate uloženi novac ili kuće. Tako im je država srušila kuće, potom nešto obnovila, a to sada traži nazad. To je perfidan način teranja ljudi i nastavak etničkog čišćenja. Lično sam išao kod državnog tužioca Mladena Bajića, koji je pokazao razumevanje za taj problem, ali je lopticu prebacio vladi koja, smatra on, treba da donese političku odluku koja bi takvu praksu eliminisala. Vlada i dalje mudro ćuti.

Srbi imaju loša iskustva i sa ranijim SDP-ovim vladama?
- Srbi uvek imaju nerealna očekivanja od tzv. hrvatske levice. Zahvaljujući njihovim glasovima SDP se održao u sedlu devedesetih godina. A ta stranka je našu podršku uvek bagatelizovala.
Moramo da shvatimo - bez obzira na to ko je na vlasti u Hrvatskoj, mi moramo da insistiramo na rešavanju naših problema. Nikako ne smemo da se zadovoljimo ministarskim i sličnim uhlebljenjima i da kao zajednica budemo taoci.

Mnogo se Srba iz Hrvatske skrasilo u zapadnim zemljama. Čini se da su oni posebno daleko "i od očiju i od srca".
- I njihov je odnos prema dedovini često komotan i nemaran. Ta će im se nebriga brzo obiti o glavu. Hrvatska se država već uknjižila na brojne parcele izbeglih Srba, a kada počne sistematičnije da primenjuje novi Zakon o zemljištu, mnogi će ostati bez svojih imanja. Sve to prolazi u tišini. Na jedan perfidan način Srbi se brišu - brišu se iz gruntovnica, prebivališta... A i oni kojih se to neposredno tiče ne dižu glas. A nikada ne bi smeli odustati od svojih imanja, od stanova, neisplaćenih penzija. Neka ostane trajno zabeleženo šta smo mi, kao narod, u "demokratskoj" Hrvatskoj imali i izgubili.
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/236330/Hrvatska-nas-i-danas-diskriminise-

на западу ништа ново....

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.712
Stani, znaci ako imas kucu u nekom selu kod Knina u kojem su svi pobijeni i proterani pa selo zvrji prazno, i sad, ta kuca ti je obnovljena, drzava ima pravo da ti oduzme kucu ako ne radis u tom selu nego se, recimo, zaposlis u Kninu?

Cist fasizam. To je tvoja kuca, sta drzavu briga gde ces ti da zivis i radis.

Svaki polu-dobar advokat bi lako i brzo srusio takav pavelicevski zakon u Strazburu.

Toliko o brizi Srbije o svojim sunardonicima.

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.712
. . .

Ko god je odgovran za nesto, on ce biti krivicno gonjen, procesuiran, osudjen, odsluzice kaznu u zakonski propisanom trajanju i nakon toga ce izaci i reintegrisati se u drustvo. Tako je u svim pravnim sistemima na planeti, narocito u Evropi.

Dakle, krsenje zakona od strane odredjenih pojedinaca nema apsolutno nikakve veze sa njihovom imovinom koja nije stecena krivicnim delom, a jos manje sa imovinom njihovih porodica ili sunarondika.

Prostim recima, ko spali kucu Srbinu Petru Petrovicu zato sto je Srbin Mitar Mitrovic " u kojekakvim četničkim jedinicama, odgovorni za Ovčaru itd. " je divljak iz kamenog doba i nacista.

Poslednja izmena od moderatora:

gost 186661

Elita
Poruka
24.154
А ја мислио да је ХрваЦка једна ЕУропска држава у којој се поштују људска права :roll:

Пријатељска и сусједна
је од следеће године чланица брезалтернативне уније којој просербиа стријеми по сваку цијену.
Стога ево примера просербии как мора с Србима ако кани камо и сусједна.

piciginx

Buduća legenda
Poruka
39.398
Stani, znaci ako imas kucu u nekom selu kod Knina u kojem su svi pobijeni i proterani pa selo zvrji prazno, i sad, ta kuca ti je obnovljena, drzava ima pravo da ti oduzme kucu ako ne radis u tom selu nego se, recimo, zaposlis u Kninu?

Svaki polu-dobar advokat bi lako i brzo srusio takav pavelicevski zakon u Strazburu.

Ne znači!!!!

piciginx

Buduća legenda
Poruka
39.398

klikk

Iskusan
Poruka
6.426
. . .

od preko 20ak nacionalnih manjina samo srbi imaju problema, čak i židovi javno hvale odnos hrvatske prema njima.
zanimljivo za jednu kako vi/ti kažete nacističku državu.

ma slabo im oduzimaju, ja bi neke i sa posla otjerao, npr policajce koji rade ovdje a žive u srbiji, to su bre špijuni.

hmm dakle ne valja kad im se ne obnove kuće, ne valja kad im se obnove jer ne žele živjeti u njima, pa nek se više odluče jbte oće li živjeti u djedovini ili u majčici

Poslednja izmena od moderatora:

klikk

Iskusan
Poruka
6.426

a ja mislio (čitajući ovaj forum) da hrvatska NE obnavlja kuće srbima :think:

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.712
Poslednja izmena:

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
od preko 20ak nacionalnih manjina samo srbi imaju problema, čak i židovi javno hvale odnos hrvatske prema njima.

ma slabo im oduzimaju, ja bi neke i sa posla otjerao, npr policajce koji rade ovdje a žive u srbiji, to su bre špijuni.

hmm dakle ne valja kad im se ne obnove kuće, ne valja kad im se obnove jer ne žele živjeti u njima, pa nek se više odluče jbte oće li živjeti u djedovini ili u majčici
Како те не мрзи да лажеш?Свих осталих има мање од 100 000 људи а од тога су 20 000 ваше цвећке,муслимани.:lol:

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.712
a ja mislio (čitajući ovaj forum) da hrvatska NE obnavlja kuće srbima :think:

Pa puno toga jos uvek nije obnovljeno.

A kada se nesto obnovi, to cesto budu samo zidovi, bez struje i namestaja (na primer, prikljucak za struju postoji ali ne postoji trafo-stanica u selu jer u selu nema stanovnika). I onda niko nece da se doseli dok ne dobije osnovne uslove za zivot, a Drzava nece da obezbedi osnovne uslove za zivot dok se neko ne useli... I onda ulazimo u zacarani krug.

I onda se neki deda vrati uprkos tome sto nema struje, i kad mu treba lekarska pomoc on sidje u obliznji grad u bolnicu i tamo ga Dr ustasa maltretira sto nosi, na primer, sajkacu (desavalo se).

Tako da, nemojte da spinujete. Priznajte greske tamo su greske pocinjene.

Na kraju krajeva, rezultati popisa ce pokazati da Srba u Hrvatskoj opet ima manje nego pre 10 godina, pa vi vidite.

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.712

Kakvi Zidovi i druge manjine? Pricamo o ukrasima, zajednicama ciji se pripadnici mere stotinama. Siguran sam da, kada konacno budete sveli broj Srba u Hrvatskoj na nekoliko stotina, Srbi nece imati ni jednu jedinu zamerku na svoj polozaj u Hrvatskoj. Mozda cak i izaberete srpskog predsednika, kada u Hrvatskoj od Srba bude ostala samo porodica Pupovac.

Shvatas li da su to njihove kuce, na koje imaju tapiju? Privatno vlasnistvo. Da li razumes koncept privatnog vlasnistva?

Ako im je Drzava u svojim vojnim akcijama srusila kuce, ona je duzna da im od svojih sredstava te nekretnine obnovi. A pravo vlasnika je da li ce, tu obnovljenu kucu da koristi za zivot, otvaranje kafane, kupleraja ili da je srusi odmah nakon sto dobije kljuceve. Jer je njegova oduvek bila, razumes?

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.712
Нису то грешке,то је колективна усташка параноја у зоолошком врту од државе.

Necemo generalizovati, to su njihove metode.

Ali cu se sloziti da na ovom forumu medju susjednim forumasima ima dosta ustasoidnosti. :think:

Kao i nerazumevanja osnovih ljudskih prava, koncepta privatne svojine i etnickog ciscenja.

A sve to u kapitalistickoj drzavi na pragu EU. :think:

Ha.

klikk

Iskusan
Poruka
6.426
Добро мислиш.Хрватска прави колибе од 40м квадратних људима који су имали 100 и више квадрата,и наравно сви шаљу тужбе у Стразбур.
kuće se obnavlajju po šemu:
nositelj domaćinstva 35m2
svaki sljedeći član domaćinstva 10m2.
uvjet je broj članova domaćinstva po popisu iz 91, to vrijedi za sve, tako je i meni obnovljena kuća

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
uvjet je broj članova domaćinstva po popisu iz 91, to vrijedi za sve, tako je i meni obnovljena kuća
Što bi to nas bilo briga?Pravo na privatnu svojinu spada u osnovna ljudska prava,ti ljudi hoće da raspolažu svojom imovinom kako oni hoće i sud u Strazburu će im to omogućiti u skladu sa poveljom UN.

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.712

Vidis, i to je glupost. Zar kucu ne bi trebalo obnoviti po principu "broj kvadrata koji je imala u trenutlu rusenja"? :think: To deluje logicno.

Ako preziveli vlasnici nemaju validnu tapiju, postoje katastri i registri i sta god u nekom opstinskom arhivu. A uz izuzetak Vukovara koji je zaista zadesila tragedija i katastrofa, sumnjam da su bilo gde u Hrvatskoj goreli opstinski arhivi.

klikk

Iskusan
Poruka
6.426
Vidis, i to je glupost. Zar kucu ne bi trebalo obnoviti po principu "broj kvadrata koji je imala u trenutlu rusenja"? :think: To deluje logicno.

Ako preziveli vlasnici nemaju validnu tapiju, postoje katastri i registri i sta god u nekom opstinskom arhivu. A uz izuzetak Vukovara koji je zaista zadesila tragedija i katastrofa, sumnjam da su bilo gde u Hrvatskoj goreli opstinski arhivi.

je glupost al je tako, ja sam dobio manju kuću nego što sam imao prije rata

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.