Hrvatska na zimu neće imati grejanje: Evo šta će se desiti ako Rusija obustavi isporuku gasa EU!

Тихи

Zaslužan član
Poruka
138.743

HRVATSKA NA ZIMU NEĆE IMATI GREJANJE Evo šta će se desiti ako Rusija obustavi isporuku gasa EU!​

Ako Rusija obustavi isporuku prirodnog gasa Evropskoj uniji, Hrvatska će moći da popuni najviše 30 odsto svog gasnog skladišta, procenila je Evropska mreža operatera prenosnog sistema za gas (ENTSOG) koja okuplja kompanije za transport gasa članica EU, piše Jutarnji list.

DQ1YI_PX4AEudFL.jpg

List navodi da se u izveštaju ističe da u slučaju obustave isporuke ruskog gasa većina članica EU neće moći da ostvari više od 80 odsto planirane popune zaliha gasa, sa znacajnim odstupanjima među njima, prenosi Hina.

79-.jpg

Prema tom izveštaju, najmanje teškoće u popunjavanju svojih skladišta u tom slučaju imaće Velika Britanija, Belgija, Francuska, Španija i Portugal. Za njih ENTSOG procenjuje da će u slučaju tog scenarija popuniti svoje zalihe gasa izmedu 90 i 100 odsto.

U drugoj grupi zemalja analize ENTSOG-a su Nemacka, Holandija i Italija, za koje ta organizacija procenjuje da bi mogle da popune svoja skladišta između 30 i 60 odsto.

Pritom se upozorava da te tri države raspolažu sa 50 odsto skladišnih kapaciteta za gas u Evropskoj uniji.

Hrvatska, zajedno s Litvanijom, Poljskom, Češkom, Slovačkom, Mađarskom, Austrijom, Slovenijom, Bugarskom i Rumunijom, u podeli ENTSOG-a, čini treću grupu članica EU koje će, prema toj analizi, najteže prebroditi eventualni ruski embargo na izvoz gasa u EU.

Te će članice EU, navodi taj izvor, popuniti najviše 35 odsto svojih skladišnih kapaciteta prirodnog gasa.

https://www.alo.rs/svet/planeta/625...iti-ako-rusija-obustavi-isporuku-gasa-eu/vest

Lepe vesti stizu iz NDH-azije :super:

Ne samo da ce se hrvatski gradjani smrzavati ove zime, vec ce im i dobar deo privrede koji zavisi od gasa bankrotirati a radnici zavrsiti na ulici :super:

Sve to kao rezultat politike "Bajden zna bolje sta je za nas dobro od nas samih" :super:

Ovo je za nauk Srbima sta nas ceka ako dozvolimo da Vucic uvede sankcije Rusiji - JOS GORA SUDBINA CEKA I NAS!

Тихи

Zaslužan član
Poruka
138.743
Poruka
8.998

HRVATSKA NA ZIMU NEĆE IMATI GREJANJE Evo šta će se desiti ako Rusija obustavi isporuku gasa EU!​

Ako Rusija obustavi isporuku prirodnog gasa Evropskoj uniji, Hrvatska će moći da popuni najviše 30 odsto svog gasnog skladišta, procenila je Evropska mreža operatera prenosnog sistema za gas (ENTSOG) koja okuplja kompanije za transport gasa članica EU, piše Jutarnji list.

DQ1YI_PX4AEudFL.jpg

List navodi da se u izveštaju ističe da u slučaju obustave isporuke ruskog gasa većina članica EU neće moći da ostvari više od 80 odsto planirane popune zaliha gasa, sa znacajnim odstupanjima među njima, prenosi Hina.

79-.jpg

Prema tom izveštaju, najmanje teškoće u popunjavanju svojih skladišta u tom slučaju imaće Velika Britanija, Belgija, Francuska, Španija i Portugal. Za njih ENTSOG procenjuje da će u slučaju tog scenarija popuniti svoje zalihe gasa izmedu 90 i 100 odsto.

U drugoj grupi zemalja analize ENTSOG-a su Nemacka, Holandija i Italija, za koje ta organizacija procenjuje da bi mogle da popune svoja skladišta između 30 i 60 odsto.

Pritom se upozorava da te tri države raspolažu sa 50 odsto skladišnih kapaciteta za gas u Evropskoj uniji.

Hrvatska, zajedno s Litvanijom, Poljskom, Češkom, Slovačkom, Mađarskom, Austrijom, Slovenijom, Bugarskom i Rumunijom, u podeli ENTSOG-a, čini treću grupu članica EU koje će, prema toj analizi, najteže prebroditi eventualni ruski embargo na izvoz gasa u EU.

Te će članice EU, navodi taj izvor, popuniti najviše 35 odsto svojih skladišnih kapaciteta prirodnog gasa.

https://www.alo.rs/svet/planeta/625...iti-ako-rusija-obustavi-isporuku-gasa-eu/vest

Lepe vesti stizu iz NDH-azije :super:

Ne samo da ce se hrvatski gradjani smrzavati ove zime, vec ce im i dobar deo privrede koji zavisi od gasa bankrotirati a radnici zavrsiti na ulici :super:

Sve to kao rezultat politike "Bajden zna bolje sta je za nas dobro od nas samih" :super:

Ovo je za nauk Srbima sta nas ceka ako dozvolimo da Vucic uvede sankcije Rusiji - JOS GORA SUDBINA CEKA I NAS!
Evo za tebe Tihi.

PLINSKA KRIZA

Hrvatska povećava proizvodnju plina sa šest novih bušotina​

Prema podacima Agencije za ugljikovodike, lani je na hrvatskim plinskim poljima proizvedeno 0,78 milijarde kubičnih metara plina, što zadovoljava oko 30 posto domaćih potreba za plinom koje iznose oko 2,7 milijardi metara kubnih.
S novom godišnjom proizvodnjom, koja počinje ove godine, od 285 milijuna metara kubnih plina ukupna domaća proizvodnja premašit će 1 milijardu kubika i iznosit će 40 posto domaćih potreba.
...
https://www.tportal.hr/biznis/clana...zvodnju-plina-sa-sest-novih-busotina-20220318

Dakle, Hrvatska iz vlastite proizvodnje može zadovoljiti 40% potreba. Tu je još LNG terminal. Ta procjena je rađena prije, na način, što bi bilo, kad bi bilo, i što se nije dogodilo. Prema tome, na tvoju žalost (a i još nekih tu), ništa od toga. Više sreće drugi put! 😁

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
176.511

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
88.034

zx16

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.628
a mislis da cemo mi imati?
vec ove godine su stedeli i grejanje je bilo losije nego ranijih godina
Руси су рекли, Србија и Мађарска ће имати гас!
Наравно, САД ће се преко Бугарске потрудити да то спречи а онда да оптужи Русију како нас је издала!
Исто као са Јужним током!
Што се тиче овив кроасанских влажних снова о томе како су они енергетски независни, независни су колико је била независна и НДХ!

Poruka
8.998
nije problem u dopremanju, mislis da bi koristili ruski gas da imaju dovoljno iz sopstvenih izvora?
nije problem dopremanje nego proizvodnja..tesko ce postici toliku proizvodnju a i cene ce skociti zbog ogromnih troskova povecanja proizvodnje i pravljenja gasovoda.
Ja mislim da je tu cilj imati što više pravaca dobave plina. Ima plina i u sjevernoafričkim državama, mislim u Alžiru najviše, a mislim da bi Europi to najviše i odgovaralo, najbliže je.

zx16

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.628
Ja mislim da je tu cilj imati što više pravaca dobave plina. Ima plina i u sjevernoafričkim državama, mislim u Alžiru najviše, a mislim da bi Europi to najviše i odgovaralo, najbliže je.
Посебно ако буде ишло неким месинџером?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.