Hrvati vladaju Srbijom?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sopocanac

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Koga znate sve od pripadnika hrvatskog naroda da uzima istaknute funkcije u drzavnoj upravi, medijima,i administraciji nase zemlje? Ja znam par.

Dulić je Hrvat i tako se izjašnjavao prilikom studentskog protesta 1996,i kada je bio kandidat za poslanika 2000 i 2003.Takođe se izjašnjavao kao Hrvat i na lokalnim izborima u Subotici kada je izgubio od Geze Kučera.
Ne znam zašto sada krije da je Hrvat i predstavlja se kao Jugosloven,a Jugoslavije više nema.
Inače i Zdravko Ponoš je etnički Hrvat,jer je u Kninu bilo i Hrvata a ne samo Srba.

Ja nisam rangirao porekla na dobra i loša.Nacionalne manjine treba da uživaju prava i proporcionalnu zastupljenost u državnim organima shodno njihovom ućešću u populaciji,među njima i Hrvati.
Problem je u veštačkom forsiranju anonimusa koji ništa ne znače čak ni među svojim zajednicama,a jedina im je zasluga što su na primer Hrvati po nacionalnosti(Dulić) ili što su tazbinskom srodstvu sa nekim .Dulić nema nikakav legitimitet među Hrvatima u Srbiji,niti njih predstavlja.On predstavlja možda Borisa Tadića.Ponoš verovatno predstavlja Tadića ili Čekua videćemo na koju će stranu pretegnuti.

Njegova rođena sestra je udata za Čekua,valjda to znači da je Čekuov šurak.
Na tako osetljivo mesto se ne stavlja čovek u tako bliskim odnosima sa na primer jednim Čekuom koji nije baš naklonjen teritorijalnim integritetu Srbije,a inače je zadatak Vojske Srbije da štiti teritorijalni integritet.

Ako u Srbiji postoji "nacionalni ključ" neka to javno objave i neka se predvidi u ustavu,i neka se zna po redosledu rotacije sada sledi Hrvat,pa onda Bošnjak,Mađar itd.
Što se tiče Tadića,Dulića,Ponoša & co ja mogu otvoreno reći da ne volim što Crnogorci i Hrvati u ime Srba upravljaju Srbijom i njenom vojskom.Srbi su podržali Hrvata-austrougarskog kaplara Broza,onda Crnogorca Miloševića i sve se to prilično loše završilo po Srbe.Sada su podržali Tadića,Srbina samo na rečima , i videćemo kako će se to završiti.
 
Haha, čuvajte se
attack_of_the_killer_tomatoes_jpg_jpg.jpg

:mrgreen:
Svi smo mi pomalo 'Rvati:D
 
Ma ,zastupam, srećo ,zastupam:D...Ja idem i dalje i odgovorno tvrdim da su svi narodi oko nas ,uključujući i navodne ugro-fince tzv.mađare ,ustvari srpskog porekla:mad:...
To naravno, nikad nećete čuti u svetskim medijima ,a i u našim se prikriva jer bi jedno takvo otkriće u ovom trenutku dovelo do pohoda veće mase pijanih ,bradatih kreatura prema Srpskoj Budimpešti...A oni su nam u ovom i svim ostalim trenucima preko potrebni jer su pravi sinovi SRPSKE OTADŽBINE!!!!!!!!!!!!!
 
Koga znate sve od pripadnika hrvatskog naroda da uzima istaknute funkcije u drzavnoj upravi, medijima,i administraciji nase zemlje? Ja znam par.

Dulić je Hrvat i tako se izjašnjavao prilikom studentskog protesta 1996,i kada je bio kandidat za poslanika 2000 i 2003.Takođe se izjašnjavao kao Hrvat i na lokalnim izborima u Subotici kada je izgubio od Geze Kučera.
Ne znam zašto sada krije da je Hrvat i predstavlja se kao Jugosloven,a Jugoslavije više nema.
Inače i Zdravko Ponoš je etnički Hrvat,jer je u Kninu bilo i Hrvata a ne samo Srba.

Ja nisam rangirao porekla na dobra i loša.Nacionalne manjine treba da uživaju prava i proporcionalnu zastupljenost u državnim organima shodno njihovom ućešću u populaciji,među njima i Hrvati.
Problem je u veštačkom forsiranju anonimusa koji ništa ne znače čak ni među svojim zajednicama,a jedina im je zasluga što su na primer Hrvati po nacionalnosti(Dulić) ili što su tazbinskom srodstvu sa nekim .Dulić nema nikakav legitimitet među Hrvatima u Srbiji,niti njih predstavlja.On predstavlja možda Borisa Tadića.Ponoš verovatno predstavlja Tadića ili Čekua videćemo na koju će stranu pretegnuti.

Njegova rođena sestra je udata za Čekua,valjda to znači da je Čekuov šurak.
Na tako osetljivo mesto se ne stavlja čovek u tako bliskim odnosima sa na primer jednim Čekuom koji nije baš naklonjen teritorijalnim integritetu Srbije,a inače je zadatak Vojske Srbije da štiti teritorijalni integritet.

Ako u Srbiji postoji "nacionalni ključ" neka to javno objave i neka se predvidi u ustavu,i neka se zna po redosledu rotacije sada sledi Hrvat,pa onda Bošnjak,Mađar itd.
Što se tiče Tadića,Dulića,Ponoša & co ja mogu otvoreno reći da ne volim što Crnogorci i Hrvati u ime Srba upravljaju Srbijom i njenom vojskom.Srbi su podržali Hrvata-austrougarskog kaplara Broza,onda Crnogorca Miloševića i sve se to prilično loše završilo po Srbe.Sada su podržali Tadića,Srbina samo na rečima , i videćemo kako će se to završiti.
Глупа поставка, с озбиљним основама шовинизма.

А зна се да шовинизам, пре свега штети највише - сопственој нацији.

А о глупости, рецимо, ове "Црногорца Милошевића" не вреди ни трошити речи, због вишеструке бесмислености.
 
Није пуно и сви су они грађани Србије, као наш пријатељ гокси.
Ако неком значи, ево само неких имена са неке старе листе, а на вама је да процените да ли је то релевантно или не. Ја не видим да представљају неку интересну групу, само су врло способни људи.
-Ivana Dulic
-Oliver Dulic
-Bruno Vekaric
-Radovan Jelasic
-Veran Matic
-Sonja Biserko
-Bojan Kostres
-Dinko Gruhonjic
-Natasa Kandic
-Robert Coban
-Ivan Curkovic
-Modest Dulic


Tomislav Bogunović, predsednik opstine Bac, predsednik odbora za bezbednost skupstine Vojvodine

Radovan Jelašić, guverner Narodne banke Srbije

Ivana Dulic Markovic, ministar poljoprivrede u vladi Republike Srbije

Veran Matic,direktor TV B92

Sonja Biserko,direktorka helsinskog odbora za ljudska prava

Bruno Vekarić, portparol Specijalnog tužilaštva za ratne zločine

Ivan Curkovic,upravni odbor FK Partizan

Robert Coban, vlasnik casopisa „Svet” i još nekoliko listova

Modest Dulić, pokrajinski sekretar za sport i omladinu
 
Вероватно.

Јер, ова тема заправо - нема "везе с мозгом".

Него с милион пута већ виђеним, отрцаним мантрама

Iz ove teme može nastati pitanje: Da li bi Srbiji bilo bolje da su umesto ne-Srba, na svim tim položajima Srbi?
I podpitanje: Koji Srbi, sa obzirom na podeljenost u dva glavna tabora!?
 
Iz ove teme može nastati pitanje: Da li bi Srbiji bilo bolje da su umesto ne-Srba, na svim tim položajima Srbi?
I podpitanje: Koji Srbi, sa obzirom na podeljenost u dva glavna tabora!?

Да поновим: из глупе, и која нагиње шовинизму теме, могу настати само - још глупља питања и подпитања, каква су ова твоја.
 
Та су питања легитимна, само се не постављају јавно, већ се решавају договором иза затворених врата.
Тако се ради свуда, сем у Србији.

Та питања су - ништа друго него оно што сам већ претходно рекла.

Не ради се тако "свуда".

Него код неких од вас само постоји "перспектива малог перице" како се ради.
 
Е, сад моја реч против твоје?
Моје искуство против твог?
Ја ти кажем да се тако ради у свим озбиљним земљама и организацијама које су под патронатом неке земље. Сви људи на кључним функцијама не бирају се тек тако, а посебно ако припадају мањинама у тим земљама. Морају бити поузданији од неког, условно речено, свог..
 
Да поновим: из глупе, и која нагиње шовинизму теме, могу настати само - још глупља питања и подпитања, каква су ова твоја.

Neću sada o slobodi govora i mišljenja!
Praktičan problem: Ako se radi po ključu, imaš A kandidata koji je bolji za neku funkciju od B-kandidata, a zbog ključa moraš da postaviš A...
I tako mnogo puta, dobiješ trulu jugu-pljugu, koja je završila kako je i zaslužila!:D
 
Речју: неозбиљно гледате на ствари, а о "мешању баба и жаба", на много начина, да се и не говори.

Само не знам радите ли то намерно, или од "дуга времена", "пребројавате" по националној основи, правите спискове, трпате у исти кош сасвим различите људе...
 
Речју: неозбиљно гледате на ствари, а о "мешању баба и жаба", на много начина, да се и не говори.

Само не знам радите ли то намерно, или од "дуга времена", "пребројавате" по националној основи, правите спискове, трпате у исти кош сасвим различите људе...

Osećam zašto si protiv mojih teorema:
To je veliki problem sa kojim se bakće i 'složna' EU, priznali oni to, ili ne!:D

Npr: Ovih dana je neki šef nečega u EU Slovenija koja je 'juče' postala članica, šta oni znaju o svim problemima koje treba rešavati!?:D
 
Глупа поставка, с озбиљним основама шовинизма.

А зна се да шовинизам, пре свега штети највише - сопственој нацији.

А о глупости, рецимо, ове "Црногорца Милошевића" не вреди ни трошити речи, због вишеструке бесмислености.

:roll::roll::roll: О каквом ти "шовинизму" пишеш, молим те? Шта је ту "шовинистички"? То што су људи очигледно незадовољни политиком која се води у одређеним деловима власти и не могу никако да се опепеле и објасне ЗАШТО је то тако, па онда, нормално, почну да се распитују КО СУ НЕКИ ЉУДИ...

Иначе, не постоји земља ни у окружењу нити било где у којој би прошла оваква поставка ликова на власти, само овде брозовићи то раде и даље и то по веома јасном и недвосмисленом задатку.

 
:roll::roll::roll: О каквом ти "шовинизму" пишеш, молим те? Шта је ту "шовинистички"? То што су људи очигледно незадовољни политиком која се води у одређеним деловима власти и не могу никако да се опепеле и објасне ЗАШТО је то тако, па онда, нормално, почну да се распитују КО СУ НЕКИ ЉУДИ...

Иначе, не постоји земља ни у окружењу нити било где у којој би прошла оваква поставка ликова на власти, само овде брозовићи то раде и даље и то по веома јасном и недвосмисленом задатку.


Pa se onda ljudi pitaju, jel' to radi ne-Srba na položaju, ili radi 'Srba' na položajima kojima je interes Srbije i naroda apstraktan pojam ili itd,itd!?:D
 
Sto se tice zastupljenosti pripadnika drugih nacionalnosti u vrhu srpske vlasti, to u sustini ne bi trebalo da bude problem. I, iskreno receno, nije ni da nam narocito smeta, jer da nam toliko smeta, verovatno ne bi ni bili na tim polozajima gde su sada.
Ono sto meni smeta je ta usiljena tolerancija, koja se servira Srbima. Kao vi ste nacionalisti, primitivci, netolerantni, pa morate da trpite sve i svasta ne bi li bili po volji EU.

Prisustvo drugih nacionalnosti u organima vlasti zapravo ne smeta ni jednom Srbinu sve dok oni rade u interesu Srbije i srpskog naroda (kada kazem srpskog naroda, tu ubrajam i njih, jer svidelo se to njima ili ne, ovo je drzava Srbija i oni su Srbi po drzavljanstvu, a nacionalnost je njihova privatna stvar).

Medjutim, ne mogu, a da se ne setim dragog nam bivseg Ministra Odbrane bivse SCG, Prvoslava Davinica, koji nam za rastanak pokloni satelit i dug od 45 miliona evra. Da se je neko onda pobunio zbog polozaja Prvoslava Davinica, docekale bi ga iste optuzbe da je nacionalista itd.

Meni licno ne smeta sama ta cinjenica da imamo Hrvate u organima vlasti. Smeta mi sto ne postoji podjednaka zastupljenost Srba u hrvatskim vlastima. Tako da se i ne moze zameriti Srbima sto negoduju zbog toga, jer su takve kritike na racun navodnog srpskog nacionalizma proizvod dvostrukih standarda i licemerja.

Ove godine je iz Hrvatske stigla vest o ,,prvom Srbinu u hrvatskoj vladi”, koja je bila tako senzacionalna kao da je neko otkrio lek za rak, umesto da to bude nesto sasvim normalno. Iako se je smatralo da ce taj ,,prvi Srbin” biti Dr. Milorad Pupovac, u hrvatsku vladu je usao Dr. Slobodan Uzelac… Dozvolite da se onako nacionalisticki nakasljem nad nominalnim srpskim poreklom oba gospodina. Drugim recima - Srbin po duznosti. Daleko bilo da se nekome prezime zavrsava na “-ic” ili sam ja nacionalista sto sam se usudio da to kazem. ;)

Ne mogu, a da se ne setim kako su brojni gradjani Srbije hrvatskog i bosanskog porekla kao aktivisti raznih nevladinih organizacija, pozivali na odgovornost za Srebrenicu citav srpski narod i sve nas zigosali kao genocidnu naciju.

Koliko je tih Hrvata i Bosanaca ukazalo hrvatskom narodu na koncentracione logore po kojima su Hrvati tamanili bosanske muslimane?

Dragi su meni svi juznoslovenski narodi i su dobrodosli u Srbiji kao drzavljani, ali samo dotle dok ne uvidim da su tu da podrivaju interese drzavljana Srbije. Ako je neko ovde da potkopava drzavne temelje, unosi razdor u narod i siri nemire, onda sigurno da nije dobrodosao i da ne treba biti blagonaklon prema njemu, a ponajmanje ga nagraditi drzavnickom funkcijom.

Sta reci o Nenadu Canku koji provocira sukobe sa srpskim nacionalistima u Novom Sadu, Srbe predstavlja kao naciste, zalaze se za povecanje autonomije Vojvodine i podrzava pripajanje Srema Hrvatskoj.

Ili ovo sa Zdravkom Ponosem… Iskreno nisam ni znao za to, ali mi stvarno zvuci jako sumnjivo i podseca me na cuveni susret po magli Tadica i Cekua na skopskom aerodromu. Ne mogu da verujem da su stvarno mislili da ce preko Ponosa pridobiti Cekua da smeksa svoj stav o Kosovu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top