Hrvatska bolnica preskočila prvorođeno romsko dete, pokloni drugorođenoj bebi

Ti se našao braniti Srbiju, a otišao si iz nje i obitelji podigao i odgojio u stranoj zemlji.
Objasni malo ovima gore kako je u Nizozemskoj ništa čudno porod obaviti kod kuće uz stručnu pomoć.

DEN HAAG - Neobična statistika razlikuje Nizozemsku od drugih zapadnih zemalja - u toj državi čak trideset posto žena rađa kod kuće, što je praksa koju podržavaju i medicinske službe i same žene.

"Nizozemska ima najviši postotak poroda kod kuće u usporedbi s drugim razvijenim zemljama", kaže Sjaak Toet, porodničar u Rotterdamu i predsjednik nizozemske udruge primalja. Trideset posto žena u Nizozemskoj rađa kod kuće, 60 posto u bolnici, a ostalih 10 posto u posebnim klinikama.

Te brojke uvelike se razliku od onih uz Njemačkoj, Francuskoj, Velikoj Britaniji, Belgiji i skandinavskim zemljama gdje se samo 2 posto poroda odvija kod kuće.

"To je pitanje stava. Mnoge žene kažu: 'Moja je majka rodila svu svoju djecu kod kuće i uvijek se sve odvijalo bez problema. Zašto ne bih i ja?'" pojašnjava Toet.

Prema nizozemskim zakonima, trudnoća nije bolest i osiguravateljske kuće pokrivaju samo dio bolničkih troškova, osim u slučajevima da je trudnoća rizična.

"Žene općenito smatraju da je porod kod kuće ugodniji jer ne moraju žuriti u bolnicu kako bi tamo u brzini rađale i potom se vratile kući nakon brzog tuša. U Nizozemskoj, ako nema komplikacija za bebu ili majku, žene isti dan nakon poroda odlaze kući", kaže Toet.

Ministarstvo zdravstva u toj zemlji podržava porod kod kuće. (Hina)
koja je sada poenta tvoje diskusije? sta koga zabole quyac gde sam ja rodjen i gde zivim? tema je koja ste vi olos od naroda, fasisti, usrase, posebna rasa koja nema ni srama ni karaktera
 
koja je sada poenta tvoje diskusije? sta koga zabole quyac gde sam ja rodjen i gde zivim? tema je koja ste vi olos od naroda, fasisti, usrase, posebna rasa koja nema ni srama ni karaktera
Samo sam utvrdio činjenice i zamolio te da potvrdiš da trećina žena rada kod kuće u Nizozemskoj u 21.stoljecu i to nije nikakav dokaz Nizozemske zaostalosti kako tvrdi tvoj zemljak.
 
Samo sam utvrdio činjenice i zamolio te da potvrdiš da trećina žena rada kod kuće u Nizozemskoj u 21.stoljecu i to nije nikakav dokaz Nizozemske zaostalosti kako tvrdi tvoj zemljak.
mislim da je tema, vase rvatsko rasisticko, usrasko ponasanje,gomna od naroda. zalosno je da to svi vide, ali vi se sa tim dicite
 
vi ste toliko fini i kulturni, procentualno ste veci genocid pocinili nego englezi.da ste vi pronasli( rvat i PRONALAZAK :rotf:) i osvojili australiju, pobili bi i kengure u svoj svojoj krvolocnosti
Hmmm, možda.
Ipak pošto imamo medvjede, vukove, jelene i ostalu divljač u Hrvatskoj , uzimam si za pravo mišljenje da si u krivu.
 
Lajes na pogresna vrata....
Највећи проблем када је у питању промовисање тог неуставном и измишљеног писма су српски националисти, један немали део.
Ја бих волео да сви српски националисти користе српско писмо, а да на другој страни останете ви идеолошки непријатељи са том усташком латиницом или енглеским алфабетом и да на тај начин будете обележени.

Нажалост имамо комичну ситуацију да лик Комшија користи ћирилицу, а да неки патриота брани угрожену ћирилицу тако што оставља коментаре на латиници.

Али и то је Србија и српска срамота.

п.с. Комшији свака част, поштујем то што из неког разлога користи српско писмо, иако се не слажемо више ни у једној ствари.
 
Hahaha to je istina, do prije par godina žene koji su htjele rađati kod kuće u Hrvatskoj su zvale babice i iz Beograda jer je u Hrvatskoj bilo zabranjeno pomagati prođaje kod kuće, osim hitnih slučajeva. Ne znam kako je sad.
Оне Хрватице чија су деца зачета у Србији (Шид, Рума, Срем.Митровица, Бачка Паланка, Нови Сад, Београд, ......) радо рађају децу код куће уз помоћ бабица из Србије.
Разлог још увек непознат!
 
Оне Хрватице чија су деца зачета у Србији (Шид, Рума, Срем.Митровица, Бачка Паланка, Нови Сад, Београд, ......) радо рађају децу код куће уз помоћ бабица из Србије.
Разлог још увек непознат!
Kao što je i nepoznat razlog zašto si to napisao, kad i sam pišeš da je nepoznato, šalim se zna se zašto si to napisao, kronična nejebica te muči od rođenja , pa liječiš frustracije glupavim pisanjem po internetu .
 
Na ovakvoj temi ne mogu da kazem nista protiv Hrvata. Verujem da jeste greska u pitanju. A kao da mi volimo Cigane, koga lazemo. I to nije diskriminacija, oni su jednostavno takvi i nikad se nece promeniti. Zamislite samo da nocu naletite na grupu Cigana, nikom ne bi bilo svejedno.
Noću sam milion puta naletao na grupe cigana i to u ciganmali i nikada mi ništa nije falilo. Čak su u istoj otvorili hostele za strance , valjda zbog cene a možda i iz avanturizma tamo su dolazili mladići i devojke (stranci) i nikom nikada ništa nije falilo. Hoće Cigani da zabrljave u piću pa da tuku žene i međusobno se iznabadaju, hoće i da kradu žicu, po podrumima , šupama i grobljima hranu, no ono što se zaista retko događa to je da su nasilni prema bledolikima .
Međutim kakve sad to sve ima veze sa novorođenčetom , je li i ono napasnik ?
 
Što su ti ljudska prava u Hrvatskoj kad i cigani, kojih je ni jedan posto, imaju svog zastupnika u Saboru da može na neku nepravdu reagirati.
Zasluženo je Hrvatska u EU i predsjeda istom.
U Srbiji je cigana više od deset posto stanovništva i nemaju ništa od svojih u skupštini.
Dal ti po nekad i skuzis sta napises il si tipicno ustaski zaktzljao
 

Back
Top