Hrvatska i sigurnost turista u njoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Santjago

Zainteresovan član
Poruka
435
Nisam znao na kom pdf-u da otvorim temu, pa rekoh da je ovo najbolje mesto. Ako nije, neka modulatori prebace temu negde drugde.

Naime, sredinom godine postoji mogućnost da idem u Hrvatsku - Zagreb. Putujem sam, na par dana, nekim nazovi poslom, tj. zbog posete jednom muzičkom događaju.
Zanima me kakav je odnos njihovih ljudi prema nama? Najbolje bi bilo svakako ćutati i pričati što manje, što verovatno svaki turista čini kad ne može da se snađe. Ne planiram da nosim majicu sa dvoglavim orlom ili sa slikom Mladića, ili da se glupiram na bilo kakav način, tako da verujem da neće biti problema. Ali, kako god okreneš, nikad ne znaš na koga ćeš naleteti.
Zato bih voleo da mi oni koji su bili u Zagrebu ili u nekom drugom gradu odgovore kakvo je stanje i kakav je odnos prema turistima iz Srbije, i čega treba da se pazim?
 
Bio sam nekoliko puta. Imam Hr pasos. Mi smo isli sa autom, bg tablice, par puta su nam pljunuli na zadnje staklo, cudni pogledi nista vise. Mi vise ne letujemo tamo (isli smo u jedno mesto kod zadra). Ako je nekome odmor da razmislja da li ce reci kruh umesto hleba, rajcica umesto paradajza, vrecica umesto kesa neka ide. Meni je to nije odmor, nego samo jos stres. Da odem i da im ostavim 400-600 evra i da se pri tom razmisljam hocu li naici na neku zatucanu budalu, neka hvala. Ima i grcka jeftinije more, lepse i ne moram da se plasis za sebe.

Ovo su moja iskustva, ima i gorih. Istra je OK ali Hr i ja smo zavrsili.
 
Nisam znao na kom pdf-u da otvorim temu, pa rekoh da je ovo najbolje mesto. Ako nije, neka modulatori prebace temu negde drugde.

Naime, sredinom godine postoji mogućnost da idem u Hrvatsku - Zagreb. Putujem sam, na par dana, nekim nazovi poslom, tj. zbog posete jednom muzičkom događaju.
Zanima me kakav je odnos njihovih ljudi prema nama? Najbolje bi bilo svakako ćutati i pričati što manje, što verovatno svaki turista čini kad ne može da se snađe. Ne planiram da nosim majicu sa dvoglavim orlom ili sa slikom Mladića, ili da se glupiram na bilo kakav način, tako da verujem da neće biti problema. Ali, kako god okreneš, nikad ne znaš na koga ćeš naleteti.
Zato bih voleo da mi oni koji su bili u Zagrebu ili u nekom drugom gradu odgovore kakvo je stanje i kakav je odnos prema turistima iz Srbije, i čega treba da se pazim?

Gledaj da ides po vecim gradovima . Najvise ustasluka se krije po malim mestima . Takodje pokusaj da ne pricas ekavicom previse glasno . U pekari trazi kruh , nikako hleb itd. Ako i bude nekih provokacija , samo ih ignorisi , oko vecih neprijatnosti obrati se najblizem policajcu .
 
Nisam znao na kom pdf-u da otvorim temu, pa rekoh da je ovo najbolje mesto. Ako nije, neka modulatori prebace temu negde drugde.

Naime, sredinom godine postoji mogućnost da idem u Hrvatsku - Zagreb. Putujem sam, na par dana, nekim nazovi poslom, tj. zbog posete jednom muzičkom događaju.
Zanima me kakav je odnos njihovih ljudi prema nama? Najbolje bi bilo svakako ćutati i pričati što manje, što verovatno svaki turista čini kad ne može da se snađe. Ne planiram da nosim majicu sa dvoglavim orlom ili sa slikom Mladića, ili da se glupiram na bilo kakav način, tako da verujem da neće biti problema. Ali, kako god okreneš, nikad ne znaš na koga ćeš naleteti.
Zato bih voleo da mi oni koji su bili u Zagrebu ili u nekom drugom gradu odgovore kakvo je stanje i kakav je odnos prema turistima iz Srbije, i čega treba da se pazim?
kad napišeš turista, preciziraj kojih turista, čiji su ti...englezi, francuzi, kinezi, rusi, česi...tamo ide cela Evropa...
poslednji put sam bio u lipoj njihovoj još 1988 i more im je nikakvo...hladno...dobro je samo onima koji imaju kintu da obilaze klubove, kafiće, diskoteke...tamo je već super, al su tamo još veće šanse da popiješ batine u najmanju ruku, ako provale da si srbin...zapravko kad bolje razmislim batine su najmanje što može da ti se desi...
 
Poslednja izmena:
moj prijatelj je bio pre mesec dana i prodao im foru iz filma
izasao je u njihov trenutno aktuelan klub groove
na ``sta cete popit`` je odgovorio
pivo
koje cete?
bilo koje, samo da je srpsko

tisina je trajala minut, pivo su dobili na racun kuce, a do kraja veceri je sedeo sa hrvatima kojima je objasnjavao zasto hrvatice dolaze na seks u beograd, a oni su se revansirali pricom da sve to nadoknade u letnjoj sezoni sa srpkinjama
sve u svemu, zakljucili su da su dzaba ratovali jer im zene odose preko granice

uz to , taj moj prijatelj je ozbiljno zagrizao da se ozeni hrvaticom koju je upoznao bas na takav nacin
potpuno je prihvacen od hrvata koji su njeni prijatelji
on je totalni nacionalista..najradiklaniji..pravoslavlje pre svega
planira da je pokrsti za pocetak..velika verovatnoca je da ce otici tamo da zivi..
mada ja zbog nekih drugih stvari ne vidim njima neku zajednicku buducnost..
al to mu necu reci..to ce saznati pre ili kasnije sam..
 
Nisam znao na kom pdf-u da otvorim temu, pa rekoh da je ovo najbolje mesto. Ako nije, neka modulatori prebace temu negde drugde.

Naime, sredinom godine postoji mogućnost da idem u Hrvatsku - Zagreb. Putujem sam, na par dana, nekim nazovi poslom, tj. zbog posete jednom muzičkom događaju.
Zanima me kakav je odnos njihovih ljudi prema nama? Najbolje bi bilo svakako ćutati i pričati što manje, što verovatno svaki turista čini kad ne može da se snađe. Ne planiram da nosim majicu sa dvoglavim orlom ili sa slikom Mladića, ili da se glupiram na bilo kakav način, tako da verujem da neće biti problema. Ali, kako god okreneš, nikad ne znaš na koga ćeš naleteti.
Zato bih voleo da mi oni koji su bili u Zagrebu ili u nekom drugom gradu odgovore kakvo je stanje i kakav je odnos prema turistima iz Srbije, i čega treba da se pazim?

Ako budeš imao problema znači da nemaš sreće :D Šanse da imaš bilo kakvu neugodnost su minimalne iako sam siguran da prema člancima u medijia misliš da će te odmah nakon granice preusmjeriti na Jasenovac gdje te čeka poseban odbor za doček. Naravno radi se o čistoj statistici i 10 incidenata u prosjeku svake godine koji se svi od reda stave u prvi plan umjesto da se u prvi plan stavi 100k-150k turista iz Srbije koji se svake godine u Hrvatskoj odlično provedu. Po ljeti vidim tonu srpskih registracija po Rijeci, Opatiji, Istri, Crikvenici, čujem i vidim kako se bez problema govori srpski bez da se itko okreće ili time zamara. Što ćeš, Balkan, nadajmo se da si sretne ruke :)
 
Putujem radi uzivanja, putovanja nisu jeftina. Budala ima svuda, tuca moze da se dogodi na bilo kom mestu ali ako na startu znam da je moj akcenat u grupi od 50 ljudi nekome problem zasto bih: a) punila kasu takvoj drzavi, b) davala svoju ustedjevinu na takav odmor, c) rizikovala da se na meni ostre nacionalisticki zubi bilo koje nacije, d) snebivala se dok govorim i razmisljala da li cu da budem pocascena ili nasutirana?
Protiv Hrvatske nemam nista ali za svoj novac zahtevam najbolju uslugu jer je to logika turizma, dakle, mene Zagreb moze da vidi samo ako mi plati ili me primi za dzabe:)
 
Bila na jedan dan u Zagrebu 2011. Poslom, morala sam. Nista me se ruzno nije desilo.Mozda par prekih pogleda u menjacnici i na taksi stanici jer sam pricala na srpskom. Trebala sam da poslusam savet prijateljice koja je izbegla 95 da pricam na engleskom. Bilo mi je jako neprijatno i jedva sam cekala da sednem u autobus za Beograd. Nikad vise, toliko od mene. Na letovanje sa prodicom i detetom? Nisam mazohista ne hvala, da im je more lepse od Maldiva...
Sestra i zet pre dve godine bili u Zagrebu u poseti prijatelju kada su trazili hleb u pekari prodavacica se pravila da ih ne cuje?! Kompleksi...
 
Nisam znao na kom pdf-u da otvorim temu, pa rekoh da je ovo najbolje mesto. Ako nije, neka modulatori prebace temu negde drugde.

Naime, sredinom godine postoji mogućnost da idem u Hrvatsku - Zagreb. Putujem sam, na par dana, nekim nazovi poslom, tj. zbog posete jednom muzičkom događaju.
Zanima me kakav je odnos njihovih ljudi prema nama? Najbolje bi bilo svakako ćutati i pričati što manje, što verovatno svaki turista čini kad ne može da se snađe. Ne planiram da nosim majicu sa dvoglavim orlom ili sa slikom Mladića, ili da se glupiram na bilo kakav način, tako da verujem da neće biti problema. Ali, kako god okreneš, nikad ne znaš na koga ćeš naleteti.
Zato bih voleo da mi oni koji su bili u Zagrebu ili u nekom drugom gradu odgovore kakvo je stanje i kakav je odnos prema turistima iz Srbije, i čega treba da se pazim?
Ne trebaš se ničega bojati. Ako se ponašaš normalno neće te nitko ni primijetiti. Ekavica nije problem. Veliki dio istočne Slavonije priča ekavicom.
 
Bila na jedan dan u Zagrebu 2011. Poslom, morala sam. Nista me se ruzno nije desilo.Mozda par prekih pogleda u menjacnici i na taksi stanici jer sam pricala na srpskom. Trebala sam da poslusam savet prijateljice koja je izbegla 95 da pricam na engleskom. Bilo mi je jako neprijatno i jedva sam cekala da sednem u autobus za Beograd. Nikad vise, toliko od mene. Na letovanje sa prodicom i detetom? Nisam mazohista ne hvala, da im je more lepse od Maldiva...
Sestra i zet pre dve godine bili u Zagrebu u poseti prijatelju kada su trazili hleb u pekari prodavacica se pravila da ih ne cuje?! Kompleksi...

Možda je bila u pekari kod šiptara. :hahaha: :lol: Većina pekari je u njihovim rukama.
Moje iskustvo iz BL. Bio sam tamo 2000.god. kod jedne cure. Cura je svima objašnjavala da sam iz Zagreba. Nije mi ni las falila. Svi su bili jako ljubazni. Naravno da nisam mahao Hrvatskom zastavom i vikao HDZ. :lol: Bilo me je strah kad sam dolazio,jer sam mislio da će me odmah staviti u zatvor.
Ma to je sve novinarska propaganda.
 
Ne obaziri se. Da je tako loše, ne bi dolazilo godišnje preko 10 milijuna turista u Hr. Zagreb je prepun mladih ljudi koji su neopterečeni predrasudama i mržnjom. Budi kakav jesi, bez strahova,uživaj, a ako se i netko obazire na tvoj govor, to je jednostavno iz radoznalosti ili se možda koja Hrvatica zagledala u tebe. Čuvaj ih se :cmok:
Trebaš li kakvu inforamaciju, javi se. Pozdrav.
 
Ja idem svake godine bilo je par neprijatnosti ali jbg ja to gledam kao normalno, ipak smo ratovali. Sad imam tamo super društvo i super se provodim svake godine i dalje se desi po koja neprijatnost ali kretena imaš svuda. Imaju prelepu obalu, nisu jeftini ali definitivno treba da se poseti. To je to od mene a ako nekom treba pomoc oko smestaja na Makarskoj rivieri neka se javi. Pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top