Hrvati više ne mogu poznanicima da zamene ni sijalicu

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/242285/Hrvati-vise-ne-mogu-poznanicima-da-zamene-ni-sijalicu
VLADA PRONAŠLA ORIGINALAN NAČIN DA SUZBIJE SIVU EKONOMIJU
Hrvati više ne mogu poznanicima da zamene ni sijalicu

ZAGREB - Hrvatska vlada pronašla je vrlo originalan način da suzbije sivu ekonomiju. U Sabor je juče po hitnom postupku poslat zakon kojim se zabranjuje pomaganje poznanicima u popravci kućnih aparata, berbi, svinjokolju i drugim sitnim radovima.
Po predlogu Zakona o zabrani i sprečavanju obavljanja neregistrovane delatnosti dozvoljava se pomoć u radovima samo komšijama i rođacima do četvrtog kolena.
Novi zakon zabranjuje i pomoć pri berbi ili menjanju sijalice nekome drugome, javlja hrvatski portal Index.hr.

U razlozima za donošenje ovog Zakona stoji kako su najzastupljenije delatnosti "u sivoj ekonomiji" mehaničarske usluge raznih vrsta, frizerske usluge, usluge popravaka kućnih aparata, ilegalni ketering i građevinarstvo.

Oni koji se usude da pomognu svojim prijateljima, a pronađu ih inspektori, biće kažnjeni od 10 do 30 hiljada kuna.

Ovaj zakon verovatno Vladi služi i za smanjenje nezaposlenosti, jer će "pomagač" i dobar prijatelj biti izbrisan iz registra nezaposlenih, zaključuje Index.hr.

..................
...................
Кретенизам од закона.....
Мислим...брига ме за Хрвате....али ме плаши...
ови наши ће преписати...
 
fantastican zakon :hahaha: da im je samo vise ovih zakona :D
Закон који се коси са мозгом.Ко ће по том закону моћи и имати право да помогне старим,болесним и немоћним?Вероватно једино идиоти који су га донели јер имају имунитет од прекршајног гоњења.
 
neće biti ništa od toga zakona, mafijaški HDZ je pred padom.

Direktor zračne luke Zagreb ima plaću od 140 000 kuna. Primijera radi. To je vaših dinara - samo dodajte nulu.

Mjesečnu plaću.

A meni ne bi dali da promijenim sijalicu. A taj inspektor da mi dođe u kuću s takvom forom prvo bi naletio na 3 dobermana.
Прво спречите да га употребе.Ми се овде више тешимо да је лудост и глупост код нас безгранична и непроцењива али се увек појави неко од ваших да нас демантује.Кад ћете да потпуно промените језик па да се уопште не разумемо?То би било драстично смањење притиска на нервни систем.
 
Прво спречите да га употребе.Ми се овде више тешимо да је лудост и глупост код нас безгранична и непроцењива али се увек појави неко од ваших да нас демантује.Кад ћете да потпуно промените језик па да се уопште не разумемо?То би било драстично смањење притиска на нервни систем.

pa preko sms poruka i jak ratim riječi pa zvuče kao "reči", al drugo je službena komunikacija. mora se vidjeti razlika.
 
Закон који се коси са мозгом.Ко ће по том закону моћи и имати право да помогне старим,болесним и немоћним?Вероватно једино идиоти који су га донели јер имају имунитет од прекршајног гоњења.

neka neka, samo nek im je sto vise takvih zakona, hteli su NDH, neka im je
morace da plate srbocetniku da im zameni sijalicu :lol:
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/242285/Hrvati-vise-ne-mogu-poznanicima-da-zamene-ni-sijalicu
VLADA PRONAŠLA ORIGINALAN NAČIN DA SUZBIJE SIVU EKONOMIJU
Hrvati više ne mogu poznanicima da zamene ni sijalicu

ZAGREB - Hrvatska vlada pronašla je vrlo originalan način da suzbije sivu ekonomiju. U Sabor je juče po hitnom postupku poslat zakon kojim se zabranjuje pomaganje poznanicima u popravci kućnih aparata, berbi, svinjokolju i drugim sitnim radovima.
Po predlogu Zakona o zabrani i sprečavanju obavljanja neregistrovane delatnosti dozvoljava se pomoć u radovima samo komšijama i rođacima do četvrtog kolena.
Novi zakon zabranjuje i pomoć pri berbi ili menjanju sijalice nekome drugome, javlja hrvatski portal Index.hr.

U razlozima za donošenje ovog Zakona stoji kako su najzastupljenije delatnosti "u sivoj ekonomiji" mehaničarske usluge raznih vrsta, frizerske usluge, usluge popravaka kućnih aparata, ilegalni ketering i građevinarstvo.

Oni koji se usude da pomognu svojim prijateljima, a pronađu ih inspektori, biće kažnjeni od 10 do 30 hiljada kuna.

Ovaj zakon verovatno Vladi služi i za smanjenje nezaposlenosti, jer će "pomagač" i dobar prijatelj biti izbrisan iz registra nezaposlenih, zaključuje Index.hr.

..................
...................
Кретенизам од закона.....
Мислим...брига ме за Хрвате....али ме плаши...
ови наши ће преписати...

Pa de si bre mačak. Opet mijaučeš. Stvarno ću te posjetiti sa svoja dva dobermana.:per::p
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/242285/Hrvati-vise-ne-mogu-poznanicima-da-zamene-ni-sijalicu
VLADA PRONAŠLA ORIGINALAN NAČIN DA SUZBIJE SIVU EKONOMIJU
Hrvati više ne mogu poznanicima da zamene ni sijalicu

ZAGREB - Hrvatska vlada pronašla je vrlo originalan način da suzbije sivu ekonomiju. U Sabor je juče po hitnom postupku poslat zakon kojim se zabranjuje pomaganje poznanicima u popravci kućnih aparata, berbi, svinjokolju i drugim sitnim radovima.
Po predlogu Zakona o zabrani i sprečavanju obavljanja neregistrovane delatnosti dozvoljava se pomoć u radovima samo komšijama i rođacima do četvrtog kolena.
Novi zakon zabranjuje i pomoć pri berbi ili menjanju sijalice nekome drugome, javlja hrvatski portal Index.hr.

U razlozima za donošenje ovog Zakona stoji kako su najzastupljenije delatnosti "u sivoj ekonomiji" mehaničarske usluge raznih vrsta, frizerske usluge, usluge popravaka kućnih aparata, ilegalni ketering i građevinarstvo.

Oni koji se usude da pomognu svojim prijateljima, a pronađu ih inspektori, biće kažnjeni od 10 do 30 hiljada kuna.

Ovaj zakon verovatno Vladi služi i za smanjenje nezaposlenosti, jer će "pomagač" i dobar prijatelj biti izbrisan iz registra nezaposlenih, zaključuje Index.hr.

..................
...................
Кретенизам од закона.....
Мислим...брига ме за Хрвате....али ме плаши...
ови наши ће преписати...

.............prepisuje deda mraz garant ovaj genijalni nachin izlaska iz krize ....................:)
 
Jel ne smes ni detetu da pomognes oko ucenja vec moras da mu platis privatnog profana ??? Ahahahhahaha!!!! Strava i uzas.

Није безвезе, своди се и на то помагање. Или родитељ мора да региструје делатност држања приватних часова :lol:

Циркус, праве вино или зидају гаражу, је л у то спада и позајмљивање алата? Јој..
 
Oni koji se usude da pomognu svojim prijateljima, a pronađu ih inspektori, biće kažnjeni od 10 do 30 hiljada kuna.

сигуран си да је баш тако, мало болесно делује.

реалније ми је да не могу да наплаћују то помагање. сад не знам да ли се 200 грама кафе рачуна у наплату :cepanje:
 
Back
Top