МАЧАК
Buduća legenda
- Poruka
- 25.542
http://www.mondo.rs/s206059/Info/ex-YU/Hrvatska_legalizuje_marihuanu.html
Hrvatska legalizuje marihuanu
Hrvati skloni uživanju marihuane neće imati razloga da strepe od zatvora, ukoliko bude usvojen novi Kazneni zakon kojim će se posedovanje ovog opijata tretirati kao prekršaj, a ne kao kazneno delo.
Iako je premijerka Jadranka Kosor oštro u više navrata demantovala svaku mogućnost ublažavanja odgovornosti za zloupotrebu droga, upravo će u njenom mandatu pred Sabor doći predlog kojim se posedovanje opojnih sredstava izbacuje iz kaznenog zakonodavstva, pišu hrvatski mediji.
Naime, u novom Kaznenom zakonu nema dosadašnjeg dela posedovanja droge, za koje je propisana kazna do jedne godine zatvora.
Drugim rečima, posedovanje droge za ličnu upotrebu više neće biti krivično delo.
''Smatramo da je bolje da ovo delo bude u prekršajnoj zoni, uz strožu politiku prekršajnih sudaca i jake zaštitne mere, kao što su savetovanje, dobrotvorni rad ili lečenje. Sve je otvoreno za javnu raspravu'', rekao je za "Jutarnji list" Dubravko Klarić, predstojnik Vladinog Ureda za suzbijanje zloupotrebe droga.
...................
...................
Ал ће да цвета туризам.....у Лепој њиховој.....
али има само један проблем.....
Шта ли ће чинити домороци, кад се легализује,
јер сад се понашају, као да су дрогирани...

Hrvatska legalizuje marihuanu
Hrvati skloni uživanju marihuane neće imati razloga da strepe od zatvora, ukoliko bude usvojen novi Kazneni zakon kojim će se posedovanje ovog opijata tretirati kao prekršaj, a ne kao kazneno delo.
Iako je premijerka Jadranka Kosor oštro u više navrata demantovala svaku mogućnost ublažavanja odgovornosti za zloupotrebu droga, upravo će u njenom mandatu pred Sabor doći predlog kojim se posedovanje opojnih sredstava izbacuje iz kaznenog zakonodavstva, pišu hrvatski mediji.
Naime, u novom Kaznenom zakonu nema dosadašnjeg dela posedovanja droge, za koje je propisana kazna do jedne godine zatvora.
Drugim rečima, posedovanje droge za ličnu upotrebu više neće biti krivično delo.
''Smatramo da je bolje da ovo delo bude u prekršajnoj zoni, uz strožu politiku prekršajnih sudaca i jake zaštitne mere, kao što su savetovanje, dobrotvorni rad ili lečenje. Sve je otvoreno za javnu raspravu'', rekao je za "Jutarnji list" Dubravko Klarić, predstojnik Vladinog Ureda za suzbijanje zloupotrebe droga.
...................
...................
Ал ће да цвета туризам.....у Лепој њиховој.....
али има само један проблем.....
Шта ли ће чинити домороци, кад се легализује,
јер сад се понашају, као да су дрогирани...


Da uživaoci trave ostaju trajni hendikepirani?
Ili misliš na one pothedove, što puše svaki dan ili ti nikada nisi vario