Hrvatska je tolerantnija zemlja od Srbije

Najtolerantnija na svetu je Holandija, Srbija na 40. mestu

Univerzitet u Kaliforniji objavio je izveštaj o indeksu inkluzivnosti za ovu godinu, prema kojem je Holandija najtolerantnija zemlja u svetu.

IZVOR: TANJUG PETAK, 20.12.2019. | 13:03





Getty Images/ Carsten Koall























Getty Images/ Carsten Koall

Srbija se nalazi na 40. poziciji
, od ukupno 132 ocenjivane zemlje.

Među prvih dvadeset država čak 15 su evropske, dok su preostalih pet Kanada, Južnoafrička Republika, Australija, Argentina i Dominikanska Republika.

Glavni parametri koje ocenjuje izveštaj su inkluzivnost građana u pogledu pola, invaliditeta, rase, etničke i religijske pripadnosti i brojnih drugih oblasti.

Posle Holandije slede Švedska, Norveška, Portugalija, Irska, Velika Britanija, Kanada, Finska, Luksemburg i Danska.

Od zemalja iz regiona, Hrvatska na je trinaestom mestu, Slovenija na 30, a Bosna i Hercegovina zauzima 45. poziciju.

Nešto manje tolerantne su, prema indeksu inkluzivnosti, Severna Makedonija koja je na 80. i Crna Gora na 81. poziciji.

Najmanje inkluzivne zemlje u svetu su Jemen, Irak, Sudan, Maroko i Ruanda.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=12&dd=20&nav_category=12&nav_id=1633110

Ne znam postavljati anketu, ali zanima me mišljenje forumaša.

1) Hrvatska je tolerantnija od Srbije DA NE
2) Srbija je tolerantnija od Hrvatske DA NE
3) I Hrvatska i Srbija su jednako tolerantne zemlje DA NE
4) I Hrvatska i Srbija su jednako netolerantne zemlje DA NE
Svi smo u istim govnima
 
Hrvati vole krimi provod, na splavovima.Neka, neka... :cepanje:Mogli su i lojavi da dođu, da se raznesu pred ulazom na splav.
Nisu dočekali na splavi ali su dočekali na obali, nije ni to loše ako zanemarimo jezične finese. Ja kad sam išao u Beograd nikada nisam imao problema, naprotiv, ali ja sam uglavnom išao poslom. I završili smo naravno na splavi :)
 
Nisu dočekali na splavi ali su dočekali na obali, nije ni to loše ako zanemarimo jezične finese. Ja kad sam išao u Beograd nikada nisam imao problema, naprotiv, ali ja sam uglavnom išao poslom. I završili smo naravno na splavi :)
Savršeno je normalno da ne napadamo nikog ko dođe lično i poslovno u BG jer je taj čovek ovde sa miroljubivim namerama. S druge strane gledano, splavovi su ruglo grada koje su napravili kriminalci raznih boja u saradnji sa korumpiranom srpskom vlašću i lopovskim mentalitetom iste koji se sa godinama ne menja. Normalni stanovnici Beograda ne ulaze na splavove, pošto su higijenski i sigurnosno nebezbedni.Za jelo, zabavu i druženje postoji bezbroj kafića i restorana sa zabavom i različitom kuhinjom.To nisu rupe kao one na Jadranu, bilo na crnogorskom ili hrvatskom gde neko mora da ''te štiti'' ako progovoriš ekavicom.Ukratko, ne zna se da li su veći seljoberi, lopovi i razbojnici na Jadranu Crnogorci ili Hrvati.
 
Poslednja izmena:
Savršeno je normalno da ne napadamo nikog ko dođe lično i poslovno u BG jer je taj čovek ovde sa miroljubivim namerama. S druge strane gledano, splavovi su ruglo grada koje su napravili kriminalci raznih boja u saradnji sa korumpiranom srpskom vlašću i lopovskim mentalitetom iste koji se sa godinama ne menja. Normalni stanovnici Beograda ne ulaze na splavove, pošto su higijenski i sigurnosno nebezbedni.Za jelo, zabavu i druženje postoji bezbroj kafića i restorana sa zabavom i različitom kuhinjom.To nisu rupe kao one na Jadranu, bilo na crnogorskom ili hrvatskom gde neko mora da ''te štiti'' ako progovoriš ekavicom.Ukratko, ne zna se da li su veći seljoberi, lopovi i razbojnici na Jadranu Crnogorci ili Hrvati.
Ali smo na Jadranu....a vi niste...
 
Ma pusti ga, nije Srbija bila kvislinška država samo je Nedić bio kvisling koji je maestralno riješio židovsko pitanje.

Nijemci su ubijali a on je samo pružao dobru logistiku a to se ne računa.

Baš me čudi što ga nisu rehabilitirali jer on je državu vodi bez greške, sve je funkcioniralo.

Čak i diplomatsko predstavništvo NDH u Beogradu je radilo na opće veselje Srba i Hrvata.
Srbija tokom 2.v.rata nakon okupacije nije bila drzava za razliku od Hrvatske.Kada napravis ovakav uvodni Salto mortale i padnes na "glupacu" ,logicno je da ces dalje da lupas.Nije rehabilitovan jer ga vecina dozivljava kao kvislinga,gde je problem?
 
Kako nije bila država?
Sve je funkcioniralo kako treba. Policija radila svoj posao. Strana predstavništva radila bez problema. Izvoz u Njemačku rastao svake godine..
lahko,eto nije bila drzava jer je imala nemackog upravitelja i sve su kontrolisali Nemci, a Nedic je bio samo fikus.Cuj izvoz cvetao? Srbi prosta radna snaga radili za okupatora,neces da radis bices deportovan na izgradnju podzemnih fabrika u Nemackoj.Hrvatska je bila drzava priznata od strane centralnih sila,sa sosptvenim civilnim i vojnim sektorom.Stozer za sva tri roda vojske ,saljemo dobrovoljce pod geslom "Idi na SSSR.vidi svijeta i pobedi zlo".
pronadji podrucje koje je navedeno kao drzava :mazi:
1941-dismemberment.jpg
 
Poslednja izmena:
lahko,eto nije bila drzava jer je imala nemackog upravitelja i sve su kontrolisali Nemci, a Nedic je bio samo fikus.Cuj izvoz cvetao? Srbi prosta radna snaga radili za okupatora,neces da radis bices deportovan na izgradnju podzemnih fabrika u Nemackoj.Hrvatska je bila drzava priznata od strane centralnih sila,sa sosptvenim civilnim i vojnim sektorom.Stozer za sva tri roda vojske ,saljemo dobrovoljce pod geslom "Idi na SSSR.vidi svijeta i pobedi zlo".
pronadji podrucje koje je navedeno kao drzava :mazi:
Pogledajte prilog 632359
Odlična karta, oznake točkice i crtice ti sve govore..
 

Back
Top