Hrvatica na čelu borbe protiv izgradnje pravoslavne crkve u Novom Sadu

Dobro shvatam ja da ne misli svako kao ja i da ne zeli Crkvu gdje zivi.I izadje i izrazi svoj stav.Podrzavam.
Nije mi jasno kako se niko ne buni protiv kladionica i kockarnica.
Sta bi ti vise volio u komsiliku Crkvu ili kockarnicu?

Kladionice i kockarnice makar zaradjuju pare, otvaraju radna mesta, i ljudi imaju ekonomsku korist od njih, a Crkve...

U stvari, zaboravi, zajebao sam se u poentiranju....

Pa i rade, kad se Đilas okružio upravo takvima. Zbog čega bi neko očekivao od recimo Aide Ćorović da brine o Srbima?
Просечан Србин кад их чује шта причају оде и заокружи Вучића на изборима.
Намерно их неко форсира у последње време.
Они заправо раде на подизању популарности Вучићу.

Gdje zive razne nacije u miru vjekovima?
Sta je onda novosadska racija?
Pa onda osveta Srba koji su se svetili za raciju nad Madjarima.I tu su vecinom stradali nevini ljudi.
Crkva i svestenici ne otimaju pare narodu.
Ne primas svestenika,ne zenis se sa Crkvenim obredom,sahrana bez opela i ne dajes Crkvi i svesteniku ni dinar.Pripadnost ni jednoj vjeri nije obavezno.
U Vojvodini zive mirno I skladno, ako zivis u Vojvodini demantuj me. Ako ne zivis, pocisti svoje dvoriste, pa gledaj tudje. Svestenici otimaju pare, bila sam prisutna kada je za vencanje svestenik rekao da je malo ono sto su mu dali. Da li mi treba da gledamo buducnost ili vecito da se pravdamo prosloscu? Ja sam za buducnost. A vi kao da ste placeni da unosite nemir tamo gde ga nema.

Просечан Србин кад их чује шта причају оде и заокружи Вучића на изборима.
Намерно их неко форсира у последње време.
Они заправо раде на подизању популарности Вучићу.
Tome je uzrok to što Druga Srbija ili ne ume ili ne želi da prosto najuri Natašu Kandić i Čedu Stojovića iz svojih redova.

U Vojvodini zive mirno I skladno, ako zivis u Vojvodini demantuj me. Ako ne zivis, pocisti svoje dvoriste, pa gledaj tudje. Svestenici otimaju pare, bila sam prisutna kada je za vencanje svestenik rekao da je malo ono sto su mu dali. Da li mi treba da gledamo buducnost ili vecito da se pravdamo prosloscu? Ja sam za buducnost. A vi kao da ste placeni da unosite nemir tamo gde ga nema.
Iluzija: imao sam nekad, pre cele jedne večnosti devojku Rusinku. Trebalo je čuti šta su ona i njena drugarica Slovakinja sve pričale o Mađarima…

Kakve crkve, dzamije praviti u 2024 godini :D
Da se gospodje vrate na pravi put.

GHxOZeIWUAIzSU8.jpg

Zivim u sjevernoj Srbiji.
Napisala si da se zivi vjekovima u miru.Napisao sam ti da nisi u pravu i naveo pokolje i sa Madjarske i sa nase szrane.Jesam li slagao?
Zasto su se vjencavali u Crkvi?Neko ih je natjerao?
Koliko su platili svestenika,a koliko muziku na svadbi?Sve sto dam Crkvi i svesteniku je moja volja.

Iluzija: imao sam nekad, pre cele jedne večnosti devojku Rusinku. Trebalo je čuti šta su ona i njena drugarica Slovakinja sve pričale o Mađarima…
I ja poznajem bosance koji svasta pricaju za crnogorce I hercegovce. I obratno. To su samo lose osobe, ni sebi ne umeju biti dobri. Valjda je poenta da se cene dobri ljudi, nebitno koje nacionalnosti.

Pa i rade, kad se Đilas okružio upravo takvima. Zbog čega bi neko očekivao od recimo Aide Ćorović da brine o Srbima?
A što ih trpimo te ustase poput ane ili turčina dinka gruhonjica i nedima sejdinovic...
Aj nek srbi kod njih rade tako pa ces videti kako će proći...

Ko nam je kriv što dopušta o da kaze da Vojvodina nije srbija što urla na gradnju hrama zrtvama FAŠISTIČKE RACIJE 1942 nazivajuci to fasizmom...

Da ičemu vredimo išla bi na robiju ili napolje iz drzave

Tvoje poentiranje je da je zavisnost od kocke losa stvar, sto naravno da jeste.

Ja nikada ne blokiram ovde, mene blokiraju.
Blokiram svakoga sa kojim ne mogu da komuniciram bez obostranih uvrijeda.
A kockarnice sam uveo u temu sa pitanjem posto se protiv gradnje Crkve bune(ja podrzavam da se ne gradi ako je vecina protiv i da se gradi ako je vecina za.I to samo stanovnika Limana.)zasto se niko ne buni protiv izgradnje kockarnica.Ali dobro necu vise to potencirati.Drzat cu se Crkve.Eto sada si ti poentirao ako ti je to vazno.

Zivim u sjevernoj Srbiji.
Napisala si da se zivi vjekovima u miru.Napisao sam ti da nisi u pravu i naveo pokolje i sa Madjarske i sa nase szrane.Jesam li slagao?
Zasto su se vjencavali u Crkvi?Neko ih je natjerao?
Koliko su platili svestenika,a koliko muziku na svadbi?Sve sto dam Crkvi i svesteniku je moja volja.
Zivis, ali nisi rodjen ovde. Ja vec sedmu deceniju zivim u Vojvodini I nikada nisam imala lose iskustvo sa drugim nacionalnostima. U ratu ljudi postaju zveri, svako svakome ucini lose. To se meriti ne moze. Samo biti realan, sagledati istinu sa svih strana I krenuti u buducnost. Sve sto se da svesteniku, taj isti treba da bude zadovoljan, daje se od Boga I za Boga. Ili tvrdis da samo bogatasi smeju da se vencavaju u crkvi?

I ja poznajem bosance koji svasta pricaju za crnogorce I hercegovce. I obratno. To su samo lose osobe, ni sebi ne umeju biti dobri. Valjda je poenta da se cene dobri ljudi, nebitno koje nacionalnosti.
Mozes li da izneses misljenje o zeni zbog koje je tema postavljena.Sta mislis o ovome sto je onapricala i da li je ovo dobronamjeran govor o svojim komsijama Srbima?
Ili se o Srbima moze svasta govoriti ,a kada Srbi govore moraju da paze da im se komsije ne uvrijede.

Back