Hrvatska:Među popisivačima i osuđeni neonacist!

Oberst_simon

Primećen član
Poruka
595
Čovjek koji je izabran za popisivača stanovništva i koji će građane tražiti da se izjasne o nacionalnosti i spolnoj orijentaciji, osuđen je jer je širio rasistički i nacistički sadržaj i pozivao na istrebljenje Židova. To se dogodilo zbog velikog propusta – od kandidata se nije tražila potvrda o nekažnjavanju!

Predsjedniku Županijskog popisnog povjerenstva stigla je pritužba Centra za LGBT ravnopravnost na izbor popisivača u Svetoj Nedelji kažnjavanog zbog niza kaznenih djela rasne i druge diskriminacije i djela protiv vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom.

Prema informacijama koje posjeduju, popisivač stanovništva u Svetoj Nedelji, M. S. iz Zagrebačke županije, trenutno odrađuje trogodišnju uvjetnu zatvorsku kaznu zbog kaznenih djela rasne i druge diskriminacije. Presuda je izrečena 26. rujna 2008. na Općinskom sudu u Velikoj Gorici.

Naime, iz presude je razvidno da je M. S. 2007. godine kreirao blog preko kojeg je širio rasistički i nacistički sadržaj i pozivao na istrebljenje Židova, ističući nadmoć bijele rase, vrijeđao izraelsku naciju i židovstvo, te pozivao na deportaciju gejeva i lezbijki u logore, uključujući i pozive na ubojstvo i istrebljenje, za što je i osuđen. M. S. je također na tom blogu postavio i broj telefona aktivista za ljudska prava LGBT osoba. Nakon što je ostavio poruku "učinite njegov život jadnim", aktivistu udruge upućene su prijetnje smrću.

Centar za LGBT ističe da su sve informacije poznate, kao i da je M. S. osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 14 mjeseci, kao i na rok kušnje od tri godine, uz redovito javljanje povjereniku za zaštitni nazor.

"Ovom prilikom izražavamo žaljenje što prilikom natječaja nisu postavljeni nikakvi kriteriji, osim lijepog i čitkog rukopisa, za odabir popisivača kojima bi građani/ke trebali vjerovati i odgovarati na delikatna pitanja o svojoj nacionalnoj i vjerskoj pripadnosti, te vrsti životne zajednice u kojoj žive. Osoba koja na sudu nije izrazila žaljenje i krivicu zbog svojih zločinačkih uvjerenja i postupanja svakako nije i ne bi trebala biti od povjerenja javnim institucijama koje novcem poreznih obveznika plaćaju naknadu za taj rad", navodi se u priopćenju Udruge. http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/04/0377006.html
 
Čovjek koji je izabran za popisivača stanovništva i koji će građane tražiti da se izjasne o nacionalnosti i spolnoj orijentaciji, osuđen je jer je širio rasistički i nacistički sadržaj i pozivao na istrebljenje Židova. To se dogodilo zbog velikog propusta – od kandidata se nije tražila potvrda o nekažnjavanju!

Predsjedniku Županijskog popisnog povjerenstva stigla je pritužba Centra za LGBT ravnopravnost na izbor popisivača u Svetoj Nedelji kažnjavanog zbog niza kaznenih djela rasne i druge diskriminacije i djela protiv vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom.

Prema informacijama koje posjeduju, popisivač stanovništva u Svetoj Nedelji, M. S. iz Zagrebačke županije, trenutno odrađuje trogodišnju uvjetnu zatvorsku kaznu zbog kaznenih djela rasne i druge diskriminacije. Presuda je izrečena 26. rujna 2008. na Općinskom sudu u Velikoj Gorici.

Naime, iz presude je razvidno da je M. S. 2007. godine kreirao blog preko kojeg je širio rasistički i nacistički sadržaj i pozivao na istrebljenje Židova, ističući nadmoć bijele rase, vrijeđao izraelsku naciju i židovstvo, te pozivao na deportaciju gejeva i lezbijki u logore, uključujući i pozive na ubojstvo i istrebljenje, za što je i osuđen. M. S. je također na tom blogu postavio i broj telefona aktivista za ljudska prava LGBT osoba. Nakon što je ostavio poruku "učinite njegov život jadnim", aktivistu udruge upućene su prijetnje smrću.

Centar za LGBT ističe da su sve informacije poznate, kao i da je M. S. osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 14 mjeseci, kao i na rok kušnje od tri godine, uz redovito javljanje povjereniku za zaštitni nazor.

"Ovom prilikom izražavamo žaljenje što prilikom natječaja nisu postavljeni nikakvi kriteriji, osim lijepog i čitkog rukopisa, za odabir popisivača kojima bi građani/ke trebali vjerovati i odgovarati na delikatna pitanja o svojoj nacionalnoj i vjerskoj pripadnosti, te vrsti životne zajednice u kojoj žive. Osoba koja na sudu nije izrazila žaljenje i krivicu zbog svojih zločinačkih uvjerenja i postupanja svakako nije i ne bi trebala biti od povjerenja javnim institucijama koje novcem poreznih obveznika plaćaju naknadu za taj rad", navodi se u priopćenju Udruge. http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/04/0377006.html

..cemu ova tema ,koja ima odgovor u samom pocetku...
 
Оће то у Хрватској.

..a jos gore u Srbiji..

....Dr. Dragan “David” Dabic rodjen je pre nekih 60 godina u srpskom selu Kovaci pokraj Kraljeva. Kao dete sa svojim dedom voleo je da istrazuje okolne sume i planine, i mnogo vremena je provodio na obliznjoj planini Kopaonik gde je brao lekovite trave. Kao mladic otisao je trbuhom za kruhom u Beograd, odakle je presao u Rusiju gde je na Moskovskom univerzitetu diplomirao medicinu (spec. za Psihijatriju). Posle Rusije Dr. Dabic je putovao po Indiji i Japanu, da bi se konacno skrasio u Kini gde je usavrsio razne grane tzv. alternativne medicine, sa posebnim osvrtom na kontrolu izmedju mozga i tela, meditaciju, Yogu, duhovnu prosvecenost i ciscenje, kao i Kinesko bilje. Sredinom 90ih godina proslog veka, Dr. Dabic se za stalno vratio u majku Srbiju, i od tada je izrastao u jednog od najeminentnijih strucnjaka iz oblasti alternativne medicine, bioenergetike i makrobioticke ishrane na podrucju Balkana gdje je redovan gost mnogih seminara, tribina i simpozijuma (Beograd, Novi Sad, Pancevo, Sombor, Smederevo, Kikinda…) na te teme.

Za strucne pozive ili privatne konsultacije Dr. Draganu Dabicu se mozete obratiti na sledecu adresu:

zacelivanjerana @ dragandabic . com..ILITI RADOVAN KARADZIC...
 
..a jos gore u Srbiji..

....Dr. Dragan “David” Dabic rodjen je pre nekih 60 godina u srpskom selu Kovaci pokraj Kraljeva. Kao dete sa svojim dedom voleo je da istrazuje okolne sume i planine, i mnogo vremena je provodio na obliznjoj planini Kopaonik gde je brao lekovite trave. Kao mladic otisao je trbuhom za kruhom u Beograd, odakle je presao u Rusiju gde je na Moskovskom univerzitetu diplomirao medicinu (spec. za Psihijatriju). Posle Rusije Dr. Dabic je putovao po Indiji i Japanu, da bi se konacno skrasio u Kini gde je usavrsio razne grane tzv. alternativne medicine, sa posebnim osvrtom na kontrolu izmedju mozga i tela, meditaciju, Yogu, duhovnu prosvecenost i ciscenje, kao i Kinesko bilje. Sredinom 90ih godina proslog veka, Dr. Dabic se za stalno vratio u majku Srbiju, i od tada je izrastao u jednog od najeminentnijih strucnjaka iz oblasti alternativne medicine, bioenergetike i makrobioticke ishrane na podrucju Balkana gdje je redovan gost mnogih seminara, tribina i simpozijuma (Beograd, Novi Sad, Pancevo, Sombor, Smederevo, Kikinda…) na te teme.

Za strucne pozive ili privatne konsultacije Dr. Draganu Dabicu se mozete obratiti na sledecu adresu:

zacelivanjerana @ dragandabic . com..ILITI RADOVAN KARADZIC...

И какве везе ово има са државном и националном срамотом Републике Хрватске ? Или је то теби можда нормално ?

Ја не знам за случај да Срби у својој држави сугеришу мањинама (а имамо их далеко више од вас) како да се упишу по било ком основу.
 
И какве везе ово има са државном и националном срамотом Републике Хрватске ? Или је то теби можда нормално ?

Ја не знам за случај да Срби у својој држави сугеришу мањинама (а имамо их далеко више од вас) како да се упишу по било ком основу.

,,ima veze ako nisi procitao temu i gdje je navedeno gdje se je pogresilo..i ovdje se ne pise o nikakvom sugeriranju,vec o pojedincu koji taj posao nije trebao radit po osnovi koja je navedena..a ovo o Dabicu ima debele veze,jer da se netko godinama moze predstavljat pod tudjim imenom ,a da drzavni organi ili komora takvih indivudua to ne primjeti...
 

Back
Top