Hrvatska je tolerantnija zemlja od Srbije

Hebo te patak, pa mi da vas nismo oslobodili Nezavisnosti 45-te, pimpek bi ste se danas qurčili turizmom... :hahaha:
ma to je iz 1941. kada su pregovarali sa Italijom na jednakim osnovama kao drzava sa drzavom,pa Poglavnik dao Italijanim ono sta im je bilo obecano za ulazak u 1.Sv.rat.Znas onu cuvenu mantru "Nije Srbija spasila Hrvate 1918.mi smo bii Kraljevina Hrvatska Slavonija i Dalmacija" :lol:
Nakon pada Italije jos su se teritorijalno prosirili .Prisili ih Nemci, inace ne bi oni:lol:
 
Poslednja izmena:
Najtolerantnija na svetu je Holandija, Srbija na 40. mestu

Univerzitet u Kaliforniji objavio je izveštaj o indeksu inkluzivnosti za ovu godinu, prema kojem je Holandija najtolerantnija zemlja u svetu.

IZVOR: TANJUG PETAK, 20.12.2019. | 13:03





Getty Images/ Carsten Koall























Getty Images/ Carsten Koall

Srbija se nalazi na 40. poziciji
, od ukupno 132 ocenjivane zemlje.

Među prvih dvadeset država čak 15 su evropske, dok su preostalih pet Kanada, Južnoafrička Republika, Australija, Argentina i Dominikanska Republika.

Glavni parametri koje ocenjuje izveštaj su inkluzivnost građana u pogledu pola, invaliditeta, rase, etničke i religijske pripadnosti i brojnih drugih oblasti.

Posle Holandije slede Švedska, Norveška, Portugalija, Irska, Velika Britanija, Kanada, Finska, Luksemburg i Danska.

Od zemalja iz regiona, Hrvatska na je trinaestom mestu, Slovenija na 30, a Bosna i Hercegovina zauzima 45. poziciju.

Nešto manje tolerantne su, prema indeksu inkluzivnosti, Severna Makedonija koja je na 80. i Crna Gora na 81. poziciji.

Najmanje inkluzivne zemlje u svetu su Jemen, Irak, Sudan, Maroko i Ruanda.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=12&dd=20&nav_category=12&nav_id=1633110

Ne znam postavljati anketu, ali zanima me mišljenje forumaša.

1) Hrvatska je tolerantnija od Srbije DA NE
2) Srbija je tolerantnija od Hrvatske DA NE
3) I Hrvatska i Srbija su jednako tolerantne zemlje DA NE
4) I Hrvatska i Srbija su jednako netolerantne zemlje DA NE
Смешно, славе геноцид над Србима сваке године, хрвати су углавном пуни мржње према Србима, само четири године затвора за манијачког лидера који најмање 40 Српских цивила фамилије и око Загреба одводио и зверски мучио до смрти 90их, чак ни деца нису поштеђена. Туђман је слао војску да врши геноцид над Србима у Босни, и то запад подржава. Хрватска слави усташске манијаке, највеће звери у човечанству, дижу им споменике. И да ти хоштаплери из Америке који су помагали хрватима да изврше геноцид над Србима 90их њима да верујемо, како да не.

Милион покланих Срба у другом светском рату од Хрвата:
HARD TO WATCH! Ex-Israeli Official Cries Over Forgotten Holocaust: Croats Slaughtered MILLION Serbs!
 
Poslednja izmena:

Back
Top