Hrvatska legalizuje marihuanu

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s206059/Info/ex-YU/Hrvatska_legalizuje_marihuanu.html
Hrvatska legalizuje marihuanu
Hrvati skloni uživanju marihuane neće imati razloga da strepe od zatvora, ukoliko bude usvojen novi Kazneni zakon kojim će se posedovanje ovog opijata tretirati kao prekršaj, a ne kao kazneno delo.

v206059p0.jpg

Iako je premijerka Jadranka Kosor oštro u više navrata demantovala svaku mogućnost ublažavanja odgovornosti za zloupotrebu droga, upravo će u njenom mandatu pred Sabor doći predlog kojim se posedovanje opojnih sredstava izbacuje iz kaznenog zakonodavstva, pišu hrvatski mediji.

Naime, u novom Kaznenom zakonu nema dosadašnjeg dela posedovanja droge, za koje je propisana kazna do jedne godine zatvora.

Drugim rečima, posedovanje droge za ličnu upotrebu više neće biti krivično delo.

''Smatramo da je bolje da ovo delo bude u prekršajnoj zoni, uz strožu politiku prekršajnih sudaca i jake zaštitne mere, kao što su savetovanje, dobrotvorni rad ili lečenje. Sve je otvoreno za javnu raspravu'', rekao je za "Jutarnji list" Dubravko Klarić, predstojnik Vladinog Ureda za suzbijanje zloupotrebe droga.

...................
...................
Ал ће да цвета туризам.....у Лепој њиховој.....
али има само један проблем.....
Шта ли ће чинити домороци, кад се легализује,
јер сад се понашају, као да су дрогирани...
:rotf: :rotf: :rotf:
 
ovo je dobro za drustvo, to bi trebalo uraditi i kod nas, protiv sam droge, ali zna se da vec dosta ljudi kod nas koristi marihuanicu, pa zasto je ne bismo legalizovali, moze se desiti da se i smanji broj uzivaoca iste, narocito kod mladih, kod kojih se moze primeniti obrnuta psihologija.
 
ovo je dobro za drustvo, to bi trebalo uraditi i kod nas, protiv sam droge, ali zna se da vec dosta ljudi kod nas koristi marihuanicu, pa zasto je ne bismo legalizovali, moze se desiti da se i smanji broj uzivaoca iste, narocito kod mladih, kod kojih se moze primeniti obrnuta psihologija.

Kod nas dosta ljudi prolazi i kroz crveno svetlo, pa nisam siguran da to treba legalizovati. Prema onima koji poseduju bilo kakavu drogu treba postupati izuzetno strogo.
 
Kod nas dosta ljudi prolazi i kroz crveno svetlo, pa nisam siguran da to treba legalizovati. Prema onima koji poseduju bilo kakavu drogu treba postupati izuzetno strogo.

da, ali ne mozes porediti ove dve stvari,marihuana je laka droga i za razumne ljude koriscenje marihuane ne moze se oteti kontroli, sto je i najveca steta koju ona moze da napravi, odnosno, da se sa nje predje na teze droge.
 
Dali znate da je marihuana i lijek. Ne uživam nikakvu drogu, ali marihuana pomaže oboljelima od raznih malignih oboljenja koji su na kemoterapiju. Ublažava nus pojave kemoterapije kao što je mučnina. U američkoj saveznoj državi Kaliforniji je legalizirana. pacijenti kojima je potrebna kao lijek imaju posebne iskaznice i mogu je legalno navbaviti.
 
Ма него шта су него наркомани и престани да пропагираш употребу дрога на форуму ,ваљда овде постоји неки закон
lepo ti je rekao gospodin I am what i am, to nije droga, kao sto sam i sam objasnio koja je steta koju moze da napravi. Inace, kazu da je manje stetna od cigareta. ja ne propagiram, samo diskutujem.
 
Dali znate da je marihuana i lijek. Ne uživam nikakvu drogu, ali marihuana pomaže oboljelima od raznih malignih oboljenja koji su na kemoterapiju. Ublažava nus pojave kemoterapije kao što je mučnina. U američkoj saveznoj državi Kaliforniji je legalizirana. pacijenti kojima je potrebna kao lijek imaju posebne iskaznice i mogu je legalno navbaviti.

Ви у лепој вашој радите шта желите али у Србији наркомана неће бити ,нек се селе код вас .Браћа по наркоманији
 
Dali znate da je marihuana i lijek. Ne uživam nikakvu drogu, ali marihuana pomaže oboljelima od raznih malignih oboljenja koji su na kemoterapiju. Ublažava nus pojave kemoterapije kao što je mučnina. U američkoj saveznoj državi Kaliforniji je legalizirana. pacijenti kojima je potrebna kao lijek imaju posebne iskaznice i mogu je legalno navbaviti.

Да. Да би јадници финансирали домаће тржиште и уз морфијум нашли неко олакшање какво дроге могу да пруже.
Тешко њима.
 
Poslednja izmena:
Dali znate da je marihuana i lijek. Ne uživam nikakvu drogu, ali marihuana pomaže oboljelima od raznih malignih oboljenja koji su na kemoterapiju. Ublažava nus pojave kemoterapije kao što je mučnina. U američkoj saveznoj državi Kaliforniji je legalizirana. pacijenti kojima je potrebna kao lijek imaju posebne iskaznice i mogu je legalno navbaviti.

VIDEO: Izlečio sina pomoću marihuane

Nakon što je saznao da njegov sin Keš ima tumor na mozgu, otac Majk Hajd odlučio je da mu pomogne tako što će mu davati marihuanu.
Dečak je odlazio na mukotrpne emoterapije kako bi se sprečio dalji rast tumora, zbog čega je često imao napade i infekcije. Roditelji Majk i Kali davali su mu marihuanu kako bi se lakše nosio s bolovima i posledicama napornog lečenja.
Kešovi doktori nisu hteli ni da čuju za lečenje marihuanom pa mu je zato otac odlučio da mu susptancu daje u potaji. Tvrdi kako je sin od prvog dana izgledao bolje.
"Ništa nije jeo 40 dana. Iznenadilo me što je pojeo i komadić sira, a to je pokazivalo da živi. Oporavljao se upravo zbog marihuane", kazao je Majk.
Nedavno su doktori rekli roditeljima da je dečak izlečen i da više nema tumor.


 
А јеси ли се ти некад напијао? Јели оставило неке видне последице у кретању, говору, понашању, менталној-умној спорости?

Šta hoćewš da kažeš? :think: Da uživaoci trave ostaju trajni hendikepirani? :eek: Ili misliš na one pothedove, što puše svaki dan ili ti nikada nisi vario :D
 

Back
Top