Hrvatska ce staviti VETO na ulazak Finske u NATO pakt!

Тихи

Zaslužan član
Poruka
137.019

Pogledajte trenutak kada je Milanović otkrio da Čović ide na treći entitet​

D. Be.
23 sata
320
komentara

732
dijeljenja
FacebookTwitterEmailEmail
b_220506056.jpg

Predsjednik Zoran Milanović jučer je otkrio plan predsjednika Hrvatskog narodnog sabora (HNS) u BiH i HDZ-a Dragana Čovića o trećem entitetu. To je tzv. "Plan B" koji je spreman za realizaciju.

"Ovo su užasno ozbiljne stvari. Ovo ispada moja solo igra, a ja mogu ovako, mogu onako, ali Hrvati će na kraju ići na institucionalno povezivanje, praktički treći entitet. O tome se radi, to piše u tim dokumentima, ljudi su se za to spremili. To neće proći bez tenzija, to je plan B", rekao je Milanović u Puli.
Na najavu da će staviti veto na samitu o ulasku Finske i Švedske u NATO dok se ne izmjeni Izborni zakon u BiH, Milanović je rekao da to ipak on ne može uraditi sam i da je potrebna zajednička odluka u Zagrebu, te ponovio šta sprema HNS na čijem čelu je Dragan Čović (HDZ).
"Upozoravam na potez koji sprema HNS, oni izlaze s rješenjem. To se čita iz saopćenja koje je tu mjesecima i jučer je ponovljeno. Idu na potez koji bi uspostavio posebnu vrstu samouprave koja će biti izvan postojećeg državno-pravnog poretka Bosne i Hercegovine. To je lukavo sročeno u okviru mogućnosti udruživanja i konsocijacijske demokratije u BiH. To čak nije protuustavno, ali opet ćemo imati reakcije da komadamo BiH i da smo šovinisti", rekao je Milanović.

This is Sparta

Iskusan
Poruka
6.233
Хрватска ће на самиту НАТО уложити вето на улазак Финске у Алијансу.

Хрватски председник Зоран Милановић изјавио је данас да ће на самиту НАТО ставити вето на улазак Финске у Алијансу, док не буду решена питања Хрвата у Босни и Херцеговини.

Наиме, у ФБиХ, Муслимани већ трећи пут су прегласали Хрвате и изабрали свог кандидата за представника Хрвата. Исто се очекује и у Дому народа.

Задњих неколико година појачана је дискриминација Хрвата од стране Муслимана, али и позиви Хрвата за стварање трећег ентитета под именом Херцег Босна, а могуће и њеног осамостаљивања и распада УН творевине БиХ.

https://www.republika.rs/svet/region/358017/milanovic-veto-nato

ROKAJ KOKAJ ZORANE :klap: :rotf: :klap:

Forumska NATO-guzzna ustasija - NA RESPIRATORIMA :super:

:vatromet:
Хрватска се не пита баш ништа.
Суверени су ко Кунта Кинте у млађим данима.

Maximilijan.5x5

Početnik
Poruka
11
A isprdavali su me svi odreda kada sam glasao za sisatu, tupavu Kolindu... kakva neopevana budaletina, pa to svijet nije vidio.

Jedno je svadjati se i ludovati po medijima, ali sasvim drugo tom redikulu dati politicke ovlasti da nekome stavlja veto.

:eek:

Moze li to budaletina uopce?

Tu budalu treba razvlastiti, hapsiti i deportirati u BiH, pa neka tamosnji Hrvati za njega glasaju do mile volje.

A ovamo se kao Srbi unesrecili s gospodinom predsjednikom Vucicem.
Pravo pitanje jeste za vas gospodine "Jugoslave", da li je vama dovoljan obican cvarak, ko zna mozda....!!!???
Poruka je automatski spojena:

Podrzavam, najbolji su cisti racuni. Negde mi se javlja da krv ipak nije voda!?

TONOLAN

Elita
Poruka
24.497
Четвртак, 12.05.2022. у 12:52

Столтенберг: Улазак Финске у НАТО би ојачао Алијансу​

677z381_20.jpg

Јенс Столтенбер (Фото EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ)
БРИСЕЛ- Чланство Финске у НАТО би ојачало и западну војну алијансу и Финску, изјавио је данас генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг.
„Ако Финска одлучи да упути званичан захтев за чланство, биће топло дочекани у НАТО савезу, а приступни процес би протекао глатко и брзо”, казао је Столтенберг након што су лидери Финске, председник и премијерка, рекли да би та земља требало да аплицира за чланство у НАТО „без одлагања”, пренео је Ројтерс.

Столтенберг је нагласио да је Финска једна од најближих партнера НАТО-а, преноси Танјуг.
„Реч је о зрелој, демократској земљи, чланици ЕУ, која је важан фактор у евроатлантској стабилности”, додао је Столтенберг.
https://www.politika.rs/scc/clanak/507022/Stoltenberg-Ulazak-Finske-u-NATO-bi-ojacao-Alijansu
---------------------------------------------------------

Ne da Zoki :rtfm:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.