Hrvatska, Albanija i Makedonija ispunile kriterijume za NATO

_guru_

Primećen član
Poruka
674
Hrvatska, Albanija i Makedonija ispunile su sve kriterijume i zaslužuju poziv za članstvo u NATO, zajednička je ocena visokih predstavnika NATO-a na Konferenciji predsednika parlamentarnih odbora spoljnih poslova i odbrane Alijanse, Jadranske povelje i Partnerstva za mir u Skoplju.
Kako su saopštili hrvatski elektronski mediji, članice NATO-a zastupali su ambasadori u Makedoniji, a Hrvatsku su predstavljali Mario Zubović, predsednik Odbora za spoljnu politiku Sabora, poslanik i bivši vojni funkcioner Krešimir Chosić i ambasador Ivo Kujundžić.
Svi su se složili da Hrvatska, Makedonija i Albanija treba da dobiju poziv za prijem u NATO, jer su uglavnom ispunile kriterijume koji se traže, a posebno što bi proširenje NATO-a u regionu jemčilo bezbednost ovom delu Evrope, izjavio je Zubović.
Hrvatska sa svojim snagama učestvuje u misiji ISAF u Afganistanu, a pomaže i u obučavajnju iračkih policajaca.
Samit NATO-a, sa kojeg Hrvatska očekuje pozivnicu, biće održan od 2. do 4. aprila u Bukureštu.
Tanjug
 
Super! Neka ulaze, NATO je vec odavno usao u njih samo otpozadi, a sad ce da im zapuse i sve ostale rupe, kada im decu posalju da ratuju po Avganistanu i drugim svetskim ratistima!

tipično radikalska tra8unjanja i demagogija za NEUPUĆENE ko ti:rolleyes:

evo ja se već spremam za mobilizaciju:mrgreen:

inaće da ne budeš NEOBAVEŠTEN...u mirovne akcije idu profesionalni vojnici koji to ŽELE! a nikako ne idu deca! Baj d vej vojska u Hrvatskoj je postala profesionalna i više nije obavezna...dakle oni koji žele idu i za to bivaju plaćeni...ČIST RAČUN DUUUGA LJUBAV

a kako to da ima takvih koji to žele?

evo i odgovora na to:

$$$$$$

pa sad ti vidi:cool:
 
Super, i ja se slazem ;-) . Trenutno SAD prisiljava Nemacku da ucestvuje u ratnim sukobima u Afganistanu (do sada je Nemacka samo vodila humanitarnu logistiku). Nemacka se momentalno jos protivi, ali pitanje je vremena, kada ce da klekne ispred bratske Amerike i da salje svoje sinove da ginu za americku naftu.
http://www.spiegel.de/politik/ausland/0,1518,533184,00.html

ko zna nemacki jezik (pogotovo nasi studirani) neka cita ;-) preporucujem i nasim novim Nato saveznicima (HR, SLO itd.) da procitaju, sta ih ceka ;-) hahahaha
 
Treba Amerima topovsko meso za jeftine pare.
A stoka sva sretna i to dobrovoljno ce da idu.
P.S
Ko je navikao da bude sluga taj to ostaje dozivotno i uvek ima opravdanje za to.

pa svi smo sluge:
para$$$

ili ti možda od vazduha živiš?:mrgreen:

:arrow:
tipično radikalska tra8unjanja i demagogija za NEUPUĆENE ko ti:rolleyes:

evo ja se već spremam za mobilizaciju:mrgreen:

inaće da ne budeš NEOBAVEŠTEN...u mirovne akcije idu profesionalni vojnici koji to ŽELE! a nikako ne idu deca! Baj d vej vojska u Hrvatskoj je postala profesionalna i više nije obavezna...dakle oni koji žele idu i za to bivaju plaćeni...ČIST RAČUN DUUUGA LJUBAV

a kako to da ima takvih koji to žele?

evo i odgovora na to:

$$$$$$

pa sad ti vidi:cool:
 
tipično radikalska tra8unjanja i demagogija za NEUPUĆENE ko ti:rolleyes:

evo ja se već spremam za mobilizaciju:mrgreen:

inaće da ne budeš NEOBAVEŠTEN...u mirovne akcije idu profesionalni vojnici koji to ŽELE! a nikako ne idu deca! Baj d vej vojska u Hrvatskoj je postala profesionalna i više nije obavezna...dakle oni koji žele idu i za to bivaju plaćeni...ČIST RAČUN DUUUGA LJUBAV

a kako to da ima takvih koji to žele?

evo i odgovora na to:

$$$$$$

pa sad ti vidi:cool:

PRVO: Nisi drzavljanin Srbije, nemas pravo da se mesas u nase unutrasnje stvari!

DRUGO: Ja nisam clan nijedne stranke, nikada nisam bio niti cu ikada biti. Stranke su za ljude koji nemaju sopstveno misljenje pa u potrazi za sopstvenim im je lakse da preuzmu jedno od ponudjenih!

TRECE: Obavesteniji sam i obrazovaniji od tebe 10 puta, nedeljno citam po 4-5 knnjiga i stalno se informisem na internetu podjednako iz mainstream i alternativnih medija!

CETVRTO: "Baj d vej vojska u Hrvatskoj je postala profesionalna i više nije obavezna...dakle oni koji žele idu i za to bivaju plaćeni...ČIST RAČUN DUUUGA LJUBAV" Prvo nauci da spelujes na engleskom (nepismenjace), drugo, vidim da se slazes sa tim da tvoji sunarodnici koji zele da ubijaju ljude i jos budu placeni za to. (nista cudno za Hrvate samo me cudi da zele pare za masakriranje, u Oluji ste pokazali da vam je dovoljan samo adrenalin koji vas uradi dok to radite) To je malo umobolno, zar ne?

PETO: Zamolio bih te da prestanes da oblacis ruho srpskih reformskih teletabisa i pojavljujes se ovde lececi svoje komplekse i trazeci PavElicevu mast za tvoju goozu koja verovatno boli od NATO qrca!

I ne trudi se da odgovaras na moje komentare jer ces se previse oznojiti pokusavajuci da dostignes intelektualni nivo pravih Srba! :wink:
 
PRVO: Nisi drzavljanin Srbije, nemas pravo da se mesas u nase unutrasnje stvari!
87 postova...hm...OK...vidim da si nov ili možda čak i "nov" (u tom slučaju te žalim) al duboko se nadam da ćeš do 1000og posta shvatiti kako je internet globalni medij bez granica i da svatko može doć bilo gdje...odi na hrvatske forume pa vidi koliko tamo ima Srba daleko više nego ovdje Hrvata...naravno pravila se trebaju poštivati:oops:
DRUGO: Ja nisam clan nijedne stranke, nikada nisam bio niti cu ikada biti. Stranke su za ljude koji nemaju sopstveno misljenje pa u potrazi za sopstvenim im je lakse da preuzmu jedno od ponudjenih!
nisam ni ja član nikakve partije a kamoli pobornik nekih nacional-ideologia...al to mogu samo inteligentni ljudi da shvate...da sam kozmopolita i liberal...al dobro od tebe i ne očekujem više
TRECE: Obavesteniji sam i obrazovaniji od tebe 10 puta, nedeljno citam po 4-5 knnjiga i stalno se informisem na internetu podjednako iz mainstream i alternativnih medija!
sa 87 postova si već ti kao dokučio?:rolleyes: mora da si ipak "nov" (u tom slučaju moja najdublja sućut čika-spasoje)...:lol:
CETVRTO: "Baj d vej Prvo nauci da spelujes na engleskom (nepismenjace), drugo, vidim da se slazes sa tim da tvoji sunarodnici koji zele da ubijaju ljude i jos budu placeni za to. (nista cudno za Hrvate samo me cudi da zele pare za masakriranje, u Oluji ste pokazali da vam je dovoljan samo adrenalin koji vas uradi dok to radite) To je malo umobolno, zar ne?
baj d vej (sleng) vidi u enciklopediji:mrgreen:
a ako te interesira engl.verzija evo: "by the way":rolleyes:
PETO: Zamolio bih te da prestanes da oblacis ruho srpskih reformskih teletabisa i pojavljujes se ovde lececi svoje komplekse i trazeci PavElicevu mast za tvoju goozu koja verovatno boli od NATO qrca!
za nekog ko mnogo čita i sebe smatra inteligentnim...veoma pohvalno:cool:
I ne trudi se da odgovaras na moje komentare jer ces se previse oznojiti pokusavajuci da dostignes intelektualni nivo pravih Srba! :wink:
:mrgreen::heart:
 
87 postova...hm...OK...vidim da si nov ili možda čak i "nov" (u tom slučaju te žalim) al duboko se nadam da ćeš do 1000og posta shvatiti kako je internet globalni medij bez granica i da svatko može doć bilo gdje...odi na hrvatske forume pa vidi koliko tamo ima Srba daleko više nego ovdje Hrvata...naravno pravila se trebaju poštivati:oops:

nisam ni ja član nikakve partije a kamoli pobornik nekih nacional-ideologia...al to mogu samo inteligentni ljudi da shvate...da sam kozmopolita i liberal...al dobro od tebe i ne očekujem više

sa 87 postova si već ti kao dokučio?:rolleyes: mora da si ipak "nov" (u tom slučaju moja najdublja sućut čika-spasoje)...:lol:

baj d vej (sleng) vidi u enciklopediji:mrgreen:
a ako te interesira engl.verzija evo: "by the way":rolleyes:

za nekog ko mnogo čita i sebe smatra inteligentnim...veoma pohvalno:cool:

:mrgreen::heart:

Ovom prilikom cu citirati jednog takodje intelektualca sa ovo foruma. Nadam se da se on ne protivi tome, ali on je toliko lepo opisao ljude kao sto si ti da ne mogu da odolim a da ga ne citiram!

To je dokaz, a ne nekakvo verbalno "šiljenje qrca" na objektivno, od sebe jačega koji je trenutno zabavljen velikim problemima, uz, na drugoj strani istovremeno ponizno očajničko grebanje na vratima "evtoatlanskih integracija" kao uslovu biološkog opstanka??? Lako je opstajati kao satelitski apsorber politike nekog velikog zaštitnika i unaokolo pištati o svojoj "značajnoj geostrateškoj ulozi i istorijskom doprinosu" u ovakvom ili onakvom smislu!!! Država je samo ono što se ne može rasturiti i kad dođu najgora vermena te i kad svi uokolo iskompleksirani miševi počnu da onanišu na muke mačke u džaku!!!

Misu jedan! :mrgreen:

S ljubavlju,
Ja :heart::heart::heart:
 

Back
Top